Układ odstraszający kuny !!!

Mazda CX-30 2019–

Postprzez dark_luke » 24 sty 2023, 12:29

Przez to badziewie o mało nie spalił się samochód.

W trakcie jazdy poczułem delikatny zapach spalenizny.
Byłem w trasie zatrzymałem się ale nic nie było widać.
Następnego dnia dolewałem płyn do spryskiwaczy i zaciekawił mnie kabel o owego układu.
Jakie było moje zdziwienie gdy zobaczyłem opalony kabel. Izolacja na nim była zwęglona.
Dziś to badziewie odłączam o instalacji. Jak będę w kraju jadę do serwisu czy wszystko jest ok.
Załączniki
IMG_20230123_161735.jpg
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 paź 2020, 11:51
Posty: 145 (4/9)
Auto: CX-30 Hikari SkyActiv-X 2019

Postprzez Palmer » 25 sty 2023, 12:16

Była kuna i pogryzła czy po prostu doszło do zwarcia z uwagi na nieprawidłowy montaż?
Ja mam podobnie, jednak podpięte do śrubki mocującej klemę minusową, tuż przy bolcu akumulatora. Z urządzenia odstraszającego Tatarek OGS-12C jestem zadowolony, przede wszystkim dlatego, że jest skuteczny, a przy tym niemal niesłyszalny po zamknięciu maski i daje się łatwo odpiąć. Poza tym to polski producent z Wrocławia.
Załączniki
1.jpg
2.jpg
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 lip 2020, 08:21
Posty: 431 (104/28)
Skąd: woj. dolnośląskie
Auto: Mazda3 BP 110 kW, AT '20

Postprzez dark_luke » 25 sty 2023, 13:26

Palmer napisał(a):Była kuna i pogryzła czy po prostu doszło do zwarcia z uwagi na nieprawidłowy montaż?
Ja mam podobnie, jednak podpięte do śrubki mocującej klemę minusową, tuż przy bolcu akumulatora. Z urządzenia odstraszającego Tatarek OGS-12C jestem zadowolony, przede wszystkim dlatego, że jest skuteczny, a przy tym niemal niesłyszalny po zamknięciu maski i daje się łatwo odpiąć. Poza tym to polski producent z Wrocławia.


Montaż był chyba dobry bo stało się to dopiero po 2,5 roku. Stało się podczas jazdy znaczy zapach spalenizny po 200km jazdy. Kuna odpada. Podejrzewam że kabel był zbyt luźny po ostatniej wizycie serwisowej i ocierał się element mocujący akumulatora.
Urządzenie sprawne odpięte od akumulatora .
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 paź 2020, 11:51
Posty: 145 (4/9)
Auto: CX-30 Hikari SkyActiv-X 2019

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9