Android Auto bezprzewodowe

Mazda CX-30 2019–

Postprzez JędrzejJ » 27 paź 2022, 10:56

Sorry nie ten dział.
Forumowicz
 
Od: 16 sty 2021, 14:11
Posty: 38
Auto: Mazda CX3, benzyna 2,0 l
Rok prod. 2018

Postprzez cyk-organiczny » 15 lis 2022, 22:20

krzychun napisał(a):Wykluczyłeś kiepskiej jakości kabel?
Na 100% to nie wina kabla, ja miałem podobny problem z carplayem na oryginalnym kablu od appla który miał kilka dni.
Początkujący
 
Od: 13 sie 2022, 13:53
Posty: 19 (4/0)
Auto: Mazda 3 2017 SkyPassion EU

Postprzez tzk » 26 lis 2022, 16:27

Dziś miałem okazje męki z podłączeniem Android Auto w Mazdzie. Android w wersji 11, najnowsza wersja Android Auto. Po połączeniu wszystko działa ok, jednak za którymś kolejnym razem AA nie potrafi się połączyć z Mazdą. Zmieniałem kable i czasem się udawało a czasem nie. Po jakimś czasie wpada w pętle próby połączenia (ikonka na wyswietlaczu Mazdy sie pojawia i znika) i się nie udaje. Testowałem nawet na tych samych kablach, na których Apple Car działa poprawnie – to kable z wymiennym końcówkami. W końcu umówiłem ze znajomym aby sprawdzić jego telefon z Androidem i tu o dziwo problemów nie było. Różnica natomiast jest taka, ze On ma Androida w wersji 10, a tam zdaje się AA jest wbudowany w system.
Forumowicz
 
Od: 21 paź 2012, 14:22
Posty: 56 (4/2)
Skąd: Legio/Wawa
Auto: CX-30, Hikari, Skyactiv-G

Postprzez Palmer » 21 lip 2023, 15:08

Przymierzam sie do kupna polecanego tu adaptera (modułu) AAWireless do łączenia bezprzewodowego z AA. W związku z tym mam kilka pytań:
1. Jeśli dwa smartfony są sparowane z AA, to który ma priorytet połączenia z systemem Mazda Connect po przywróceniu zasilania w module AA (odryglowaniu samochodu) w sytuacji:
a) kiedy oba telefony są w zasięgu modułu?
b) kiedy w zasięgu modułu jest jeden telefon, który nie był połączony z AA poprzednim razem?

2. Niezależnie od tego, czy realizuję połączenie AA po kablu, czy też korzystam tylko z Bluetooth, takie aplikacje zainstalowane w telefonie, jak Yanosik czy Fuelio, automatycznie uruchamiają się po wykryciu samochodu. Czy w przypadku AAWireless będzie tak samo, tzn. połączenie Bluetooth pozostanie niezależne od połączenia AA?

3. Jeśli nie chcę akurat skorzystać z bezprzewodowego AA tylko z samego połączenia Bluetooth, to czy jedyną metodą na uzyskanie takiego połączenia będzie fizyczne odpięcie modułu AAWireless od gniazda USB, względnie zakończenie połączenia AA z poziomu telefonu, gdyż w przeciwnym razie, za każdym razem telefon będzie realizowal połączenie bezprzewodowe AA?

4. Na rynku pojawił się Carlinkit w wersji 5.0. Android Auto działa teraz na protokole Android Auto, a nie CarPlay jak jest to w wersji 4.0. Carlinkit 5.0 nie musi konwertować między protokołami Android Auto i CarPlay. Czy ktoś może posiada taki adapter i mógłby potwierdzić czy działa prawidłowo?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 lip 2020, 09:21
Posty: 439 (105/28)
Skąd: woj. dolnośląskie
Auto: Mazda3 BP 110 kW, AT '20

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9

cron