światła przecimgłowe

Mazda CX-30 2019–

Postprzez Palmer » 16 mar 2022, 11:07

worn napisał(a):Jeżeli Mazda uzna, że trzeba włączyć światła mijania, a tak pewnie było o zmierzchu/nocą, to nie ma możliwości przełączenia na światła dzienne.

Racja. To niemożliwe. Przypomniałes mi o manualu i tej tabelce z mozliwymi wariantami. W warunkach bojowych (w stresie) kręciłem tym pokrętłem i jakiś skutek to przynosiło, a przynajmniej tak mi się wtedy zdawało.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 lip 2020, 09:21
Posty: 442 (105/28)
Skąd: woj. dolnośląskie
Auto: Mazda3 BP 110 kW, AT '20

Postprzez paww » 16 mar 2022, 19:31

Gazda napisał(a):Ale nie porównujmy auta z kurą na masce do Mazdy :) to tak jak gdyby konia z koniakiem pomylić <rotfl>

to samo napisze o BMW, lepiej teraz ?;) matrixy skody i bmw działaja o wiele lepiej i to fą fakty. BTW widzę że na tym forum wszyscy twierdzą że ich samochody to cuda na kołach a inne marki to kury, wieśwageny itd, :]
Forumowicz
 
Od: 11 wrz 2021, 08:03
Posty: 40 (12/0)
Auto: CX30/eX'21/186KM/AT

Postprzez krzychk » 16 mar 2022, 21:14

Wskaż proszę porównania, jakieś dane dla aut w tej samej klasie cenowej. Chętnie poczytam o faktach, a nie o mokrych marzeniach.
Forumowicz
 
Od: 12 maja 2021, 06:58
Posty: 143 (5/23)
Auto: CX30 e-SkyX'21 Hikar/MT/ FWD

Postprzez dine » 16 mar 2022, 21:45

paww napisał(a):to samo napisze o BMW, lepiej teraz ?;) matrixy skody i bmw działaja o wiele lepiej i to fą fakty. BTW widzę że na tym forum wszyscy twierdzą że ich samochody to cuda na kołach a inne marki to kury, wieśwageny itd,


Właśnie jakiś test matrixów w octavi obejrzałem i typ mówi, że są do czterech liter... Że oślepiają itp. Ciekawostka. Octavia z matrixami ma również przeciwmgłowe. W zasadzie, to mi to wisi. Jestem zadowolony z tych w maździe. Jechałem we mgle i spokojnie robią robotę. Nigdy nie korzystałem z przednich przeciwmgłowych w pozostałych pojazdach, którymi się poruszałem, bo dają tyle co "k*** majtki"...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2020, 22:37
Posty: 614 (67/26)
Skąd: Brodnica/Warszawa
Auto: CX-30|SkyActiv-X|2019

Postprzez krabdul » 17 mar 2022, 08:17

Ze wszystkich aut jakie mam w profilu chyba tylko w cordobie miałem przeciwmgielne i je czasem używałem. Szukając kolejnych aut było to coś na czym mi najmniej zależało. Kiedyś była agromoda na jazdę na przeciwmgielnych jak nie było jeszcze dziennych i pewnie dla niektórych ich brak jest do dzisiaj nie do przeskoczenia ;) W 3ce chyba też były, ale ich praktycznie nie dotykałem.
W autach bez matrixów czy skrętnych świateł bardziej się mogą przydać do doświetlania zakrętów niż na samą mgle, ale tak jak koledzy wyżej pisali przy naprawdę dobrych matrixach w CX-30 są totalnie zbędne.
PS: Brakuje "w" w tytule watku :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2010, 12:07
Posty: 996 (9/62)
Skąd: Kraków
Auto: CX-30 G150 AT AWD
Black Hikari '20

Mazda 3 BM '15
Mazda 6 GG '02
Seat Cordoba SX '96
VW Jetta '87

Postprzez MarkoS_1 » 17 mar 2022, 22:26

To teraz ja. Typowe światła przeciwmgielne dokładane do ledów to przerost formy nad treścią. W CX-3 przy światłach led, zapalając dodatkowo światła przeciwmgielne wiedziałem o tym fakcie tylko z kontrolki na desce. No, może jeszcze stojąc wystarczająco blisko innego auta albo ściany <lol> . Minusem był mały kąt świecenia na boki. W CX-30 kąt świecenia jest bliski 180 stopniom, cały czas doświetla rowy i zakręty, a w czasie mgły wyławia bezbłędnie linie. Nie ma świateł, które rozpraszają mgłę ! <glupek2> .
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 maja 2017, 10:16
Posty: 67 (1/1)
Auto: było CX-3 TAKUMI, 4x2, AT, 120 KM, 2017, snowflake white,
jest CX-30, 2021, HIKARI + luxury pack, 4x2, AT, 150 KM, titanium flash

Postprzez Gazda » 18 mar 2022, 01:00

Ależ są zwłaszcza w autach z 3 cylindrowymi silnikami typu 1.0 TSI lub marketingowo opisanych jako sDrive18i które ma w rzeczywistości 1.5 również 3 cylindry <rotfl> <rotfl> <rotfl> te wspaniałe wozy z kurą na masce :D i z wirującymi śmigłami :D mają przeciwmgielne które rozpraszają mgłę bo... kura biegnie zawsze z przodu i sprawdza jak gęsta jest mgła <rotfl> <rotfl> a znów inni mają takie wielkie logo biało-niebieskiego śmigła które również skutecznie rozprasza mgłę <rotfl> <rotfl> :D :D :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2021, 13:45
Posty: 102 (8/6)
Skąd: Bielsko-Biała
Auto: Mazda CX-30, Wersja Hikari z BOSE + Luxury Black
Silnik e-Skyactiv-G 2.0
Moc: 150 KM Mild Hybrid, Skrzynia 6 AT, Napęd 4x2, Soul Red Crystal,
Rok produkcji 2021r.

Postprzez krzychun » 18 mar 2022, 10:50

MarkoS_1 napisał(a):W CX-3 przy światłach led, zapalając dodatkowo światła przeciwmgielne wiedziałem o tym fakcie tylko z kontrolki na desce. No, może jeszcze stojąc wystarczająco blisko innego auta albo ściany <lol> .


To tylko potwierdza, że większość CX-3 wyjeżdża z nie ustawionymi przeciwmgielnymi. Ja też tak miałem, że świeciły niżej niż było widać. Po ustawienia widać, że działają, świecą bardzo ładnie. Ale to nie zmienia faktu, że przy adaptacyjnych LED-ach nie mają sensu, ponieważ LED-y mijania światła świecą tak jednolicie, tak szeroko i tak blisko, że nigdy przeciwmgielnych nie użyłem. Co innego jak są standardowe światła (nie LED), gdzie najwięcej światła jest gdzieś pośrodku wiązki (zwykła żarówka nie ma takich technicznych możliwości świecić lepiej) i wtedy przeciwmgielne bardzo dobrze oświetlają zaraz przed samochodem (uzupełniają się).

Moim zdaniem przeciwmgielne są w skodzie ponieważ większość skodzinek wyjeżdża ze zwykłymi światłami? Poza tym dziwne, że to tak super w skodzie działa skoro nieraz widzę, że za zakrętem jedzie coś co ma super światła i co ciekawe zazwyczaj to jest Mazda, nigdy Skoda.

Ps. Jak ktoś tam pisał o tym, że włącza adaptacyjne drogowe we mgle? Przecież to jakiś nonsens! Właśnie we mgle nie można takich świateł używać!
Forumowicz
 
Od: 22 paź 2018, 15:39
Posty: 1006 (6/67)
Auto: CX-3 AT AWD 2018 SkyPassion

Postprzez paww » 24 mar 2022, 09:19

.
Forumowicz
 
Od: 11 wrz 2021, 08:03
Posty: 40 (12/0)
Auto: CX30/eX'21/186KM/AT

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9