Śledzenie statku z mazdą

Mazda CX-30 2019–

Postprzez rados » 14 sie 2023, 00:57

Ooo, a jednak! A można prosić o info co dodali, co ujęli? Nie podoba mi się to , szczerze mówiąc. Szyłem Mazdę pod siebie z takim wyposażeniem, jakie chciałem. I wolałbym, żeby mi żeby mi przy tym nie mieszali. Stary i nowy cennik nie mają dla mnie wspólnego mianownika. Inaczej mówiąc: za te pieniądze nie mógłbym już teraz kupić tego, co chciałem.

Dopisano 14 sie 2023, 00:14:

A, i jeszcze jedno pytanie: byłeś informowany przez dilera o zmianach w konfiguracji przed zapłatą końcowej ceny?
Początkujący
 
Od: 20 cze 2023, 11:59
Posty: 12 (0/1)
Auto: czekam na Mazdę CX-30

Postprzez Przypadek » 14 sie 2023, 07:34

rados napisał(a):Ooo, a jednak! A można prosić o info co dodali, co ujęli? Nie podoba mi się to , szczerze mówiąc. Szyłem Mazdę pod siebie z takim wyposażeniem, jakie chciałem. I wolałbym, żeby mi żeby mi przy tym nie mieszali. Stary i nowy cennik nie mają dla mnie wspólnego mianownika. Inaczej mówiąc: za te pieniądze nie mógłbym już teraz kupić tego, co chciałem.

Dopisano 14 sie 2023, 00:14:

A, i jeszcze jedno pytanie: byłeś informowany przez dilera o zmianach w konfiguracji przed zapłatą końcowej ceny?


wszystko dokładnie opisał Vanquish dwa posty wcześniej.
W skrócie zabrali podgrzewane wycieraczki+ podgrzewaną kierownice, natomiast dodali ładowarkę indukcyjną, większe nawi, bezprzewodowe ACP i AA, oraz wyświetlanie wskazówek z tych nawi na headup'ie.
Zamawiałem Kanjo+ pakiet sport, dostałem Exclusive Line+ pakiet design. Reszta jest bez zmian- nawet jak porównasz cenniki.
Cena pozostała bez zmian- z chwili zamówienia.

Sam napisałem do dealera po info wyczytanym na necie. Dostałem w ciągu paru minut zwrotkę z nową specyfikacją.

Zresztą zawsze masz możliwość nieodebrania auta- w maździe nic nie wpłacasz w chwili zamówienia.
Forumowicz
 
Od: 12 lut 2023, 23:08
Posty: 62 (7/7)
Auto: Mazda 3 BP 2023
150 km, AT

Postprzez Vanquish » 14 sie 2023, 10:14

Ja zamawiałem Hikakri + Luxury Pack do odebrania ma być: Exlusive-Line+Design+Driver Assistance&Sound+Comfort Black = podobno cena ta sama;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 paź 2010, 15:45
Posty: 35 (4/0)
Skąd: Radom
Auto: Mazda 3 2.0 120 KM 2016 Enso

Postprzez rados » 14 sie 2023, 16:37

Przypadek napisał(a):
rados napisał(a):Ooo, a jednak! A można prosić o info co dodali, co ujęli? Nie podoba mi się to , szczerze mówiąc. Szyłem Mazdę pod siebie z takim wyposażeniem, jakie chciałem. I wolałbym, żeby mi żeby mi przy tym nie mieszali. Stary i nowy cennik nie mają dla mnie wspólnego mianownika. Inaczej mówiąc: za te pieniądze nie mógłbym już teraz kupić tego, co chciałem.

Dopisano 14 sie 2023, 00:14:

A, i jeszcze jedno pytanie: byłeś informowany przez dilera o zmianach w konfiguracji przed zapłatą końcowej ceny?


wszystko dokładnie opisał Vanquish dwa posty wcześniej.
W skrócie zabrali podgrzewane wycieraczki+ podgrzewaną kierownice, natomiast dodali ładowarkę indukcyjną, większe nawi, bezprzewodowe ACP i AA, oraz wyświetlanie wskazówek z tych nawi na headup'ie.
Zamawiałem Kanjo+ pakiet sport, dostałem Exclusive Line+ pakiet design. Reszta jest bez zmian- nawet jak porównasz cenniki.
Cena pozostała bez zmian- z chwili zamówienia.

Sam napisałem do dealera po info wyczytanym na necie. Dostałem w ciągu paru minut zwrotkę z nową specyfikacją.

Zresztą zawsze masz możliwość nieodebrania auta- w maździe nic nie wpłacasz w chwili zamówienia.


Dziękuję za info. Wiem, co zmienili w cenniku, śledzę to. Zresztą o zmianach wiedziałem już przed ich ogłoszeniem przez Mazdę. Dlatego zamówiłem wówczas, a nie czekałem na RM 24. Ale to o czym pisał Vanquish to miała być zmiana konfiguracji dla nowych zamówień a nie dla obowiązujących umów. To co robi producent to stawianie klienta przed faktem dokonanym.

Ładowarka indukcyjna mi nie jest potrzebna. Bezprzewodowe AA w moim przypadku i w dłuższej trasie i tak stanie się przewodowe. Zmiana na plus to pewnie wskazania navi z AA w HUD i być może poprawione działanie systemów bezpieczeństwa. Być może, bo i tak nie będę mógł tego sprawdzić. Ale nie wiem, czy powyższe może mi zrekompensować brak ogrzewanej kierownicy.

Wiem, że mogę nie odebrać auta. Nie wiem, jak było w Twoim przypadku. Ja wpłacałem zaliczkę. Ale nawet nie o zaliczkę tu chodzi – to była mała kwota – tylko o kilka miesięcy czasu i zawracanie głowy.

Pozdro.

Dopisano 14 sie 2023, 15:38:

Vanquish napisał(a):Ja zamawiałem Hikakri + Luxury Pack do odebrania ma być: Exlusive-Line+Design+Driver Assistance&Sound+Comfort Black = podobno cena ta sama;)


Dziękuję za info. Wychodzi chyba na to samo.
Początkujący
 
Od: 20 cze 2023, 11:59
Posty: 12 (0/1)
Auto: czekam na Mazdę CX-30

Postprzez Przypadek » 14 sie 2023, 22:24

rados napisał(a):
Przypadek napisał(a):
rados napisał(a):Ooo, a jednak! A można prosić o info co dodali, co ujęli? Nie podoba mi się to , szczerze mówiąc. Szyłem Mazdę pod siebie z takim wyposażeniem, jakie chciałem. I wolałbym, żeby mi żeby mi przy tym nie mieszali. Stary i nowy cennik nie mają dla mnie wspólnego mianownika. Inaczej mówiąc: za te pieniądze nie mógłbym już teraz kupić tego, co chciałem.

Dopisano 14 sie 2023, 00:14:

A, i jeszcze jedno pytanie: byłeś informowany przez dilera o zmianach w konfiguracji przed zapłatą końcowej ceny?


wszystko dokładnie opisał Vanquish dwa posty wcześniej.
W skrócie zabrali podgrzewane wycieraczki+ podgrzewaną kierownice, natomiast dodali ładowarkę indukcyjną, większe nawi, bezprzewodowe ACP i AA, oraz wyświetlanie wskazówek z tych nawi na headup'ie.
Zamawiałem Kanjo+ pakiet sport, dostałem Exclusive Line+ pakiet design. Reszta jest bez zmian- nawet jak porównasz cenniki.
Cena pozostała bez zmian- z chwili zamówienia.

Sam napisałem do dealera po info wyczytanym na necie. Dostałem w ciągu paru minut zwrotkę z nową specyfikacją.

Zresztą zawsze masz możliwość nieodebrania auta- w maździe nic nie wpłacasz w chwili zamówienia.


Dziękuję za info. Wiem, co zmienili w cenniku, śledzę to. Zresztą o zmianach wiedziałem już przed ich ogłoszeniem przez Mazdę. Dlatego zamówiłem wówczas, a nie czekałem na RM 24. Ale to o czym pisał Vanquish to miała być zmiana konfiguracji dla nowych zamówień a nie dla obowiązujących umów. To co robi producent to stawianie klienta przed faktem dokonanym.

Ładowarka indukcyjna mi nie jest potrzebna. Bezprzewodowe AA w moim przypadku i w dłuższej trasie i tak stanie się przewodowe. Zmiana na plus to pewnie wskazania navi z AA w HUD i być może poprawione działanie systemów bezpieczeństwa. Być może, bo i tak nie będę mógł tego sprawdzić. Ale nie wiem, czy powyższe może mi zrekompensować brak ogrzewanej kierownicy.

Wiem, że mogę nie odebrać auta. Nie wiem, jak było w Twoim przypadku. Ja wpłacałem zaliczkę. Ale nawet nie o zaliczkę tu chodzi – to była mała kwota – tylko o kilka miesięcy czasu i zawracanie głowy.

Pozdro.

Dopisano 14 sie 2023, 15:38:

Vanquish napisał(a):Ja zamawiałem Hikakri + Luxury Pack do odebrania ma być: Exlusive-Line+Design+Driver Assistance&Sound+Comfort Black = podobno cena ta sama;)


Dziękuję za info. Wychodzi chyba na to samo.


Mnie zmartwił brak podgrzewanych wycieraczek, ale nic na to nie poradzę.
Ja przy zamówieniu nie wpłacałem nic- dopiero jak auto było w salonie.
Dzisiaj odebrałem swoją i testowałem wskazówki na headupie z ACP- pomocna rzecz
Forumowicz
 
Od: 12 lut 2023, 23:08
Posty: 62 (7/7)
Auto: Mazda 3 BP 2023
150 km, AT

Postprzez rados » 14 sie 2023, 22:40

Gratuluję odbioru i życzę bezproblemowej jazdy!
Początkujący
 
Od: 20 cze 2023, 11:59
Posty: 12 (0/1)
Auto: czekam na Mazdę CX-30

Postprzez krzychun » 14 sie 2023, 23:05

Przypadek napisał(a):i testowałem wskazówki na headupie z ACP- pomocna rzecz


Zabawne, że w poprzednim MZD w niezależnym sofcie było już z 6 lat temu. <glupek2>
Forumowicz
 
Od: 22 paź 2018, 15:39
Posty: 1008 (6/71)
Auto: CX-3 AT AWD 2018 SkyPassion

Postprzez Darekb » 15 sie 2023, 10:24

Gratuluje. Jak pierwsze wrażenia. Napisz proszę gdzie odbieraliśmy i kiedy zamawiałeś. Tez czekam

Dopisano 15 sie 2023, 10:24:

Gratuluje. Jak pierwsze wrażenia. Napisz proszę gdzie odbieraliśmy i kiedy zamawiałeś. Tez czekam
Początkujący
 
Od: 24 paź 2014, 16:18
Posty: 6
Auto: Mazda 3 benzyna 2.0 120kM rocznik 2014

Postprzez Przypadek » 15 sie 2023, 17:41

Darekb napisał(a):Gratuluje. Jak pierwsze wrażenia. Napisz proszę gdzie odbieraliśmy i kiedy zamawiałeś. Tez czekam

Dopisano 15 sie 2023, 10:24:

Gratuluje. Jak pierwsze wrażenia. Napisz proszę gdzie odbieraliśmy i kiedy zamawiałeś. Tez czekam


Żeby nie zaśmiecać- wrzuciłem wątek:
https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... 1&t=218196
Forumowicz
 
Od: 12 lut 2023, 23:08
Posty: 62 (7/7)
Auto: Mazda 3 BP 2023
150 km, AT

Postprzez Panczo » 15 sie 2023, 17:53

Ja odbierałem w grudniu 2022, dotychczas 5500 km przebiegu, wszystko gra. Jestem zadowolony.
Auto daje taką samą frajdę, dzisiaj, jak i pierwszego dnia :) . Wiadomo, każde auto, ma jakieś wady, ale spełnia w pełni wszelkie moje oczekiwania.
Miałem dźwięki dochodzące z okolic pasa kierowcy na słupku B, tylko na brzydkiej kostkowej drodze, (codziennie taką pokonuje), po jakiś tam zmianach ustawienia wysokości, hałas w dużej mierze ustał, jak powróci, to zgłoszę to dopiero na 1 przeglądzie.
Spalanie:
3 osoby+ full bagaży + pies.
Średnie spalanie przy eko jeździe z kilkoma mocniejszymi depnięciami, na odcinku 400km, 5,3 l !
Polecam wybrać się na Mazurskie drogi, wtedy idzie docenić kunszt Mazdy. "Normalna" jazda z elementami autostradowymi 7l z kawałkiem. Tylko miasto bliżej 7.5-7.9l.
Klimatyzacja sprawdza się bardzo dobrze, dzisiaj 35 stopni :) .
Brak odprysków na lakierze.

Acha nie wiem, czy to normalne, ale po jakiś 2-3 miesiącach, dostałem w prezencie pudełeczko z pozytywką, z osobistymi życzeniami, oraz dwie filiżanki, co symbolizują sowę, całość owinięte w barwy japońskie. Niby nic wielkiego, ale cieszy^^.
Początkujący
 
Od: 27 maja 2019, 21:35
Posty: 21

Postprzez krzychun » 15 sie 2023, 18:28

Może chociaż napisz który silnik, skrzynia i czy AWD. A jak odpryski to chociaż jaki kolor...
Forumowicz
 
Od: 22 paź 2018, 15:39
Posty: 1008 (6/71)
Auto: CX-3 AT AWD 2018 SkyPassion

Postprzez Panczo » 15 sie 2023, 18:49

Silnik 2.0 Skyactiv G 150KM, manual, napęd na przód.
Kolor Machine Grey.
Początkujący
 
Od: 27 maja 2019, 21:35
Posty: 21

Postprzez rados » 31 sie 2023, 12:57

Wobec zmian w wyposażeniu podjąłem jednak decyzję o rezygnacji. Diler potwierdził, że auto przyjedzie ze zmienioną specyfikacją i stąd taka decyzja. Szkoda, że czekał z tą informacją do mojego maila z pytaniem, przez co, zapewne, straciłem sporo czasu.

W każdym razie w ciągu kilku dni kupiłem już inny samochód, a za parę dni go odbieram.

Pozdrawiam.
Początkujący
 
Od: 20 cze 2023, 11:59
Posty: 12 (0/1)
Auto: czekam na Mazdę CX-30

Postprzez Jacosław » 7 wrz 2023, 15:11

Witam czcigodnych obecnych i przyszłych właścicieli Magdalenek. Przyjmiecie mnie do swego grona? Grzechy moje są olbrzymie, gdyż moje 4 ostatnie samochody do różne VAG-i (VW, Seat i 2xSkoda). W ramach pokuty 17 lipca zamówiłem CX30 Skyactiv G 150 KM AT Exclusive Line plus wszystkie pakiety, kolor Red Soul Cristal. Jeśli chodzi o skrzynię automatyczną i kolor karoserii to była to całkowicie moja autonomiczna i suwerenna decyzja, którą podjąłem całkowicie samodzielnie tzn. żona mi kazała. W czasie wizyty w salonie na indywidualną konfigurację miałem czekać do przełomu stycznia i lutego 2024, ale był samochód zamówiony i zlecony do produkcji przez dealera na odbiór w listopadzie, który miał stać w salonie jako pojazd demonstracyjny. To był już rok modelowy 2024. Dlatego był wyposażony we wszystko co możliwe za wyjątkiem relingów i dziury w dachu. Gdyby nie ten czas oczekiwania to pewnie bym się nie zdecydował, ale pili mnie trochę czas więc nie było wyjścia. Na 12 sierpnia umówiliśmy się na jazdę próbną. Było to przyjemne doświadczenie i tego samego dnia dowiedziałem się, że samochód właśnie zjechał z taśmy w Salamance w Meksyku i czeka na transport do portu w Vera Cruz. Planowany termin dotarcia na plac generalnego importera w Polsce to 18 października. Na razie nie dzwoniłem i dalszych informacji nie zasięgałem, ale jak się czegoś nowego dowiem, to będę informował. Pozdrawiam wszystkich :)
Forumowicz
 
Od: 4 wrz 2023, 20:29
Posty: 30 (3/2)
Skąd: Pabianice
Auto: Mazda CX30 2023/2024
150 KM AT, Exclusive-line, Comfort Black;Design;Driver Assistance & Sound

Postprzez z_megi » 8 wrz 2023, 10:36

Produkcja w Meksyku? Przecież teraz wszystkie są produkowane w Japonii
Początkujący
 
Od: 5 lip 2023, 17:11
Posty: 7 (1/0)
Auto: Mazda cx-30 2.0 Sky Activ G 2023

Postprzez Jacosław » 8 wrz 2023, 20:42

Nie wszystkie. Z tego co wyczytałem na tym forum, to w Japonii produkowane są modele z silnikami Skyactiv X natomiast "G" produkowane są w Meksyku.
Forumowicz
 
Od: 4 wrz 2023, 20:29
Posty: 30 (3/2)
Skąd: Pabianice
Auto: Mazda CX30 2023/2024
150 KM AT, Exclusive-line, Comfort Black;Design;Driver Assistance & Sound

Postprzez ceiks30 » 21 wrz 2023, 14:27

Zamówiłem autko w wersji hikkari 3 kwietnia. Info od dealera, że płynie do Europy. Planowana dostawa do dealera 11 listopada. Oczywiście w nowej specyfikacji.
Forumowicz
 
Od: 21 wrz 2023, 14:22
Posty: 34 (0/2)
Auto: Cx-30 2023 e-skyactiv G AT 150 exclusiv line plus pakiety (hikkari)

Postprzez mxostry » 18 paź 2023, 21:04

ceiks30 napisał(a):importera
to może płynie razem z moją zamówioną w czerwcu, bo mam info , że właśnie płynie...
Forumowicz
 
Od: 24 sty 2018, 11:19
Posty: 235 (2/11)
Auto: Mazda CX-30 AT 2023

Postprzez ceiks30 » 18 paź 2023, 21:27

Dzisiaj próbował dodzwonić się do mnie Dealer. Ale nie mogłem odebrać. Może z info, że dostawa tuż tuż. Jeszcze przed 11 listopada.
Forumowicz
 
Od: 21 wrz 2023, 14:22
Posty: 34 (0/2)
Auto: Cx-30 2023 e-skyactiv G AT 150 exclusiv line plus pakiety (hikkari)

Postprzez zdzklo » 22 paź 2023, 18:50

z_megi napisał(a):Produkcja w Meksyku? Przecież teraz wszystkie są produkowane w Japonii

Ja przy składaniu zamówienia na CX-30 otrzymałem info że od modelów po lifcie produkcja odbywa się w 100 % w Japoni
Początkujący
 
Od: 15 sie 2023, 11:10
Posty: 6
Auto: mazda cx 30 g150 mt

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9