Keyless – jazda bez kluczyka

Mazda CX-30 2019–

Postprzez dine » 4 lut 2022, 15:15

Czy ma ktoś informacje lub sprawdzał jak długo da się jechać bez kluczyka? Chodzi o sytuację gdzie np. pasażer wysiada i zabiera z sobą jedyny kluczyk, auto jest na chodzie. Wiem, że na desce pojawia się informacja, że brak kluczyka. Pytanie czy ma to jakiekolwiek inne reperkusje?

Czy ktoś również jest w stanie uzasadnić dlaczego np. nie ma zabezpieczenia w postaci wyłączenia silnika przy pierwszym zatrzymaniu auta lub jakiegokolwiek innego, bezpiecznego dla otocznia?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2020, 21:37
Posty: 613 (65/26)
Skąd: Brodnica/Warszawa
Auto: CX-30|SkyActiv-X|2019

Postprzez AdrianT » 4 lut 2022, 21:01

Auto nie wyłączy się samo. Dopiero jak zgasisz auto to już nie odpalisz.
Forumowicz
 
Od: 15 wrz 2020, 08:16
Posty: 110 (0/10)
Auto: Mazda 3 BP Sedan 2.0 Skyactiv-X, AT6, Enso

Postprzez dyskograf » 3 mar 2022, 09:00

dine napisał(a):Czy ma ktoś informacje lub sprawdzał jak długo da się jechać bez kluczyka? Chodzi o sytuację gdzie np. pasażer wysiada i zabiera z sobą jedyny kluczyk, auto jest na chodzie. Wiem, że na desce pojawia się informacja, że brak kluczyka. Pytanie czy ma to jakiekolwiek inne reperkusje?

Czy ktoś również jest w stanie uzasadnić dlaczego np. nie ma zabezpieczenia w postaci wyłączenia silnika przy pierwszym zatrzymaniu auta lub jakiegokolwiek innego, bezpiecznego dla otocznia?


A na przykład dlatego, że:

– zima, chłód, zimno
– wsiadasz do auta, włączasz silnik i ogrzewanie
– wychodzisz skrobać szyby bo Madzie średnio potrafią w odmrażanie przedniej
– Madzia stwierdza, że będzie bronić właściciela i wyłączy silnik bo kluczyk masz w kieszeni

Ta sama przyjemność byłaby, gdybyś wychodził na chwilę do paczkomatu.

Na moje niefajnie.
Forumowicz
 
Od: 16 sie 2021, 07:04
Posty: 50 (0/5)
Auto: CX-30 2021, Hikari, 150KM M/T, FWD
CX-5 2022, Hikari, 194KM, A/T, FWD

Postprzez dine » 3 mar 2022, 14:13

dyskograf napisał(a):A na przykład dlatego, że:

– zima, chłód, zimno
– wsiadasz do auta, włączasz silnik i ogrzewanie
– wychodzisz skrobać szyby bo Madzie średnio potrafią w odmrażanie przedniej
– Madzia stwierdza, że będzie bronić właściciela i wyłączy silnik bo kluczyk masz w kieszeni

Ta sama przyjemność byłaby, gdybyś wychodził na chwilę do paczkomatu.


Ale co "zima, chłód, zimno"? Jaka różnica czy otworzę z pilota mając rękawiczkę na ręce czy włożę rękę za klamkę?

"Wsiadasz do autoa, włączasz silnik i ogrzewanie" ... ale... przecież nawet w mojej starej hondzie uruchamianej tradycyjnym kluczykiem, a nie przyciskiem tak to działało i z mojego punktu widzenia różnica jest niewielka, a korzyść znikoma wynikająca z faktu, że nie musisz pchać kluczyka do stacyjki. Pomijam już fakt, ze keyless raz na jakiś czas lubi sobie zastrajkować co w przypadku stacyjki nie miało miejsca.
"... wychodzisz skrobać szyby..." Nie, nie wychodzę skrobać szyb. Grzanie w tym czasie samochodu jest niezdrowe dla silnika i prawnie zabronione więc...
"... madzie będzie bronić właściela..." Bardzo słusznie. Siedząc w środku nie gaśnie, przebywając na zewnątrz gaśnie.
"Ta sama przyjemność byłaby, gdybyś wychodził na chwilę do paczkomatu" Jak wyżej, niebezpieczne i zabronione prawnie. Tylko smród robisz takim zachowaniem. Postój powyżej 7s z włączonym silnikiem jest ekonomicznie nieuzasadniony. Na rozruch potrzebujesz znacznie mniej paliwa niż wypalasz. Tym bardziej, że z keylesem rozruch jest bajecznie prosty.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2020, 21:37
Posty: 613 (65/26)
Skąd: Brodnica/Warszawa
Auto: CX-30|SkyActiv-X|2019

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: cichy202, Google Adsense [Bot] i 12 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9