usterka systemu poduszek powietrznych

Mazda CX-30 2019–

Postprzez CFAD » 15 gru 2021, 15:20

U mnie PRO Moto Katowice, ale jak na razie bardzo złe doświadczenie związane z rozwiązywaniem problemów. Wspominałem trzem osobom tam pracującym o problemie. Raz pracownikowi, który sprzedał mi samochód, dwa pracownikowi który zadzwonił do mnie z umówieniem się na montaż haka holowniczego, trzy podczas oddawania samochodu na montaż haka. Przy odbiorze samochodu pan:
1. Nie słyszał żebym coś zgłaszał,
2. Przyznał, że elektryk pytał go czy usterka była zgłaszana,
3. Stwierdził, że wykonali konserwację połączeń elektrycznych i usunęli błąd komputera.
Na pytanie czy usunięcie błędu jest dla niego równoznaczne z usunięciem usterki, oczywiście mnie zbywał.
Odebrałem kluczyki od swojego samochodu, odpaliłem go a błąd się pojawił. Zrobiłem zdjęcie i wróciłem do ASO w celu dokonania "oficjalnego zgłoszenia" (bo poprzednie zgłoszenia wg. pana przyjmującego nie były oficjalne <oczy> ) na wszystko żądając kopii wydruku z pieczątką i podpisem. Dopiero wtedy sprawa ruszyła.
Mam nadzieję, że ASO się zrehabilituje bo całe to zamieszanie jest w zasadzie przez jednego pracownika a kontakt z pozostałymi jest jak najbardziej pozytywny.
Kupując samochód za ponad 140k PLN oczekuje się sprawnego samochodu, ale najbardziej przykre jest bagatelizowanie takiej usterki (np. co mogło by się stać podróżując autostradą z przepisową prędkością 140 km/h i niespodziewanym wystrzałem poduszki <nie powiem> )
Początkujący
 
Od: 8 paź 2021, 22:03
Posty: 29 (2/1)
Auto: マツダ CX-30 2021 光
Skyactiv-G 150KM AT

Postprzez lulas » 9 sty 2022, 12:34

Byłem jeszcze raz w serwisie (mimo, że błąd nie pojawił się u mnie od tamtej pory – sprawdzali przy okazji wymiany tabliczki po akcji serwisowej) i do wymiany będzie boczna poduszka powietrzna (pasażera). Przynajmniej tak im wyszło z komputera.
Forumowicz
 
Od: 31 sie 2021, 14:24
Posty: 36 (1/3)
Auto: 2021 CX-30, G 150, MT, Kanjo + Sport

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: krzychun i 9 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9