Automatyczne podgrzewanie foteli i kierownicy.

Mazda CX-30 2019–

Postprzez polel » 19 lis 2021, 13:52

Witam,
W ustawieniach mazdy jest taka opcja jak automatyczne włączanie podgrzewania fotela i kierownicy kiedy klima jest ustawiona na auto. Na początku użytkowania samochodu, kiedy temperatura spadała w okolice 5C faktycznie ta funkcja działała, od dłuższego jednak czasu już nie. Włączałem i wyłączałem kilkukrotnie te ustawienia ale nic się nie zmienia. Czy też macie tę przypadłość u siebie?
Forumowicz
 
Od: 23 cze 2014, 17:35
Posty: 34 (1/0)
Auto: Mazda CX-30 2021 Hikari+Luxury Pack 150KM Manual

Postprzez Gazda » 19 lis 2021, 14:06

Witam,
u mnie również tak jest nie wiem od czego to zależy, czasem włączy się sam fotel pasażera jeżeli siedzi ktoś obok a mój kierowcy nie, lub włączą się oby dwa ale ja mam na skali 1 a obok skala 2 podgrzewania, a kiedyś załączyło mi się tylko podgrzewanie fotela kierowcy + kierownica, a i są takie dni że nic się nie załącza ani kierowcy ani pasażera ani kierownica się nie podgrzewa. Chyba ten system żyje własnym życiem albo od wielu czynników to działa... Może Mazda jest tak mądra że wie czy jestem grubo ubrany to mi nie podgrzewa siedzenia :D :D :D :D
Pozdo
papa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2021, 13:45
Posty: 102 (8/6)
Skąd: Bielsko-Biała
Auto: Mazda CX-30, Wersja Hikari z BOSE + Luxury Black
Silnik e-Skyactiv-G 2.0
Moc: 150 KM Mild Hybrid, Skrzynia 6 AT, Napęd 4x2, Soul Red Crystal,
Rok produkcji 2021r.

Postprzez polel » 19 lis 2021, 14:21

Przynajmniej masz to szczęście, że od czasu do czasu coś tam ci się włączy ;) U mnie kompletnie nic.
Pozdro.
Forumowicz
 
Od: 23 cze 2014, 17:35
Posty: 34 (1/0)
Auto: Mazda CX-30 2021 Hikari+Luxury Pack 150KM Manual

Postprzez krabdul » 19 lis 2021, 15:04

U mnie cały czas działa i cały czas wykazuje się logiką.
Generalnie to czy się załączy i na ile kresek ustawi zależy wg mnie od różnicy między nastawioną temperaturą a temperaturą w środku. Być może jakieś zewnętrzne czynniki też bierze pod uwagę. Jak się wchodzi do wychłodzonego auta to przy ustawieniu np. 18-19 stopni załączą się fotele i kiera a jak jest cieplej w środku to trzeba np. dać 25 żeby się załączyło, ale nie ma to wtedy oczywiście sensu – ani grzanie pupy ani te 25 stopni :)
To że różne kreski są na fotelu kierowcy i pasażera to pewnie dlatego, że różne temperatury są ustawione dla każdej ze stref. Ja zazwyczaj mam dual i tak samo oba fotele się załączają – pasażera załączy się tylko jak ktoś tam siedzi i ma zapięte pasy, więc tu też jest jakaś logika.
Kiera przestaje grzać ze zgaszeniem się ostatniej kreski z grzania foteli.
Wydaje mi się, że po naciśnięciu na klimie AUTO i potem ręcznym grzebaniu w ogrzewaniu znowu trzeba nacisnąć AUTO by to działało samoistnie. Ostatnio nawet był artykuł gdzieś jak to kierowcy korzystają z automatycznej klimy, na siłę ją upośledzając do manualnej :>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2010, 12:07
Posty: 996 (9/62)
Skąd: Kraków
Auto: CX-30 G150 AT AWD
Black Hikari '20

Mazda 3 BM '15
Mazda 6 GG '02
Seat Cordoba SX '96
VW Jetta '87

Postprzez worn » 19 lis 2021, 15:48

krabdul napisał(a):Wydaje mi się, że po naciśnięciu na klimie AUTO i potem ręcznym grzebaniu w ogrzewaniu znowu trzeba nacisnąć AUTO by to działało samoistnie.

Nie wydaje Ci się, dobrze piszesz!

krabdul napisał(a):Kiera przestaje grzać ze zgaszeniem się ostatniej kreski z grzania foteli.

Chociaż tutaj wydaje mi się, że wcale tak być nie musi. Co do reszty, to mam takie same spostrzeżenia.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 kwi 2020, 20:42
Posty: 325 (28/45)
Skąd: ZS
Auto: Mazda 3 BP
2.0 Skyactiv-X 180 KM MT
Kanjo 2019

Postprzez krabdul » 23 lis 2021, 09:58

Chyba są jeszcze jakieś czujniki temp w fotelach. Podjechałem po tatę i miałem najpierw 2 kreski a potem już jedną. Jak on się dosiadł to przez chwilę miał 2 kreski a ja cały czas jedną – klima była na dual. Ale takie działanie jest logiczne i na plus oczywiście.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2010, 12:07
Posty: 996 (9/62)
Skąd: Kraków
Auto: CX-30 G150 AT AWD
Black Hikari '20

Mazda 3 BM '15
Mazda 6 GG '02
Seat Cordoba SX '96
VW Jetta '87

Postprzez polel » 24 lis 2021, 10:22

To nie czujnik temperatury w fotelach a zapewne prosty algorytm – w zakresie temperatury w kabinie X załącza grzanie foteli na dwie kreski(bo się szybko nagrzeje) po czasie na jedną, potem na zero. Jak twój tata wsiadał do auta dalej był zakres temperatury X, czyli jak czujnik zapięcia pasów wykrył, że fotel pasażera jest zajęty, włączył grzanie, tak samo, na dwie kreski. Działa jak najbardziej logicznie i fajnie, szkoda, że nie u mnie :P
Forumowicz
 
Od: 23 cze 2014, 17:35
Posty: 34 (1/0)
Auto: Mazda CX-30 2021 Hikari+Luxury Pack 150KM Manual

Postprzez worn » 24 lis 2021, 11:37

krabdul ma rację jest czujnik temperatury.

Wycinek z manuala serwisowego:
• The seat warmer control unit supplies power to the seat warmer unit and increases the temperature around the seat back and seat cushion up to the average temperature which is applied to the temperature level.
• The seat warmer control unit controls the seat temperature so that it maintains a constant temperature while monitoring the thermometer temperature on the seat cushion side.
• The seat warmer control unit maintains a constant average temperature around the seat warmer unit by continuing to supply power to the seat warmer unit.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 kwi 2020, 20:42
Posty: 325 (28/45)
Skąd: ZS
Auto: Mazda 3 BP
2.0 Skyactiv-X 180 KM MT
Kanjo 2019

Postprzez Gazda » 27 gru 2021, 18:45

Hejka, już wiem dlaczego u niektórych raz działa a raz nie działa, automatyczne podgrzewanie siedzeń i kierownicy po zapaleniu silnika. Wystarczy że zmieniliśmy ustawienia klimy na własne (ręczne), tzn. może się nawet palić lampka auto na pokrętle ale jak wyłączone jest A/C to znaczy że nie zadziała podgrzewanie foteli i kierownicy. Wystarczy nacisnąć po zapaleniu Mexykanki przycisk AUTO w lewym pokrętle od klimatyzacji nieważne ze już się świeci lampka, natychmiast gdy jest zimno załączy się podgrzewanie foteli i kierownicy wg temp która panuje na zewnątrz i wewnątrz auta. itp. itd. Dlatego może mylić tak wiele osób że niby nie działa ten system podgrzewania a załączanie i wyłączanie tej opcji w ustawieniach menu w pojeździe nic nie daje. Musi być AUTO i żadnej regulacji poza temperaturą. papa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2021, 13:45
Posty: 102 (8/6)
Skąd: Bielsko-Biała
Auto: Mazda CX-30, Wersja Hikari z BOSE + Luxury Black
Silnik e-Skyactiv-G 2.0
Moc: 150 KM Mild Hybrid, Skrzynia 6 AT, Napęd 4x2, Soul Red Crystal,
Rok produkcji 2021r.

Postprzez krabdul » 28 gru 2021, 11:38

Pisałem już o tym w 2ch różnych wątkach, a w tym dokładnie 5 postów nad Twoim ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2010, 12:07
Posty: 996 (9/62)
Skąd: Kraków
Auto: CX-30 G150 AT AWD
Black Hikari '20

Mazda 3 BM '15
Mazda 6 GG '02
Seat Cordoba SX '96
VW Jetta '87

Postprzez krs » 29 gru 2021, 16:46

Instrukcja obsługi: https://www.mazda.pl/serwis/filmy-i-podreczniki/
Strona 87
Dział 2-20

Screenshot_2.png
Początkujący
 
Od: 14 wrz 2021, 17:36
Posty: 9

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9