Światła i "ruszanie pod górkę"

Mazda CX-30 2019–

Postprzez krzychun » 30 sie 2021, 12:15

Jeśli nie potrafią usunąć usterki samochodu to np. jeśli kupiłeś samochód prywatnie i nie minęło jeszcze 6 +2 miesiące od zakupu to zgłoś się do sprzedawcy w ramach niezgodności towaru z umową. To bardzo mocne prawo i powinni wykazać się większym zaangażowaniem. Jeśli nie potrafią naprawić to niech wymienią samochód na wolny od wad.
Forumowicz
 
Od: 22 paź 2018, 15:39
Posty: 1007 (6/67)
Auto: CX-3 AT AWD 2018 SkyPassion

Postprzez krzychk » 30 sie 2021, 18:35

OLi napisał(a):Co dziwne mam włączoną funkcję odprowadzania czy jak ona się nazywa ustawione na 30 sekund światła w trybie auto wyłączają się zaraz po zamknięciu auta od razu


Może masz źle ustawione, strona 4-65 instrukcji.
cyt.
System oświetlania drogi do domu włącza światła przednie (mijania) po użyciu dźwigni.

Głupie pytanie, ale jednak – ciągniesz? Bo zakładam, że w innym miejscu ustawiłeś ów czas na te 30 sek, tak jak pisałeś.
Forumowicz
 
Od: 12 maja 2021, 06:58
Posty: 143 (5/23)
Auto: CX30 e-SkyX'21 Hikar/MT/ FWD

Postprzez worn » 30 sie 2021, 22:18

krzychk napisał(a):Głupie pytanie, ale jednak – ciągniesz?

Do pani Oli takie głupie pytania? <rotfl>

OLi napisał(a):jeśli włączę na ON, zostają włączone po zamknięciu auta i nie ma żadnego dźwięku że nie wyłączyłam, trzeba sprawdzać i pilnować

Na ON? Jak wygląda ta manetka do świateł? Czy tak?
https://imgur.com/V6F1Oh0

W najnowszej trójce w pozycji AUTO lub świateł mijania (ikonka świateł drogowych, ta najwyżej). Po wyłączeniu zapłonu światła od razu się wyłączają. W pozycji świateł pozycyjnych (kolejna opcja po AUTO) po wyłączeniu zapłonu będą się świecić światła pozycyjne a otwarcie drzwi kierowcy powinno skutkować komunikatem o włączonych światłach. Zakładam oczywiście, że podobnie jest w CX-30.

I tutaj od razu mała uwaga do kolegi Palmer.
Palmer napisał(a):Tak, chodziło mi cały czas o tę zieloną kontrolkę, czyli swiateł pozycyjnych. To właśnie na nią przełączam, aby wymusić zapalenie się tylnych swiateł postojowych.

Według instrukcji powinno się przełączać światła właśnie na tę ostatnią pozycję w przypadku kiepskich warunków. –> https://imgur.com/a/pvlBcYE
Bo w drugiej niby przednie światła nadal zależą od czujnika światła.

Swoją drogą, strasznie zagmatwana ta tabelka z milionem gwiazdek <nie>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 kwi 2020, 20:42
Posty: 324 (27/45)
Skąd: ZS
Auto: Mazda 3 BP
2.0 Skyactiv-X 180 KM MT
Kanjo 2019

Postprzez krzychk » 31 sie 2021, 06:08

worn napisał(a):Do pani Oli takie głupie pytania? <rotfl>

Przyznam, że mnie zaskoczyłeś takim skojarzeniem – chodziło mi o pociągnięcie manetki przed wyjściem z auta to a, b jakoś od lat 90tych tak mam, że zwracając się do ludzi z grup nie dodaje Pan/Pani, c – interesujące masz skojarzenia, w kontekście manetki, taaaaaak....
Forumowicz
 
Od: 12 maja 2021, 06:58
Posty: 143 (5/23)
Auto: CX30 e-SkyX'21 Hikar/MT/ FWD

Postprzez worn » 31 sie 2021, 07:14

Ale po co od razu się tak gorączkujesz? <oczy>
Doskonale wiem o co Ci chodziło, ale sam to sprowokowałeś tą wstawką :)
Głupie pytanie, ale jednak

Jakby tego było mało, to można odnieść wrażenie, że celowo napisałeś "ciągniesz?", zamiast "ciągniesz manetkę?".

krzychk napisał(a):jakoś od lat 90tych tak mam, że zwracając się do ludzi z grup nie dodaje Pan/Pani
Specjalnie podkreśliłem, że "pani", bo zdaje się, że nie zauważyłeś, że OLi stosuje żeńskie końcówki, więc jest pewnie kobietą.

krzychk napisał(a):interesujące masz skojarzenia, w kontekście manetki, taaaaaak....

Życzę trochę więcej dystansu, przydaje się w życiu ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 kwi 2020, 20:42
Posty: 324 (27/45)
Skąd: ZS
Auto: Mazda 3 BP
2.0 Skyactiv-X 180 KM MT
Kanjo 2019

Postprzez krzychk » 31 sie 2021, 07:27

Ostatnia moja odpowiedź w tym kawałku wątku, bo szkoda klawiatury

użyłem "głupie pytanie" bo czytając część postów miewam wrażenie, że ludzie nie czytają instrukcji. Owszem, dla mnie niektóre akapity są napisane specyficznym stylem (moje skojarzenie to dokumentacja szkoleniowa MS), ale z niektórych wypowiedzi jednoznacznie wynika, że instrukcja nie była czytana, może wertowana, ale nic ponad to.
Co do twoich wrażeń – zachowaj je dla siebie. Dodatkowo najpierw insynuujesz podtekst erotyczny w mojej wypowiedzi do Koleżanki, a potem stwierdzasz, że nie wiedziałem że to Koleżanka? To jeszcze napisz, że to była fuzzy logic :D
Forumowicz
 
Od: 12 maja 2021, 06:58
Posty: 143 (5/23)
Auto: CX30 e-SkyX'21 Hikar/MT/ FWD

Postprzez dine » 31 sie 2021, 17:23

OLi napisał(a):jeśli włączę na ON, zostają włączone po zamknięciu auta i nie ma żadnego dźwięku że nie wyłączyłam, trzeba sprawdzać i pilnować. Jeszcze popracuję nad czułością bo chyba rzeczywiście mam niską ustawioną.


Dziś sprawdziłem. Jeżeli mijania włączone manualnie, to przy wysiadaniu nie ma ostrzeżenia, po zamknięciu drzwi światła gasną. Więc wszystko gra. Nie ma opcji by światła zostały włączone.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2020, 22:37
Posty: 615 (67/26)
Skąd: Brodnica/Warszawa
Auto: CX-30|SkyActiv-X|2019

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot], Jarol30, mariusz_70 i 20 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9