CX-30 e-SkyActiv X – jazda testowa

Mazda CX-30 2019–

Postprzez dine » 24 mar 2021, 12:34

Czy ktoś z Was miał już okazję przejechać się nowym SkyActiv X? Jakie wrażenia?
Ja dzwoniłem do swojego dealera, to z trudem rozumiał o co mi chodzi. Ostatecznie na stanie jako testówki mają tylko stare skyactive. Chętnie bym sprawdził jaka jest różnica.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2020, 21:37
Posty: 613 (65/26)
Skąd: Brodnica/Warszawa
Auto: CX-30|SkyActiv-X|2019

Postprzez marceli77 » 23 maja 2021, 18:13

witam, proszę otworzyć yutobe Pertyn Ględzi mazda cx30 e-skayaktiw x bardzo dobrze opowiedziane wrażenia z jazdy, dziennikarz samochodowy bardzo obiektywny moje wrażenia. Pozdrwiam marek
Forumowicz
 
Od: 24 sty 2006, 00:30
Posty: 76
Skąd: koszalin- Eschwege Niemcy
Auto: 626 2000l V16 1996
2 1,4 2003, cx30 2019 Hikari SKAJAKTIW G , Machine Grey, AWD , MT

Postprzez dine » 24 maja 2021, 08:17

marceli77 napisał(a):witam, proszę otworzyć yutobe Pertyn Ględzi mazda cx30 e-skayaktiw x bardzo dobrze opowiedziane wrażenia z jazdy, dziennikarz samochodowy bardzo obiektywny moje wrażenia. Pozdrwiam marek


Pomijając już fakt, że test na yt ma się nijak do jazdy testowej (o czym przekonałem się na własnej skórze), to u Pertyna wszystko zawsze jest "perfekcyjne", "pierwszorzędne", "fenomenalne" lub "zatrważające" etc. Tak samo w tym przypadku drobne różnice, które podkreślano przy okazji innych recenzji u niego urosły do "rewolucyjnych, absolutnie bezkompromisowych" zmian, które całkowicie odmieniły auto... Innymi słowy, tego człowieka nie warto słuchać, bo pie*** jak potłuczony.

Potwierdzam również słowa przedmówcy. Również pytałem dealera o przejażdżkę nowym skyactiv-x, i również nie miał zielonego pojęcia o co mi chodzi.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2020, 21:37
Posty: 613 (65/26)
Skąd: Brodnica/Warszawa
Auto: CX-30|SkyActiv-X|2019

Postprzez perot » 24 maja 2021, 08:42

Dokładnie...
Wszystkie te recenzje na yt trzeba traktować z przymrużeniem oka, tak naprawdę do końca nie wiemy czy dany test nie jest w rzeczywistości sponsorowany.
To samo można zauważyć w artykułach prasowych, gdzie Mazda występuje bardzo sporadycznie w stosunku do marek niemieckich.
Najlepiej przetestować daną jednostkę samemu, w innym przypadku możemy być rozczarowani efektem końcowym. Jednemu będzie wszystko pasowało , wręcz będzie piał z zachwytu będą same ochy i achy :) .
Inny powie że to wielki shit i bądź tu wtedy mądry.
Forumowicz
 
Od: 18 paź 2020, 22:45
Posty: 297 (3/30)
Auto: Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MT Hikari 2019

Postprzez krzychun » 24 maja 2021, 08:59

Tak jak nie rozumiem wszystkich tych co chwalą mniejszy zakres obrotowy, z turbo dziurą i lepszy dołem w silnikach trubo w stosunku do dużo bardziej responsywnej o szerokim zakresie obrotów benzynie. Na prawdę nie mogę tego zrozumieć. Ale cóż dużo takich jest. Tak, że jeździć samemu, a nie chwalić na podstawie tego co ktoś pokazał YT.
Forumowicz
 
Od: 22 paź 2018, 14:39
Posty: 1006 (6/67)
Auto: CX-3 AT AWD 2018 SkyPassion

Postprzez dine » 24 maja 2021, 14:02

perot napisał(a):Wszystkie te recenzje na yt trzeba traktować z przymrużeniem oka


Ja mam inną taktykę. Oglądam tego przed zakupem na prawdę dużo by poznać zdanie wielu stron i wyciągnąć wnioski samodzielnie, przygotować się do zakupu i zwrócić uwagę na to na co bym normalnie nie wpadł. Dzięki temu można sprzedawcę zagiąć na niejednym elemencie i wypunktować ich brak kompetencji.

Dopisano 24 maja 2021, 14:05:

krzychun napisał(a):Tak jak nie rozumiem wszystkich tych co chwalą mniejszy zakres obrotowy,
Bo tu się liczą subkiektywne odczucia. Jazda maluchem z prędkościa 120km/h była zapewne dużo bardziej emocjonująca niż niż GTRem z tą samą prędkością :) Mi akurat turbo, czy bez turbo nie robi różnicy. Jestem jednak przyzwyczajony do wolnossaków i kompletnie nie przeszkadzadza mi brak turbo. Cenię za to płynność i niskie spalanie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2020, 21:37
Posty: 613 (65/26)
Skąd: Brodnica/Warszawa
Auto: CX-30|SkyActiv-X|2019

Postprzez perot » 24 maja 2021, 15:30

W gruncie rzeczy masz rację. Tylko co po tych wszystkich obejrzanych materiałach .Jeśli wsiądziemy do testowanego nowego samochodu i nic ze zgłaszanych rzeczy przez użytkowników nie wystąpi czy to jeżdżąc samemu czy z kimś z ASO.
Weźmy na ten przykład problemy z nieszczęsnym ruszaniem i szarpaniem w pewnym zakresie obrotów. Wiadomo że te problemy występują u niektórych użytkowników ,wie też o tym ASO ale co z tego kiedy nic z tym nie robi.
Z innych rzeczy słaby lakier , rysujące się plastiki, szyby czy też super lusterka.Dla sprzedającego żaden to argument do obniżenia ceny. Podoba się to kupujesz, nie to możesz zawsze wybrać samochód innej marki. Naprawdę ciężko jest coś wypunktować dilerowi kupując nowy samochód.
Co do kompetencji pracowników salonu to różnie z tym bywa, ja na przykład do tej pory nie miałem nigdy żadnych problemów z odpowiedzią na zadawane pytania. Oczywiście nie zagłębiam się w jakieś tam szczegóły bardziej techniczne motoru i całego auta bo jest to dla mnie zbędne i szkoda mojego czasu.
Ogólnie wybieram zawsze ten samochód który mi się podoba i na który mnie stać. Reszta już wychodzi zawsze po jakimś czasie.
Nie ma teraz samochodów bez wad, czy to będzie Mazda, Bmw czy Volvo zawsze będzie można się do czegoś doczepić.
Z nowego x wziąłbym do swojego te parę niutów momentu obrotowego.
Forumowicz
 
Od: 18 paź 2020, 22:45
Posty: 297 (3/30)
Auto: Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MT Hikari 2019

Postprzez dine » 24 maja 2021, 16:23

perot napisał(a):Co do kompetencji pracowników salonu to różnie z tym bywa


Problemu z brakiem odpowiedzi również nie miałem (w przypadku mazdy) natomiast weryfikacja tego co mówili, to już inna kwestia. W maździe miły pan poinformował mnie, że w Xie odłączane są dwa cylindry np., a w vw gość z uporem maniaka przekonywał mnie, że w t-rocu dostępny jest hud, skóra ("ale nie taka normalna skóra") czy napęd awd...

Oczywiście, że nie ma auta bez wad i w 100% zdaję sobie z tego sprawę.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2020, 21:37
Posty: 613 (65/26)
Skąd: Brodnica/Warszawa
Auto: CX-30|SkyActiv-X|2019

Postprzez gutek_wrb » 26 maja 2021, 06:42

W poprzedni piątek miałem okazję ale z tyłu przewieść się Hikari X w AT gdyż koledze chciałem pokazać różnice (jeździ Volvo V70 at /150 kucy)
Więc a mam Sky-G 122 kuce to różnica jest zasadnicza gdyż formatnowej wersji E w Sky-X jest lepszy niż w modelach początkowych tej wersji X.
Za tym dla miłośników mazdy którzy chcą mieć moc i napęd na 4 kapcie nawet w automacie do wypadów np. z przyczepą :D biwakową to warto dorzucić parę tysi :>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 mar 2010, 22:52
Posty: 1313 (39/22)
Skąd: WolnaRepublikaBieszczad
Auto: CeX-30 -AWD aktualnie

Postprzez Lukk75 » 26 maja 2021, 07:50

@gutek czytam to 5 raz i ni huhu nie wiem co porównujesz. Wnioskuje ze G122 z eX?
Forumowicz
 
Od: 11 maja 2016, 23:15
Posty: 173 (0/4)
Auto: SX4 2,0DDIS 4x4 czarny metalic
CX3 2,0 AWD Titanium Flash
CX30 Hikari, Skyactive X, AWD,, MT, Deep Crystal Blue

Postprzez perot » 26 maja 2021, 08:01

Odnoszę takie samo wrażenie ,trochę zawiła jest wypowiedź gutek_wrb.
Do gutek_wrb mógłbyś podać jakieś znaczące różnice między X a eX , bo o to tutaj się rozchodzi.
Forumowicz
 
Od: 18 paź 2020, 22:45
Posty: 297 (3/30)
Auto: Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MT Hikari 2019

Postprzez gutek_wrb » 26 maja 2021, 12:27

Wiesz na obecną chwilę niezbyt ale mam dobre "koneksje" w mym salonie wiec poczekam aby samemu zasiąść za kółkiem :P
Ale będę preferował manualną skrzynie <lol>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 mar 2010, 22:52
Posty: 1313 (39/22)
Skąd: WolnaRepublikaBieszczad
Auto: CeX-30 -AWD aktualnie

Postprzez MilosM » 26 maja 2021, 13:15

To chce samemu sprawdzić no jest dobrze po oglądać czym więcej i te dobre i te zle recenzje i zostawić siebie taką rezerwę do tego co się mówi i pisze.
Ja jestem Słowak i oglądam jak Słowacke tak i Czeske recenzje.
W Polsce się dużo pochwala Niemieckie samochody, no na Słowacy oraz w Czechach to już z Niemcami nie jest tak różowo.
I z doświadczenia jestem miał Fiata, Lancie, Renauta 19, Alfe Romeo, Octavie i to dwie, Pasata i Teraz ma Tiguana i Mazde CX5. Jeździe jak duże trasy autostrady tak i miasto. No i Fiat UNO OK, Lancia Lybra OK, Renault 19 OK, Alfa Romeo 156 OK, Octavia jak jedna tak druga problem z silnikiem 1,9 TDi to sam z Passatem, w Tiguane wymiana dwóch cylindrów i wtryskiwaczy pri 130 tis. robione turbo i skrzynia DSG już jest chyba na wykończeniu. Mazde CX5 jestem mienil ten wadliwi wałek rozrządu. Córce w Mazda 6 skyactiv pięknu łańcuch mazania. <glupek2>
No i co tu powiedzieć, tak jak się ogólnie narzeka na Włoskie czy Francuskie samochody mnie działały.
U Mazdy wpadka z tym wałkiem rozrządu ta pierwsza wersja nie jest ani taka piękna, jeden kubek na kawę, malo miejsca na komórki ogóle brak takich schowków, psujów się silniczki na lusterkach, nie widoczny ten pomarańczowy pasek na średnim panelu, nie wydać ile jest godzin. No po prostu jest tu paru rzeczy do wkurza się. No i przez to jest jazda w nej doskonalą komfortowa. <faja>
Początkujący
 
Od: 15 wrz 2019, 20:10
Posty: 27
Auto: mazda cx-5 2.2 skyactiv-d 175km AWD AT

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9