Auto Hold

Mazda CX-30 2019–

Postprzez krzychun » 30 paź 2021, 21:00

dine napisał(a):Napisałeś to w taki sposób jak by to dotyczyło CX-30...


Nadinterpretujesz albo masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Nie mój problem.

dine napisał(a):Nie pamiętam w którym wątku ale gdzieś coś w podpunktach wymieniałeś. Potem zacząłeś mówić, że jakichś rzeczy nie ma, sugerować, że ludzie bzdury wypisują, a tu cyk.


No faktycznie, nie doszukałem się w katalogu, że z obrazu przedniej kamery wykrywa ruch poprzeczny (FCTA). System tak kiepski, że w katalogu nie ma osobnego paragrafu i system istnieje dopiero w szczegółowej tabelce wyposażenie bez opisu działania. Nawet pamiętam, że zapytałem youtube bo Mazda zawsze ma fajne propagandowe filmiki i wtedy takiego nie znalazłem. Na jeździe próbnej nikt się o tym nie zająknął nawet. Myślę, że nawet jakbym miał Mazdę 3 albo CX-30 to bym o tym system nie wiedział. Będziesz do teraz do końca Twojej obecności na forum wypominał?

dine napisał(a):Okazało się, że Szanowny Pan CX-30 to na plakacie do domu jedynie widział...


A są plakaty z CX-30? Przecież to nie Ferrari. Zabawne. Imputujesz mi nieprawdę.

dine napisał(a):Kolejny raz pytam. Po co to robisz? Jaki w tym cel?


A co sugerujesz?

I tak jeszcze:
dine napisał(a):
krzychun napisał(a):towarzystwo wzajemnej adoracji tutaj czy jak?


Nie


Tak popatrzyłem na ostatnio polubione posty przez Ciebie. Będę się upierał, że jednak tak.
Forumowicz
 
Od: 22 paź 2018, 14:39
Posty: 1006 (6/67)
Auto: CX-3 AT AWD 2018 SkyPassion

Postprzez krzychk » 30 paź 2021, 22:07

krzychun napisał(a):Myślę, że nawet jakbym miał Mazdę 3 albo CX-30 to bym o tym system nie wiedział.


Ale to, że mając manual (tak, dostępny w Internecie) jesteś na tyle leniwy, że nie doczytasz to czyja wina?

krzychun napisał(a):A są plakaty z CX-30? Przecież to nie Ferrari.


proszszsz...
https://printcarposter.com/mazda-poster ... 0-posters/

ps. w 2021 r zdecydowaną większość postów umieściłeś na forum CX-30... kup i zapraszamy <faja>
Forumowicz
 
Od: 12 maja 2021, 05:58
Posty: 143 (5/23)
Auto: CX30 e-SkyX'21 Hikar/MT/ FWD

Postprzez krzychun » 31 paź 2021, 08:50

krzychk napisał(a):Ale to, że mając manual (tak, dostępny w Internecie) jesteś na tyle leniwy, że nie doczytasz to czyja wina?


Akurat swoją przeczytałem, tak samo jak do poprzedniego samochodu, a jak jesteś taki miły to wklej co tam o tym FCTA napisali w instrukcji. Chętnie przeczytam.



No proszę, może sobie zamówię, nawet są CX-3 podpisane jako CX-30. Dzięki za linka.

krzychk napisał(a):ps. w 2021 r zdecydowaną większość postów umieściłeś na forum CX-30... kup i zapraszamy <faja>


Może, może będzie jakiś lift i będzie ładniejsza albo się doczekam na 3 w sedanie z AWD (jak w USA).
Forumowicz
 
Od: 22 paź 2018, 14:39
Posty: 1006 (6/67)
Auto: CX-3 AT AWD 2018 SkyPassion

Postprzez perot » 31 paź 2021, 21:33

Nie wiem jak to jest w automacie , ale w manualu gdy mam załączony AH i auto się zatrzyma po naciśnięciu hamulca nie świecą się światła stopu. Dopiero jak auto stoi na AH i w tym momencie wcisnę pedał hamulca zapalają się stopy i już nie gasną do chwili ruszenia.
Forumowicz
 
Od: 18 paź 2020, 22:45
Posty: 297 (3/30)
Auto: Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MT Hikari 2019

Postprzez pab567 » 5 lis 2021, 14:19

Pomijając Wasze przepychanki, w instrukcji obsługi CX-30 jest napisane (str. 4-108), że FCTA wykorzystuje czujniki radarowe, nie kamerę.

Przednie boczne czujniki radarowe
wykrywają fale radiowe odbijane od
pojazdu poprzedzającego, wysyłane z
czujnika radarowego. Przednie boczne
czujniki radarowe są wykorzystywane
przez niżej wymieniony system.
 System monitorowania ruchu
poprzecznego podczas jazdy do
przodu (FCTA)
Przednie boczne czujniki radarowe są
zainstalowane wewnątrz zderzaka
przedniego, jeden z prawej a drugi z
lewej strony.
Patrz rozdział „Przednie boczne
czujniki radarowe” na stronie 4-257.


I ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, ze zaiste system działa i to zupełnie przyzwoicie.
Forumowicz
 
Od: 23 lut 2021, 12:40
Posty: 78 (0/9)
Auto: CX-30 Skyactiv X 2021 A/T AWD

Postprzez macherstudio » 23 gru 2021, 10:25

Pytanie: Czy ktoś / czy jest opcja / dokładał AutoHold do CX5 (KE) 4WD automat? <oczy>
Początkujący
 
Od: 27 paź 2021, 12:40
Posty: 13 (1/0)
Auto: CX-5

Postprzez dine » 24 gru 2021, 23:23

macherstudio napisał(a):Pytanie: Czy ktoś / czy jest opcja / dokładał AutoHold do CX5 (KE) 4WD automat? <oczy>


Tak, ja dokładałem... A nie, czekaj, to dział CX-30... Ja mam CX-30...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2020, 21:37
Posty: 613 (65/26)
Skąd: Brodnica/Warszawa
Auto: CX-30|SkyActiv-X|2019

Postprzez MarkJ » 15 mar 2023, 22:57

Witam,
Jestem nowym użytkownikiem Mazdy 6. Na razie jestem zadowolony.

Po 2 miesiącach użytkowania jedną z rzeczy które mnie troszkę irytowały była konieczność włączania AUTO HOLD za kadam razem po uruchomieniu, np. na trasie po tankowaniu zapominałem o włączeniu funkcji i po wjechaniu do miasta zaskoczony byłem , że samochód pełza po zatrzymaniu.

Pierwsze podejście to próba ogarnięcia sprawy po magistrali CAN, jednak sygnał z przycisku niestety nie pojawia się tam ( albo nie potrafię znaleźć komunikatu) więc do problemy podszedłem sprzętowo...

Po otwarciu konsoli środkowej i dokonaniu kilku pomiarów znalazłem interesujące mnie sygnały na przełączniku.

Zmontowałem zatem z elementów które miałem pod ręka układ który po zamontowaniu i kilku próbach działa tak jak chciałem.
układ posiada dwa tryby – włączony i wyłączony , między którymi przełącza się przez przytrzymanie długie ( > 5 sek ) przycisku HOLD.
-W trybie wyłączony – układ po włączeniu samochodu nic nie robi i jest niewidoczny dla serwisu ( tylko po włączeniu krótkie mrugniecie diody HOLD pokazuje iż jest podłączony).
– W trybie włączony układ nadzoruje diodę HOLD, i gdy nie jest załączona co 30 sek próbuje włączyć układ HOLD. Zauważyłem, by załączyć hold musi być spełnionych kilka warunków, między innymi zapięte pasy. Ponieważ nie mam tej informacji, próba załączenia HOLD po prostu kończy się niepowodzeniem, i układ będzie próbował po 30 sek ponownie załączyć funkcjonalność.

Z mojego punktu widzenia układ działa poprawnie, zwalnia mnie z konieczności pilnowania czy załączyłem HOLD, po prostu wsiadam, zapina pasy i ruszam, po chwili HOLD jest włączony !

Ponieważ nie chciałem pozostawiać śladów, podłączenia zrobiłem przy użyciu pinów wciśniętych do kostki przyłączeniowej.

– zasilanie – pin 0,7 mm – kolor fioletowy – kostka przełącznika systemu audio
– GND – pin 1 mm – kolor czarny – kostka przełącznika BRAKE/HOLD
– przełącznik HOLD – pin 1mm – kolor czerwony (grubszy) – kostka przełącznika BRAKE/HOLD
– dioda LED HOLD – pin 1mm – kolor niebieski ( grubszy) – kostka przełącznika BRAKE/HOLD


Załączam schemat i zdjęcia.

Ponieważ mam jeszcze w rodzinie 2 Mazdy CX-30 i podobne życzenia – popracuję nad wersją 2 w wolnym czasie.
Załączniki
2023-03-15 08_39_51-Window.png
prototyp
podłaczenie_zasilania_pin_fioletowy_modul_pokretla_sterowania.png
zasilanie z modułu sterowania audio
podłączenie_pozostalych_przewodow_kostak_HOLD_BRAKE.png
podłaczenie takie by nie pozostawiło śladów – na wcisk do kostki
MAZDA_AUTO_HOLD_MJBOX.png
schemat
Początkujący
 
Od: 15 mar 2023, 22:53
Posty: 1 (0/4)
Auto: Mazda 6/2,5/2022

Postprzez Darunia » 16 mar 2023, 21:31

Bardzo fajne i wygodne urządzenie. A jesteś w stanie opracować takie urządzenie na zasadzie wpięcia wtyczki dla zwykłych użytkowników cx? Coś na zasadzie jak wpinany jest moduł dezaktywujący istoop.
Forumowicz
 
Od: 13 lip 2022, 13:33
Posty: 38 (0/1)
Auto: Mazda CX-30, Hikari, 150KM, manual, 2 WD, rocznik 2021

Postprzez dine » 20 mar 2023, 12:30

Darunia napisał(a):Bardzo fajne i wygodne urządzenie. A jesteś w stanie opracować takie urządzenie na zasadzie wpięcia wtyczki dla zwykłych użytkowników cx? Coś na zasadzie jak wpinany jest moduł dezaktywujący istoop.


Przecież tak to właśnie zrobił. Wpiszasz urządzenie w obwód za pomocą kostek.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2020, 21:37
Posty: 613 (65/26)
Skąd: Brodnica/Warszawa
Auto: CX-30|SkyActiv-X|2019

Postprzez Darunia » 20 mar 2023, 17:34

W jaką kostkę i sam obwód się nie stworzy. Nie każdy jest elektronikiem praktykiem.....
Forumowicz
 
Od: 13 lip 2022, 13:33
Posty: 38 (0/1)
Auto: Mazda CX-30, Hikari, 150KM, manual, 2 WD, rocznik 2021

Postprzez manek33 » 29 mar 2023, 10:34

MarkJ napisał(a):Witam,
Jestem nowym użytkownikiem Mazdy 6. Na razie jestem zadowolony.

Po 2 miesiącach użytkowania jedną z rzeczy które mnie troszkę irytowały była konieczność włączania AUTO HOLD za kadam razem po uruchomieniu, np. na trasie po tankowaniu zapominałem o włączeniu funkcji i po wjechaniu do miasta zaskoczony byłem , że samochód pełza po zatrzymaniu.

Pierwsze podejście to próba ogarnięcia sprawy po magistrali CAN, jednak sygnał z przycisku niestety nie pojawia się tam ( albo nie potrafię znaleźć komunikatu) więc do problemy podszedłem sprzętowo...

Po otwarciu konsoli środkowej i dokonaniu kilku pomiarów znalazłem interesujące mnie sygnały na przełączniku.

Zmontowałem zatem z elementów które miałem pod ręka układ który po zamontowaniu i kilku próbach działa tak jak chciałem.
układ posiada dwa tryby – włączony i wyłączony , między którymi przełącza się przez przytrzymanie długie ( > 5 sek ) przycisku HOLD.
-W trybie wyłączony – układ po włączeniu samochodu nic nie robi i jest niewidoczny dla serwisu ( tylko po włączeniu krótkie mrugniecie diody HOLD pokazuje iż jest podłączony).
– W trybie włączony układ nadzoruje diodę HOLD, i gdy nie jest załączona co 30 sek próbuje włączyć układ HOLD. Zauważyłem, by załączyć hold musi być spełnionych kilka warunków, między innymi zapięte pasy. Ponieważ nie mam tej informacji, próba załączenia HOLD po prostu kończy się niepowodzeniem, i układ będzie próbował po 30 sek ponownie załączyć funkcjonalność.

Z mojego punktu widzenia układ działa poprawnie, zwalnia mnie z konieczności pilnowania czy załączyłem HOLD, po prostu wsiadam, zapina pasy i ruszam, po chwili HOLD jest włączony !

Ponieważ nie chciałem pozostawiać śladów, podłączenia zrobiłem przy użyciu pinów wciśniętych do kostki przyłączeniowej.

– zasilanie – pin 0,7 mm – kolor fioletowy – kostka przełącznika systemu audio
– GND – pin 1 mm – kolor czarny – kostka przełącznika BRAKE/HOLD
– przełącznik HOLD – pin 1mm – kolor czerwony (grubszy) – kostka przełącznika BRAKE/HOLD
– dioda LED HOLD – pin 1mm – kolor niebieski ( grubszy) – kostka przełącznika BRAKE/HOLD


Załączam schemat i zdjęcia.

Ponieważ mam jeszcze w rodzinie 2 Mazdy CX-30 i podobne życzenia – popracuję nad wersją 2 w wolnym czasie.


Witam, a co z wsadem do atiny?? czy możesz podesłać?
Początkujący
 
Od: 29 mar 2023, 10:28
Posty: 7 (1/0)
Auto: Mazda CX5 KF

Postprzez manek33 » 6 kwi 2023, 19:23

Fajny bajer, ale bez wsadu nic nie da się zrobić :–(
Początkujący
 
Od: 29 mar 2023, 10:28
Posty: 7 (1/0)
Auto: Mazda CX5 KF

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9