Wyłączenie zbliżeniowego autorygla drzwi...

Mazda CX-30 2019–

Postprzez Orety6 » 22 lis 2020, 17:30

Witam

Pomijając już całą historyjkę, że z mojej CX 30 póki co jestem zadowolony, ale jeszcze jej nie znam, zastanawiam się, czy jest opcja wyłączenia automatycznego odryglowywania drzwi kiedy podejdziemy blisko i złapiemy klamę.

Taki system może i wygodny, ale – jak wiele innych wygodnych – to zaproszenie złodzieja ;)

W ustawieniach auta na razie tego nie znalazłem, może jest jakiś mechaniczny wyłącznik albo któryś przycisk ma też taką funkcję?

Pozdro
Początkujący
 
Od: 22 lis 2020, 16:59
Posty: 5
Auto: Mazda CX-30, rocznik 2020, 2.0 SkyActiv G 150 KM, Hikari

Postprzez andrep » 22 lis 2020, 18:55

Na pewno się da wyłączyć , zerknij do instrukcji np. w cx3 było na końcu "Możliwość personalizacji". Wklejam screena byś wiedział czego szukać :) Oczywiście w Twoim modelu pewnie inaczej to działa.
Pozdrawiam
Załączniki
pers.png
per2.png
Mazda CX3 AWD Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 17:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Postprzez dine » 28 lis 2020, 18:32

Jest taka opcja w menu auta:
Ustawienia samochodu –> ustawienia zamka –> automatyczne zamknięcie przy odejściu (jakoś tak w przybliżeniu :))
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2020, 22:37
Posty: 613 (66/26)
Skąd: Brodnica/Warszawa
Auto: CX-30|SkyActiv-X|2019

Postprzez Orety6 » 1 gru 2020, 14:05

Hej.

Owszem, taka opcja jest, ale dotyczy ona automatycznego ryglowania po upływie czasu kiedy auto nie czuje kluczyka. Mam te opcję wyłączoną.

A mi chodzi o wyłączenie automatycznego odryglowania drzwi po pociągnięciu klamki, kiedy nie wcisnęliśmy na kluczyku przycisku "odrygluj". Wydaje mi się, że tego wyłączyć się nie da.

Pozdrawiam.
Początkujący
 
Od: 22 lis 2020, 16:59
Posty: 5
Auto: Mazda CX-30, rocznik 2020, 2.0 SkyActiv G 150 KM, Hikari

Postprzez krzychun » 1 gru 2020, 17:24

No ale to bez sensu. Po co rezygnować z keyless-a? Chcesz wyciągać kluczyk z kieszeni i na nim naciskać? Przecież odryglowania na drzwiach nawet działa tylko z tej strony z której jest kluczyk. Co chcesz osiągnąć? Jeśli boisz się metody na walizkę to zostaje etui, które blokuje sygnał z kluczyk, ale żeby otworzyć/odpalić trzeba będzie wyciągnąć z tego etui...
Forumowicz
 
Od: 22 paź 2018, 15:39
Posty: 1006 (6/67)
Auto: CX-3 AT AWD 2018 SkyPassion

Postprzez Orety6 » 2 gru 2020, 00:41

Zbliżam się do auta, jestem blisko, ale nie otwieram. W tym czasie ktoś mi otwiera drzwi – bo może – i np. wyciąga leżący w aucie (tu wstaw cokolwiek – portfel, plecak, telefon etc).

Oczywiście sprawdzałem na jaką to działa odległość – bardzo niewielką, ale nadal uważam to rozwiązanie za dosyć nierozsądne.
Początkujący
 
Od: 22 lis 2020, 16:59
Posty: 5
Auto: Mazda CX-30, rocznik 2020, 2.0 SkyActiv G 150 KM, Hikari

Postprzez krzychun » 2 gru 2020, 09:08

No właśnie trudno mi sobie wyobrazić taką sytuację. Taki złodziej amator nie ryzykował by takiej konfrontacji... Moim zdaniem u mnie to działa około 1m od danych drzwi.
Forumowicz
 
Od: 22 paź 2018, 15:39
Posty: 1006 (6/67)
Auto: CX-3 AT AWD 2018 SkyPassion

Postprzez gutek_wrb » 2 gru 2020, 09:17

Witam.

CX-30 jak i MX 30 są nowymi modelami wiec obecnie "złodzieje " dopiero się szkolą <nauka> jak się dobierać do nich i czekają na zapotrzebowania i większą sprzedaż, więc za rok jak maja ukraść to ukradną w najmniej oczekiwanym momencie ,sugeruje dokupić GaPa jak jeszcze macie okazję. :|
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 mar 2010, 23:52
Posty: 1314 (39/22)
Skąd: WolnaRepublikaBieszczad
Auto: CeX-30 -AWD aktualnie

Postprzez Lukk75 » 2 gru 2020, 22:04

Dokładnie, dobre ubezpieczenie i tyle....
Jak bedą chcieli ukraść to i tak ukradną z kluczykiem czy bez...
Forumowicz
 
Od: 12 maja 2016, 00:15
Posty: 173 (0/4)
Auto: SX4 2,0DDIS 4x4 czarny metalic
CX3 2,0 AWD Titanium Flash
CX30 Hikari, Skyactive X, AWD,, MT, Deep Crystal Blue

Postprzez dine » 2 gru 2020, 22:14

Ja przyznam, że ta funkcja średnio się sprawdza i średnio mi się podoba:
1. Nie wiem jak wy ale ja kiedy jestem na myjni bezdotykowej to mając kluczyk w kieszeni i odchodząc na więcej niż 50cm od auta obserwuję jak auto się zamyka (składają się lusterka). Następnie kiedy myję i woda z myjki leci na klamkę, to auto się otwiera i zamyka na zmianę. Tak mnie to irytuję, że szkoda gadać. W środku kluczyka nie zostawię, bo auto się zamknie na amen i będę miał problem. Chciał bym je otworzyć na dłużej ale się nie da.
2. Funkcja działa sobie jak chce. Raz auto się zamknie kiedy się oddalę, innym razem nie. Kilka razy otworzył mi się bagażnik, bo kluczyk jest tak zaprojektowany, że w kieszeni poruszając się dość łatwo dochodzi do przypadkowego naciśnięcia przycisku pokrywy bagażnika.
3. Ktoś tu wspominał, że działa tylko na drzwi przy których stoisz. Nie, u mnie działa także na drzwi pasażera mimo, że stoję przy drzwiach kierowcy.
4. Jeśli chodzi o kradzież na walizkę, to zakładam, że immobilizer zabezpieczy auto dostatecznie, nie chodzą przecież z dwiema walizkami na raz tudzież raczej nie są w stanie powtarzać dwóch częstotliwości na raz...
5. Ponieważ użytkuję auto w Warszawie, to wykupiłem GAP. Niech sobie kradną.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2020, 22:37
Posty: 613 (66/26)
Skąd: Brodnica/Warszawa
Auto: CX-30|SkyActiv-X|2019

Postprzez gutek_wrb » 3 gru 2020, 08:53

Potwierdzam że NIE ZAWSZE się sama zamyka <czytaj>
Zgłaszałem to przy przeglądzie bo ma 20 tysi już ale Oni jak to mówią swoje lepiej wiedzą!
Dlatego doradzam mniej pospiechu przy odchodzeniu aby widzieć czy jest zamkniecie zrobione :]
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 mar 2010, 23:52
Posty: 1314 (39/22)
Skąd: WolnaRepublikaBieszczad
Auto: CeX-30 -AWD aktualnie

Postprzez Lukk75 » 4 gru 2020, 14:52

Automat działa na kluczyk, słabsza bateria (a teraz jak zimno napięcie spada) powoduje ze auto odbiera kluczyk jakby się oddalił przed trzaśnięciem drzwiami.
Zamknięcie ostatnich drzwi sygnalizowane jest sygnałem dźwiękowym, i dopiero po nim przy oddaleniu , albo upływie czasu następuje ryglowanie.
Wystarczy sprawdzić czy auto daje ten sygnał.

Na myjni faktycznie jest dyskoteka. Dlatego lusterka składam ręcznie, jak potrzebuje....
Forumowicz
 
Od: 12 maja 2016, 00:15
Posty: 173 (0/4)
Auto: SX4 2,0DDIS 4x4 czarny metalic
CX3 2,0 AWD Titanium Flash
CX30 Hikari, Skyactive X, AWD,, MT, Deep Crystal Blue

Postprzez krabdul » 4 gru 2020, 15:57

Na myjni nie prościej zostawić kluczyki w aucie? Chwilę popika i tyle.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2010, 12:07
Posty: 996 (9/62)
Skąd: Kraków
Auto: CX-30 G150 AT AWD
Black Hikari '20

Mazda 3 BM '15
Mazda 6 GG '02
Seat Cordoba SX '96
VW Jetta '87

Postprzez Lukk75 » 4 gru 2020, 22:40

Staram się nie zostawiać kluczyków w aucie. Raz ze względu na to iż trzeba je wyciągnąć z torebki , nerki itp.
Dwa , ze w CX3 żona miała przypadek zamknięcia kluczyków w aucie ( szczęście ze najpierw włożyła torebkę a potem próbowała włożyć małe dziecko, a nie na odwrót)...
Forumowicz
 
Od: 12 maja 2016, 00:15
Posty: 173 (0/4)
Auto: SX4 2,0DDIS 4x4 czarny metalic
CX3 2,0 AWD Titanium Flash
CX30 Hikari, Skyactive X, AWD,, MT, Deep Crystal Blue

Postprzez dine » 5 gru 2020, 17:35

Lukk75 napisał(a):Automat działa na kluczyk, słabsza bateria (a teraz jak zimno napięcie spada) powoduje ze auto odbiera kluczyk jakby się oddalił przed trzaśnięciem drzwiami.
Zamknięcie ostatnich drzwi sygnalizowane jest sygnałem dźwiękowym, i dopiero po nim przy oddaleniu , albo upływie czasu następuje ryglowanie.
Wystarczy sprawdzić czy auto daje ten sygnał.

Na myjni faktycznie jest dyskoteka. Dlatego lusterka składam ręcznie, jak potrzebuje....


Sęk w tym, że czasem sygnał jest, a czasem nie ma. Zauważyłem jedną prawidłowość i może to być błąd w oprogramowaniu. Kiedy odebrałem auto z salonu, mechanizm nie działał. Wszedłem w opcje, gdzie opcja odpowiedzialna za zamykanie po oddaleniu była aktywna. Wyszedłem z menu, zaczęło działać (w kratkę ale działało). Kiedy ponownie kilka dni temu wszedłem do menu by sprawdzić jak ta opcja się nazywa, nie zmieniając ustawien wyszedłem i samochód znów przestał się zamykać... To jakaś tragedia jest.

Dopisano 5 gru 2020, 16:35:

Lukk75 napisał(a):Automat działa na kluczyk, słabsza bateria (a teraz jak zimno napięcie spada) powoduje ze auto odbiera kluczyk jakby się oddalił przed trzaśnięciem drzwiami.
Zamknięcie ostatnich drzwi sygnalizowane jest sygnałem dźwiękowym, i dopiero po nim przy oddaleniu , albo upływie czasu następuje ryglowanie.
Wystarczy sprawdzić czy auto daje ten sygnał.

Na myjni faktycznie jest dyskoteka. Dlatego lusterka składam ręcznie, jak potrzebuje....


Sęk w tym, że czasem sygnał jest, a czasem nie ma. Zauważyłem jedną prawidłowość i może to być błąd w oprogramowaniu. Kiedy odebrałem auto z salonu, mechanizm nie działał. Wszedłem w opcje, gdzie opcja odpowiedzialna za zamykanie po oddaleniu była aktywna. Wyszedłem z menu, zaczęło działać (w kratkę ale działało). Kiedy ponownie kilka dni temu wszedłem do menu by sprawdzić jak ta opcja się nazywa, nie zmieniając ustawien wyszedłem i samochód znów przestał się zamykać... To jakaś tragedia jest.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2020, 22:37
Posty: 613 (66/26)
Skąd: Brodnica/Warszawa
Auto: CX-30|SkyActiv-X|2019

Postprzez sevecc » 6 gru 2020, 07:06

U mnie od początku działa to bez zarzutu za każdym razem. Zgłoś problem w ASO.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2016, 10:08
Posty: 397 (64/15)
Auto: Była:
Mazda 3 2.0 HB '17
Skypassion + safety
180KM by DiSi
Jest:
Mazda CX-30 100th Anniversary edition

Postprzez dine » 6 gru 2020, 17:49

sevecc napisał(a):U mnie od początku działa to bez zarzutu za każdym razem. Zgłoś problem w ASO.
Zgłoszę to przy pierwszym przeglądzie. W tej chwili nie będę grzał z duperelą ponad 100km do serwisu, gdzie pewnie powiedzą "ten typ tak ma". Zapisuję sobie sukcesywnie rzeczy, które należy sprawdzić w ASO. Wczoraj żona korzystała z auta i też jej się nie zamykało. Dziś sprawdziłem jeden z wariantów. Otworzyłem kluczykiem, po chwili auto samo się zamknęło (nie podejmowałem żadnych czynności). Otworzyłem auto ponownie, otworzyłem i zamknąłem drzwi (brak sygnału), auto się już nie zamknęło samo (kluczyka nie było w pobliżu, nie miałem go przy sobie).
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2020, 22:37
Posty: 613 (66/26)
Skąd: Brodnica/Warszawa
Auto: CX-30|SkyActiv-X|2019

Postprzez Palmer » 6 gru 2020, 18:04

@dine mam nadzieję, że to tylko pojedyncza usterka, aczkolwiek dość niebezpieczna i zostanie w ASO rozwiązana na cito. Przy okazji, kilka dni temu napisałem do ciebie wiadomość...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 lip 2020, 09:21
Posty: 438 (105/28)
Skąd: woj. dolnośląskie
Auto: Mazda3 BP 110 kW, AT '20

Postprzez dine » 6 gru 2020, 21:39

Palmer napisał(a):@dine mam nadzieję, że to tylko pojedyncza usterka, aczkolwiek dość niebezpieczna i zostanie w ASO rozwiązana na cito. Przy okazji, kilka dni temu napisałem do ciebie wiadomość...


Przepraszam, właśnie odpisałem na tę wiadomość. Ta funkcja jest dla mnie zbędna, żona i tak zamyka auto ręcznie, więc po prostu na uczę się z niej nie korzystać zamiast kombinować i liczyć, że auto się zamknie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2020, 22:37
Posty: 613 (66/26)
Skąd: Brodnica/Warszawa
Auto: CX-30|SkyActiv-X|2019

Postprzez Lukk75 » 15 gru 2020, 00:08

Dine, sytuacja jaka opisujesz jest jak najbardziej normalna. Otwarcie pilotem bez akcji spowoduje automatyczne zamknięcie. Również otwarcie drzwi i zamknięcie bez kluczyka w pobliżu nie spowoduje reakcji. System zakłada ze zamykający ma klucz przy sobie.
Bardziej zainteresowała mnie informacja o tym ze klucz działa na drzwi przy których się nie stoi. Możesz to potwierdzić. I czy działa to symetrycznie w jedna i druga stronę?
Zauważyłem ostatnio problem z otwieraniem po stronie kierowcy. Nie działa za każdym razem. Nie jest to problem baterii, bo po przejściu na stronę pasażera działa. Trochę jakby czujnik się wieszał. Czasem działa bez zarzutu, czasem nie. Co ciekawe przy problemie z czujnikiem otwierania, spokojnie działa czujnik zamykania ( od zewnętrznej strony klamki). Zablokowane drzwi próbują się jeszcze raz zamknąć.
Forumowicz
 
Od: 12 maja 2016, 00:15
Posty: 173 (0/4)
Auto: SX4 2,0DDIS 4x4 czarny metalic
CX3 2,0 AWD Titanium Flash
CX30 Hikari, Skyactive X, AWD,, MT, Deep Crystal Blue

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9