Awarie i usterki .

Mazda CX-30 2019–

Postprzez krzychun » 31 paź 2021, 22:15

perot napisał(a):Tak u mnie wygląda dobrze wepchnięty dekielek, i tak jak wcześniej pisałem beż zdjęcia koła nie ma możliwości go wybicia.


Może się źle wyraziłem – od stronny piasty to oczywiście po zdjęciu koła.
Forumowicz
 
Od: 22 paź 2018, 15:39
Posty: 1008 (6/71)
Auto: CX-3 AT AWD 2018 SkyPassion

Postprzez perot » 31 paź 2021, 22:20

Tak właśnie pomyślałem :)
Takie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy, wiadomo o co chodzi :)

Odnośnie przedniej szyby i jej słabej jakości. Czy ktoś już może zgłębiał temat folii na przednią szybę?.
Na obecną chwilę mam powłokę hydrofobową ale powoli się kończy, i zastanawiam się nad taką folią.
Forumowicz
 
Od: 18 paź 2020, 23:45
Posty: 302 (3/31)
Auto: Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MT Hikari 2019

Postprzez dyskograf » 9 gru 2021, 18:45

Dzisiaj znowu byłem w ASO i tak:

– pierdoła polegająca na złym spasowaniu plastiku na drzwiach kierowcy została poprawiona
– problem z wbijaniem 1 i wstecznego – usłyszałem, że uwaga: te układy tak mają. Czyli jak ktoś zastanawia się nad kupnem Mazdy, to powinien od razu pogodzić się ze stresem na światłach, kiedy wszyscy ruszają a on próbuje nerwowo wysprzęglać po pięć razy w nadziei że załapie. Co ciekawe, moje poprzednie zgłoszenie na dokładnie ten sam problem skończyło się naprawą pt "wyregulowanie"...
– problem z czujnikami parkowania – to samo, czyli ten samochód tak ma. Pan przed przyjęciem na serwis wsiadł ze mną, pojeździł po placu. Widać było ewidentnie, że pewne czujniki (szczególnie te skośne) działają z opóźnieniem lub w ogóle. Ale również "ten typ tak ma". Przy odbiorze usłyszałem, że nie da się wyregulować zasięgu/siły działania czujników. A jestem pewien, że gdzieś na tym forum komuś wykonano "kalibrację czujników". Oszukano mnie czy jego? Ten problem jest szczególnie irytujący, ponieważ konstrukcja samochodu jest specyficzna i przez słabą widoczność z takimi czujnikami jeżdżę po prostu na czuja...
– dalej mam problem z otwieraniem bezkluczykowym, tym razem już po obu stronach samochodu. Poprzednio uznano że jest problem, zamówiono klamkę do drzwi kierowcy i wymieniono. Problem dalej istnieje. Teraz usłyszałem, że nie mogli powtórzyć problemu i mam nagrać film jak próbuję bezskutecznie otwierać auto.

Jednym słowem jeżeli ktoś rozważa Mazdę, powinien być przygotowany na dość luźne podejście do tego, co jest błędem a co "standardem". Jakoś w moim poprzednim Focusie Mk4 ani Kudze Mk1 mojej żony takie czujniki działają bezbłędnie a biegi wchodzą jak w masło.
Forumowicz
 
Od: 16 sie 2021, 08:04
Posty: 50 (0/5)
Auto: CX-30 2021, Hikari, 150KM M/T, FWD
CX-5 2022, Hikari, 194KM, A/T, FWD

Postprzez dine » 9 gru 2021, 19:37

dyskograf napisał(a):Jednym słowem jeżeli ktoś rozważa Mazdę, powinien być przygotowany na dość luźne podejście do tego, co jest błędem a co "standardem". Jakoś w moim poprzednim Focusie Mk4 ani Kudze Mk1 mojej żony takie czujniki działają bezbłędnie a biegi wchodzą jak w masło.


Niestety spotkałem się z podobnym podejściem. Co prawda nie mam problemów takich jak ty ale na inne moje zarzuty i zgłaszane usterki odpowiedź była taka sama – "wszystko jest zgodne ze specyfikacją". Następnym razem mam zamiar dokonać oficjalnego zgłoszenia gwarancyjnego, do którego będą musieli się jakoś oficjalnie ustosunkować. Człowiek z serwisu jest pierwszą linią oporu, która ma za zadanie zniechęcić mniej wytrwałych do roszczeń z tytułu gw.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2020, 22:37
Posty: 616 (68/27)
Skąd: Brodnica/Warszawa
Auto: CX-30|SkyActiv-X|2019

Postprzez marceli77 » 9 gru 2021, 22:28

Witam,w mojej magdalence na drugim serwisie stwierdzili do wymiany dipslej, ponieważ środkowy wyświetlacz elektroniczny przy włączniu zapłonu, pokazywała się linia która po upływie 20 sekundach znikała,wyświetlacz wymienili ,przejechane ma 37000km i jak narazie wszystko ok , serwis super bardzo miła obsługa .Pozdrawiam.
Forumowicz
 
Od: 24 sty 2006, 01:30
Posty: 76
Skąd: koszalin- Eschwege Niemcy
Auto: 626 2000l V16 1996
2 1,4 2003, cx30 2019 Hikari SKAJAKTIW G , Machine Grey, AWD , MT

Postprzez marceli77 » 10 gru 2021, 22:53

Witam, wszyskich posiadaczy Mazda cx 30,panowie Dealer mazda ma za zadanie sprzedać jak najwięcej samochodów, ma z tego mały zysk , pieniądze dopiero robi się na serwisie,każde nowe auto musi przejść przez serwis, a ceny serwisu jakie są każdy wie i przez trzy lub pięć lat , serwis mazdy zarabia dobre pieniądze,Dealer każdy jest inny,każdy ma inne podejście do klijenta, na moim przykładzie mogę opisać że Dealer mazdy gdzie moją mazdę serwisują ,ma podejrzewam normalne podejście do klijenta ponieważ gdy oddałem auto na pierwszy serwis zadzwonili do mnie i poinformowali mnie mam wkręta metalowego w oponie a stwierdzili to po diagnozie komputera że było dwa razy dopompowywane powietrze przysłali mi foto wkręta w oponie i co śmieszne wkręt był jeszcze przyklejony do faktury, za naprawę opony nic nie policzyli,tak że Panowie to zależ tylko od ludzi którzy tym się zajmują
i jakie mają podejście do klijenta i CO może ich za złe traktowanie klijenta spotkać. Serwisuję moją magdalenkę w Kassel,wierzcie mi tam klijenta sie pieści chociaż moje nazwisko nie brzmi z niemieckiego mają do każdego klijenta szacunek,z tego co tu wyczytałem na forum mazda to podejrzewam że połowa tych pseudo mechaników ,co diagnozują usterki to by nie pracowała.
Pozdrawiam Marek











9
Forumowicz
 
Od: 24 sty 2006, 01:30
Posty: 76
Skąd: koszalin- Eschwege Niemcy
Auto: 626 2000l V16 1996
2 1,4 2003, cx30 2019 Hikari SKAJAKTIW G , Machine Grey, AWD , MT

Postprzez Ali » 20 gru 2021, 15:54

perot napisał(a):Witam, pojawiły się dwie usterki w moim aucie:
1Trzaski stuki z okolic lewego słupka , a dokładnie mocowanie pasa kierowcy, i na 100% jest to z
tego mocowania. Słychać nawet na małych nierównościach.
2W momencie otwierania do góry podłokietnika słychać odgłos jak by coś zaczepiało o zębatkę , takie
trrrrrrr :) .

Za czym oddam do serwisu ,czy ewentualnie sam coś zacznę robić chcę się zapytać czy już ktoś miał z czymś takim do czynienia. I ewentualnie jak sobie z tym poradził.


Witam,
1. U mnie sytuacja podobna – stuki z lewego słupka (mocowanie pasa). Co ciekawe odzywa się raz na jakiś czas (czasem i 2 miesiac ciszy). Wizyta na serwisie – to tak ma być, to fabryka. Nie chcę póki co na własną rękę nic rozbierać.
2. Trzeszczenie w tylnej części auta. Serwis – przyczyną osłona nad bagażnikiem (jakkolwiek się to nazywa) – to tak ma być. Informacja o fakcie, że ten sam dźwięk jest bez tej osłony została zignorowana. Poszukałem na własną rękę (wymontowałem wszystko i pojechałem na wycieczkę po nierównościach). Źle spasowana klapa bagażnika z plastikiem – podłożyłem kawałek gumowej uszczelki i problem zniknął.
3. Trzeszczenie w panelu w podsufitce. Serwis nic nie słyszał. Najpierw wcisnąłem kawałek papieru, następnie gumowy cienki pasek – jest spokój.

W serwisie byłem przy okazji licząc na coś więcej a kłócić się z nimi nie miałem zamiaru. Może jestem przewrażliwiony ale tego typu dźwięki strasznie mnie irytują.
Innych dolegliwości brak, chyba że wliczyć bezkluczykowe otwieranie, które czasami nie reaguje. W mojej opinii rozwiązania z guzikiem (np. KIA) jest zdecydowanie lepsze :D
Początkujący
 
Od: 20 gru 2021, 15:31
Posty: 1
Auto: CX-30, Skyactiv-X, Hikari, 2019, MT, FWD

Postprzez dyskograf » 22 gru 2021, 14:46

Kolejny raz otrzymałem informację, że "czujniki w mojej Maździe działają zgodnie z założeniami producenta".

I teraz mam pytanie do wszystkich tu obecnych posiadaczy CX-30 (szczególnie wersji Hikari): czy naprawdę jesteście zadowoleni z działania tego systemu? Przykładowo podczas parkowania prostopadłego przodem między 2 samochodami – czy system łapie Wam samochód, w stronę którego wjeżdżacie (prawy/lewy przedni róg samochodu)?

Może ja jestem zbyt wybredny i inni nie zwracają na to uwagi, jednak czasami mam wrażenie, że wjadę w auto a czujnik dalej nie reaguje w ogóle, nawet nie zaczyna pracować nie mówiąc już o sygnale ciągłym. A czasem przypomni mu się, że należy się włączyć już jak stoję prawie przy innym aucie i od razu z ciszy przechodzi na sygnał ciągły...

Chciałbym po prostu zweryfikować teorię serwisu, że mój model jest "taki sam jak inne".
Forumowicz
 
Od: 16 sie 2021, 08:04
Posty: 50 (0/5)
Auto: CX-30 2021, Hikari, 150KM M/T, FWD
CX-5 2022, Hikari, 194KM, A/T, FWD

Postprzez krzychun » 22 gru 2021, 14:54

dyskograf napisał(a):że wjadę w auto a czujnik dalej nie reaguje w ogóle


Wysiądź, zrób zdjęcie (najlepiej z metrem) i zdjęcia tego co pokazuje ekran.
Może się okazać, ze jeszcze było trochę miejsca a jak nie było to będziesz miał dowód dla serwisu, że to nie działa jak trzeba.
Forumowicz
 
Od: 22 paź 2018, 15:39
Posty: 1008 (6/71)
Auto: CX-3 AT AWD 2018 SkyPassion

Postprzez pawcho » 22 gru 2021, 15:29

U nie całe szczęście czujniki i wszystko inne działają idealnie. Co do opisany problemów to polecałbym chyba zmianę aso na inną bo z opisu widać, że lecą sobie w kulki.
 
Od: 1 cze 2015, 17:47
Posty: 75 (1/1)
Auto: mazda cx 30

Postprzez krzychk » 22 gru 2021, 16:38

dyskograf napisał(a):I teraz mam pytanie do wszystkich tu obecnych posiadaczy CX-30 (szczególnie wersji Hikari): czy naprawdę jesteście zadowoleni z działania tego systemu?


Powtórzę to co już pisałem kilka miesięcy temu:
jestem zaskoczony (przodem parkowanie, aby wjechać w m.p. należy łamać się – kąt prosty), u nas jest nawet ciutkę za czuły – inna kwestia że parkujemy przy słupie (czyli od lewej – ściana, miejsce park. skody, potem nasze miejsce i leciutko na nasze miejsce wchodzi słup konstrukcyjny), a i sąsiada skoda czasami zaparkowana zbyt blisko – są takie dni/momenty, gdzie zastanawiam się jak żonka może ten hałas znosić :D
Wykrywanie poprzecznego ruchu – ostatnio w centrum pupą na ulicę (pod kątem) wybywaliśmy, a że to kilkadziesiąt metrów modnych knajpek to aut w ciul i widoczności brak. Mały smyk śmigał hulajką nożną środkiem jezdni i Madzia takiego rabanu narobiła, że zawał murowany.
Forumowicz
 
Od: 12 maja 2021, 06:58
Posty: 143 (5/23)
Auto: CX30 e-SkyX'21 Hikar/MT/ FWD

Postprzez dine » 22 gru 2021, 18:42

dyskograf napisał(a):I teraz mam pytanie do wszystkich tu obecnych posiadaczy CX-30 (szczególnie wersji Hikari): czy naprawdę jesteście zadowoleni z działania tego systemu?


Przed ostatnią aktualizacją czujniki praktycznie nie działały. Po aktualizacji dalej są mi zbędne lecz reagują w miarę logicznie i bez wiekszych opóźnień. Łapie auta z boku, z przodu, z tyłu. Gdybym się sugerował czujnikami, to bym nie zaparkował np. w garażu, to spory margines zakładają.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2020, 22:37
Posty: 616 (68/27)
Skąd: Brodnica/Warszawa
Auto: CX-30|SkyActiv-X|2019

Postprzez pab567 » 23 gru 2021, 13:53

krzychk napisał(a):
dyskograf napisał(a):I teraz mam pytanie do wszystkich tu obecnych posiadaczy CX-30 (szczególnie wersji Hikari): czy naprawdę jesteście zadowoleni z działania tego systemu?


Powtórzę to co już pisałem kilka miesięcy temu:
jestem zaskoczony (przodem parkowanie, aby wjechać w m.p. należy łamać się – kąt prosty), u nas jest nawet ciutkę za czuły – inna kwestia że parkujemy przy słupie (czyli od lewej – ściana, miejsce park. skody, potem nasze miejsce i leciutko na nasze miejsce wchodzi słup konstrukcyjny), a i sąsiada skoda czasami zaparkowana zbyt blisko – są takie dni/momenty, gdzie zastanawiam się jak żonka może ten hałas znosić :D
Wykrywanie poprzecznego ruchu – ostatnio w centrum pupą na ulicę (pod kątem) wybywaliśmy, a że to kilkadziesiąt metrów modnych knajpek to aut w ciul i widoczności brak. Mały smyk śmigał hulajką nożną środkiem jezdni i Madzia takiego rabanu narobiła, że zawał murowany.


Dokładnie. Mi kiedyś zza drzewa przy drodze wyszedł na jezdnię pieszy – Madzia zareagowała błyskawicznie, zdecydowanie szybciej niż ja, i tak dała po hamulcach że przez następne dwie godziny mnie głowa bolała. Poczytałem sobie po tym o testach, jakie Madzia przechodziła, i okazało się, że w przeciwieństwie do wielu innych samochodów systemy FCTA i RCTA reaguję również na rowerzystów i pieszych. A na https://www.youtube.com/watch?v=-TIaKM5t41s macie video – niestety, nie znam niemieckiego, ale byłem pod wrażeniem.
Forumowicz
 
Od: 23 lut 2021, 13:40
Posty: 78 (0/9)
Auto: CX-30 Skyactiv X 2021 A/T AWD

Postprzez scobel » 24 gru 2021, 13:04

perot napisał(a): 1Trzaski stuki z okolic lewego słupka , a dokładnie mocowanie pasa kierowcy, i na 100% jest to z
tego mocowania. Słychać nawet na małych nierównościach.[/b]


Witam,
Również zamagałem się z tym tym problemem, który nasilał się z czasem i w ostatnim okresie doprowadzał mnie do "szału", bo słyszalny był nawet na normalnej drodze (bez żadny mniejszych lub większych nierówności). Wówczas założyłbym się o grube pieniądze, że to również lużne mocowanie zwijacza pasa bepieczeństwa, ale ... po odpowiednim przedstawieniu i omówieniu tego problemu z moim niezawodnym serwisem (MIRAI Motors – Zabrze) okazało się, że to pasowanie zamkna przednich drzwi na ryglu w słupku B. Poprawili to pasowanie i tamat zanikł jak ręka odjął. Luzy na tym pasowaniu rezonowały na tyle skutecznie, że rozchodziły się po panelu słupka B , który jest jakby nie patrzeć swego rodzaju tubą. Na dużych nierównościach i dziurach w drodze dochodzdzą jeszcze jakiej pojedyncze, sporadyczne i ciche odgłosy z tego obszaru, ale na takiej drodze pewne "akceptowane" odgłosy dochodzą nie tylko z tego miejsca. Temat uznaję za rozwiązany !!!

Natomiast w moim samochodzie wyszedł kolejny problem po ok. 5.000 km przebiegu – piszczący lewy siłownik tylnej klapy, słyszalny przy zamykaniu klapy. Siłownk zostanie wymieniony zaraz po Świętach na gwarancji, bez najmniejszych problemów ze strony serwisu ...

Pozdrawaim i Wesołych Świąt życzę
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 paź 2010, 10:41
Posty: 38 (0/4)
Skąd: Górny Śląsk
Auto: CX-30 Skyactive-G 2.0 (150 KM) Kanjo RM 2021

Postprzez perot » 24 gru 2021, 13:29

Dzięki Scobel za info odnośnie trzasków z okolic mocowania pasa. Będę próbował uświadomić ASO z czego może wynikać ten problem, gdy by się okazało że ten model tak ma :D .
Oczywiście również dołączam się do życzeń.
Forumowicz
 
Od: 18 paź 2020, 23:45
Posty: 302 (3/31)
Auto: Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MT Hikari 2019

Postprzez firstman » 25 gru 2021, 12:39

Może ktoś mi doradzi, podpowie.
Jak przyszły mrozy coś zaczęło się dziać z moją cx30.
Najpierw czujnik otwierania drzwi w klamce raz działa kilka razy nie, i muszę otwierać drzwi z pilota.
Połączenie grzania foteli i kierownicy z ogrzewaniem wewnątrz auta przy niskich temp., najpierw nie załączało się grzanie fotela pasażera, a później też kierowcy. Wyłączałem i włączałem na nowo w menu i nic, teraz za każdym razem muszę to robić ręcznie.
Kilka razy nie rozłożyły mi się lusterka, aż strach się bać co będzie dalej, bo auto mam dopiero 2 miesiące
Początkujący
 
Od: 9 gru 2018, 20:06
Posty: 9 (0/1)
Auto: Mazda CX 30, 2.0 l benz. 150 km

Postprzez dine » 25 gru 2021, 12:44

firstman napisał(a):Może ktoś mi doradzi, podpowie.
Jak przyszły mrozy coś zaczęło się dziać z moją cx30.
Najpierw czujnik otwierania drzwi w klamce raz działa kilka razy nie, i muszę otwierać drzwi z pilota.
Połączenie grzania foteli i kierownicy z ogrzewaniem wewnątrz auta przy niskich temp., najpierw nie załączało się grzanie fotela pasażera, a później też kierowcy. Wyłączałem i włączałem na nowo w menu i nic, teraz za każdym razem muszę to robić ręcznie.
Kilka razy nie rozłożyły mi się lusterka, aż strach się bać co będzie dalej, bo auto mam dopiero 2 miesiące


U mnie keyless padło wczoraj. Ktoś tu pisał, że klamka do wymiany. Zobaczymy.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2020, 22:37
Posty: 616 (68/27)
Skąd: Brodnica/Warszawa
Auto: CX-30|SkyActiv-X|2019

Postprzez krzychk » 25 gru 2021, 15:18

Wilgoć i klamka daje czasami brak reakcji – gwarancja
Lusterka znane więc gwarancja lib dobry grzebuła, który nie musi krocie zarobić a potrafi rozebrać, przesmarować, zabezpieczyć.

U nas 24 grudnia LepszaPołowa wybiegając z pracy ok 15stej dzwoni i mówi "no głucha, nie odpala, zero komunikatów, no zupełnie nic!" Zapomniała breloka do ZA i nie mogła ukraść auta ;)
Forumowicz
 
Od: 12 maja 2021, 06:58
Posty: 143 (5/23)
Auto: CX30 e-SkyX'21 Hikar/MT/ FWD

Postprzez firstman » 25 gru 2021, 16:45

A czy idzie jakoś zresetować ten cały system w aucie, przypuszczam że on szwankuje
Początkujący
 
Od: 9 gru 2018, 20:06
Posty: 9 (0/1)
Auto: Mazda CX 30, 2.0 l benz. 150 km

Postprzez krabdul » 25 gru 2021, 19:44

firstman napisał(a):Połączenie grzania foteli i kierownicy z ogrzewaniem wewnątrz auta przy niskich temp., najpierw nie załączało się grzanie fotela pasażera, a później też kierowcy. Wyłączałem i włączałem na nowo w menu i nic, teraz za każdym razem muszę to robić ręcznie.

Właśnie dlatego, że zaingerowałeś ręcznie to teraz musisz cały czas tak robić. Obstawiam, że wystarczy nacisnąć przycisk AUTO na klimie i znowu będzie działać. Ja czasem też mam potrzebę coś zmienić, ale mam częsty nawyk klikania AUTO :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2010, 12:07
Posty: 996 (9/62)
Skąd: Kraków
Auto: CX-30 G150 AT AWD
Black Hikari '20

Mazda 3 BM '15
Mazda 6 GG '02
Seat Cordoba SX '96
VW Jetta '87

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9