Zabezpieczenie antykradzieżowe

Mazda CX-30 2019–

Postprzez krzychun » 24 paź 2023, 13:11

dine napisał(a):fryzjerowi jest potrzebny SUV za pół miliona


Ale pół miliona i leasing to tak średnio bo teraz masz limity do chyba ~170 tys. Więc reszta już nie wchodzi w koszty... To tak prostując temat.

dine napisał(a):Natomiast jeżeli ktoś bierze zegarek, łódź, skuter wodny, motocykl torowy i inne rzeczy, których używa wyłącznie prywatnie, a wlicza sobie to w koszty, jest w moich oczach "cwaniakiem i kombinatorem".


Tyle, że to nie jest zgodne z literą prawa i raczej skarbówka ma czasem na takich oko. Proste, za gotówkę tak samo możesz próbować to wrzucić w koszty. Dalej nie rozumiem tego napiętnowania leasingu.

dine napisał(a):Pracuję w branży IT i większość osób, która przechodzi z UoP na B2B pierwsze co robi, to bierze fure w leasing. Przy normalnych założeniach nie było by takich delikwentów na takie samochody stać.


Tego też nie rozumiem. Czyli to pół VAT-u, i koszty do limitu to jest ta granica między stać, a nie stać? Według moich obliczeń to byłoby ich stać na samochód pi razy drzwi 30% tańszy po prostu. I tak swoją drogą według mojej wiedzy w IT to teraz wszyscy na ryczałcie więc tylko pół VAT-u.... Może kiedyś jak nie było limitu, liniówka się opłacała, a sprzedać można było po 6 miesiącach od końca leasingu... Tak, że moim zdaniem mieszasz ludzi z błotem co mają leasing całkiem niesłusznie.

ceiks30 napisał(a):A coś w zakresie zabezpieczeń technicznych?


Moim zdaniem inwestowanie w zabezpieczenie mechaniczne/elektroniczne mija się z celem. Jedynie to bezpieczne miejsce parkowania/dobre ubezpieczenie. Bo ostatecznie mogą Ci zapakować auto na lawetę i włączyć zagłuszać GSM... W moim odczuciu jakiekolwiek zabezpieczanie wcześniej czy później tylko Tobie utrudni życie. A ja tam wole w to co bym wydał na jakiekolwiek zabezpieczanie opłacać parking strzężony jak jadę w obce miejsce/miasto.
Forumowicz
 
Od: 22 paź 2018, 15:39
Posty: 1055 (10/74)
Auto: CX-3 AT AWD 2018 SkyPassion

Postprzez dine » 24 paź 2023, 19:26

krzychun napisał(a):Ale pół miliona i leasing to tak średnio bo teraz masz limity do chyba ~170 tys. Więc reszta już nie wchodzi w koszty... To tak prostując temat.


W przypadku najmu ten limit chyba nie obowiązuje, bo to forma abonamentu.

krzychun napisał(a):Tyle, że to nie jest zgodne z literą prawa i raczej skarbówka ma czasem na takich oko. Proste, za gotówkę tak samo możesz próbować to wrzucić w koszty. Dalej nie rozumiem tego napiętnowania leasingu.


Tak średnio chyba jest to egzekwowane skoro przykłady, które przytoczyłem, to nie jest mój wymysł, tylko przykłady "z życia".

krzychun napisał(a):I tak swoją drogą według mojej wiedzy w IT to teraz wszyscy na ryczałcie więc tylko pół VAT-u....


Raczej liniowy i IPbox w przypadku programistów. Nie orientuję się do końca, bo nie korzystam z tego.

W żadnym przypadku nie mieszam z błotem ludzi, którzy zgodnie z przeznaczeniem wykorzystują leasing. Mieszam z błotem ludzi, którzy szpanują dobrami, które de facto do nich nie należą traktując jednocześnie pozostałych ludzi z góry.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2020, 22:37
Posty: 634 (68/29)
Skąd: Brodnica/Warszawa
Auto: CX-30|SkyActiv-X|2019

Postprzez krzychun » 24 paź 2023, 20:13

dine napisał(a):W przypadku najmu ten limit chyba nie obowiązuje, bo to forma abonamentu.


Najem to z kolei nie leasing...

dine napisał(a):Raczej liniowy


Nie wiem komu się to opłaca po wprowadzeniu składki zdrowotnej, a 12% (dla niektórych 8,5%) ryczałtu jest bardzo korzystne.

W każdym razie EOT.
Ostatnio edytowano 24 paź 2023, 22:24 przez krzychun, łącznie edytowano 1 raz
Forumowicz
 
Od: 22 paź 2018, 15:39
Posty: 1055 (10/74)
Auto: CX-3 AT AWD 2018 SkyPassion

Postprzez mskgs » 24 paź 2023, 20:39

@dine coś gdzieś słyszałeś, sam piszesz, że się nie orientujesz, ale dalej brniesz i wypisujesz głupoty.
Po pierwsze i najważniejsze – jak cię nie stać na jakąś furę na UoP, to zmiana umowy na B2B nie zmieni za bardzo tej sytuacji. Chyba że traktujesz tych ludzi za kompletnych idiotów i uważasz, że biorą kredyt "pod korek".
Po drugie limit 150k PLN obowiązuje też w najmie. Nie ma znaczenia czy umowę nazwiesz najmem, leasingiem, abonamentem czy kredytem.
Po trzecie IPBox dobrze brzmi w mediach, w rzeczywistości to skomplikowana papierkologia. Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie ryzykował płacenia ipbox + składka zdrowotna, jeżeli może zapłacić 12% lub 8,5% ryczałtu i mieć święty spokój.
Forumowicz
 
Od: 7 lip 2022, 12:28
Posty: 143 (1/12)
Auto: Mazda3 Kanjo 2.0 150 KM AT6

Postprzez dine » 25 paź 2023, 09:41

krzychun napisał(a):Nie wiem komu się to opłaca po wprowadzeniu składki zdrowotnej, a 12% (dla niektórych 8,5%) ryczałtu jest bardzo korzystne.


EOT ale dodam jeszcze, że opłaca się, bo IPbox to zaledwie 5% dochodowego.

Dopisano 25 paź 2023, 09:05:

mskgs napisał(a):@dine coś gdzieś słyszałeś, sam piszesz, że się nie orientujesz, ale dalej brniesz i wypisujesz głupoty.
Po pierwsze i najważniejsze – jak cię nie stać na jakąś furę na UoP, to zmiana umowy na B2B nie zmieni za bardzo tej sytuacji.


With all do respect ale zmieni i to bardzo wiele. Po pierwsze, jeżeli np. zarabiasz 10k netto na UoP, to po przejściu na B2B będziesz otrzymywał kwotę brutto + koszt pracodawcy + VAT, czyli w naszym przypadku 14k + jakies 3k kosztów pracodawcy + VAT. Także zmienia to diametralnie postać rzeczy i biorąc pod uwagę, że to auto można wliczyć sobie w koszta, to sprawa robi się jeszcze bardziej klarowna.

mskgs napisał(a):Chyba że traktujesz tych ludzi za kompletnych idiotów i uważasz, że biorą kredyt "pod korek".


Tak, większość tak traktuję i to nie bez powodu. Pandemia pokazała jak w zasadzie to wygląda, gdzie po 3 tygodniach lockdownu na portalach z ogłoszeniami zaroiło się od ogłoszeń "odstąpię leasing". Dwie inne sytuacje, których doświadczyłem w rodzinie również utwierdzają mnie w tym przekonaniu. Piewsza, to auto w leasingu za 400k i prośba do mnie o pożyczenie 60k "bo nie ma". Druga to auto co prawda używane ale premium i brak możliwości spłacenia zadłużenia w wysokości 10k... Także od dawna uważam, że to w większości jest gra pozorów i życie ponad stan.

mskgs napisał(a):Po trzecie IPBox dobrze brzmi w mediach, w rzeczywistości to skomplikowana papierkologia. Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie ryzykował płacenia ipbox + składka zdrowotna, jeżeli może zapłacić 12% lub 8,5% ryczałtu i mieć święty spokój.


Nie zgadzam się. Na ryczałcie nie możesz sobie robić kosztów (branie w leasing wypasionych fur się nie opłaca). IPbox to żadna papierologia, jest jedynie ryzyko, że ktoś cię zweryfikuje, a w przypadku programistów wykazać, że to co robisz jest innowacyjne raczej nie stanowi problemu (przynajmniej w moim przypadku choć nie korzystam z IPBox).

Proszę chociaż uszanować moje poglądy skoro się z nimi nie zgadzacie. Panowie, na serio, nic do Was nie mam, bo zwyczajnie Was nie znam.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2020, 22:37
Posty: 634 (68/29)
Skąd: Brodnica/Warszawa
Auto: CX-30|SkyActiv-X|2019

Postprzez krzychun » 25 paź 2023, 17:04

dine napisał(a):Proszę chociaż uszanować moje poglądy skoro się z nimi nie zgadzacie. Panowie, na serio, nic do Was nie mam, bo zwyczajnie Was nie znam.


No niby nie masz, a jestem kimś na B2B co brał leasing i czuje jakbym trafił to worka cwaniaków/kombinatorów i zadłużał się zwyczajowo ponad możliwości, do tego na pokaz... Od co.

Tak, że może niech mod wyczyści te wypociny nasze będzie zdrowiej.
Forumowicz
 
Od: 22 paź 2018, 15:39
Posty: 1055 (10/74)
Auto: CX-3 AT AWD 2018 SkyPassion

Postprzez dine » 25 paź 2023, 19:12

krzychun napisał(a):No niby nie masz, a jestem kimś na B2B co brał leasing i czuje jakbym trafił to worka cwaniaków/kombinatorów i zadłużał się zwyczajowo ponad możliwości, do tego na pokaz... Od co.


Nie, no umówmy się, mazda to żaden luksus :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2020, 22:37
Posty: 634 (68/29)
Skąd: Brodnica/Warszawa
Auto: CX-30|SkyActiv-X|2019

Postprzez krzychk » 29 paź 2023, 18:48

luk59 napisał(a):Kogo dzisiaj stać na zakup za gotówkę. Pewnie sąsiad mówi że tylko złodziei i cwaniaków <glupek2> <glupek2> <glupek2>


Ja brałem za gotówkę, wśród moich znajomych wielu kupiło za gotówkę. To jakaś ujma, że "się pracuje i się ma"?
ps. a w temacie pisałem, elektroniczne zabezpieczenie – skuteczne. Osoby piszące "a po kiego zabezpieczenie, lepiej AC/GAP" chciałbym zobaczyć bez auta w okresie, gdy na nowe czekało się roczek :D
Forumowicz
 
Od: 12 maja 2021, 06:58
Posty: 144 (5/23)
Auto: CX30 e-SkyX'21 Hikar/MT/ FWD

Postprzez dine » 29 paź 2023, 21:03

krzychk napisał(a):Osoby piszące "a po kiego zabezpieczenie, lepiej AC/GAP" chciałbym zobaczyć bez auta w okresie, gdy na nowe czekało się roczek


Dlatego za ubezpieczenie płacę ciężkie pieniądze. Auto zastępcze, a za zwrócone pieniądze kupił bym cokolwiek i czekał na zwmówione auto tudzież brał "z placu".

A co do komentarza luk59 to był sarkazm z jego strony :) Nie ma chyba jednak sensu wszczynać na nowo tej dyskusji.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2020, 22:37
Posty: 634 (68/29)
Skąd: Brodnica/Warszawa
Auto: CX-30|SkyActiv-X|2019

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9