System monitorowania martwego pola (BSM)

Mazda CX-30 2019–

Postprzez Gazda » 26 lip 2021, 22:37

Witam,
zauważyłem, że w mojej "meksykance" :D czujniki martwego pola po stronie prawej i sygnalizacja w lusterku prawym (pomarańczowy trójkąt) nie są tak wyczulone jak po stronie lewej od kierowcy. Proszę o info czy u Was również tak jest ??? Pozdo papa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2021, 13:45
Posty: 102 (8/6)
Skąd: Bielsko-Biała
Auto: Mazda CX-30, Wersja Hikari z BOSE + Luxury Black
Silnik e-Skyactiv-G 2.0
Moc: 150 KM Mild Hybrid, Skrzynia 6 AT, Napęd 4x2, Soul Red Crystal,
Rok produkcji 2021r.

Postprzez krabdul » 28 lip 2021, 08:05

A to nie jest kwestia tego, że jak jedziesz prawym pasem to auta, które Cię wyprzedzają jadą lewym? W takiej sytuacji ostrzeżenie zawsze zadziała, ale jak Ty wyprzedzasz (lewym oczywiście :) ) to chyba nie będzie Ci się zapalać ostrzeżenie – ono działa jak coś do Ciebie się zbliża lub jedzie równolegle a nie tylko jak jest w obszarze martwego pola. Takie miałem odczucie w poprzedniej 3ce. Wg mnie ma to sens, bo po co ma ostrzegać przed autem które wyprzedzasz. Tam mi czasem lubiło lewe świrować przy barierkach na autostradzie, ale teraz uważam, że działanie jest całkiem OK
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2010, 12:07
Posty: 996 (9/62)
Skąd: Kraków
Auto: CX-30 G150 AT AWD
Black Hikari '20

Mazda 3 BM '15
Mazda 6 GG '02
Seat Cordoba SX '96
VW Jetta '87

Postprzez Gazda » 28 lip 2021, 17:12

Jak jadę lewym pasem po mieście do 60 km/h droga dwujezdniowa to po prawej mnie wyprzedzają i nie zawsze się to załączy i w lusterku nic nie sygnalizuje ale jak tylko zmienię pas na prawy to z lewej jak mnie wyprzedzają to wszystkie auta które przejeżdżają sygnalizuje w lusterku. Dlatego moje obserwacje są takie że prawa strona nie jest taka wyczulona, ale może kolega ma rację bo gdyby jechać ciągle prawym pasem i było by to tak wyczulone to wszystkie pachołki i barierki mogło by sygnalizować.... nie wiem tak napisałem tego posta bo takie działanie martwego pola zauważyłem. Pozdro papa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2021, 13:45
Posty: 102 (8/6)
Skąd: Bielsko-Biała
Auto: Mazda CX-30, Wersja Hikari z BOSE + Luxury Black
Silnik e-Skyactiv-G 2.0
Moc: 150 KM Mild Hybrid, Skrzynia 6 AT, Napęd 4x2, Soul Red Crystal,
Rok produkcji 2021r.

Postprzez krzychun » 28 lip 2021, 17:42

Ale jak coś mijasz to nie sygnalizuje. A nie widziałem w swoim życiu aby mnie pachołki wyprzedzały albo chociaż jechały a może latały z taką samą prędkością.

Bo to jest tak, że jak nawet kogoś wyprzedzasz, akurat trafi w martwe pole to musi dopiero zrównać prędkość i dopiero się włączy sygnalizacja.

To jest zasadnicza różnica sygnalizuje zbliżające się obiekty z tyłu oraz te znajdujące się w martwym polu. Jeśli się oddalają to nie sygnalizuje.

A jeśli nie sygnalizuje zbliżających się z tyłu obiektów to może być coś nie tak.
Forumowicz
 
Od: 22 paź 2018, 15:39
Posty: 1006 (6/67)
Auto: CX-3 AT AWD 2018 SkyPassion

Postprzez krzychk » 28 lip 2021, 19:14

Nie zauważyłem różnicy w czułości, ale też nie przyglądałem się ultra bacznie. Działa, jest O.K. i tyle
Forumowicz
 
Od: 12 maja 2021, 06:58
Posty: 143 (5/23)
Auto: CX30 e-SkyX'21 Hikar/MT/ FWD

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9