System Audio Bose

Mazda CX-30 2019–

Postprzez greg77 » 3 kwi 2021, 13:09

Witam Forumowiczów, przeglądałem tematy i nie znalazłem nic związanego z systemem audio Bose. Co sądzicie o tym systemie i o brzmieniu, posiadam takowy, brzmi nieźle, ale moim zdaniem zdecydowanie za mało basów, o ile słuchamy głośno muzykę – to jest ok, ale niestety przy cichym słuchaniu praktycznie tych basów nie ma, regulacja fabryczna podbija je, ale brakuje dodatkowego wzmocnienia niskich tonów, czy udało się komuś rozwiązać ten "problem"? Auto mam na gwarancji więc nie będę grzebał – ale w przyszłości muszę coś pokombinować :D ....
Początkujący
 
Od: 3 kwi 2021, 12:58
Posty: 3 (0/1)
Auto: Mazda 6, Mazda CX-30

Postprzez dine » 4 kwi 2021, 14:02

greg77 napisał(a):Witam Forumowiczów, przeglądałem tematy i nie znalazłem nic związanego z systemem audio Bose. Co sądzicie o tym systemie i o brzmieniu, posiadam takowy, brzmi nieźle, ale moim zdaniem zdecydowanie za mało basów, o ile słuchamy głośno muzykę – to jest ok, ale niestety przy cichym słuchaniu praktycznie tych basów nie ma, regulacja fabryczna podbija je, ale brakuje dodatkowego wzmocnienia niskich tonów, czy udało się komuś rozwiązać ten "problem"? Auto mam na gwarancji więc nie będę grzebał – ale w przyszłości muszę coś pokombinować :D ....


Słucham muzyki elektronicznej, w tym czasami jump up dnb i basu mi kompletnie nie brakuje, ani w niskich, ani w wysokich zakresach głośności. Nie należę jednak do fanów "terkoczącej półki" więc to pewnie tylko rzecz gustu. System gra bardzo dobrze, nie jakoś nadzwyczajnie lecz ponadprzeciętnie jeśli chodzi o zestawy samochodowe. W praktycznie każdym aucie, które testowałem przez zakupem brakowało środka. Tu mamy pełen zakres tonalny, a przy dużej głośności gra zaskakująco czysto.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2020, 21:37
Posty: 613 (66/26)
Skąd: Brodnica/Warszawa
Auto: CX-30|SkyActiv-X|2019

Postprzez krzychun » 4 kwi 2021, 15:28

Moim zdaniem dźwięk z BOSE jest dość płaski co mi odpowiada, a bas nie natarczywy. Może preferujesz mocniejszy dół po prostu?

Ps. Z moich doświadczeń subwofer w bagażniku ma nie "dudnieć" tylko przejąć dół pasma od normalnych głośników, aby tapicerka w drzwiach "nie chodziło" podczas dużej głośności.
Forumowicz
 
Od: 22 paź 2018, 14:39
Posty: 1006 (6/67)
Auto: CX-3 AT AWD 2018 SkyPassion

Postprzez Gazda » 12 kwi 2021, 22:26

Witam,
system audio Bose dla mnie jest znakomite i gra rewelacyjnie, zauważyłem że wszystko zależy od bitrate i np. radio DAB gdzie stacje nadają w bitrate 144 to aż szyby się od basu trzęsą przy głośności 30. Ale ta sama stacja radiowa FM przy tej samej głośności gra już słabo. Z USB tez rewelacja ale jakość utworu musi być dobrze nagrana. Przez Bluetooth też średnio.
Ustawienia również dużo robią np.:
– pozycja słuchania "wszystkie fotele"
– Tryb stereo Bose "Standardowa"
– Bose Centerpoint "0"
Pozdro papa
Ostatnio edytowano 1 kwi 2022, 23:09 przez Gazda, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2021, 12:45
Posty: 102 (8/6)
Skąd: Bielsko-Biała
Auto: Mazda CX-30, Wersja Hikari z BOSE + Luxury Black
Silnik e-Skyactiv-G 2.0
Moc: 150 KM Mild Hybrid, Skrzynia 6 AT, Napęd 4x2, Soul Red Crystal,
Rok produkcji 2021r.

Postprzez dine » 21 kwi 2021, 19:00

Dziś zainstalowałem sobie youtube music na android auto i o ja pierdziele! Dzwięk znacząco lepszy niż przez BT czy z cyfrowego radia. MEGA! Przyznam szczerze, że jeszcze nigdy nie słyszałem tak dobrego audio.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2020, 21:37
Posty: 613 (66/26)
Skąd: Brodnica/Warszawa
Auto: CX-30|SkyActiv-X|2019

Postprzez andrep » 22 kwi 2021, 02:27

A słuchałeś internetowego radia w AA?polecam Replaio Radio też współpracuje z Android Auto
Mazda CX3 AWD Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 16:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Postprzez dine » 22 kwi 2021, 14:05

andrep napisał(a):A słuchałeś internetowego radia w AA?polecam Replaio Radio też współpracuje z Android Auto


Przepraszam, źle zrozumiałem. Tak korzystam z myTuner Free. Są wszystkie stacje, ktore mnie interesują. Jednocześnie pragnę zauważyć, że jakością niestety nie dorównują temu co oferuje YT music.
Ostatnio edytowano 22 kwi 2021, 18:28 przez dine, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2020, 21:37
Posty: 613 (66/26)
Skąd: Brodnica/Warszawa
Auto: CX-30|SkyActiv-X|2019

Postprzez MM4zda » 22 kwi 2021, 14:28

Ciężko dograć to yt do aa? Muszę sobie luknąć
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 wrz 2019, 14:00
Posty: 306 (3/25)
Auto: Mazda 3 BP Hikari + Luxury Black 2019

Postprzez Palmer » 22 kwi 2021, 16:09

Gazda napisał(a):– Korektor dźwięku "Rock"

Nie widzę tego korektora z wyborem rodzaju muzyki, jak "Rock". Gdzie to dokładnie siedzi?

andrep napisał(a):A słuchałeś internetowego radia w AA?polecam Replaio Radio też współpracuje z Android Auto

Ja słuchałem i słucham. Świetna apka, a w dodatku zrobiona przez Polaków. Polecam za jej pośrednictwem nastroić się na "Radio 357", jednego z dwóch, po "Radiu Nowy Świat" sukcesorów "Trójki". Dodam jeszcze, że audycje Marka Niedźwiedzkiego w Radiu 357 sponsoruje... producent Mazdy 3 :) A niedługo majówka i, co by tradycji stała się zadość – Polski Top Wszechczasów...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 lip 2020, 08:21
Posty: 435 (105/28)
Skąd: woj. dolnośląskie
Auto: Mazda3 BP 110 kW, AT '20

Postprzez dine » 22 kwi 2021, 18:24

MM4zda napisał(a):Ciężko dograć to yt do aa? Muszę sobie luknąć


Nie, nie jest trudno. Pobierasz sobie Vanced Managera. Za jego pomocą pobierasz YT Vanced (jeśli chcesz oczywiście) microg (potrzebne by móc się zalogować) oraz YT music. Wcześniej musisz pamiętać by uruchomić tryb developera w AA i ustawić tryp pracy "developer". "Nieznane źródła" również muszą być zaznaczone. Po tym fakcie logujesz się do YT music i konfigurujesz wg własnych potrzeb. Następnie YT Music powinno być widoczne w aplikacjach AA.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2020, 21:37
Posty: 613 (66/26)
Skąd: Brodnica/Warszawa
Auto: CX-30|SkyActiv-X|2019

Postprzez Lukk75 » 22 kwi 2021, 19:34

System Bardzo fajny. Super jakość.
Osobiście używam FM i Spotyfy.
Zgadzam się że basy zależą od źródła i czasem trzeba je skręcać bo przytłaczają.
Forumowicz
 
Od: 11 maja 2016, 23:15
Posty: 173 (0/4)
Auto: SX4 2,0DDIS 4x4 czarny metalic
CX3 2,0 AWD Titanium Flash
CX30 Hikari, Skyactive X, AWD,, MT, Deep Crystal Blue

Postprzez worn » 22 kwi 2021, 21:15

dine napisał(a):Następnie YT Music powinno być widoczne w aplikacjach AA.

Czy działa Ci w takiej konfiguracji odtwarzanie utworów z pomocą asystenta Google? Mam taki problem, że komendy rozumie, co potwierdza słowami w stylu "spróbuję odtworzyć [tutaj nazwa wykonawcy/utworu itp.] w YT Music", ale po tym na ekranie pojawia się jedynie komunikat, że nie udało się odtworzyć utworu. W ogóle mam wrażenie, że aplikacja jest jakaś wybrakowana <co?> , bo mam tam tylko jedną opcję do wyboru, tj. Playlisty i tam tylko jedna playlista, która nawet nie jest moja.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 kwi 2020, 19:42
Posty: 322 (27/44)
Skąd: ZS
Auto: Mazda 3 BP
2.0 Skyactiv-X 180 KM MT
Kanjo 2019

Postprzez dine » 23 kwi 2021, 10:23

worn napisał(a):
dine napisał(a):Następnie YT Music powinno być widoczne w aplikacjach AA.

Czy działa Ci w takiej konfiguracji odtwarzanie utworów z pomocą asystenta Google? Mam taki problem, że komendy rozumie, co potwierdza słowami w stylu "spróbuję odtworzyć [tutaj nazwa wykonawcy/utworu itp.] w YT Music", ale po tym na ekranie pojawia się jedynie komunikat, że nie udało się odtworzyć utworu. W ogóle mam wrażenie, że aplikacja jest jakaś wybrakowana <co?> , bo mam tam tylko jedną opcję do wyboru, tj. Playlisty i tam tylko jedna playlista, która nawet nie jest moja.


Nie testowałem asystenta jeszcze lecz drugi problem jest spowodowany tym, że musisz najpierw YT music uruchomić na tel, zalogować się, przejść wstępną konfigurację gdzie wybierasz artysów etc. Wtedy pojawią się wszystkie dostępne opcje, łącznie z tym co zapisałeś sobie już wcześniej na koncie YT.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2020, 21:37
Posty: 613 (66/26)
Skąd: Brodnica/Warszawa
Auto: CX-30|SkyActiv-X|2019

Postprzez worn » 23 kwi 2021, 11:56

dine napisał(a):[...] drugi problem jest spowodowany tym, że musisz najpierw YT music uruchomić na tel, zalogować się, przejść wstępną konfigurację gdzie wybierasz artysów etc.

To na pewno nie to, bo ten proces mam już dawno za sobą (Vanced używam już prawie od dwóch lat), a mimo to jakoś pusto w tej apce na AA.

A możesz wyszukiwać utwory z poziomu AA?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 kwi 2020, 19:42
Posty: 322 (27/44)
Skąd: ZS
Auto: Mazda 3 BP
2.0 Skyactiv-X 180 KM MT
Kanjo 2019

Postprzez dine » 23 kwi 2021, 12:15

worn napisał(a):
dine napisał(a):[...] drugi problem jest spowodowany tym, że musisz najpierw YT music uruchomić na tel, zalogować się, przejść wstępną konfigurację gdzie wybierasz artysów etc.

To na pewno nie to, bo ten proces mam już dawno za sobą (Vanced używam już prawie od dwóch lat), a mimo to jakoś pusto w tej apce na AA.

A możesz wyszukiwać utwory z poziomu AA?


Wyszukiwać nie możesz, przynajmniej ja nie umiem. Lecz jak sobie wejdziesz na fonie do aplikacji, to przy danym utworze masz opcję dodania do playlisty, nastepnie playlstę dodajesz do biblioteki. Jeżeli to nie poskutkuje, to pobierz po prostu całą playlistę.

Sprawdziłem asystenta, nie działa u mnie również.

Edit: Hmmm... w mojej playliście, którą stworzyłem są utwory z czapy...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2020, 21:37
Posty: 613 (66/26)
Skąd: Brodnica/Warszawa
Auto: CX-30|SkyActiv-X|2019

Postprzez Palmer » 25 kwi 2021, 06:59

Panowie, a czy regulacja głośności do apek muzycznych odtwarzanych z AA odbywa się tylko regulatorem w aucie? Pytam, bo mam wrażenie, że muza ze Spotify gra wyraźnie cieszej w porównaniu z fabrycznym radiem DAB.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 lip 2020, 08:21
Posty: 435 (105/28)
Skąd: woj. dolnośląskie
Auto: Mazda3 BP 110 kW, AT '20

Postprzez MarkoS_1 » 26 kwi 2021, 11:57

Palmer napisał(a):Panowie, a czy regulacja głośności do apek muzycznych odtwarzanych z AA odbywa się tylko regulatorem w aucie? Pytam, bo mam wrażenie, że muza ze Spotify gra wyraźnie cieszej w porównaniu z fabrycznym radiem DAB.

Może działa to tak jak w przypadku dźwięku ze Spotify odtwarzanego z telefonu za pomocą bluetooth. Czyli trzeba podnieść głośność w telefonie żeby można było odpowiednio podkręcić głośność w systemie ...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 maja 2017, 09:16
Posty: 67 (1/1)
Auto: było CX-3 TAKUMI, 4x2, AT, 120 KM, 2017, snowflake white,
jest CX-30, 2021, HIKARI + luxury pack, 4x2, AT, 150 KM, titanium flash

Postprzez Palmer » 26 kwi 2021, 16:03

MarkoS_1 napisał(a):Może działa to tak jak w przypadku dźwięku ze Spotify odtwarzanego z telefonu za pomocą bluetooth. Czyli trzeba podnieść głośność w telefonie żeby można było odpowiednio podkręcić głośność w systemie ...

Po Bluetooth rzeczywiście tak to działa – zmniejszając/ zwiększając głośność multimediów (kanału Bluetooth), słyszymy to w głośnikach. Natomiast w Android Auto zmiana głośności multimediów nie przynosi żadnego skutku. Chyba, że u mnie w telefonie jest z tym jakis problem. A może po prostu jest ona ignorowana i sterowanie przejmowane jest przez Mazda Connect? Proszę o sprawdzenie tego u was.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 lip 2020, 08:21
Posty: 435 (105/28)
Skąd: woj. dolnośląskie
Auto: Mazda3 BP 110 kW, AT '20

Postprzez polel » 25 maja 2021, 13:50

Przy okazji tego wątku chciałbym spytać czy u was też przy wyższej głośności (ok 45-50) słychać trzeszczenie z któregoś z głośników. U mnie wyraźnie takie dźwięki wydobywają się z prawego głośnika niskotonowego (ten mniejszy przy szybie przedniej).

Dodam, ze auto zupełnie nowe więc spodziewam się, że głośniki muszą się jeszcze dotrzeć i stąd może być ta przypadłość. Mimo wszystko czy ktoś coś podobnego zaobserwował u siebie?
Forumowicz
 
Od: 23 cze 2014, 16:35
Posty: 34 (1/0)
Auto: Mazda CX-30 2021 Hikari+Luxury Pack 150KM Manual

Postprzez Palmer » 25 maja 2021, 16:25

@polel, u mnie nic takiego nie występowało. Może to nie z głośnika, tylko z jakiegoś elementu auta, który wpada w rezonans (wibracje) podczas rozchodzenia się fali dźwiękowej?

BTW, skąd info, że to głośnik niskotonowy? Z tego, co się orientuję to większe membrany mają głośniki zlokalizowane na wysokości błotników (nie mające własnej atrapy).
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 lip 2020, 08:21
Posty: 435 (105/28)
Skąd: woj. dolnośląskie
Auto: Mazda3 BP 110 kW, AT '20

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9