Gdzie zainstalowaliście swoje kamerki?

(2017-) Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Kit » 27 paź 2023, 12:21

Przymierzam się do kupna wideorejestratora jazdy, który mam zamiar zainstalować na stałe, przynajmniej z dwoma kamerami. Z tylną, mocowaną w samochodzie za szybą, sprawa jest oczywista; gorzej z przednią. Duży blok czujników za lusterkiem i spore zakropkowane pole na szybie (po co?) tu nie pomagają.

Sądzę, że dobra jest taka lokalizacja przedniej kamerki, żeby nie przesłaniała kierowcy pola widzenia, ale jednocześnie miała szybę czyszczoną przez wycieraczki i była blisko osi symetrii samochodu.

Jak sobie z tym poradziliście w CX-5 KF? Pochwalcie się też nazwą swojej kamerki, bo one mają różne kształty i wielkości.
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2022, 20:51
Posty: 34 (7/4)
Skąd: Zawadzkie
Auto: Mazda CX-5 KF 2.5 SKYACTYIV-G 194 KM 6 AT 4x4 SkyPASSION Machine Gray AD 2018

Postprzez rogal198 » 27 paź 2023, 18:00

Cześć.
Ja mam kamerkę pod tą całą wyspą z lusterkiem i jak dla mnie jest ok. Jestem dość wysoki się i z pozycji zza kierownicy ledwo ja widzę i nic mi nie zasłania.
Model to 70mai A500s Pro Plus+ (strasznie długa nazwa z dużą ilością plusów ;)
Początkujący
 
Od: 30 wrz 2023, 08:16
Posty: 7 (1/1)
Auto: Mazda CX-5 2.0 165KM 6AT FWD, Exclusive Line z pakietem Black, Eternal Blue.

Postprzez Kit » 27 paź 2023, 18:56

Dziękuję bardzo! Właściwie ta lokalizacja też najbardziej na razie mi się podoba. Podobnie jestem raczej wysoki i lubię siedzieć wyżej. Ten typ kamerki ma u góry pudełko, które można chyba przykleić do płaskiej osłony elektroniki na szybie, ale kamera będzie mniej stabilna.
Jeszcze dopytam, czy masz może tylną kamerkę i system bezkluczykowy, bo straszą, że może być jakiś konflikt? Czy kamerkę montowali w Mazdzie?
Domyślam się, że wbrew temu co widać w Twoim profilu to już masz CX-5. :)
Załączniki
70mai A500S Dash Cam Pro Plus+.jpg
70mai A500S Dash Cam Pro Plus+ #2.jpg
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2022, 20:51
Posty: 34 (7/4)
Skąd: Zawadzkie
Auto: Mazda CX-5 KF 2.5 SKYACTYIV-G 194 KM 6 AT 4x4 SkyPASSION Machine Gray AD 2018

Postprzez rogal198 » 29 paź 2023, 21:50

Tak już mam ale pojeździłem 2 dni i odstawiłem do garażu bo wypadła delegacja.
Nie mam kamerki wstecznej. Montaż w Mazda ale będzie do poprawy bo zły kabel dałem (w poprzednim aucie poradziłem sobie z tym bez problmeu ale nowego auta nie chciałem ruszać).
System bezkluczykowy mam ale może z jedną kamerą nie ma problemu.
Początkujący
 
Od: 30 wrz 2023, 08:16
Posty: 7 (1/1)
Auto: Mazda CX-5 2.0 165KM 6AT FWD, Exclusive Line z pakietem Black, Eternal Blue.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323