CX-5 2013: kamera cofania nie działa

(2017-) Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez pkwiecien » 7 lut 2023, 08:16

Cześć wszystkim,

OK. 2 tygodni temu w mojej CX-5 z 2013 roku (automat) przestała działać kamera cofania. Najpierw pojawiały się problemy z wyświetlaniem – przeskakujące linie, zablokowany obraz, aby po dwóch dniach przejść na cały niebieski ekran, a po kolejnych dwóch już w ogóle nie pokazywać obrazu. Teraz efekt jest taki, że po wrzuceniu wstecznego na ekranie pojawia się plansza czujników parkowania i one działają bez zarzutu, jednak powinien pojawiać się obraz z kamery. Czasami (tak raz na 4-5 dni) znów wróci niebieski ekran na chwilę po czym kamera znów w ogóle się nie uruchamia.

Kamerę zdemontowałem, przeczyściłem styki, sprawdziłem też elektrycznie przejścia na pierwszym kablu (od wtyczki w kamerze do pierwszej wtyczki zamontowanej na karoserii). Kupiłem też drugą kamerę, ale niestety, wymiana nic nie zmieniła. To sugeruje, że problem jest elektryczny – tylko teraz pytanie, w jakim kierunku to sprawdzać? Iść wiązka po wiązce i sprawdzać przejścia? Sprawdzić, czy zasilanie do kamery dochodzi? Znajdę gdzieś schemat elektryczny tej wiązki? Czy to może być jakiś problem z modułem / samym radiem? Czytałem, że w nowszych CX-5 można zresetować komputer do ustawień fabrycznych i to pomaga, ale nie znalazłem co i jak to zrobić w przypadku mojej wersji.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i podpowiedzi.
Jeśli temat był już wałkowany to przepraszam, ale wyszukiwarka na forum nie zwróciła żadnych wyników dla hasła 'kamera cofania'.

Pozdro
Początkujący
 
Od: 8 maja 2021, 19:46
Posty: 2
Auto: Mazda CX-5 AWD 2.0 160KM SkyPassion 2013

Postprzez Zebro » 27 maja 2023, 21:31

Początkujący
 
Od: 30 paź 2020, 15:21
Posty: 8 (1/1)
Auto: Mazda 3 BM 2017 2.0 120KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323