Elektryczna klapa bagażnika nie reaguje na przycisk, pilota i guzik wewnątrz auta

(2017-) Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez BartK » 22 sty 2023, 15:12

Cześć wszystkim,
Mam kłopot z elektryczną klapą bagażnika. Nie reaguje na nic – guzik na klapie, pilot, guzik w kabinie – zero reakcji, żadnych piknięć, głucha cisza. Na włączonym i na wyłączonym silniku testowane kilkakrotnie.
Wcześniej od nowości działała bez problemów.

Awaria przydarzyła się po dłuższym postoju auta w garażu (ogrzewanym, ale stało prawie 3tyg). Auto odpaliło z niemałym trudem, wyświetlił się błąd ładowania akumulatora, błąd i-stop, błąd hamulca ręcznego. Postałem na włączonym silniku kilka minut, wyłączyłem. Po chwili znów guzikiem odpaliłem, tym razem bez zająknięcia od razu zaskoczył i nie wyświetlił się już żaden błąd. Autem przejechałem 50km i nie wyświetlał się żaden komunikat o błędach. Dopiero u celu okazało się, że bagażnik nie reaguje.
Po powrocie do domu podpiąłem akumulator do ładowania na całą noc licząc, że nadal był za słaby i może nie przywrócił całej elektroniki do życia jeszcze.

Niestety bez efektu, auto odpala od razu, działa wszystko oprócz bagażnika. Nie wydaje z siebie żadnego dźwięku przy próbie otwarcia przyciskiem klapy, pilotem, guzikiem w kabinie.
Tak jakby do zamka nie docierał żaden sygnał do otwarcia.

Otwarłem go awaryjnie od środka, mając nadzieję że coś się zacięło, ale nie pomogło. Otwarłem ręcznie, zatrzasnąłem i dalej brak oznak życia.

Czy ktoś miał podobny problem?
Czy może to mieć związek ze słabym akumulatorem? Czy przy takim 'trudnym' starcie mógł paść jakiś bezpiecznik od klapy?

Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 22 sty 2023, 14:18
Posty: 1
Auto: CX-5 2.5 benzyna, AT, Skypassion, 2017

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323