CX5 2017 zatrzaśnięty kluczyk w aucie

(2017-) Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez 1975Mariusz1975 » 27 sty 2022, 15:03

Witam. Żona, po otworzeniu auta położyła na tylnym siedzeniu auta torebkę z kluczykiem, zamknęła drzwi i już auta nie otworzyła. Wszystkie drzwi się zablokowały. Zauważyłem wcześniej, że ma znaczenie, które drzwi są zamykane ostatnie żeby doszło do automatycznego zablokowania/zamknięcia drzwi. Jeśli pasażer zamyka drzwi ostatni, a kierowca już swoje zamknie wcześniej to się automatycznie nie zablokują, dlatego zdziwiło mnie to bo to były drzwi pasażera. Zapasowy kluczyk nie pozwolił na zdalne otwarcie drzwi, dopiero wyjęcie zapasowego kluczyka z pilota oraz mechaniczne przekręcenie w zamku pozwoliło na otwarcie drzwi. Co dziwne, samochód normalnie wykrywa kluczyk do uruchomienia pojazdu. Podobna sytuacja wydarzyła mi się wcześniej ale inne okoliczności. Uruchomiłem silnik i wysiadłem z auta dosłownie na minutę. Drzwi się zablokowały a kluczyk w kieszeni. Nie można było otworzyć drzwi ani przyciskiem na pilocie ani na drzwiach, zapasowy kluczyk tak samo. Dopiero otwarcie mechaniczne. W żadnej sytuacji alarm się nie włączył. Czy ktoś miał podobny problem i zna przyczyny? Czy da się wyłączyć funkcję automatycznego blokowania drzwi i czy to pomoże?
Początkujący
 
Od: 27 sty 2022, 13:47
Posty: 1
Auto: Mazda Cx 5- 2,5 benzyna

Postprzez mario-k » 30 sty 2022, 17:58

W menu pojazdu można sobie wybrać opcje zamykania drzwi
Forumowicz
 
Od: 24 paź 2010, 19:31
Posty: 462 (2/17)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323