Klapa bagażnika otwierana tylko pilotem

(2017-) Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez del » 26 lut 2021, 22:47

Panowie mam następujący problem. Klapa bagażnika mojej CX-5 otwiera się tylko z pilota. Przyciśnięcie przycisku wewnątrz auta wywołuję trzykrotny sygnał dźwiękowy. Przy próbie ręcznego otwarcia nie dzieje się zupełnie nic. Ani dźwięku, ani otwarcia klapy. Przytrzymanie przycisku na pilocie natomiast otwiera klapę normalnie.
Do tej pory próbowałem:
-otwierać zamki drzwi i z pilota i przyciskiem na drzwiach przed próbą otwarcia klapy
-zaciagac ręczny przed otwarciem
-odkrecac klemę akumulatora (na jakimś zagranicznym forum znalazłem dwa wpisy osób, które miały podobny problem i u nich odłączenie akumulatora pomogło zresetować jakiś błąd), być może zbyt krótko przytrzymałem odłączony akumulator, więc spróbuję jeszcze raz
-wchodzić w ustawienia zamykania drzwi w Mazda Connect. O dziwo w trakcie jazdy opcję te były nieaktywne, a jak spróbowałem na postoju to opcje zupełnie znikły :|

Macie może jakieś pomysły co może powodować taki stan rzeczy?

Dodam tylko, że auto jest sprowadzone z Kanady i problem występuje od momentu zakupu, a do tylnego zderzaka dołożone zostały czujniki cofania, których fabrycznie tam nie było.
Początkujący
 
Od: 17 maja 2019, 01:31
Posty: 17 (2/1)
Auto: CX-5 2018

Postprzez piotrriv » 27 lut 2021, 18:26

Musisz mieć zaciągnięty ręczny, otwarty central i dźwignię biegów na parking.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 lut 2012, 20:52
Posty: 200 (3/3)
Auto: Była 323F, CX-5 I gen 2.0 MT.
Jest 2.5 II gen.

Postprzez SewCX5 » 27 lut 2021, 19:30

Teoretycznie powinna sie otwierac bez wzgledu na reczny, centralny i pozycje lewarka. Sprobuj moze otworzyc z pilota i zaprogramowac w pozycji otwacia (przycisnij i trzymaj przycisk na klapie przez ok 7-8 sek az zacznie pikac).
Początkujący
 
Od: 23 sty 2021, 15:29
Posty: 4
Auto: CX-5 2.0 PB 2020/21

Postprzez del » 27 lut 2021, 23:56

piotrriv próbowałem już. Bezskutecznie.

SewCX5 klapa ma się otworzyć do końca i wtedy wciskam i trzymam przycisk?

Jakiś czas temu ojciec nie zaznajomiony z elektrycznym system otwierania drzwi bagażnika spróbował je zamknąć recznie. Od tamtej pory klapa nie otwierała się całkowicie, więc musiałem wcisnąć i przytrzymać ten właśnie przycisk żeby zrestartować ustawienia klapy. Wtedy nie pomogło, ale spróbuję jeszcze przy pełnym otwarciu klapy.
Początkujący
 
Od: 17 maja 2019, 01:31
Posty: 17 (2/1)
Auto: CX-5 2018

Postprzez SewCX5 » 28 lut 2021, 14:05

del napisał(a):SewCX5 klapa ma się otworzyć do końca i wtedy wciskam i trzymam przycisk?


Tak, wciskajac przycisk na 7-8 sekund ustalasz pozycje otwarcia klapy, np jezeli masz niski garaz, zeby klapa po otwarciu nie walnela w sufit. Po otwarciu ciagniesz reka i podnosisz albo obnizasz.
Początkujący
 
Od: 23 sty 2021, 15:29
Posty: 4
Auto: CX-5 2.0 PB 2020/21

Postprzez del » 1 mar 2021, 21:02

Niestety nie pomogło. Zauważyłem natomiast, że jak już otworzę drzwi pilotem to mogę je zamknąć przy pomocy przycisku wewnątrz auta. W instrukcji wyczytałem, że takie trzykrotne piknięcie przy próbie otwarcia może oznaczać zamknięty zamek klapy. Trochę dalej w instrukcji napisane jest, że pilotem jesteśmy w stanie otworzyć klapę pomimo zamkniętego zamka.
Jeżeli dobrze kombinuję to wychodzi na to, że otwieranie zamków przy pomocy przycisku na drzwiach nie odblokowuje zamku w klapie i dlatego można ją otworzyć tylko pilotem. Nie ma natomiast problemu z jej zamknięciem, bo wtedy zamek jest już odblokowany.

Macie pomysł w jaki sposób sprawdzić czy zamek klapy jest zamknięty?

Czy w opcjach Mazda Connect tam gdzie się ustawia opcje zamykania drzwi jest możliowość zmiany jakiś ustawień dla klapy bagażnika? Było by to logiczne, bo możemy przecież chcieć wpuścić kogoś do auta bez narażania się, że ktoś w tym czasie wyciągnie nam coś z bagażnika. Nie wiem czemu u mnie opcje te są albo niedostępne (napis jest tak jakby niepodświetlony), albo wcale ich nie ma.
Początkujący
 
Od: 17 maja 2019, 01:31
Posty: 17 (2/1)
Auto: CX-5 2018

Postprzez macinowa » 14 mar 2021, 00:52

Mam podobny problem w aucie z usa – przycisk w kabinie powoduje jedynie 3 dźwięki. Bagażnik można otworzyć z pilota oraz przyciskiem na klapie mając przy sobie kluczyk (mam keyless).
Powodem może być moduł tylnej klapy – nie wie ze auto jest "otwarte". Z tym modułem jest jeszcze jeden poważniejszy problem w autach wyprodukowanych 09/2019-03/2020- czasem nie usypia się i powoduje rozładownie akumulatora do zera. W Stanach dilerzy wymieniają te moduły (a często akumulatory również) na gwarancji – w Polsce nie udało mi się jeszcze znaleźć (KBG6626H0D)
Początkujący
 
Od: 13 mar 2021, 23:19
Posty: 5
Auto: CX-5 KF 2019 2.5AT (USA)

Postprzez macinowa » 26 sie 2022, 23:13

Dziś wymieniłem oryginalnie zainstalowany KBG6626H0C na zakupiony KBG6626H0E i po problemie.
Początkujący
 
Od: 13 mar 2021, 23:19
Posty: 5
Auto: CX-5 KF 2019 2.5AT (USA)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323