ględzenie, konwersowanie, gadanine o BP

Mazda3 BP 2019–

Postprzez MM4zda » 8 kwi 2021, 20:22

Ta 'szybka' to nie szybka tylko plastik przezroczysty z nałożona warstwą antyrefleksyjną, rysuje się właśnie ta warstwa antyrefleksyjna i potem przyświeca słońce i widać rysy, rysuje się to od przetarcia kurzu microfibrą, wymieniałem to 2 miesiące temu w serwisie i od tego czasu nie dotykam tego, chyba że pojawi się jakiś paproch to zakupiłem microfibre najdelikatniejsza jaka istnieje Adbl Chick i tylko musnę ten paproch, aktualnie mam w stanie bardzo dobrym i staram się nie dotykać. Polerując ten plastik od zegarów pozbywamy się powłoki antyrefleksyjnej więc i rysy znikną, ale to jest zabieg zbyt inwazyjny nie polecam, lepiej tego nie dotykać.

PS. Ta fibra nadaje się do piano black również.
https://youtu.be/mH0e3EmN1KI
Ostatnio edytowano 8 kwi 2021, 20:30 przez MM4zda, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 wrz 2019, 15:00
Posty: 313 (3/26)
Auto: Mazda 3 BP Hikari + Luxury Black 2019

Postprzez corky1 » 8 kwi 2021, 20:29

Nie przesadzajmy, nie jest to materiał wytworzony w technologii kosmicznej Po delikatnej polerce nie zauważyłem, aby starła się jakaś warstwa i nagle pojawiły się odblaski – nie zauważam różnicy. Ale oczywiście nie namawiam, każdy robi jak chce.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 17:42
Posty: 592 (13/30)
Skąd: WN
Auto: Mazda 3 BP Hikari MT 2019

Postprzez paweł_TBU » 8 kwi 2021, 21:07

MM4zda napisał(a):Ta 'szybka' to nie szybka tylko plastik przezroczysty z nałożona warstwą antyrefleksyjną, rysuje się właśnie ta warstwa antyrefleksyjna i potem przyświeca słońce i widać rysy, rysuje się to od przetarcia kurzu microfibrą, wymieniałem to 2 miesiące temu w serwisie i od tego czasu nie dotykam tego, chyba że pojawi się jakiś paproch to zakupiłem microfibre najdelikatniejsza jaka istnieje Adbl Chick i tylko musnę ten paproch, aktualnie mam w stanie bardzo dobrym i staram się nie dotykać. Polerując ten plastik od zegarów pozbywamy się powłoki antyrefleksyjnej więc i rysy znikną, ale to jest zabieg zbyt inwazyjny nie polecam, lepiej tego nie dotykać.

PS. Ta fibra nadaje się do piano black również.
https://youtu.be/mH0e3EmN1KI

naklej ppf i bedziesz miał problem z głowy
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sie 2019, 14:05
Posty: 707 (18/36)
Skąd: TBU
Auto: Mazda 3 BP sedan Hikari AT /Alfa Romeo Mito TB MA.

Postprzez max441 » 10 kwi 2021, 18:50

U mnie szybka tak się porysowała, że pomyślałem sobie, że nie mam nic do stracenia, najwyżej wymienię ją na nową, więc wziąłem się za delikatną polerkę pastą 3w1, no i rysy zniknęły.


A jakiej konkretnie pasty użyłeś?
Forumowicz
 
Od: 14 kwi 2020, 19:04
Posty: 111 (0/20)
Auto: Mazda 3 BP Skyactive-G 2.0 MT 122KM 2019 Hikari

Postprzez corky1 » 10 kwi 2021, 18:56

max441 napisał(a):A jakiej konkretnie pasty użyłeś?

Menzerna One Step Polish 3 in 1.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 17:42
Posty: 592 (13/30)
Skąd: WN
Auto: Mazda 3 BP Hikari MT 2019

Postprzez reg » 14 kwi 2021, 23:29

Mam pytanie do właścicieli 3 BP. Da się jakoś wyłączyć samego asystenta utrzymywania pasa ruchu, bez wyłączania pozostałych systemów bezpieczeństwa? W poprzedniej generacji był od tego osobny przycisk na lewo od kierownicy. W obecnej, patrząc na zdjęcia, nie widziałem nic takiego. W tym miejscu jest tylko przycisk z ikoną samochodu w okręgu, który z tego co wiem dezaktywuje kilka systemów jednocześnie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lip 2015, 23:25
Posty: 32 (0/1)
Auto: Mazda 3 BM '14, 2.0 PB, 165KM, MT
Była: Mazda 6 GG '06, 2.0 PB, 147KM, AT

Postprzez worn » 15 kwi 2021, 08:02

Tak, da się go wyłączyć w ustawieniach na stałe. Sam też go wyłączyłem, bo często musiałem z nim walczyć. Pozostawiłem tylko ostrzeżenia o najechaniu na linię (wibracja kierownicy).
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 kwi 2020, 20:42
Posty: 325 (28/45)
Skąd: ZS
Auto: Mazda 3 BP
2.0 Skyactiv-X 180 KM MT
Kanjo 2019

Postprzez MM4zda » 15 kwi 2021, 11:05

Też mam to wyłączone i zostawiłem tylko wibracje kierownicy gdy najadę na linie bo raz miałem taką sytuację, że jedno auto stało poł na chodniku i kawałek na drodze a droga miała linie w środku i była dość wąską, jadę sobie jadę, chce ominąć auto na chodniku a tu mi kierownice prostuje na to auto..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 wrz 2019, 15:00
Posty: 313 (3/26)
Auto: Mazda 3 BP Hikari + Luxury Black 2019

Postprzez worn » 15 kwi 2021, 12:06

Z tego samego powodu wyłączyłem tę opcję u siebie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 kwi 2020, 20:42
Posty: 325 (28/45)
Skąd: ZS
Auto: Mazda 3 BP
2.0 Skyactiv-X 180 KM MT
Kanjo 2019

Postprzez Palmer » 16 kwi 2021, 13:05

A doświadczyliście może takiej sytuacji, że jadąc na lewym pasie drogą z dwoma pasami ruchu w jednym kierunku, zbliżacie sie do jadącego wolniej prawym pasem dużego samochodu ciężarowego i tuż przed wyprzedzeniem go, nasze auto, jakby na ułamek sekundy, odcina gaz (względnie delikatnie przyhamowuje, ale nie potrafię tego jednoznacznie rozstrzygnąć)?
Najprawdopodobniej jechałem wtedy na aktywnym tempomacie MRCC (nie mogę tego jednak potwierdzić, bo nie pamiętam), który najwyraźniej błędnie uznał, że wyprzedzany pojazd znajduje się na kursie kolizyjnym z Madzią.
Dostąpiłem takiej sytuacji już dwukrotnie i chyba trochę przestraszyłem, bo teraz często jak zbliżam się do ciągnika siodłowego z naczepą, staram się jechać środkiem zajmowanego pasa ruchu, bądź nawet przytulony do jego lewej strony.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 lip 2020, 09:21
Posty: 447 (105/28)
Skąd: woj. dolnośląskie
Auto: Mazda3 BP 110 kW, AT '20

Postprzez perot » 16 kwi 2021, 14:26

Miałem podobną sytuację w CX-30. Jadąc sobie spokojnie za samochodem postanowiłem go w pewnym momencie wyprzedzić. Jakież było moje ogromne zdziwienie gdy zrobiłem redukcję wciskam gaz ,a samochód stoi w miejscu. Dopiero jak samochód przede mną troszeczkę odjechał i wskoczyłem na lewy pas wszystko wróciło do normy. Taka sytuacja przytrafiła mi się 2 razy.
W obydwu przypadkach były załączone tylko podstawowe systemy które uruchamiają się wraz z samochodem.
Myślę że są to właśnie system bezpieczeństwa które chronią nas przed jadącym przed nami autem, żeby nie wjechać w niego lub żeby uniknąć nagłego jego zatrzymania.
Wniosek z tego taki że trzeba wcześniej wyprzedzać poprzedzający nas samochód, nie podjeżdżać do niego za blisko.
Forumowicz
 
Od: 18 paź 2020, 23:45
Posty: 302 (3/31)
Auto: Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MT Hikari 2019

Postprzez paweł_TBU » 16 kwi 2021, 15:08

perot napisał(a):Miałem podobną sytuację w CX-30. Jadąc sobie spokojnie za samochodem postanowiłem go w pewnym momencie wyprzedzić. Jakież było moje ogromne zdziwienie gdy zrobiłem redukcję wciskam gaz ,a samochód stoi w miejscu. Dopiero jak samochód przede mną troszeczkę odjechał i wskoczyłem na lewy pas wszystko wróciło do normy. Taka sytuacja przytrafiła mi się 2 razy.
W obydwu przypadkach były załączone tylko podstawowe systemy które uruchamiają się wraz z samochodem.
Myślę że są to właśnie system bezpieczeństwa które chronią nas przed jadącym przed nami autem, żeby nie wjechać w niego lub żeby uniknąć nagłego jego zatrzymania.
Wniosek z tego taki że trzeba wcześniej wyprzedzać poprzedzający nas samochód, nie podjeżdżać do niego za blisko.

mówisz o czym innym, takie sytuacje jak Twoja się zdarzają i jest to normalne jak podjedziesz blisko i dzieje się to bez właczonego tempomatu, kolega miał inną przy włączonym tempomacie, droga dwupasmowa oba auta jadą w tym samym kierunku na innych pasach a tu zonk i czegoś takiego nie miałem.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sie 2019, 14:05
Posty: 707 (18/36)
Skąd: TBU
Auto: Mazda 3 BP sedan Hikari AT /Alfa Romeo Mito TB MA.

Postprzez perot » 16 kwi 2021, 15:23

Nie napisałem że miałem taką samą sytuację lecz podobną. Kolega Palmer też nie wie do końca czy jechał na aktywnym tempomacie czy też nie.
Pomijając opisane już obydwie wcześniej sytuacje, przypuszczam że winę za takie a nie inne zachowanie auta na drodze ponosi radar/ kamera w naszych autach.
Forumowicz
 
Od: 18 paź 2020, 23:45
Posty: 302 (3/31)
Auto: Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MT Hikari 2019

Postprzez dine » 20 kwi 2021, 22:25

MM4zda napisał(a):Ta 'szybka' to nie szybka tylko plastik przezroczysty z nałożona warstwą antyrefleksyjną, rysuje się właśnie ta warstwa antyrefleksyjna i potem przyświeca słońce i widać rysy, rysuje się to od przetarcia kurzu microfibrą, wymieniałem to 2 miesiące temu w serwisie i od tego czasu nie dotykam tego, chyba że pojawi się jakiś paproch to zakupiłem microfibre najdelikatniejsza jaka istnieje Adbl Chick i tylko musnę ten paproch, aktualnie mam w stanie bardzo dobrym i staram się nie dotykać. Polerując ten plastik od zegarów pozbywamy się powłoki antyrefleksyjnej więc i rysy znikną, ale to jest zabieg zbyt inwazyjny nie polecam, lepiej tego nie dotykać.

PS. Ta fibra nadaje się do piano black również.
https://youtu.be/mH0e3EmN1KI


Ja używam zwykłej ścierki do okularów i nie mam żadnych rysek, to samo dotyczy piano. Nie ma też na szybce żadnej powłoki antyrefleksyjnej, a przynajmniej w cx-30 (wątpię by przy "3" była inna).
W przypadku 10 letnie nissana mojego ojca, szybka zegarów również porysowała się dość znacznie po przetarciu microfibrą więc nie jest to domena nowych aut.

Dopisano 20 kwi 2021, 21:27:

MM4zda napisał(a):Też mam to wyłączone i zostawiłem tylko wibracje kierownicy gdy najadę na linie bo raz miałem taką sytuację, że jedno auto stało poł na chodniku i kawałek na drodze a droga miała linie w środku i była dość wąską, jadę sobie jadę, chce ominąć auto na chodniku a tu mi kierownice prostuje na to auto..

A wystarczyło włączyć kierunkowskaz ;P

Dopisano 20 kwi 2021, 21:29:

perot napisał(a):Nie napisałem że miałem taką samą sytuację lecz podobną. Kolega Palmer też nie wie do końca czy jechał na aktywnym tempomacie czy też nie.
Pomijając opisane już obydwie wcześniej sytuacje, przypuszczam że winę za takie a nie inne zachowanie auta na drodze ponosi radar/ kamera w naszych autach.


Nie doświadczyłem niczego podobnego lecz kilka dni temu żona zaraportowała mi dziwne zdarzenie (osobiście nie wierzę) jakoby auto samo przyspieszało po ruszeniu spod świateł, a pedał gazu się zapadł...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2020, 22:37
Posty: 616 (68/27)
Skąd: Brodnica/Warszawa
Auto: CX-30|SkyActiv-X|2019

Postprzez MM4zda » 21 kwi 2021, 12:50

Wie ktoś może bo zanim kupiłem to auto to dostałem kluczyki do testowej 3 i było tam tak, że jak nacisnąłem na kluczyku 'OPEN' to włączały się tylko dzienne światła czyli ringi w hikari i podobało mi się to a w swojej bawiłem się i nie idzie tak ustawić hmm?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 wrz 2019, 15:00
Posty: 313 (3/26)
Auto: Mazda 3 BP Hikari + Luxury Black 2019

Postprzez k.siwczyk » 21 kwi 2021, 13:25

MM4zda napisał(a):Wie ktoś może bo zanim kupiłem to auto to dostałem kluczyki do testowej 3 i było tam tak, że jak nacisnąłem na kluczyku 'OPEN' to włączały się tylko dzienne światła czyli ringi w hikari i podobało mi się to a w swojej bawiłem się i nie idzie tak ustawić hmm?


Mówisz o tym, że jak się otworzy samochód z kluczyka to zapalały się również światła? Ta opcja nazywa się również przywitaniem czy tam pożegnaniem, z tego co pamiętam można to również zmienić w ustawieniach.
Forumowicz
 
Od: 15 lis 2020, 13:18
Posty: 379 (27/8)
Skąd: Świętokrzyskie
Auto: Mazda 3 BP 2019 Hikari MT6 122KM

Postprzez MM4zda » 21 kwi 2021, 13:30

Tak tylko że zapalają się mi całe światła a chciałem same ringi ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 wrz 2019, 15:00
Posty: 313 (3/26)
Auto: Mazda 3 BP Hikari + Luxury Black 2019

Postprzez paweł_TBU » 21 kwi 2021, 13:36

Tego nie zmienisz, zawsze całe się zapalają, choć mogli to spiąć z czujnikiem zmierzchu
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sie 2019, 14:05
Posty: 707 (18/36)
Skąd: TBU
Auto: Mazda 3 BP sedan Hikari AT /Alfa Romeo Mito TB MA.

Postprzez MM4zda » 21 kwi 2021, 13:39

No właśnie, nie wiem czy tak nie było?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 wrz 2019, 15:00
Posty: 313 (3/26)
Auto: Mazda 3 BP Hikari + Luxury Black 2019

Postprzez czik3n » 21 kwi 2021, 20:38

corky1 napisał(a):Menzerna One Step Polish 3 in 1.


Jak dobrze rozumiem to pasta do polerowania tej szybki przed "licznikiem" ? strasznie mam porysowany, a kurczę 3 stówy za nowy to trochę chora cena :/
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 mar 2021, 18:49
Posty: 204 (6/12)
Auto: 3BP
2.0 Skyactive-G 122KM
KAI

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323