ględzenie, konwersowanie, gadanine o BP

Mazda3 BP 2019–

Postprzez MilosM » 27 maja 2021, 09:33

I tu jesteś w błędzie to wszystkie takie duże korporacje tak działają.
Ja mam doświadczenia z budownictwa.
Oni majów wypracowany stary system i na nim działają. W jednej firmie gdzie jestem pracował kupiła korporacja. Na początku jestem siebie myslel że super będzie jakaś modernizacja. No i tu oblanie z zimną woda. Cofali jesteśmy z wszystkim oprogramowaniem, zabrali nam najnowsze oprogramowania a wgrali 10 lat stare u kręgowości nawet 20 łat ten pracował jeżcie na DOS-ie. <lol>
Pierwsze zwolnili paru ludzi bo się im wydęło za dużo ja jestem uciekał sam <lol> no po roku jak jestem ich odwiedził tak tam pracowało dwa razy więcej ludzi. Bo przy ich systemie jest telo potrzebnych ludzi.
.
Tak to jest nie tylko u sklzných ale tam som i w tej modernej zachodniej Europę. <płacze>
Początkujący
 
Od: 15 wrz 2019, 21:10
Posty: 27
Auto: mazda cx-5 2.2 skyactiv-d 175km AWD AT

Postprzez Palmer » 27 maja 2021, 10:28

MilosM napisał(a):@MilosM, czy mógłbyś przeredagować swoją wypowiedź i używać znaków interpunkcyjnych? Ciężko się ciebie czyta..
MilosM napisał(a):I tu jesteś w błędzie to wszystkie takie duże korporacje tak działają.
Ja mam doświadczenia z budownictwa.
Oni majów wypracowany stary system i na nim działają. W jednej firmie gdzie jestem pracował kupiła korporacja. Na początku jestem siebie myslel że super będzie jakaś modernizacja. No i tu oblanie z zimną woda. Cofali jesteśmy z wszystkim oprogramowaniem, zabrali nam najnowsze oprogramowania a wgrali 10 lat stare u kręgowości nawet 20 łat ten pracował jeżcie na DOS-ie. <lol>
Pierwsze zwolnili paru ludzi bo się im wydęło za dużo ja jestem uciekał sam <lol> no po roku jak jestem ich odwiedził tak tam pracowało dwa razy więcej ludzi. Bo przy ich systemie jest telo potrzebnych ludzi.
.
Tak to jest nie tylko u sklzných ale tam som i w tej modernej zachodniej Europę.


MilosM, gorąca prośba. Czy mógłbyś przeredagować swoją wypowiedź i używać znaków interpunkcyjnych? Ciężko się ciebie czyta, a zrozumienie sprawia trudność (przynajmniej jeśli chodzi o mnie).
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 lip 2020, 09:21
Posty: 448 (105/28)
Skąd: woj. dolnośląskie
Auto: Mazda3 BP 110 kW, AT '20

Postprzez dine » 27 maja 2021, 11:20

Palmer napisał(a):Ciężko się ciebie czyta, a zrozumienie sprawia trudność (przynajmniej jeśli chodzi o mnie).


Typ nie jest Polakiem, trzeba mieć odrobinę więcej zrozumienia w takim przypadku. Jest tu jednak jeden taki, który jest Polakiem, a pisze gorzej niż obcokrajowcy :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2020, 22:37
Posty: 616 (68/27)
Skąd: Brodnica/Warszawa
Auto: CX-30|SkyActiv-X|2019

Postprzez child » 27 maja 2021, 19:46

kkk255 napisał(a):Dopisano 26 May 2021, 23:00:

dine napisał(a):
kkk255 napisał(a):problemy związane z elektroniką i gadżetami są związane z CMU
Jakiś link do wątku? Dlaczego akutalizacje mają być nieskuteczne?


Gdyby były skuteczne to już by było wszystko naprawione


Kolega chyba nie ma pracy związanej z produkcją software'u ;)

Odkąd samochody stały się jeżdżącymi komputerami, zaczęły niestety podlegać regułom dla oprogramowania komputerowego. A ponieważ każdy z nas ma przynajmniej smartfona (tak zakładam), to zadajcie sobie pytanie – dlaczego mimo ciągłych aktualizacji ciągle jest coś, co nie działa dobrze albo trzeba poprawić? :)

Niestety poziom skomplikowania oprogramowania już dawno przerósł możliwości pojęciowe ludzkiego umysłu. Są wprawdzie metody tworzenia kodu, którego poprawności można formalnie dowieść, ale w tym konkretnym przypadku byłyby najwyraźniej nieopłacalne (bądź też niemożliwe do zastosowania).
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2013, 19:27
Posty: 1820 (56/126)
Skąd: Brzezina
Auto: ND '18
b: NB '00
b: BM '13
b: EC '97
b: BK '07

Postprzez Ktostam » 31 maja 2021, 13:38

Gdyby to jeszcze był tylko jeden komputer.
Forumowicz
 
Od: 27 lis 2020, 10:50
Posty: 113 (0/8)

Postprzez k.siwczyk » 31 maja 2021, 15:36

Witam,
mam pytanie odnoszące się do wskazań komputera dotyczącego zużycia paliwa. Otóż jeśli chodzi o dystans przejechany mamy trzy wskaźniki – dystans A, dystans B oraz od uruchomienia. Jednak jeśli chodzi o wskaźniki zużycia paliwa są tylko dwa – od uruchomienia oraz podczas resetowania dystansu, który jest wyświetlany na środku zegarów. Można oczywiście go resetować automatycznie od razu po tankowaniu. Mowa tutaj o dystansie A. Jednak mam pytanie dotyczące np. dystansu B. Czy można go resetować wraz z resetowaniem spalania dla tego przebiegu? Czy w Maździe mamy tylko dwa wskaźniki zużycia paliwa? Mam wrażenie, że np. w Maździe 6 są trzy wskazania.

Drugie pytanie dotyczy akcji serwisowej. Ostatnio podczas serwisu dostałem informację, że podobno jest akcja serwisowa dotycząca nakrętek do kół (podobno rdzewieją) jednak nie wiem jak to obecnie wygląda. U mnie nalot wytępował na zimówkach, ale nie wiem czy mam specjalnie brać te zimówki czy po prostu nakrętki zostały przeniesione na koła letnie i to one zostaną wymienione? Przepraszam trochę za "idiotyczne" pytanie, jednak nie został mi przyblizony akurat ten problem dokładniej tylko "tak na szybko".

Pozdrawiam serdecznie
Forumowicz
 
Od: 15 lis 2020, 13:18
Posty: 379 (27/8)
Skąd: Świętokrzyskie
Auto: Mazda 3 BP 2019 Hikari MT6 122KM

Postprzez kkk255 » 1 cze 2021, 12:07

Czujnik zmierzchu też nie działa jak trzeba
W tunelu trzeba dość długo jechać żeby się na mijania przełączyło
Ba np jak już jest dość ciemno to po uruchomieniu auta zamiast od razu włączyć mijania to przez 10 sek są dzienne
Masakra jakaś z elektroniką w tym aucie
W mazdzie 2 to czujnik przełączal na mijania ekspresowo
Forumowicz
 
Od: 25 sty 2020, 00:26
Posty: 188 (0/3)
Auto: Mazda 3 BP 2019 2.0 122 KM AT6 KANJO

Postprzez perot » 1 cze 2021, 12:39

Może po prostu wystarczy ustawić inną czułość dla czujnika zmierzchu.
Forumowicz
 
Od: 18 paź 2020, 23:45
Posty: 302 (3/31)
Auto: Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MT Hikari 2019

Postprzez kkk255 » 1 cze 2021, 12:45

Mam prawie najwyższą
Forumowicz
 
Od: 25 sty 2020, 00:26
Posty: 188 (0/3)
Auto: Mazda 3 BP 2019 2.0 122 KM AT6 KANJO

Postprzez lelo28 » 1 cze 2021, 12:47

A u mnie działają prawidłowo. Wyjazd z garażu na światło dzienna zmiana automatyczna. Ustawienie czułości na ustawieniu fabrycznym.

Gdybym był osobą postronną i czytał te wszystkie wpisy, to doszedł bym do wniosku że BP nie powinno wogle jeździć <rotfl>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 lis 2018, 09:21
Posty: 460 (28/27)
Skąd: Wielkopolska
Auto: Mazda 3 BP 2019, Hikari, 2.0, 122 KM, 213 Nm,
Polymetal Gray

Postprzez worn » 1 cze 2021, 12:51

k.siwczyk napisał(a):Otóż jeśli chodzi o dystans przejechany mamy trzy wskaźniki – dystans A, dystans B oraz od uruchomienia
I jeszcze czwarty najważniejszy... całkowity przebieg auta :P

k.siwczyk napisał(a):Jednak jeśli chodzi o wskaźniki zużycia paliwa są tylko dwa – od uruchomienia oraz podczas resetowania dystansu, który jest wyświetlany na środku zegarów.
Zapominałeś o trzecim – spalanie chwilowe. Natomiast ten, który nazywasz licznikiem "podczas resetowania dystansu", to całkowite średnie spalanie auta, które może oczywiście być sztucznie powiązane z konkretnym przebiegiem (A lub B)

k.siwczyk napisał(a):Jednak mam pytanie dotyczące np. dystansu B. Czy można go resetować wraz z resetowaniem spalania dla tego przebiegu?
Tego za bardzo nie rozumiem? Nie ma osobnego licznika spalania dla dystansu A lub B.

Zerknij tutaj –> https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... 3#p3447003
Odpowiedziałem tam jednemu z kolegów na kilka pytań, może Tobie też coś to rozjaśni.

k.siwczyk napisał(a):Ostatnio podczas serwisu dostałem informację, że podobno jest akcja serwisowa dotycząca nakrętek do kół (podobno rdzewieją) jednak nie wiem jak to obecnie wygląda.
A to ciekawe, nic mi na ten temat nie wiadomo. A nakrętek to zakładam, że masz 20 i ani sztuki więcej, no chyba, że masz osobne do zimowych/letnich kół, co byłoby dla mnie dość zaskakuące.

kkk255 napisał(a):Czujnik zmierzchu też nie działa jak trzeba
Próbowałeś zmienić czułość w ustawieniach? U mnie działa znakomicie przy domyślnym ustawieniu "średnie" i nie mam takich problemów jak np. ten
kkk255 napisał(a):Ba np jak już jest dość ciemno to po uruchomieniu auta zamiast od razu włączyć mijania to przez 10 sek są dzienne
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 kwi 2020, 20:42
Posty: 325 (28/45)
Skąd: ZS
Auto: Mazda 3 BP
2.0 Skyactiv-X 180 KM MT
Kanjo 2019

Postprzez perot » 1 cze 2021, 13:22

kkk255 napisał(a):Mam prawie najwyższą

U siebie też nie mam zastrzeżeń co do działania tego czujnika a wartość ustawienia to -średnie.

worn napisał(a):Otóż jeśli chodzi o dystans masz 20 i ani sztuki więcej, no chyba, że masz osobne do zimowych/letnich kół, co byłoby dla mnie dość zaskakuące.


Nie ma w tym nic zaskakującego że mogą być dwa komplety nakrętek do letnich felg i zimowych. Może się tak zdarzyć że otwór na nakrętkę w feldze może być dużo mniejszy niż w przypadku drugiej felgi. I w takim przypadku potrzebny będzie drugi komplet nakrętek.
Ja osobiście jak odbierałem drugi komplet felg w salonie dostałem do nich komplet nakrętek, które były już na mniejszy rozmiar klucza.
Forumowicz
 
Od: 18 paź 2020, 23:45
Posty: 302 (3/31)
Auto: Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MT Hikari 2019

Postprzez k.siwczyk » 1 cze 2021, 21:01

worn napisał(a):Zerknij tutaj –> https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... 3#p3447003
Odpowiedziałem tam jednemu z kolegów na kilka pytań, może Tobie też coś to rozjaśni.


Może inaczej, w VW miałem trzy liczniki:
– długodystansowy
– od uruchomienia
– od tankowania
Pomijam już ten długodystansowy, ale chodzi mi o to, że dla przebiegu A i B w Maździe 6 są inne, osobne liczniki zużycia. Jest licznik od uruchomienia, dla przebiegu A i dla przebiegu B. Osobno można je zresetować i aby mierzyło dla różnych przebiegów. Np licznik dla A mam od tankowania, ale np chciałbym czasami mieć na jakieś inne odcinki ustalany przebieg B.
Forumowicz
 
Od: 15 lis 2020, 13:18
Posty: 379 (27/8)
Skąd: Świętokrzyskie
Auto: Mazda 3 BP 2019 Hikari MT6 122KM

Postprzez Palmer » 2 cze 2021, 07:14

k.siwczyk napisał(a):
worn napisał(a):Zerknij tutaj –> https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... 3#p3447003
Odpowiedziałem tam jednemu z kolegów na kilka pytań, może Tobie też coś to rozjaśni.

To chyba była moja skromna osoba ;)

k.siwczyk napisał(a):Może inaczej, w VW miałem trzy liczniki:
– długodystansowy
– od uruchomienia
– od tankowania
Pomijam już ten długodystansowy, ale chodzi mi o to, że dla przebiegu A i B w Maździe 6 są inne, osobne liczniki zużycia. Jest licznik od uruchomienia, dla przebiegu A i dla przebiegu B. Osobno można je zresetować i aby mierzyło dla różnych przebiegów. Np licznik dla A mam od tankowania, ale np chciałbym czasami mieć na jakieś inne odcinki ustalany przebieg B.

Ja też chciałbym mieć średnie spalanie dla Trip B, ale niestety jest tylko jedno średnie spalanko, które kasujemy na życzenie, i możemy – jak to mi dobrze wytłumaczył @worn – "sztucznie powiązać" z Trip A lub Trip B (względnie z jednym i drugim, co nie miałoby sensu).

Zastanawia mnie dlaczego na wykresie historycznego średniego spalania niektóre wartości, a konkretnie dwie z pięciu, nie zostały zarejestrowane. Średnie spalanie kasuję za każdym razem po tankowaniu, a następnie kasuję licznik przebiegu dziennego Trip A. Może jakoś źle to robię i potem wykres średniego spalania wygląda tak, jak wygląda, tzn. jest wskazanie w postaci słupka, nie ma wskazania i znów jest.

Jeszcze pytanie do skali na wykresie. Każda pozioma kreska oznacza 5 l czy jest to inna wartość?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 lip 2020, 09:21
Posty: 448 (105/28)
Skąd: woj. dolnośląskie
Auto: Mazda3 BP 110 kW, AT '20

Postprzez k.siwczyk » 2 cze 2021, 09:47

Palmer napisał(a):Ja też chciałbym mieć średnie spalanie dla Trip B, ale niestety jest tylko jedno średnie spalanko, które kasujemy na życzenie, i możemy – jak to mi dobrze wytłumaczył @worn – "sztucznie powiązać" z Trip A lub Trip B (względnie z jednym i drugim, co nie miałoby sensu).


Czyli po prostu do tripu B nie można powiązać spalania. Jak dla mnie słabe rozwiązanie, ale jak widać znów oszczędności się kłaniają :) Tak samo jak Mazda się chwali, że mają asystent utrzymania pasa ruchu aktywny, a nikt nie mówi na początku, że od 30 do 60 km na godzinę. Chwalimy się ile to dajemy cukierków w standardzie, ale nie mówimy, że te cukierki są po 50 groszy :) Takie realia. Nie hejtuje marki, ale rozwiązania, a niektóre mam wrażenie, że od strony Mazdy są słabe. Oczywiście Mazda jest w pewnych rzeczach lepsza od innych marek, ale niektóre rzeczy mam wrażenie, ze w aucie za te pieniądze to bolą. Wskazanie chciałem mieć w sumie dla siebie i dla własnej informacji. Jeśli chodzi o monitorowanie jazdy i czasu to w Maździe to leży. Czasami patrzę na przebieg jazdy i pokazuje mi, że jadę więcej niż 20 minut, a mniej niż 30. Czy ktoś nie wpadł na pomysł, aby dać taki licznik w minutach który zmienia się co minutę, a nie 10 minut? Tak samo brak średniej prędkości podczas jazdy. Wskazania jazdy jeśli chodzi o podejście Mazdy to jest dramat. Mówię to otwarcie.
Forumowicz
 
Od: 15 lis 2020, 13:18
Posty: 379 (27/8)
Skąd: Świętokrzyskie
Auto: Mazda 3 BP 2019 Hikari MT6 122KM

Postprzez Dmb_T » 3 cze 2021, 20:41

kkk255 napisał(a):Mam prawie najwyższą


ustaw najwyższą:) PRAWIE robi różnicę:)))

Dopisano 3 cze 2021, 19:48:

lelo28 napisał(a):Gdybym był osobą postronną i czytał te wszystkie wpisy, to doszedł bym do wniosku że BP nie powinno wogle jeździć <rotfl>


Jakoś tam się toczy....:)
Ale fakt, sytuacja z licznikami spalania to jakaś absurdalna historia. Po co to całe zagmatwanie?? W większości aut, jakimi jeździłem i jeżdżę, poza mazdą, wszystko jest jasne, jednoznaczne, czytelne i ustawialne. Od razu widzę albo łatwo mogę ustawić średnie spalanie w każdej trasie i oczywiście odczytać całkowite średnie spalanie z całego przebiegu auta.
A tu jakieś durnowate wymysły, niejasności i utrudnienia.
No kurcze, jadę w trasę, dwa dni. Dzienne trasy mam jako A, cała trasa jako B. Chcę znać średnie spalanie z trasy A, średnie z trasy dwudniowej B i odnieść to do średniego spalania auta od początku przebiegu.
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2018, 18:22
Posty: 173 (2/4)
Auto: mazda 3, 2018, 2.0

Postprzez paweł_TBU » 3 cze 2021, 21:01

Z jednej strony macie rację, jak coś jest to powinno jakoś sensownie działać, ale z 2 to tak szczerze w ogóle nie patrzę na spalanie. Pali tyle ile musi i te wskaźniki co dadzą? Że będziemy jeździć 50km/h bo ekonomiczniej? Bez sensu.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sie 2019, 14:05
Posty: 707 (18/36)
Skąd: TBU
Auto: Mazda 3 BP sedan Hikari AT /Alfa Romeo Mito TB MA.

Postprzez Palmer » 3 cze 2021, 23:19

Ja z czujnikiem zmierzchu nie mam problemów. Mam natomiast z kierowcami, którzy polegają na automatyce i manualnie nie włączają świateł mijania, kiedy powinni je mieć już dawno włączone. Być może nawet nie wiedzą za bardzo, że w każdej chwili mogą to zrobić samodzielnie.

Myślę, że są co najmniej dwie sytuacje, kiedy elektronika "nie ogarnia" sytuacji i nie przełącza świateł do jazdy dziennej na światła mijania.
Pierwsza to zachmurzony dzień i opady deszczu, względnie śniegu. Kiedy ewidentnie potrzebne są w takich warunkach światła mijania, w autach wciąż świecą się dzienne.
Druga to zachodzące słońce. Barwa światła żółta/ pomarańczowa. Pół biedy, kiedy słońce jest za nami lub "atakuje" nas z boku. Jeśli jednak wpada do auta przez przednią szybę i nas oślepia, to jadące przed nami auto automatycznie staje się mniej widoczne. Włączone tylne światła niemal całkowicie eliminują to zagrożenie.

W moim aucie czułość czujnika oświetlenia od razu ustawiłem na największą, a i tak z ww. powodów światła mijania często włączam ręcznie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 lip 2020, 09:21
Posty: 448 (105/28)
Skąd: woj. dolnośląskie
Auto: Mazda3 BP 110 kW, AT '20

Postprzez k.siwczyk » 4 cze 2021, 08:00

paweł_TBU napisał(a):Z jednej strony macie rację, jak coś jest to powinno jakoś sensownie działać, ale z 2 to tak szczerze w ogóle nie patrzę na spalanie. Pali tyle ile musi i te wskaźniki co dadzą? Że będziemy jeździć 50km/h bo ekonomiczniej? Bez sensu.

To nie to, że robię to zamieszanie, bo liczę każda złotówkę na paliwie. To między innymi chodzi o czas podróży także. Chciałbym mieć to dla własnej informacji. Porobili informacje czy jeździ się na dwóch czy na czterech cylindrach co jest dla mnie w ogóle nie potrzebne czy systemy kiedy odzysujemy energię z hamowania, a kiedy nie. Dla mnie to po prostu bez sensu. Dlaczego nie może być czytelnej informacji trasa A, trwa łącznie tyle i tyle czasu, średnia prędkość, spalanie i tyle. Nie oczekuję nic więcej
Forumowicz
 
Od: 15 lis 2020, 13:18
Posty: 379 (27/8)
Skąd: Świętokrzyskie
Auto: Mazda 3 BP 2019 Hikari MT6 122KM

Postprzez lelo28 » 4 cze 2021, 09:13

Akurat to co dla Ciebie jest mało istotne ( czyli cylindry i odzysk energii) dla mnie stanowi bardzo ważną informację ( a w szczególności odzysk energii). Możliwość analizowania spalania na kilku etapach jest dla mnie mało istotną informacją. Spalanie określam co 1000 km biorąc pod uwagę wszystkie możliwe czynniki, łącznie z porą roku.
Jeżeli już miałbym na coś ponarzekać, to na brak lusterka fotochromatycznego po stronie pasażera oraz brak regulacji wysokości siedzenia pasażera,
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 lis 2018, 09:21
Posty: 460 (28/27)
Skąd: Wielkopolska
Auto: Mazda 3 BP 2019, Hikari, 2.0, 122 KM, 213 Nm,
Polymetal Gray

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323