Montaż nawiewów na tył, czytnika płyt CD i innych

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez krabdul » 16 gru 2020, 10:12

Ja trochę rozumiem podejście kolegi z CD, ale sam, mimo że byłem dość długo ich fanem, przestawiłem się na spotify, ale z ustawieniem na najwyższą jakość. W domu jestem w stanie docenić CD, ale swoją drogą ona wciąż nie jest nośnikiem analogowym, więc porównanie do formatów bezstratnych jest wg mnie jak najbardziej zasadne. Inną kwestią jest stosunek sygnału do szumu i nie chodzi mi tu o parametr wzmacniacza czy odtwarzacza, tylko przeniesienie tego na stosunek muzyki do hałasu samochodu i otoczenia – to i tak zabija jakość odbioru, a podkręcenie gałki spowoduje tylko więcej odbić od szyb. Ale nie chcę krytykować – na każdego jakieś placebo działa ;)

PS: Odnośnie ekranu dotykowego i odchodzenia mazdy od różnych rozwiązań to z tego co gdzieś wyczytałem Unia sama uwali niedługo ekrany dotykowe. Już jakiś wyrok nawet padł za wypadek spowodowany używaniem ekranu podczas jazdy – na niekorzyść kierowcy oczywiście, bo sąd ten ekran potraktował jak każde inne urządzenie (np. telefon)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2010, 12:07
Posty: 996 (9/62)
Skąd: Kraków
Auto: CX-30 G150 AT AWD
Black Hikari '20

Mazda 3 BM '15
Mazda 6 GG '02
Seat Cordoba SX '96
VW Jetta '87

Postprzez Dmb_T » 16 gru 2020, 13:10

krabdul napisał(a):Ja
PS: Odnośnie ekranu dotykowego i odchodzenia mazdy od różnych rozwiązań to z tego co gdzieś wyczytałem Unia sama uwali niedługo ekrany dotykowe. Już jakiś wyrok nawet padł za wypadek spowodowany używaniem ekranu podczas jazdy – na niekorzyść kierowcy oczywiście, bo sąd ten ekran potraktował jak każde inne urządzenie (np. telefon)


Znakomita wiadomość. Ekrany dotykowa w autach to skokowe, wyraźne zwiększenia zagrożeń na drodze. Pomijam już estetykę: niedawno jechałem nowym Volvo S60, gdzie ten panel dotykoway jest ogromny. Pod słońce to jest poplamiona odciskami paluchów szybka. No i musisz trafić paluchem na tym ekranie, przesunąć coś, itd. A uwaga powinna być zwrócona na drogę.

To wszystko się tak rozwinęło, bo kupujący tego oczekiwali: przyzwyczajeni do telefonów, tabletów itp. urządzeń chcieli tak samo obsługiwać samochody. Klimatyzacja dotykowa, ustawiana w trakcie jazdy, jeszcze w ruchu drogowym: brak słow do komentarza.
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2018, 18:22
Posty: 173 (2/4)
Auto: mazda 3, 2018, 2.0

Postprzez krabdul » 16 gru 2020, 13:27

Też uważam, że kierunek jak najbardziej dobry, mimo wytykania przez konkurencję, że brak dotyku.
Ja sam w 3ce BM zdjąłem blokadę dotyku w czasie jazdy (a bo tak ;)) a w praktyce nigdy nie używałem tego, nawet na postoju. W MZDC II jest jeszcze lepsza obsługa, więc nawet jakbym mógł mieć dotyk za darmoszkę to bym na to teraz machnął. Kończę OT
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2010, 12:07
Posty: 996 (9/62)
Skąd: Kraków
Auto: CX-30 G150 AT AWD
Black Hikari '20

Mazda 3 BM '15
Mazda 6 GG '02
Seat Cordoba SX '96
VW Jetta '87

Postprzez komisarzryba » 16 gru 2020, 14:13

Dmb_T napisał(a):To wszystko się tak rozwinęło, bo kupujący tego oczekiwali: przyzwyczajeni do telefonów, tabletów itp. urządzeń chcieli tak samo obsługiwać samochody. Klimatyzacja dotykowa, ustawiana w trakcie jazdy, jeszcze w ruchu drogowym: brak słow do komentarza.

raczej dlatego, ze panel dotykowy jest duzo tanszy w produkcji niz pokretla i guziki. tak samo z wirtualnymi zegarami, sa duzo tansze niz analogowe zegary, a leszczy sie dodatkowo za to kasuje ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 lip 2020, 08:17
Posty: 34 (0/1)
Skąd: sieradz
Auto: Astra K HB 2016, B14XFT 6T35

Postprzez child » 16 gru 2020, 22:48

Dmb_T napisał(a):
krabdul napisał(a):Ja
PS: Odnośnie ekranu dotykowego i odchodzenia mazdy od różnych rozwiązań to z tego co gdzieś wyczytałem Unia sama uwali niedługo ekrany dotykowe. Już jakiś wyrok nawet padł za wypadek spowodowany używaniem ekranu podczas jazdy – na niekorzyść kierowcy oczywiście, bo sąd ten ekran potraktował jak każde inne urządzenie (np. telefon)


Znakomita wiadomość. Ekrany dotykowa w autach to skokowe, wyraźne zwiększenia zagrożeń na drodze. Pomijam już estetykę: niedawno jechałem nowym Volvo S60, gdzie ten panel dotykoway jest ogromny. Pod słońce to jest poplamiona odciskami paluchów szybka. No i musisz trafić paluchem na tym ekranie, przesunąć coś, itd. A uwaga powinna być zwrócona na drogę.


Ja mam w drugim samochodzie wyłącznie dotykowe sterowanie i nawet moje dzieci narzekają, muszą coś ustawić w trakcie jazdy (pomijam słaby układ menu w tym Peugeocie). Pokrętłem można sterować zerkając od czasu do czasu, a jak człowiek się nauczy, ile kliknięć jest potrzebnych, to nawet wcale nie zerkając :)

To wszystko się tak rozwinęło, bo kupujący tego oczekiwali: przyzwyczajeni do telefonów, tabletów itp. urządzeń chcieli tak samo obsługiwać samochody. Klimatyzacja dotykowa, ustawiana w trakcie jazdy, jeszcze w ruchu drogowym: brak słow do komentarza.


Raczej tak, jak napisał komisarzryba – to jest po prostu tańsze. I to nie tylko w produkcji, ale także w projektowaniu. No i można zrobić update (nawet zdalny).

Zresztą moim zdaniem to producenci raczej średnio się przejmują klientami – nie wiem, kto chciał mieć mulaste samochody, które wypuszczają w 2020 praktycznie wszyscy producenci...
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2013, 19:27
Posty: 1820 (56/126)
Skąd: Brzezina
Auto: ND '18
b: NB '00
b: BM '13
b: EC '97
b: BK '07

Postprzez Omen » 18 cze 2021, 15:47

Przepraszam za odgrzebywanie starego tematu ale zależałoby mi jednak na numerze części tego odtwarzacza CD.

@Rabus: Robiłeś coś z tymi nawiewami? i skąd masz te screeny? jest gdzieś manual serwisowy?
Początkujący
 
Od: 18 cze 2021, 15:05
Posty: 2 (1/0)
Auto: Mazda 3 BP (2019) Skyact G Hikari

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323