Akcje serwisowe

Mazda3 BP 2019–

Postprzez AdrianT » 2 maja 2021, 13:50

To jak naładujesz to sprawdź gęstość. Mogę się założyć, że nie będzie.
Forumowicz
 
Od: 15 wrz 2020, 08:16
Posty: 110 (0/10)
Auto: Mazda 3 BP Sedan 2.0 Skyactiv-X, AT6, Enso

Postprzez corky1 » 1 lip 2021, 07:31

Przy okazji przeglądu wykonano mi akcję serwisową na akumulator. Mam za sobą jazdę w trasie i potwierdzam, że adaptacyjny tempomat działa teraz łagodnie, bez gwałtownego hamowania i przyspieszania, jeździ się o wiele przyjemniej. Przy okazji uszczelniłem też klamki, ale nie miałem jeszcze okazji sprawdzić jak działają po umyciu.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 16:42
Posty: 592 (13/30)
Skąd: WN
Auto: Mazda 3 BP Hikari MT 2019

Postprzez k.siwczyk » 1 lip 2021, 09:51

corky1 napisał(a):Przy okazji przeglądu wykonano mi akcję serwisową na akumulator. Mam za sobą jazdę w trasie i potwierdzam, że adaptacyjny tempomat działa teraz łagodnie, bez gwałtownego hamowania i przyspieszania, jeździ się o wiele przyjemniej. Przy okazji uszczelniłem też klamki, ale nie miałem jeszcze okazji sprawdzić jak działają po umyciu.

Także np jak jedziemy pod górkę na 6 biegu i mamy prędkość zadaną np 80 km/h i nie ma auta przed nami to nie dobija do wartości zadanej tylko np trzyma te 75 – 76 km/h. Czyli można powiedzieć, że w sumie to zależy pod przełożenia czy obrotów – jak nie musi to nie dobija do tej prędkości.
Forumowicz
 
Od: 15 lis 2020, 12:18
Posty: 378 (27/8)
Skąd: Świętokrzyskie
Auto: Mazda 3 BP 2019 Hikari MT6 122KM

Postprzez B4KuR » 6 lip 2021, 12:18

corky1 napisał(a):Przy okazji przeglądu wykonano mi akcję serwisową na akumulator. Mam za sobą jazdę w trasie i potwierdzam, że adaptacyjny tempomat działa teraz łagodnie, bez gwałtownego hamowania i przyspieszania, jeździ się o wiele przyjemniej. Przy okazji uszczelniłem też klamki, ale nie miałem jeszcze okazji sprawdzić jak działają po umyciu.


O ile łagodniejsze dohamowanie rzeczywiście poprawiło wrażenia z adaptacyjnego tempomatu to już łagodniejsze przyspieszanie jest dla mnie pomyłką. W tym momencie jadąc za innym samochodem z utrzymaniem odległości, trójka łagodnie zwalnia gdy pojazd z przodu zwolni, ale już gdy przyspieszy to nie potrafi nadążyć. Skutkuje to tym że po zakończeniu ograniczenia prędkości/wyjeździe z tunelu samochód się wlecze i osoby z tyłu zaczynają mnie wyprzedzać. Następnie wjeżdżają przede mnie i tempomat znowu dohamowuje. Auto z przodu przyspiesza ale mazda znowu jest powolna i kolejna osoba z tyłu wyprzedza, auto dohamowuje... <lol>
Po trzecim razie straciłem cierpliwość i wyłączyłem tempomat...
Forumowicz
 
Od: 16 sty 2020, 13:12
Posty: 41 (1/2)
Auto: 2019 MAZDA 3 Hikari SkyActiv-G 2.0

Postprzez spaceman » 26 paź 2021, 16:26

B4KuR napisał(a):
corky1 napisał(a):Przy okazji przeglądu wykonano mi akcję serwisową na akumulator. Mam za sobą jazdę w trasie i potwierdzam, że adaptacyjny tempomat działa teraz łagodnie, bez gwałtownego hamowania i przyspieszania, jeździ się o wiele przyjemniej. Przy okazji uszczelniłem też klamki, ale nie miałem jeszcze okazji sprawdzić jak działają po umyciu.


O ile łagodniejsze dohamowanie rzeczywiście poprawiło wrażenia z adaptacyjnego tempomatu to już łagodniejsze przyspieszanie jest dla mnie pomyłką. W tym momencie jadąc za innym samochodem z utrzymaniem odległości, trójka łagodnie zwalnia gdy pojazd z przodu zwolni, ale już gdy przyspieszy to nie potrafi nadążyć. Skutkuje to tym że po zakończeniu ograniczenia prędkości/wyjeździe z tunelu samochód się wlecze i osoby z tyłu zaczynają mnie wyprzedzać. Następnie wjeżdżają przede mnie i tempomat znowu dohamowuje. Auto z przodu przyspiesza ale mazda znowu jest powolna i kolejna osoba z tyłu wyprzedza, auto dohamowuje... <lol>
Po trzecim razie straciłem cierpliwość i wyłączyłem tempomat...



Jak za wolno przyspiesza to możesz ją popędzić dając gazu, tempomat się nie wyłączy jak odpuścisz gaz (wyłącza się tylko po naciśnięciu hamulca) i sobie będzie dalej pracował hamował itp.
Początkujący
 
Od: 31 maja 2021, 18:49
Posty: 5 (1/0)
Auto: Mazda 3 2020

Postprzez mitsuga » 13 lis 2021, 21:14

A propo akcji serwisowych...
Czy M3 BP z rynku amerykańskiego wyprodukowany w Japonii podlega jakiejś akcji serwisowej którą wykona serwis w Polsce ?
Forumowicz
 
Od: 10 lis 2010, 20:42
Posty: 47 (1/0)
Auto: ...było 2,5 BP 4x4 aut. a jest M2 6MT

Postprzez perot » 13 lis 2021, 21:55

mitsuga napisał(a):A propo akcji serwisowych...
Czy M3 BP z rynku amerykańskiego wyprodukowany w Japonii podlega jakiejś akcji serwisowej którą wykona serwis w Polsce ?

Najlepiej zrobisz jak wyślesz zapytanie do centrali MMP, dołączając skan dowodu rejestracyjnego. Będziesz miał wtedy 100% jasność co do swojego auta. Z tego co wiem to jest taka możliwość i odbywa się to właśnie przez MMP. Do zwykłego ASO też możesz wysłać zapytanie , ale mogą Cię zbyć.
Tu możesz sprawdzić czy są akcje serwisowe dla modeli z rynku amerykańskiego, choć nie zawsze są one widoczne tak jak i u nas w kraju.
https://www.mazdausa.com/owners/recalls
Forumowicz
 
Od: 18 paź 2020, 22:45
Posty: 297 (3/30)
Auto: Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MT Hikari 2019

Postprzez mitsuga » 13 lis 2021, 23:16

Dzięki za konkrety ,zbadam temat i podzielę się z ustaleniami na forum
Forumowicz
 
Od: 10 lis 2010, 20:42
Posty: 47 (1/0)
Auto: ...było 2,5 BP 4x4 aut. a jest M2 6MT

Postprzez mitsuga » 15 lis 2021, 17:33

Po kontakcie z centralą Mazdy,odpowiednie wytyczne zostały wysłane do wybranego przeze mnie serwisu
i czekam już tylko na telefon w sprawie terminu.
Tak więc auto z USA podlega bezpłatnej akcji serwisowej w PL.
Przynajmniej na dzień dzisiejszy :)
Forumowicz
 
Od: 10 lis 2010, 20:42
Posty: 47 (1/0)
Auto: ...było 2,5 BP 4x4 aut. a jest M2 6MT

Postprzez katoda » 5 gru 2021, 13:41

Koligen podrzucił mi info o akcji serwisowej Mazdy – możliwe mikropęknięcia w pompie paliwowej, skutkujące awarią i unieruchomieniem auta. Znalazłem to: https://www.autoservicepraxis.de/rueckr ... ld-3062397 i to: https://www.consumerreports.org/car-rec ... 120295804/
Ktoś wie może więcej, np. identyfikator wezwania?
EDIT: pomylone działy, jak słusznie zauważono. Mod może usunąć, co niepotrzebne, a ja się przenoszę z pytaniem gdzie indziej :)
Ostatnio edytowano 7 gru 2021, 08:41 przez katoda, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 kwi 2008, 22:04
Posty: 183 (3/12)
Skąd: zDolny Śląsk/Belgia
Auto: M6 kombi '19 Skyactiv-G 2.0 Skycruise

Postprzez paweł_TBU » 5 gru 2021, 19:36

Z tego co tam napisali to dotyczy poprzednich modeli a nie bp czy cx30 w której do wymiany jest tylko tabliczka znamionowa
Albo pomyliłeś działy albo nie musisz się martwić o bp.

Dopisano 5 gru 2021, 19:36:

Z tego co tam napisali to dotyczy poprzednich modeli a nie bp czy cx30 w której do wymiany jest tylko tabliczka znamionowa
Albo pomyliłeś działy albo nie musisz się martwić o bp.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sie 2019, 13:05
Posty: 704 (18/36)
Skąd: TBU
Auto: Mazda 3 BP sedan Hikari AT /Alfa Romeo Mito TB MA.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323