"Trzeszczenie" deski rozdzielczej.

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez -jacek- » 4 cze 2020, 06:53

Trzeszczenie chociaż nie takie typowe (ciężko to opisać) pojawiło się tydzień temu. Dochodzi z okolicy Hud`a. Najbardziej je słychać jak się jedzie po nierównej drodze, ale także wystarczy pokręcić kierownicą na postoju lub pociągnąć trochę deskę rozdzielczą w swoją stronę. Jak ponaciska się hud`a to skrzypi jak stary tapczan.
Słyszeliście już o takich przypadkach?
Początkujący
 
Od: 4 cze 2020, 06:34
Posty: 13 (3/0)
Auto: Mazda 3 BP

Postprzez B4KuR » 4 cze 2020, 08:40

W ASO (Katowice Pro-Moto) jak mówiłem im o wibracjach za panelem klimy to wspomnieli, że o tym nie słyszeli ale spotkali się właśnie z rezonansem w okolicach HUD. Mocowanie deski do poprawy.
Forumowicz
 
Od: 16 sty 2020, 13:12
Posty: 41 (1/2)
Auto: 2019 MAZDA 3 Hikari SkyActiv-G 2.0

Postprzez -jacek- » 4 cze 2020, 09:01

Dzięki za info, podjadę do ASO i będę walczył z tematem.
Początkujący
 
Od: 4 cze 2020, 06:34
Posty: 13 (3/0)
Auto: Mazda 3 BP

Postprzez dzonn » 4 cze 2020, 19:16

Mam same negatywne doświadczenia z usuwaniem tego typu problemów przez ASO. Zgłaszałem trzeszczenie z deski kilka razy, wskazując nawet z którego miejsca pochodzą odgłosy, ale za każdym razem słyszałem je ponownie kilkaset metrów po wyjeździe z ASO (po zapewnieniu, że już będzie OK). Można to opisywać na kilka sposobów, sugerować co trzeba zrobić, a oni i tak wiedzą swoje i po niedługim czasie dzwonią, że auto jest do odbioru i wszystko już OK, co okazuje się nieprawdą.

Na ich usprawiedliwienie jest to, że takie rzeczy naprawdę trudno zlokalizować i często w trakcie krótkiej jazdy tego nie słychać, ale mimo to nie znoszę takiego traktowania, jak bym sobie wymyślał usterkę.

Obyś miał więcej szczęścia, bo ja na tym etapie wychodzę już z założenia, że najlepiej zająć się sprawą samemu – właśnie zamówiłem kilka taśm i pianek wygłuszających i będę walczył.
dzonn
 

Postprzez paweł_TBU » 4 cze 2020, 20:27

to prAWDA, u mnie trzeszczało wokół klimy, wciśniecie chusteczek nad schowek pomagało, aso się wzieło za robote, całądeske wybebeszali, wyminili nawet ochronne szkło hud na nowe, pomogło na 2 mc e, teraz trzeszczy plastik wokół usb. Kupiłem piankę podegnę podłożę i dam spokój aso z tym
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sie 2019, 13:05
Posty: 704 (18/36)
Skąd: TBU
Auto: Mazda 3 BP sedan Hikari AT /Alfa Romeo Mito TB MA.

Postprzez k.siwczyk » 21 mar 2021, 23:51

Może trochę odkop. Jednak byłem z tym w ASO i po testach zostało naprawione przez polepszenie mocowania elementów.
Forumowicz
 
Od: 15 lis 2020, 12:18
Posty: 378 (27/8)
Skąd: Świętokrzyskie
Auto: Mazda 3 BP 2019 Hikari MT6 122KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323