Awarie bp

Mazda3 BP 2019–

Postprzez Ktostam » 1 lut 2021, 14:22

Komunikat z radarem widziałem tylko raz.
Podczas opadów mokrego śniegu. Oblepiło znaczek mazdy śniegiem.
Jak przetarłem palcem na stacji wszystko wróciło do normy.
Forumowicz
 
Od: 27 lis 2020, 09:50
Posty: 113 (0/8)

Postprzez Dmb_T » 7 lut 2021, 13:55

a mnie po opadzie śniegu nie działała dziś kamera cofania ani czujniki cofania. NIC. Cofałem na parking po "omacku".
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2018, 17:22
Posty: 173 (2/4)
Auto: mazda 3, 2018, 2.0

Postprzez paweł_TBU » 7 lut 2021, 14:00

Może śniegiem zasypane
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sie 2019, 13:05
Posty: 704 (18/36)
Skąd: TBU
Auto: Mazda 3 BP sedan Hikari AT /Alfa Romeo Mito TB MA.

Postprzez marggines » 13 lut 2021, 09:32

Hej,
Opiszę historie mojej BP kanjo – z 2019 roku ale kupiona w kwietniu 2020 – do tej pory ok 7500km
– wymieniono gałkę od drążka zmiany biegów (około 3k km i była już znacząco zużyta)
– problemy z przednimi czujnikami parkowania – imho za późno reagowały – podjeżdżam do ściany, cisza, cisza i naglę pokazują że jestem już blisko ściany. Niby coś robili, sprawdzali kalibrowali – jakaś poprawa jest ale uważam że nadal nie jest idealnie.
– czujnik deszczu wycieraczek – jak dla mnie tego nie można używać bo to nie działa. Podobno ten typ tak ma... bajer itp – muszę to jeszcze dokładniej sprwadzać bo nie zamierzam odpuścić.
– klamki, które czasami nie reagowały, niby nic nie robili ale sprawdzali ale jak dla mnie się naprawiło – może podczas jakiegoś updejtu zostało naprawione.
– słynne uszczelki przednich drzwi – z lewej stronie już wymienione – ale jak obserwuję to chyba znowu będzie do wymiany. Prawa strona – w przyszłym tygodniu będą wymieniać.
– miesiąc temu wyskoczył błąd poduszek powietrznych (wyskakiwał i znikał podczas jazdy)– niby złączka pod fotelem czy coś takiego – oczyścili, poprawili – na razie jest ok.
– dzisiaj rano wyjazd po bułki (3km) i kolejne 3 błędy:
– Usterka systemy Dynamic Stability Control
– Usterka silnika – zapalił sie check engine
– Usterka systemu i-ACTIVESENSE

Mazda zaczyna cieszyć mnie coraz mniej, bo ładna ale chyba jednak bubel...

Pozdrawiam
Michał
Początkujący
 
Od: 13 lut 2021, 09:14
Posty: 12 (0/1)

Postprzez lelo28 » 13 lut 2021, 10:04

Cyba jakiś felerny egzemplarz Ci się trafił. Nie przypominam sobie żeby ktoś z forumowiczów tyle wymienił wad :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 lis 2018, 08:21
Posty: 460 (28/27)
Skąd: Wielkopolska
Auto: Mazda 3 BP 2019, Hikari, 2.0, 122 KM, 213 Nm,
Polymetal Gray

Postprzez marggines » 13 lut 2021, 10:59

Patrząc na wątek "Irytujące rzeczy/usterki w BP" to raczej nie felerny, a wręcz idealny egzemplarz. Albo jeszcze dużo usterek przede mną ;)
Mogę nadmienić że to jest moja druga mazda BP bo pierwszej nie odebrałem z salonu (już była nawet zarejestrowana na mnie). Podczas odbioru zauważyłem rysy na desce po stronie pasażera na poduszce (jakby ktoś podczas czyszczenia zegarkiem zahaczył) i skazy lakieru na masce i dachu (niby lakier gładki ale miał widoczne pod klarem takie pęcherzyki powietrza). Podziękowałem za ten egzemplarz i kupiłem inny u innego dealera (chodziło o kolor machine gray i wersje kanjo, a ten dealer już nie miał drugiego w takiej specyfikacji i z rocznika wcześniejszego)
Salon najpierw proponował polakierowanie?!(no tak po to się kupuje nowe auto żeby było lakierowane). Wezwali jakiegoś pracownika żeby zobaczył te rysy i może je doczyścił to powiedział że nic nie zrobi i do mnie że mogę sobie plakiem to zrobić?! Wezwany dyrektor zaproponował rocznik 2020 jakby patrzeć atrakcyjnej cenie jak na 2020 ale nie mogło się równać z ceną za egzemplarz z 2019 roku.
Więc ten lakier też można dopisać że takie usterki, a raczej wady fabryczne się przytrafiają i treba zwracać uwagę przy zakupie nowej mazdy.
Początkujący
 
Od: 13 lut 2021, 09:14
Posty: 12 (0/1)

Postprzez paweł_TBU » 13 lut 2021, 14:20

marggines napisał(a):Hej,
Opiszę historie mojej BP kanjo – z 2019 roku ale kupiona w kwietniu 2020 – do tej pory ok 7500km
– wymieniono gałkę od drążka zmiany biegów (około 3k km i była już znacząco zużyta)
– problemy z przednimi czujnikami parkowania – imho za późno reagowały – podjeżdżam do ściany, cisza, cisza i naglę pokazują że jestem już blisko ściany. Niby coś robili, sprawdzali kalibrowali – jakaś poprawa jest ale uważam że nadal nie jest idealnie.
– czujnik deszczu wycieraczek – jak dla mnie tego nie można używać bo to nie działa. Podobno ten typ tak ma... bajer itp – muszę to jeszcze dokładniej sprwadzać bo nie zamierzam odpuścić.
– klamki, które czasami nie reagowały, niby nic nie robili ale sprawdzali ale jak dla mnie się naprawiło – może podczas jakiegoś updejtu zostało naprawione.
– słynne uszczelki przednich drzwi – z lewej stronie już wymienione – ale jak obserwuję to chyba znowu będzie do wymiany. Prawa strona – w przyszłym tygodniu będą wymieniać.
– miesiąc temu wyskoczył błąd poduszek powietrznych (wyskakiwał i znikał podczas jazdy)– niby złączka pod fotelem czy coś takiego – oczyścili, poprawili – na razie jest ok.
– dzisiaj rano wyjazd po bułki (3km) i kolejne 3 błędy:
– Usterka systemy Dynamic Stability Control
– Usterka silnika – zapalił sie check engine
– Usterka systemu i-ACTIVESENSE

Mazda zaczyna cieszyć mnie coraz mniej, bo ładna ale chyba jednak bubel...

Pozdrawiam
Michał


Jeszcze trochę przed tobą, u mnie oba lusterka obie klamki, trzeszczenie deski rozdzielczej, akcji nie piszę bo każdy miał. Czujnik deszczu jest ok jak się umie go obsługiwać. Już kilka razy to pisałem. Włączasz wycieraczki wtedy kiedy pada, przestaje padać wyłączasz. Zmieniasz czułość czujnika, wyłącz i włącz wycieraczki i będzie wszystko ok.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sie 2019, 13:05
Posty: 704 (18/36)
Skąd: TBU
Auto: Mazda 3 BP sedan Hikari AT /Alfa Romeo Mito TB MA.

Postprzez marggines » 14 lut 2021, 19:06

Z tym Twoim sposobem na wycieraczki to wybacz ale to trochę śmiech na sali. Świeci się dioda "AUTO" to ma działać tryb auto. Instrukcja o takich czynnościach o jakich napisałeś nic nie mówi – więc nie oszukujmy się – to nie działa tak jak powinno i nic niestety nie wskazuje że to się zmieni.
Swoja drogą to też próbowałem używać tego jak opisujesz ale działanie trybu automatycznego przy największej czułości kończy się że działa kiedy chce i zazwyczaj mam całą szybę w kroplach – i się zastanawiam po co ustawiać mniejszą czułość? I czy ten tryb auto ktoś testował w normalnych warunkach. – ja go wyłączyłem.
A co do usterek lub ten typ tak ma. Z klamkami przygoda i myjnia. Auto zamyka się i otwiera. W serwisie mówią – czujniki pojemnościowe na klakach reagują na wodę i tak będzie... No ale jakoś nie widziałem właściciel innych marek, którym auto na myjni składa lusterka i otwiera co chwilę. Chyba że należy podjechać do innego ASO i to naprawiają/wymieniają?
Po aktualizacji oprogramowania w Mazdzie też przestało mi działać AndroidAuto – ale sprawdzili w serwisie i z ich telefonem podobno działa i "czasami trzeba zresetować telefon do ustawień fabrycznych" – niezbyt i się to uśmiecha więc czekam z weryfikacją tego aż zmienię telefon. Jeszcze ponad dwa lata gwarancji są więc jest czas na weryfikacje tego.

Jestem na takim etapie że auto podoba mi się, sprawia masę frajdy ale nie poleciłbym nikomu ze znajomych z czystym sercem żeby kupił Mazde 3 BP. Trochę zaczynam się czuć jak właściciel alfy romeo z dowcipów co to na Ty już jest ze wszystkimi w serwisie. Trochę próbuje się pocieszyć czytając fora skody jakie to problemy ma nowa octavia czy inne samochody ale wydaję mi się że trochę próbuję się oszukiwać, że każde auto tak ma. A to co się dzieję z mazda BP to pokuta za kupienie auta, które dopiero co się pojawiło na rynku i ma wszystkie wady wieku dziecięcego.

Czy bym kupił drugi raz? I tu jest problem bo niestety ta mazda mi się podoba i możliwe że zapewne bym zaryzykował...
Pozdrawiam
Michał
Początkujący
 
Od: 13 lut 2021, 09:14
Posty: 12 (0/1)

Postprzez paweł_TBU » 14 lut 2021, 19:39

Z Android auto mają rację, reset telefonu rozwiązuje problem, miałem tak i ja i wina była telefonu bo na moim nie działało a na żony i córki tak. Zrobiłem reset i wszystko było ok
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sie 2019, 13:05
Posty: 704 (18/36)
Skąd: TBU
Auto: Mazda 3 BP sedan Hikari AT /Alfa Romeo Mito TB MA.

Postprzez MM4zda » 14 lut 2021, 21:50

Zapomnieliście dodać o odkształcającej się klapce wlewu paliwa :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 wrz 2019, 14:00
Posty: 305 (3/25)
Auto: Mazda 3 BP Hikari + Luxury Black 2019

Postprzez Dmb_T » 14 lut 2021, 21:53

w jaki sposób? od czego?
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2018, 17:22
Posty: 173 (2/4)
Auto: mazda 3, 2018, 2.0

Postprzez MM4zda » 14 lut 2021, 21:55

Fabrycznie jest idealnie z blachą a potem po czasie zaczyna odstawać tak jak by uchylona była i można było wlozyc palce na zamkniętej i otworzyć od boku.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 wrz 2019, 14:00
Posty: 305 (3/25)
Auto: Mazda 3 BP Hikari + Luxury Black 2019

Postprzez Dmb_T » 15 lut 2021, 18:09

To powszechne zjawisko? Kurcze, nie spodziewałem się takiego badziewia.... na gwarancji to naprawiają??
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2018, 17:22
Posty: 173 (2/4)
Auto: mazda 3, 2018, 2.0

Postprzez paweł_TBU » 15 lut 2021, 21:52

Dmb_T napisał(a):To powszechne zjawisko? Kurcze, nie spodziewałem się takiego badziewia.... na gwarancji to naprawiają??
naprawiają ale... Nowe klapki przychodzą niepolakierowane i maluje to ASO, a w ASO różnie z tym bywa. W Kielcach zrobili mi to idealnie ale jak ostatnio na fejsie widziałem pracę lakiernika chyba w Pszczynie to się załamałem jaki dramat.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sie 2019, 13:05
Posty: 704 (18/36)
Skąd: TBU
Auto: Mazda 3 BP sedan Hikari AT /Alfa Romeo Mito TB MA.

Postprzez k.siwczyk » 16 lut 2021, 18:55

Jak w ASO odnoszą się do rezonowania deski rozdzielczej przy niskich temperaturach? Biorą na naprawę czy olewają? Robił ktoś już to w Kielcach?
Forumowicz
 
Od: 15 lis 2020, 12:18
Posty: 378 (27/8)
Skąd: Świętokrzyskie
Auto: Mazda 3 BP 2019 Hikari MT6 122KM

Postprzez paweł_TBU » 16 lut 2021, 19:35

k.siwczyk napisał(a):Jak w ASO odnoszą się do rezonowania deski rozdzielczej przy niskich temperaturach? Biorą na naprawę czy olewają? Robił ktoś już to w Kielcach?

A w którym miejscu ci rezonuje? Mnie robili w Kielcach jak był problem w okolicy panelu klimy.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sie 2019, 13:05
Posty: 704 (18/36)
Skąd: TBU
Auto: Mazda 3 BP sedan Hikari AT /Alfa Romeo Mito TB MA.

Postprzez k.siwczyk » 16 lut 2021, 20:18

paweł_TBU napisał(a):A w którym miejscu ci rezonuje? Mnie robili w Kielcach jak był problem w okolicy panelu klimy.

Okolice klimatyzacji/schowka pod nią
Forumowicz
 
Od: 15 lis 2020, 12:18
Posty: 378 (27/8)
Skąd: Świętokrzyskie
Auto: Mazda 3 BP 2019 Hikari MT6 122KM

Postprzez paweł_TBU » 16 lut 2021, 21:18

Masz tu na forum poradnik jak to zrobić samemu
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sie 2019, 13:05
Posty: 704 (18/36)
Skąd: TBU
Auto: Mazda 3 BP sedan Hikari AT /Alfa Romeo Mito TB MA.

Postprzez k.siwczyk » 16 lut 2021, 21:41

To już wolę pojechać do ASO z tym. Nie po to wydawałem tyle pieniędzy na auto, aby rozbierać schowek i się z tym bawić po godzinach
Forumowicz
 
Od: 15 lis 2020, 12:18
Posty: 378 (27/8)
Skąd: Świętokrzyskie
Auto: Mazda 3 BP 2019 Hikari MT6 122KM

Postprzez Dmb_T » 6 mar 2021, 12:10

Światła na auto.
Przy jeździe na pustej szosie włacza długie. Wyłącza jak ktoś jedzie z naprzeciwka. Ale czasem nie wyłącza, jak ruch z nzprzeciwka jest nieregularny i częsty. Czy to normalne, i trzeba wyłączyć auto i przejśc na manual?
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2018, 17:22
Posty: 173 (2/4)
Auto: mazda 3, 2018, 2.0

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323