Wyciszenie kabiny z zewnątrz i wewnątrz

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez sznaper » 11 lis 2019, 10:38

Chciałbym rozpocząć wątek dotyczący Waszych spostrzeżeń co do wyciszenia kabiny. Myślę, że wartościowe będzie się tu dzielenie wiedzą, która pomoże innym w sprawniejszy sposób diagnozować różne niedociągnięcia, które potem można już konkretnie zgłaszać do ASO w celu poprawy.

Jako, że do nowej trójki przesiadłem się dość starego auta nie do końca wiem, jakie powinienem mieć oczekiwania w tym temacie.

Wygłuszenie z zewnątrz:
– do 110 km/h jest pięknie, powyżej zaczyna być słychać coraz wyraźniej powiewy wiatru, po obu stronach, przednia część auta. Czy to powinno być akceptowalne?

Wyciszenie w wewnątrz:
– ewidentnie gdzieś mam zluzowany plastik w okolicy panelu sterowania klimą. Szczególnie wychodzi to na nierównościach (kostka, płyty) ale potrafi się też odezwać na ładnej drodze. Dźwięk jak ewidentnie zluzowany plastik, który rezonuje. Na początku myślałem, że to ta srebrna ramka między wyświetlaczem klimy a przyciskami, ale jak przytrzymuje to dalej słychać. Kolejny trop to było miejsce mocowania tunelu skrzyni z deską rozdzielcza – znalazłem miejsce które ewidentnie "chodzi" ale jak przytrzymywałem to dźwięk nie ustępuje. Zaczynam się zastanawiać, czy coś w środku kokpitu nie jest zluzowane, czego jestem w stanie przycisnąć z zewnątrz.
Forumowicz
 
Od: 6 lis 2019, 19:17
Posty: 57 (19/2)
Auto: BP, 2.0 122 KM, sedan, AT

Postprzez corky1 » 11 lis 2019, 13:38

Jesli chodzi o drugi punkt, mam to samo. Na forum zagranicznym wyczytalem, ze rezonuje jakas czesc od strony schowka przed pasazerem. Temat jest podobno znany ASO, wystarczy wstrzykniecie pianki w odpowiednim miejscu. Bede ro zglaszal, mam tez swierszcza w przednich drzwiach od strony kierowcy.

Co do wyciszenia powyzej 110 km/h, u mnie jest akceptowalne. Moze u Ciebie to kwestia uszczelek w drzwiach? Ktos tu opisywal, ze byly tam jakies szczeliny.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 16:42
Posty: 592 (13/30)
Skąd: WN
Auto: Mazda 3 BP Hikari MT 2019

Postprzez dzonn » 12 lis 2019, 09:16

U mnie występują oba problemy – przy prędkościach autostradowych jest wrażenie, jakby z tyłu była niedomknięta szyba. Na razie tego nie zgłaszałem, ale zastanawiam się nad tym.

Drugi problem zaczął występować już kilka dni po zakupie auta. Zauważyłem wtedy że dociśnięcie panelu środkowego od góry lub od dołu powoduje, że irytujące grzechotanie ustaje. Oddałem samochód do ASO i sprawdzali to przez dwa dni, ale wg nich nic nie było słychać. Po zwrocie auta faktycznie kilka dni był spokój, teraz ten irytujący dźwięk czasami jednak powraca. Jak się otworzy schowek, to po lewej stronie jest taka czarna "skrzynka" – jeśli się ją złapie, to dźwięk ustaje. Nie jest to wprawdzie najbardziej eleganckie rozwiązanie, ale jeśli coś się włoży w to miejsce – dajmy na to paczkę chusteczek higienicznych, to dźwięk ustaje. Niestety to jest taki problem, który występuje co jakiś czas i naprawdę trudno to udowodnić w ASO. Musieliby tym autem normalnie jeździć na co dzień, a nie przejechać się 20 minut i stwierdzić, że wszystko jest OK.
dzonn
 

Postprzez piotear » 12 lis 2019, 11:15

Z tym brzęczeniem irytującym spotkałem się już w 2 egzemplarzach BP. Moim zdaniem to plastik nad gniazdem płyt CD. Cienki element wpada w resonans. Podeślę później zdjęcie tego elementu. Jak go przytrzymam to jest spokój. Jednak nie wiem jak możnaby go ustabilizować, ponieważ jest ciasno spasowany..
Forumowicz
 
Od: 16 sty 2017, 11:23
Posty: 292 (5/11)
Auto: Mazda 3 BN 2017 Red Soul
Cupra Formentor 2.0, 190 4Drive – oczekujemy :)

Postprzez kamil_franiu » 12 lis 2019, 12:18

Co do spasowania materiałów nie mogę narzekać jedyne co mnie denerwuje to okulary w schowku które wydają irytujący dźwięk trzeba je dobrze ułożyć zeby było ok
Jeżeli chodzi o szum z tylnego okna to juz przy 90 km/h na godzinę słychać szum ( niedomknięte okno )
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 sty 2011, 11:01
Posty: 279 (14/9)
Skąd: OPOLSKIE powiat NAMYSŁÓW
Auto: obecnie mazda 3 Kanjo 2019 wcześniej mazda 6 2011

Postprzez Mati_WZL » 12 lis 2019, 13:28

piotear napisał(a):Z tym brzęczeniem irytującym spotkałem się już w 2 egzemplarzach BP. Moim zdaniem to plastik nad gniazdem płyt CD. Cienki element wpada w resonans. Podeślę później zdjęcie tego elementu. Jak go przytrzymam to jest spokój. Jednak nie wiem jak możnaby go ustabilizować, ponieważ jest ciasno spasowany..

To mówisz że w BP wejście na płyty znalazłeś ? Szerloku, zdradź sekret ! :D
Forumowicz
 
Od: 21 sty 2019, 16:50
Posty: 184 (1/18)
Skąd: Lubin / Poznań
Auto: M2, 1.5 90KM AT, 2018r
M3 BP, 2.0 122KM AT, 2019r

Postprzez piotear » 12 lis 2019, 13:52

Nie przyglądałem się w trakcie jazdy, ale czułem ręką jakieś wejście więc uznałem, że to wejście na płyty ^^ Chodzi o tą ramkę nad wejściem USB.
Forumowicz
 
Od: 16 sty 2017, 11:23
Posty: 292 (5/11)
Auto: Mazda 3 BN 2017 Red Soul
Cupra Formentor 2.0, 190 4Drive – oczekujemy :)

Postprzez sznaper » 13 lis 2019, 09:41

corky1 napisał(a):Jesli chodzi o drugi punkt, mam to samo. Na forum zagranicznym wyczytalem, ze rezonuje jakas czesc od strony schowka przed pasazerem. Temat jest podobno znany ASO, wystarczy wstrzykniecie pianki w odpowiednim miejscu. Bede ro zglaszal, mam tez swierszcza w przednich drzwiach od strony kierowcy.

Co do wyciszenia powyzej 110 km/h, u mnie jest akceptowalne. Moze u Ciebie to kwestia uszczelek w drzwiach? Ktos tu opisywal, ze byly tam jakies szczeliny.


Dzwoniłem dziś do ASO w Słupsku i Gdyni i nie są poinformowani o tej przypadłości z rezonującym plastikiem na wysokości schowka. @corky1 czy mógbyś podzielić się szczegółami z forum, na którym znalazłeś to info? 22.11 jestem umówiony na sprawdzenie tego.
Forumowicz
 
Od: 6 lis 2019, 19:17
Posty: 57 (19/2)
Auto: BP, 2.0 122 KM, sedan, AT

Postprzez corky1 » 13 lis 2019, 09:54

sznaper napisał(a):Dzwoniłem dziś do ASO w Słupsku i Gdyni i nie są poinformowani o tej przypadłości z rezonującym plastikiem na wysokości schowka. @corky1 czy mógbyś podzielić się szczegółami z forum, na którym znalazłeś to info? 22.11 jestem umówiony na sprawdzenie tego.

Wyczytałem to na forum francuskim i optymistycznie założyłem, że problem jest znany producentowi i poinformował wszystkich notą serwisową, czy jakoś inaczej, ale najwyraźniej nie. Myślę, że to może być to, co pisał dzonn. Przypominam sobie, że na tamtym forum wstawiali zdjęcie tego elementu. Na pewno nie ma co odpuszczać, bo coś tam się ewidentnie poluzowało.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 16:42
Posty: 592 (13/30)
Skąd: WN
Auto: Mazda 3 BP Hikari MT 2019

Postprzez sznaper » 20 lis 2019, 07:46

corky1 napisał(a):
sznaper napisał(a):Dzwoniłem dziś do ASO w Słupsku i Gdyni i nie są poinformowani o tej przypadłości z rezonującym plastikiem na wysokości schowka. @corky1 czy mógbyś podzielić się szczegółami z forum, na którym znalazłeś to info? 22.11 jestem umówiony na sprawdzenie tego.

Wyczytałem to na forum francuskim i optymistycznie założyłem, że problem jest znany producentowi i poinformował wszystkich notą serwisową, czy jakoś inaczej, ale najwyraźniej nie. Myślę, że to może być to, co pisał dzonn. Przypominam sobie, że na tamtym forum wstawiali zdjęcie tego elementu. Na pewno nie ma co odpuszczać, bo coś tam się ewidentnie poluzowało.


Pisałem na priv ale chyba nie doszło. Zmacałem cały kokpit oraz środek schowka, nie udało mi się znaleźć rezonującego elementu. Obecnie obstawiam, że jest gdzieś w nawiewie po prawej od konsoli klimy.

Dałbyś radę podzielić się linkiem do posta w tamtym forum? W piątek oddaje ją do ASO i póki co mam jedynie nagranie video na którym słychać to ale miejsca dalej nie zidentyfikowałem :/
Forumowicz
 
Od: 6 lis 2019, 19:17
Posty: 57 (19/2)
Auto: BP, 2.0 122 KM, sedan, AT

Postprzez corky1 » 21 lis 2019, 10:05

sznaper napisał(a):
Dałbyś radę podzielić się linkiem do posta w tamtym forum? W piątek oddaje ją do ASO i póki co mam jedynie nagranie video na którym słychać to ale miejsca dalej nie zidentyfikowałem :/

Sorki, pomyliłem fora, to było na hiszpańskim, nie francuskim. Piszą, że rezonują kabe, które widać głęboko w schowku, podobno działa wstrzyknięcie pianki. Załączam link do strony, niestety nie mogę ściągnąć zdjęcia jednego z forumowiczów, bo nie mam uprawnień (zarejestrowałem się, ale czekam na weryfikację od ponad tygodnia – klasyczna mañana).
https://m.youtube.com/watch?v=G0bxICTmoYk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 16:42
Posty: 592 (13/30)
Skąd: WN
Auto: Mazda 3 BP Hikari MT 2019

Postprzez sznaper » 21 lis 2019, 17:29

To link to pertyna nie do forum :p
Forumowicz
 
Od: 6 lis 2019, 19:17
Posty: 57 (19/2)
Auto: BP, 2.0 122 KM, sedan, AT

Postprzez corky1 » 21 lis 2019, 18:11

Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 16:42
Posty: 592 (13/30)
Skąd: WN
Auto: Mazda 3 BP Hikari MT 2019

Postprzez sznaper » 23 lis 2019, 18:08

Także pierwsza wizyta w aso za mna. Serwis stwierdził że odglosy może wydawać kostka do której prowadzą kable lampki oświetlenia schowka. Wygłuszyli ten element, dodatkowo ekran info sys i głośnik centralny. Niestety to nic nie dało. Dodatkowo podczas krótej przejażdżki z serwisantem jak na złość w samochodzie była grobowa cisza.

Także szykuje się kolejna wizyta. Dzwięk mnie na tyle denerwuje, że nie odpuszcze tego. Coraz bardziej obawiam się że to idzie jakoś z wewnątrz kokpitu np zza panelu kontroli klimy ale będę dalej ten temat kręcił.
Forumowicz
 
Od: 6 lis 2019, 19:17
Posty: 57 (19/2)
Auto: BP, 2.0 122 KM, sedan, AT

Postprzez corky1 » 23 lis 2019, 18:57

Dzięki za relację. Mnie też to coraz bardziej irytuje, wciąż nie mam pełnego dostępu do tamtego forum, ale będę śledził sprawę i jak coś wytyczam dam znać. U mnie dodatkowo coś hałasuje w przednich drzwiach kierowcy, słychać w czasie jazdy i przy zamykaniu drzwi (metaliczny dźwięk), więc albo coś się poluzowało za panelem drzwi, albo coś z zamkiem. Na razie nie mam po drodze do ASO, ale pewnie w końcu się wybiorę.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 16:42
Posty: 592 (13/30)
Skąd: WN
Auto: Mazda 3 BP Hikari MT 2019

Postprzez jezyk69 » 24 lis 2019, 00:00

Drzwi od kierowcy też i u mnie skrzypią ale przy jeździe po nierównościach. Tak jakby plastik o gumę tarł lub właśnie wewnątrz drzwi ale nie jest to bynajmniej dźwięk metaliczny.
Potwierdzam też szum od wiatru z tylnych drzwi. Słyszalny staje się od prędkości ok. 110 km/h. Ja słyszę zarówno z prawej jak i lewej strony.
Forumowicz
 
Od: 5 lip 2019, 17:52
Posty: 82 (2/2)
Skąd: KRK
Auto: M3 BP Sedan,
2.0 MT 122KM, Hikari
2019

Postprzez dzonn » 25 lis 2019, 13:02

@sznaper, jak otworzysz schowek to po lewej stronie u góry jest taki czarny element – coś jakby skrzynka. W trakcie jazdy jak będziesz słyszał te odgłosy to włóż tam rękę, złap ten element i zobacz czy dźwięk ustaje.
dzonn
 

Postprzez corky1 » 25 lis 2019, 13:21

dzonn napisał(a):@sznaper, jak otworzysz schowek to po lewej stronie u góry jest taki czarny element – coś jakby skrzynka. W trakcie jazdy jak będziesz słyszał te odgłosy to włóż tam rękę, złap ten element i zobacz czy dźwięk ustaje.


Coś może być na rzeczy. Wczoraj tak mnie wnerwiało to rezonowanie (przy właczonych dwóch cylindrach rezonowało bez przewy, nawet jak droga była płaska jak stół), że w trakcie jazdy otworzyłem schowek, zaczałem nerwowo chwytać kable i tę skrzynkę i nagle przestało. Spróbuję wsunać gabkę między to ustrojstwo a przylegajaca powierzchnię.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 16:42
Posty: 592 (13/30)
Skąd: WN
Auto: Mazda 3 BP Hikari MT 2019

Postprzez dzonn » 25 lis 2019, 13:55

corky1 napisał(a):Coś może być na rzeczy. Wczoraj tak mnie wnerwiało to rezonowanie (przy właczonych dwóch cylindrach rezonowało bez przewy, nawet jak droga była płaska jak stół), że w trakcie jazdy otworzyłem schowek, zaczałem nerwowo chwytać kable i tę skrzynkę i nagle przestało. Spróbuję wsunać gabkę między to ustrojstwo a przylegajaca powierzchnię.


U mnie to właśnie pomogło – włożyłem tam paczkę chusteczek i problem minął jak ręką odjął. W tej chwili jeżdżę bez czegokolwiek tam włożonego i problem występuje, ale rzadko, znacznie rzadziej niż na początku. Natomiast zgadzam się, że wtedy, gdy to słychać, można dostać szału, a może to być słyszalne zarówno na nierównościach jak i na równiutkiej nawierzchni.
dzonn
 

Postprzez corky1 » 25 lis 2019, 14:09

Na forum hiszpanskim dokopałem sie do takiego zdjęcia, podobno hałas zniknął. Czy o tym miejscu piszesz?
Załączniki
Photo-0.jpg
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 16:42
Posty: 592 (13/30)
Skąd: WN
Auto: Mazda 3 BP Hikari MT 2019

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323