Irytujące rzeczy/usterki w BP

Mazda3 BP 2019–

Postprzez lelo28 » 13 gru 2022, 09:45

Jeżeli w takiej sytuacji akumulator by się rozładował to nadaje się już tylko do wymiany. START na raz czyli do słuchania muzyki. Spokojnie godzinę wytrzymuje a i tak jest zabezpieczenie, które po około 40 min wyłączy wszystko.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 lis 2018, 08:21
Posty: 460 (28/27)
Skąd: Wielkopolska
Auto: Mazda 3 BP 2019, Hikari, 2.0, 122 KM, 213 Nm,
Polymetal Gray

Postprzez k.siwczyk » 13 gru 2022, 13:36

Witam, czy przypadkiem po zamknięciu samochodu napięcie na wejściu usb pod panelem klimatyzacji nie powinno zostać dezaktywowane? Ostatnio miałem pod nie podłączony wideorejestrator, przychodzę do auta po paru godzinach i okazało się, że kamerka zasilana z tego wejścia dalej cały czas pare godzin nagrywała zamiast się wyłączyć.. Dodam, że nie ma ona żadnej wbudowanej baterii...
Forumowicz
 
Od: 15 lis 2020, 12:18
Posty: 378 (27/8)
Skąd: Świętokrzyskie
Auto: Mazda 3 BP 2019 Hikari MT6 122KM

Postprzez czik3n » 13 gru 2022, 16:18

k.siwczyk napisał(a):Witam, czy przypadkiem po zamknięciu samochodu napięcie na wejściu usb pod panelem klimatyzacji nie powinno zostać dezaktywowane? Ostatnio miałem pod nie podłączony wideorejestrator, przychodzę do auta po paru godzinach i okazało się, że kamerka zasilana z tego wejścia dalej cały czas pare godzin nagrywała zamiast się wyłączyć.. Dodam, że nie ma ona żadnej wbudowanej baterii...


Prąd jest puszczony jeszcze przez jakieś 10min, przynajmniej tyle święci mi się światłowód który mam wpięty w to USB. Nie wiem jak z tym drugim w podłokietniku, bo tam mam tylko kabel do telefonu
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 mar 2021, 17:49
Posty: 200 (6/11)
Auto: 3BP
2.0 Skyactive-G 122KM
KAI

Postprzez worn » 13 gru 2022, 16:49

lelo28 napisał(a):Jeżeli w takiej sytuacji akumulator by się rozładował to nadaje się już tylko do wymiany.

Nigdzie nie napisałem, że od razu od tego padnie akumulator ;) Natomiast robiąc w ten sposób, dostaje on "w kość" na własne życzenie użytkownika i w końcu mu to wynagrodzi. Takie są fakty.
Stokroć razy lepszym sposobem jest uśpienie kluczyka, które zajmuje 2 sek. niż katowanie aku co każde mycie przez co najmniej 30 minut albo i dłużej, ale co kto lubi... Nie mam zamiaru nikomu mówić jak ma żyć :]
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 kwi 2020, 19:42
Posty: 320 (27/43)
Skąd: ZS
Auto: Mazda 3 BP
2.0 Skyactiv-X 180 KM MT
Kanjo 2019

Postprzez Palmer » 13 gru 2022, 19:28

Pieczucha napisał(a):Po to żebyś mógł umyć w spokoju samochód bez kombinowania z wprowadzaniem kluczyka w stan uśpienia czy też dezaktywowaniu składania lusterek w systemie Mazdy :)


Składania lusterek nie trzeba dezaktywować w systemie, jeśli chce się je doraźnie złożyć. Przed wyłączeniem zapłonu po prostu złóż je przyciskiem na podłokietniku. Po zaryglowaniu auta i odryglowaniu nie rozłożą się już same. Po włączeniu zapłonu naciśnij ponownie przycisk składania lusterek, aby je rozłożyć.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 lip 2020, 08:21
Posty: 431 (104/28)
Skąd: woj. dolnośląskie
Auto: Mazda3 BP 110 kW, AT '20

Postprzez k.siwczyk » 13 gru 2022, 20:13

czik3n napisał(a):
k.siwczyk napisał(a):Witam, czy przypadkiem po zamknięciu samochodu napięcie na wejściu usb pod panelem klimatyzacji nie powinno zostać dezaktywowane? Ostatnio miałem pod nie podłączony wideorejestrator, przychodzę do auta po paru godzinach i okazało się, że kamerka zasilana z tego wejścia dalej cały czas pare godzin nagrywała zamiast się wyłączyć.. Dodam, że nie ma ona żadnej wbudowanej baterii...


Prąd jest puszczony jeszcze przez jakieś 10min, przynajmniej tyle święci mi się światłowód który mam wpięty w to USB. Nie wiem jak z tym drugim w podłokietniku, bo tam mam tylko kabel do telefonu


Wtedy to były jakieś 4 godziny :/
Forumowicz
 
Od: 15 lis 2020, 12:18
Posty: 378 (27/8)
Skąd: Świętokrzyskie
Auto: Mazda 3 BP 2019 Hikari MT6 122KM

Postprzez Pieczucha » 13 gru 2022, 23:27

Palmer napisał(a):
Pieczucha napisał(a):Po to żebyś mógł umyć w spokoju samochód bez kombinowania z wprowadzaniem kluczyka w stan uśpienia czy też dezaktywowaniu składania lusterek w systemie Mazdy :)


Składania lusterek nie trzeba dezaktywować w systemie, jeśli chce się je doraźnie złożyć. Przed wyłączeniem zapłonu po prostu złóż je przyciskiem na podłokietniku. Po zaryglowaniu auta i odryglowaniu nie rozłożą się już same. Po włączeniu zapłonu naciśnij ponownie przycisk składania lusterek, aby je rozłożyć.


Eh dzięki... ale w mojej wypowiedzi chodziło o zupełnie coś innego <nauka>
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 10 gru 2022, 15:44
Posty: 6

Postprzez k.siwczyk » 9 sty 2023, 09:35

Dziś już wiem jak to jest jak się odkurza auto 15 minut przy otwartch drzwiach, wyłączonych wszystkich odbiornikach, a mimo to akumulator pada... <glupek2>
Jak tutaj funkcjonować na co dzień z takim autem... Rano nie wiadomo czy auto odpali czy nie.

Nowy rok, stare problemy...
Forumowicz
 
Od: 15 lis 2020, 12:18
Posty: 378 (27/8)
Skąd: Świętokrzyskie
Auto: Mazda 3 BP 2019 Hikari MT6 122KM

Postprzez mskgs » 9 sty 2023, 11:00

Skoro samochód Ci się tak psuje, to może czas wymienić na inny?
Forumowicz
 
Od: 7 lip 2022, 11:28
Posty: 131 (1/8)
Auto: Mazda3 Kanjo 2.0 150 KM AT6

Postprzez k.siwczyk » 9 sty 2023, 15:56

mskgs napisał(a):Skoro samochód Ci się tak psuje, to może czas wymienić na inny?


Gdyby auta były w tych czasach "na już" to bym zmienił
Forumowicz
 
Od: 15 lis 2020, 12:18
Posty: 378 (27/8)
Skąd: Świętokrzyskie
Auto: Mazda 3 BP 2019 Hikari MT6 122KM

Postprzez mskgs » 9 sty 2023, 16:29

"Na już" zawsze jakieś są, ale fakt, że mniej niż kiedyś. Można zamówić do produkcji i po prostu czekać, bo sytuacja chyba prędko nie wróci do normy.
Bez złośliwości, po prostu jak samochód co chwile denerwuje usterkami, to chyba nie ma się co męczyć na siłę. :) Bez względu czy mówimy o BP czy innym samochodzie.
Forumowicz
 
Od: 7 lip 2022, 11:28
Posty: 131 (1/8)
Auto: Mazda3 Kanjo 2.0 150 KM AT6

Postprzez k.siwczyk » 9 sty 2023, 19:37

Wiesz, ja tam nie wymagam od samochodu dużo, chce aby tylko odpalał :P To wcale nie ironia <oczy>
Forumowicz
 
Od: 15 lis 2020, 12:18
Posty: 378 (27/8)
Skąd: Świętokrzyskie
Auto: Mazda 3 BP 2019 Hikari MT6 122KM

Postprzez Fasiol » 10 sty 2023, 15:54

k.siwczyk napisał(a):Wiesz, ja tam nie wymagam od samochodu dużo, chce aby tylko odpalał :P To wcale nie ironia <oczy>


Otóż to! Bo to co napisałeś: "dziś już wiem jak to jest jak się odkurza auto 15 minut przy otwartych drzwiach, wyłączonych wszystkich odbiornikach" , do normy raczej nie należy. A raczej jest kompletnie nie do zaakceptowania. Nikt mnie nie przekona że systemy czy inne duperele działają w tle i tak ma być. Otwieram auto, gaszę radio, lampki wewnątrz i cały dziś powinno stać z otwartymi drzwiami bez żadnych niemiłych niespodzianek.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 maja 2021, 15:57
Posty: 65 (0/6)
Auto: Mazda 3 BP Hikari 2019

Postprzez paweł_TBU » 10 sty 2023, 16:02

Fasiol napisał(a):
k.siwczyk napisał(a):Wiesz, ja tam nie wymagam od samochodu dużo, chce aby tylko odpalał :P To wcale nie ironia <oczy>


Otóż to! Bo to co napisałeś: "dziś już wiem jak to jest jak się odkurza auto 15 minut przy otwartych drzwiach, wyłączonych wszystkich odbiornikach" , do normy raczej nie należy. A raczej jest kompletnie nie do zaakceptowania. Nikt mnie nie przekona że systemy czy inne duperele działają w tle i tak ma być. Otwieram auto, gaszę radio, lampki wewnątrz i cały dziś powinno stać z otwartymi drzwiami bez żadnych niemiłych niespodzianek.

no nie zgodze się z tobą, mam inne auto i robie grila otwieram drzwi gram radiem przez 2-3 godziny potem wsiadam odpalam i jade do domu. Mazda ma po 1 gówniany fabryczny akumulator, po 2 problem z działaniem systemów w trybie gotowości / co było już naprawiane akcją / i niestety to tak nie działa jak piszesz że trzeba wszystko gasić. Jak ogarniam znajomemu bmw to również mam wszystko otwarte i włączone i po 2h pracy z autem wsiadam i odpalam. Mazda ma sporo mniejszych lubn większych wad które dla wielu osób mają prawo być nie do zaakceptowania,
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sie 2019, 13:05
Posty: 704 (18/36)
Skąd: TBU
Auto: Mazda 3 BP sedan Hikari AT /Alfa Romeo Mito TB MA.

Postprzez Fasiol » 10 sty 2023, 18:02

Chyba się nie rozumiemy. Ja też uważam że powinno być tak jak napisałeś, czyli: "mam inne auto i robie grila otwieram drzwi gram radiem przez 2-3 godziny potem wsiadam odpalam i jade do domu".
Ja przy otwartych drzwiach gaszę wszystko co mogę właśnie z strachu że zaraz mi aku padnie.

PS- fabryczny akumulator zdechł w listopadzie po 3 latach
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 maja 2021, 15:57
Posty: 65 (0/6)
Auto: Mazda 3 BP Hikari 2019

Postprzez perot » 10 sty 2023, 18:57

Może trzeba inaczej podejść do sprawy rozładowującego się akumulatora. Nie winić samego akumulatora, i momentu rozłączania systemów.
Wiadomo że może być wada samego akumulatora ale to nie będą masowe przypadki.
Auto jest naszpikowane różnego rodzaju elektroniką i systemami które pracują zaraz po odpaleniu auta.
Ogólnie za działanie w większości elektroniki i systemów odpowiada bateria MH, jeżeli nie jest w pełni lub do jakiegoś stopnia naładowana prąd pobierany jest z akumulatora. Który później musi być doładowany do odpowiedniego poziomu.
Wnioskując z niektórych wpisów wynika że najzwyczajniej w świecie akumulator nie jest doładowywany do odpowiedniego stanu. Dlatego ulega tak szybkiemu rozładowaniu.
Przyczyną takiego stanu rzeczy mogą być:
-auto często jeździ na krótkich odcinkach,
-jazda w korkach,
-samowyłdowania na powierzchni akumulatora(zabrudzenia,
wilgoć),
-zbyt duże obciążenie, itp.
Alternator też tak od razu nie doładuje akumulatora, na to potrzeba czasu i to sporo jeżeli jest rozładowany prawie do zera.
Niestety już o tym pisałem w różnych postach i stwierdzam że mało kto przejmuje się swoim akumulatorem i jego stanem. Każdy myśli że jest ma działać i nic z nim nie trzeba robić.
Niestety tak nie jest.
Forumowicz
 
Od: 18 paź 2020, 22:45
Posty: 297 (3/30)
Auto: Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MT Hikari 2019

Postprzez matesz » 12 mar 2023, 11:23

Dzisiaj po raz drugi pojawiła się kontrolka "usterka silnika" – samochód ma 10 miesięcy...
Irytująca rzecz: chcesz się dowiedzieć co jest nie tak? zapłać haracz w aso. W BMW można włączyć tryb w którym pod błędem pokaże dokładny kod błędu – w maździe zgaduj zgadula, albo płać
Początkujący
 
Od: 20 lis 2022, 22:02
Posty: 12 (0/2)
Auto: 2022 mazda 3 hatch, AWD

Postprzez paweł_TBU » 12 mar 2023, 12:54

Nie płacisz za coś co wynika z gwarancji a poza tym to nie tylko w maździe nie jesteś w stanie wywołać kodu błędu. Jak ci to przeszkadza kup bmw
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sie 2019, 13:05
Posty: 704 (18/36)
Skąd: TBU
Auto: Mazda 3 BP sedan Hikari AT /Alfa Romeo Mito TB MA.

Postprzez czarmi » 12 mar 2023, 13:28

matesz napisał(a):Irytująca rzecz: chcesz się dowiedzieć co jest nie tak? zapłać haracz w aso.

Chyba masz gwarancję, skoro auto ma 10 miesięcy :|
Nawet bym się nie zastanawiał, tylko udał się do ASO i niech sprawdzą...
Obrazek

Do głowy wpadają pomysły od wewnątrz...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 cze 2014, 21:04
Posty: 1410 (38/46)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 3 BM, 120KM 6MT, SD SkyEnergy, soul red 14'
była ...

Postprzez dark_luke » 13 mar 2023, 07:42

matesz napisał(a):Dzisiaj po raz drugi pojawiła się kontrolka "usterka silnika" – samochód ma 10 miesięcy...
Irytująca rzecz: chcesz się dowiedzieć co jest nie tak? zapłać haracz w aso. W BMW można włączyć tryb w którym pod błędem pokaże dokładny kod błędu – w maździe zgaduj zgadula, albo płać


Nie masz gwarancji ?
Mnie to za darmo ogarnięto plus auto dostałem wypucowane.
Po 10 miesiącach to jeszcze żadnego haraczu w aso nie płaciłeś. Chyba że wymieniałeś już olej. <glupek2>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 paź 2020, 11:51
Posty: 145 (4/9)
Auto: CX-30 Hikari SkyActiv-X 2019

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323