Irytujące rzeczy/usterki w BP

Mazda3 BP 2019–

Postprzez paweł_TBU » 23 sty 2022, 14:06

Ścibi85 napisał(a):Dla mnie nie ma nic bardziej wkur***go niż trzeszczenie w słupku B po stronie kierowcy na wysokości uszu...

Dobija plastik u mnie pomoglo
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sie 2019, 14:05
Posty: 707 (18/36)
Skąd: TBU
Auto: Mazda 3 BP sedan Hikari AT /Alfa Romeo Mito TB MA.

Postprzez k.siwczyk » 23 sty 2022, 17:34

Jestem na wtorek umówiony w kwestii znów psujących się klamek i tej klapki wlewu paliwa. Zobaczymy czy to pomoże. Zobaczyłem u siebie, że problem występuje częściej gdy jest zimno lub po prostu mokro /wilgotno. Wtedy padają jak muchy.
Forumowicz
 
Od: 15 lis 2020, 13:18
Posty: 379 (27/8)
Skąd: Świętokrzyskie
Auto: Mazda 3 BP 2019 Hikari MT6 122KM

Postprzez paweł_TBU » 24 sty 2022, 13:05

k.siwczyk napisał(a):Jestem na wtorek umówiony w kwestii znów psujących się klamek i tej klapki wlewu paliwa. Zobaczymy czy to pomoże. Zobaczyłem u siebie, że problem występuje częściej gdy jest zimno lub po prostu mokro /wilgotno. Wtedy padają jak muchy.

Moja prawa padła po roku, wlew jak cie moge chcoć szału nie ma a klapka była już wymieniana, dziś dostawiam auto na naprawę blacharską mają zrobić klamkę i przy okazji wymienić olej, ale... śmierdzi bublem to auto i coraz bardziej mnie irytuje.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sie 2019, 14:05
Posty: 707 (18/36)
Skąd: TBU
Auto: Mazda 3 BP sedan Hikari AT /Alfa Romeo Mito TB MA.

Postprzez k.siwczyk » 24 sty 2022, 14:25

Mamy bardzo podobne problemy na to widać. Dobrze, że przynajmniej w momencie zakupu zdecydowałem się na 5 letnia gwarancje.
Forumowicz
 
Od: 15 lis 2020, 13:18
Posty: 379 (27/8)
Skąd: Świętokrzyskie
Auto: Mazda 3 BP 2019 Hikari MT6 122KM

Postprzez paweł_TBU » 24 sty 2022, 15:25

k.siwczyk napisał(a):Mamy bardzo podobne problemy na to widać. Dobrze, że przynajmniej w momencie zakupu zdecydowałem się na 5 letnia gwarancje.

Wszyscy mają te problemy, klamki rok temu wymienione już kolejna padła, lusterka wymienione, czekam na kolejną awarię, aku szlag trafił musiałem kupić nowy deska trzeszczała zrobili po zakupie, znowu trzeszczy, teraz doszło trzeszczenie tylnej półki /sedan/ i tak w koło, gwarancję też przedłużę. Akurat po 5 latach pójdzie do żyda
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sie 2019, 14:05
Posty: 707 (18/36)
Skąd: TBU
Auto: Mazda 3 BP sedan Hikari AT /Alfa Romeo Mito TB MA.

Postprzez MM4zda » 24 sty 2022, 16:22

U mnie były wymieniane lusterka i od tego momentu jest gites, klamki mi nie padają, klapka drugi raz odstaję, może znów się umówię do serwisu, ale jeszcze mi to mega nie przeszkadza. Poczekam. Trzeszczenie deski łatwo wyeliminować z mojego poradnika, sam sobie naprawiłem.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 wrz 2019, 15:00
Posty: 313 (3/26)
Auto: Mazda 3 BP Hikari + Luxury Black 2019

Postprzez paweł_TBU » 24 sty 2022, 16:44

MM4zda napisał(a):U mnie były wymieniane lusterka i od tego momentu jest gites, klamki mi nie padają, klapka drugi raz odstaję, może znów się umówię do serwisu, ale jeszcze mi to mega nie przeszkadza. Poczekam. Trzeszczenie deski łatwo wyeliminować z mojego poradnika, sam sobie naprawiłem.
+

Generalnie to zadna z tych usterek nie powinna mieć miejsca.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sie 2019, 14:05
Posty: 707 (18/36)
Skąd: TBU
Auto: Mazda 3 BP sedan Hikari AT /Alfa Romeo Mito TB MA.

Postprzez worn » 24 sty 2022, 16:54

paweł_TBU napisał(a):Wszyscy mają te problemy

Wszyscy, to raczej nie...
Problemu z lusterkami nigdy nie miałem i mam nadzieję, że to nie jest kwestia czasu :D
Klamki jak jest mokro nie od razu reagują, a ostatnio jak jeszcze przymroziło, to odmówiły posłuszeństwa. Ale jak są suche, to wszystko wraca do normy, więc nie kwalifikuje mi się to do pojęcia "padła", choć rozumiem, że zastrzeżenia można mieć do takiego funkcjonowania.

Pokrywę wlewu miałem wymienianą w okolicy maja 2021 i dla mnie to póki co "choroba wieku dziecięcego", bo do tej pory jest całkiem OK, więc lód, który teoretycznie mógłby jej zaszkodzić na razie tego nie zrobił.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 kwi 2020, 20:42
Posty: 325 (28/45)
Skąd: ZS
Auto: Mazda 3 BP
2.0 Skyactiv-X 180 KM MT
Kanjo 2019

Postprzez corky1 » 24 sty 2022, 19:57

No u mnie też z lusterkami wszystko (na razie) w porządku, miałem też problemy z klamkami i klapką, zgłosiłem do ASO, ale mi nie wymieniali tylko klamki uszczelnili a w klapce coś skrócili w mechanizmie zamykania i od tej pory wszystko jest ok. Więc może sama wymiana rzeczywiście nic nie daje?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 17:42
Posty: 592 (13/30)
Skąd: WN
Auto: Mazda 3 BP Hikari MT 2019

Postprzez k.siwczyk » 24 sty 2022, 20:07

U mnie właśnie klamki były wymienione rok temu nie działają jak jest zimno lub mokro. Gdybyśmy mieli non stop klimat zimowy w Polsce to byśmy w ogóle nie mogli tego używać, wiec jak dla mnie nie jest to akceptowalne. Szczególnie za taką kasę jaką się daje za ten samochód. Lusterka padły mi po raz dla każdej ze stron, czekam na dalszy ciąg wydarzeń. Wlew paliwa był robiony dwa razy, raz cała pokrywa wymieniana, drugi raz "zaczepka" się zepsuła i się nie zamykał, to zrobili. Deskę mi zrobili jednak nie wiem czy jak to nie napisał paweł_TBU problemy się nie powtórzą. Jednak na prawdę bardzo wkurzające to jest. Gdybym nie miał elastycznego grafika w ciągu dnia i nie mógłbym sobie pewnych spraw przekładać to nie wiem kiedy miałbym czas na załatwienie wszystkich kwestii z awariami... Jeszcze jakby zawsze dawali ten samochód zastępczy, aby nie utrudniać życia klientowi na czas wykonania usługi gwarancyjnej "za darmo", aby jakoś załagodzić wizytówkę marki, ale tak to średnio mi się widzi to wszystko.

Dopisano 24 sty 2022, 19:08:

corky1 napisał(a):No u mnie też z lusterkami wszystko (na razie) w porządku, miałem też problemy z klamkami i klapką, zgłosiłem do ASO, ale mi nie wymieniali tylko klamki uszczelnili a w klapce coś skrócili w mechanizmie zamykania i od tej pory wszystko jest ok. Więc może sama wymiana rzeczywiście nic nie daje?

Daje na jakiś okres, potem za przeproszeniem się pie***li :)

Dopisano 24 sty 2022, 19:10:

paweł_TBU napisał(a):
Generalnie to zadna z tych usterek nie powinna mieć miejsca.


Dokładnie, w szczególnie nie za taką kasę. Możemy się śmiać, ale chyba nam się z Mazdy druga Alfa robi
Forumowicz
 
Od: 15 lis 2020, 13:18
Posty: 379 (27/8)
Skąd: Świętokrzyskie
Auto: Mazda 3 BP 2019 Hikari MT6 122KM

Postprzez worn » 24 sty 2022, 20:40

k.siwczyk napisał(a):chyba nam się z Mazdy druga Alfa robi

Bez przesady :)
Wszystkie te usterki to na dobrą sprawę nic poważnego, co uniemożliwiałoby korzystanie z samochodu. Oczywiście każda usterka jest upierdliwa, ale od tego są usterki żeby uprzykrzać życie. ;)
Z dwojga złego lepsze takie problemy niż coś naprawdę poważnego z silnikiem, układem hamulcowym albo innymi podobnie istotnymi elementami.

k.siwczyk napisał(a):
paweł_TBU napisał(a):Generalnie to zadna z tych usterek nie powinna mieć miejsca.

Dokładnie, w szczególnie nie za taką kasę.

Zawsze mnie bawi argument ceny w przypadku występowania usterek. Myślisz, że w autach za grube miliony usterki się nie zdarzają? Zdarzają się, bo to ludzka rzecz robić błędy i nic w życiu nie jest idealne. A w cenie płacisz np. za to, że samochód jest zbudowany z lepszych elementów, wykończony lepiej, ma mocniejszą jednostkę silnikową, lepsze zawieszenie, układ przeniesienia napędu i inne pierdoły wpływające na komfort jak skrzynia automatyczna, klima dwu/cztero strefowa, itp. To, że płacisz za te wszystkie udogodnienia większe pieniądze, nie oznacza, że te elementy są niezniszczalne. W innym aucie za połowę tej ceny, którą dałeś za Mazdę, pewnie wielu udogodnień byś nie miał, a i wykończenie byłoby w stylu "plastik fantastik".
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 kwi 2020, 20:42
Posty: 325 (28/45)
Skąd: ZS
Auto: Mazda 3 BP
2.0 Skyactiv-X 180 KM MT
Kanjo 2019

Postprzez k.siwczyk » 24 sty 2022, 21:08

worn napisał(a):Zawsze mnie bawi argument ceny w przypadku występowania usterek. Myślisz, że w autach za grube miliony usterki się nie zdarzają? Zdarzają się, bo to ludzka rzecz robić błędy i nic w życiu nie jest idealne. A w cenie płacisz np. za to, że samochód jest zbudowany z lepszych elementów, wykończony lepiej, ma mocniejszą jednostkę silnikową, lepsze zawieszenie, układ przeniesienia napędu i inne pierdoły wpływające na komfort jak skrzynia automatyczna, klima dwu/cztero strefowa, itp. To, że płacisz za te wszystkie udogodnienia większe pieniądze, nie oznacza, że te elementy są niezniszczalne. W innym aucie za połowę tej ceny, którą dałeś za Mazdę, pewnie wielu udogodnień byś nie miał, a i wykończenie byłoby w stylu "plastik fantastik".


– "samochód jest zbudowany z lepszych elementów", "wykończenie byłoby w stylu "plastik fantastik"" –> Szkoda tylko, że spasowanie elementów jest tragiczne. Co z tego, że tutaj dali trochę pianki czy jakieś eko skóry skoro był problem, że deska rozdzielcza trzeszczała jak w starym trabancie?

– "mocniejszą jednostkę silnikową" – przepraszam bardzo, jaką? Za 110 tysięcy 122 konie mechaniczne? Mocna to ona nie jest, co najwyżej średnia, wziąłem ją tylko dlatego, że turlam się głównie po mieście, X wtedy nie był jeszcze jakoś bardzo dostępny i nie potrzebuje dużo mocy. No w sumie trochę pod naciskiem czasu, bo salon Hondy kopnął mnie w pupę, ale to już inna historia :)

Dałem za Mazdę tyle, bo miałem nadzieje, że nie bede musiał jeździć non stop do ASO. W ciągu ponad 2 lat użytkowania samochodu byłem w ASO ponad 10 razy. Panowie w ASO bardzo mili, ale czasami mam wrażenie, że mają mnie już czasami dość, bo tak często tam jestem z kolejnymi sprawami. Chciałem kupić święty spokój, a kupiłem wizyty w ASO :)
Forumowicz
 
Od: 15 lis 2020, 13:18
Posty: 379 (27/8)
Skąd: Świętokrzyskie
Auto: Mazda 3 BP 2019 Hikari MT6 122KM

Postprzez worn » 24 sty 2022, 22:27

Wdajesz się ze mną w polemikę, ale zupełnie nie zrozumiałeś mojego posta. Podałem tylko przykłady tego co ma wpływ na cenę i że sama cena nie musi od razu świadczyć o tym, że będą to elementy wolne od wad. Pomijam już fakt, że nigdzie nie napisałem, że jednostka 122 KM jest mocna... to sobie sam dopowiedziałeś. To o czym pisałem można równie dobrze odnieść do dowolnej marki/modelu, a nawet dowolnej rzeczy. Po prostu poniesiony koszt nie jest żadnym argumentem w dyskusji o ewentualnych usterkach.

Jeżeli zażyczę sobie, że fotele mają być obszyte skórą aligatora chińskiego, co będzie mnie kosztowało krocie, to powoływanie się przy wszelkich usterkach, że "nie powinny mieć miejsca, bo zapłaciłem kupę pieniędzy" jest co najmniej śmieszne. Usterek nie powinno być, ale nie ze względu na koszt, tylko po prostu... Działa to też w drugą stronę. Jakbyś kupił nowy samochód za śmieszne pieniądze, to tak samo miałbyś prawo oczekiwać, że będzie on wolny od wad. A błędy/usterki, to rzecz zupełnie normalna i od tego jest gwarancja żeby Ci te usterki naprawiali. Naprawdę – cena nie gra tutaj roli.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 kwi 2020, 20:42
Posty: 325 (28/45)
Skąd: ZS
Auto: Mazda 3 BP
2.0 Skyactiv-X 180 KM MT
Kanjo 2019

Postprzez k.siwczyk » 24 sty 2022, 22:35

worn napisał(a):Usterek nie powinno być, ale nie ze względu na koszt, tylko po prostu... Działa to też w drugą stronę. Jakbyś kupił nowy samochód za śmieszne pieniądze, to tak samo miałbyś prawo oczekiwać, że będzie on wolny od wad. A błędy/usterki, to rzecz zupełnie normalna i od tego jest gwarancja żeby Ci te usterki naprawiali. Naprawdę – cena nie gra tutaj roli.

Tutaj chodzi mi o aspekt, że im więcej wydałem to mam większe oczekiwania. To nie Dacia za 40 tysięcy złotych. Skoro coś producent dodał w wyposażeniu to ja jako klient oczekuje, że to będzie działać. Jeśli kupiłem w sklepie grę dla dziecka za 50 zł i zepsuła się po pół roku mogę machnąć na to reką i powiedzieć trudno, kupi się nową. Jednak jeśli wydam na nią 300 zł i się zepsuje po tym samym okresie czasu to już nie bede miał tego samego podejścia. Wiesz co jest wkurzające w Maździe? Non stop te same błędy. Nie wyciągają wniosków. Produkują te same wadliwe części czy to do klamek czy to do popularnych lusterek. Rok w rok to samo. Słabe, bo gdyby to naprawili byliby na topie. Takie rzeczy nie przyciąga klientów tylko ich odpycha.
Forumowicz
 
Od: 15 lis 2020, 13:18
Posty: 379 (27/8)
Skąd: Świętokrzyskie
Auto: Mazda 3 BP 2019 Hikari MT6 122KM

Postprzez worn » 24 sty 2022, 23:08

k.siwczyk napisał(a):Tutaj chodzi mi o aspekt, że im więcej wydałem to mam większe oczekiwania.

Ok, ma to sens, ale nadal niezależnie od tego czy to Dacia za 40 tys. zł czy Mazda za ponad 100 tys. zł, to w obu przypadkach masz takie samo prawo do produktu wolnego od wad.

k.siwczyk napisał(a):Jeśli kupiłem w sklepie grę dla dziecka za 50 zł i zepsuła się po pół roku mogę machnąć na to reką i powiedzieć trudno, kupi się nową. Jednak jeśli wydam na nią 300 zł i się zepsuje po tym samym okresie czasu to już nie bede miał tego samego podejścia.

Tak samo byłoby w przypadku kasjerki "mogę być winna grosika" vs "mogę być winna dyszkę" w pierwszym przypadku, machniesz ręką w drugim już pewnie nie, ale tak czy siak masz prawo oczekiwać, że wyda ci resztę. :D

Myślę, że każdy z nas ma rację, tylko patrzymy na to z innej strony ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 kwi 2020, 20:42
Posty: 325 (28/45)
Skąd: ZS
Auto: Mazda 3 BP
2.0 Skyactiv-X 180 KM MT
Kanjo 2019

Postprzez child » 25 sty 2022, 00:35

Swoją drogą to ciekawe, że producenci mają swoje specjalizacje: Mazda od lat nie potrafi rozwiązać chłodzenia hamulców tak, żeby tarcze się nie wichrowały, Peugeot od półtorej dekady nie kuma, że łańcuch rowerowy to nie łańcuch rozrządu, a BMW chyba dopiero ostatnio (o ile w ogóle) nauczyło się robić pompy wody :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2013, 19:27
Posty: 1820 (56/126)
Skąd: Brzezina
Auto: ND '18
b: NB '00
b: BM '13
b: EC '97
b: BK '07

Postprzez paweł_TBU » 25 sty 2022, 00:52

Dla mnie nie ma problemu ze tyle kosztowało, bo na tle konkurencji jakoś dużo drożej nie było, temat jest ale problemy zostaną te same, tu chodzi o wspomniana zlewczośc, klamki, lusterka, trzeszczące kokpity czy klapka wlewu paliwa. Klamka była wymieniana rok temu, znowu padła, deska trzeszczały pół roku po zakupie, znowu trzeszczy, klapka paliwa rok temu wymieniona i znów się krzywi. To są po prostu buble, buble które sprawiają że kolejnej mazdy już nie kupię. I to że czasem coś się psuje ok ale nie non stop to samo. I nie co rok.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sie 2019, 14:05
Posty: 707 (18/36)
Skąd: TBU
Auto: Mazda 3 BP sedan Hikari AT /Alfa Romeo Mito TB MA.

Postprzez AdrianT » 25 sty 2022, 11:06

Tak czytam o tych waszych problemach i cieszę się, że jeszcze żadna z tych przypadłości mnie nie dopadła. Chyba jednak garaż dużo daje :)
Forumowicz
 
Od: 15 wrz 2020, 09:16
Posty: 110 (0/10)
Auto: Mazda 3 BP Sedan 2.0 Skyactiv-X, AT6, Enso

Postprzez k.siwczyk » 25 sty 2022, 11:55

AdrianT napisał(a):Tak czytam o tych waszych problemach i cieszę się, że jeszcze żadna z tych przypadłości mnie nie dopadła. Chyba jednak garaż dużo daje :)

Tylko, że ja garażuje auto.
Problemy zaczęły się po roku, półtorej.
Forumowicz
 
Od: 15 lis 2020, 13:18
Posty: 379 (27/8)
Skąd: Świętokrzyskie
Auto: Mazda 3 BP 2019 Hikari MT6 122KM

Postprzez dine » 25 sty 2022, 15:00

AdrianT napisał(a):Tak czytam o tych waszych problemach i cieszę się, że jeszcze żadna z tych przypadłości mnie nie dopadła. Chyba jednak garaż dużo daje :)


Ja mam to samo. Żadna z ww. przypadłości mnie nie dotyczy. Co prawda teraz zimą, lusterko czasami nie domyka się do końca co może zwiastować jeden z omawianych tu problemów jednak niespecjalnie się tym przejmuję. Na pewno nie przekreślał bym marki z powodu takich błachostek. Czy kolejnym autem będzie mazda? To zalezy od tego jaka będzie CX-60, bo CX-5 na pewno nie kupię, a CX-50 nie jest dostepna na naszym rynku. Dwie rzeczy są pewne. Nigdy nie kupię VW i kolejne auto na pewno będzie musiało być bardziej zaawansowane technicznie by zmiana się opłacała.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2020, 22:37
Posty: 616 (68/27)
Skąd: Brodnica/Warszawa
Auto: CX-30|SkyActiv-X|2019

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323