Irytujące rzeczy/usterki w BP

Mazda3 BP 2019–

Postprzez corky1 » 30 cze 2020, 10:08

To jest forum amerykanskie, a tam sa 3-ki produkowane w Meksyku, wiec nie wszystko dotyczy modeli japonskich. Nie ma co sie zrazac :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 17:42
Posty: 592 (13/30)
Skąd: WN
Auto: Mazda 3 BP Hikari MT 2019

Postprzez paweł_TBU » 30 cze 2020, 10:23

corky1 napisał(a):To jest forum amerykanskie, a tam sa 3-ki produkowane w Meksyku, wiec nie wszystko dotyczy modeli japonskich. Nie ma co sie zrazac :)


jak większość podawanych tu usterek dotyczy modeli z salonu pl <lol>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sie 2019, 14:05
Posty: 707 (18/36)
Skąd: TBU
Auto: Mazda 3 BP sedan Hikari AT /Alfa Romeo Mito TB MA.

Postprzez corky1 » 30 cze 2020, 14:52

Z tego co pamietam, do tej pory były trzy akcje serwisowe. To jest niestety “cena” jaka trzeba zaplacic za kupno modelu w pierwszym roku produkcji. Czy wygorowana, niech kazdy sam oceni (dla mnie jak na razie nie).
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 17:42
Posty: 592 (13/30)
Skąd: WN
Auto: Mazda 3 BP Hikari MT 2019

Postprzez Imbeer » 30 cze 2020, 19:33

paweł_TBU napisał(a):
corky1 napisał(a):To jest forum amerykanskie, a tam sa 3-ki produkowane w Meksyku, wiec nie wszystko dotyczy modeli japonskich. Nie ma co sie zrazac :)


jak większość podawanych tu usterek dotyczy modeli z salonu pl <lol>


Sugerujesz ze w innych markach nie ma problemow wieku dzieciecego? <lol>
Forumowicz
 
Od: 3 sie 2014, 22:22
Posty: 332 (47/25)
Auto: Mazda 3 BM, 120AT@174, 2014

Postprzez paweł_TBU » 30 cze 2020, 21:31

sugruje że akcje naprawcze to żaden kłopot, ale odpadające elementy nadwozia, uginające się uszczelki, trzeszczące wnętrze czy kompletnie nie wydajna klima to już nie są choroby wieku dziecięcego tylko po prostu badziew :|
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sie 2019, 14:05
Posty: 707 (18/36)
Skąd: TBU
Auto: Mazda 3 BP sedan Hikari AT /Alfa Romeo Mito TB MA.

Postprzez dzonn » 1 lip 2020, 09:35

paweł_TBU napisał(a):sugruje że akcje naprawcze to żaden kłopot, ale odpadające elementy nadwozia, uginające się uszczelki, trzeszczące wnętrze czy kompletnie nie wydajna klima to już nie są choroby wieku dziecięcego tylko po prostu badziew :|


Zgadzam się z kolegą. W wersji Sedan dodajmy jeszcze do tego nadmierny szum przy szybszej jeździe pochodzący z tylnych drzwi (uszczelka pomiędzy dwiema szybami drzwi), którego ASO też nie słyszy / twierdzi że tak jest w każdej trójce i że to jest OK. Dwukrotnie to zgłaszałem i dwukrotnie mnie zbywali, a innemu koledze na forum wymieniono po prostu uszczelkę i już jest ok – czyli jednak da się. Na ten moment dokleiłem pomiędzy uszczelkę a ramkę okna cienką taśmę z wygłuszeniem i jest sporo lepiej, ale nadal nie powiedziałbym że problem jest wyeliminowany.

Samochód ma bardzo dużo plusów – jest piękny tak z zewnątrz jak i w środku, świetnie się prowadzi, ma kapitalne wyposażenie i systemy bezpieczeństwa, ma rozsądne spalanie i wreszcie fenomenalny system nagłośnienia BOSE. Niestety, terkotanie / skrzypienie z deski rozdzielczej lub innych miejsc, szum z tylnych drzwi i co najgorsze fatalnie działająca klimatyzacja w gorące dni potrafią skutecznie odbierać przyjemność z jazdy. Jest to tym bardziej irytujące, że ASO rozkłada ręce i nie widzi problemu.
dzonn
 

Postprzez Arek_4k » 1 lip 2020, 10:35

dzonn napisał(a):W wersji Sedan dodajmy jeszcze do tego nadmierny szum przy szybszej jeździe pochodzący z tylnych drzwi (uszczelka pomiędzy dwiema szybami drzwi), którego ASO też nie słyszy / twierdzi że tak jest w każdej trójce i że to jest OK.


Twoje ASO chyba nie chce tego słyszeć, a mówienie, że w każdej trójce jest tak samo – jest po prostu zwykłą ściemą.
U kolegi, który ma trójkę w sedanie brak jest jakichkolwiek szumów z tylnych drzwi, u mnie uszczelka była do wymiany i ją wymienili, więc się da to zrobić.
Forumowicz
 
Od: 11 lip 2016, 13:44
Posty: 222 (14/7)

Postprzez dzonn » 1 lip 2020, 11:04

Arek_4k napisał(a):
dzonn napisał(a):W wersji Sedan dodajmy jeszcze do tego nadmierny szum przy szybszej jeździe pochodzący z tylnych drzwi (uszczelka pomiędzy dwiema szybami drzwi), którego ASO też nie słyszy / twierdzi że tak jest w każdej trójce i że to jest OK.


Twoje ASO chyba nie chce tego słyszeć, a mówienie, że w każdej trójce jest tak samo – jest po prostu zwykłą ściemą.
U kolegi, który ma trójkę w sedanie brak jest jakichkolwiek szumów z tylnych drzwi, u mnie uszczelka była do wymiany i ją wymienili, więc się da to zrobić.


Jak raz zgłosiłem dostałem inną M3 Sedan i też szumiało. Więc pewnie zależy od egzemplarza. Tak czy inaczej, skoro dwukrotnie brali auto na serwis, coś tam "wyregulowali" ale nie chcą wymienić tej uszczelki, to co pozostaje mi zrobić? Mógłbym iść z nimi na wojnę na piśmie, ale zwyczajnie nie chce mi się w to bawić – łatwiej i szybciej było mi samemu znaleźć jakieś rozwiązanie.
Ostatnio edytowano 24 sie 2020, 14:58 przez dzonn, łącznie edytowano 1 raz
dzonn
 

Postprzez corky1 » 1 lip 2020, 11:47

Arek_4k napisał(a):Twoje ASO chyba nie chce tego słyszeć, a mówienie, że w każdej trójce jest tak samo – jest po prostu zwykłą ściemą.
U kolegi, który ma trójkę w sedanie brak jest jakichkolwiek szumów z tylnych drzwi, u mnie uszczelka była do wymiany i ją wymienili, więc się da to zrobić.

Jak widać po zdjęciu w awatarze też mam sedana i u mnie nic nie szumi, tak więc wciskaja kit (chyba, że mi padło na słuch albo mam wyższy poziom tolerancji, ale nie sadzę).
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 17:42
Posty: 592 (13/30)
Skąd: WN
Auto: Mazda 3 BP Hikari MT 2019

Postprzez kamil_franiu » 1 lip 2020, 12:08

Jak raz zgłosiłem dostałem inną M3 Sedan i też szumiało. Więc pewnie zależy od egzemplarza. Tak czy inaczej, skoro dwukrotnie brali auto na serwis, coś tam "wyregulowali" ale nie chcą wymienić tej uszczelki, to co pozostaje mi zrobić? Mógłbym iść z nimi na wojnę na piśmie, ale zwyczajnie nie chce mi się w to bawić – łatwiej i szybciej było mi samemu znaleźć .............................

Pisałem to w innym dziale ale napisze jeszcze raz jak wypełniłem ankietę dając bardzo niską ocenę bardzo szybko ktoś z mazdy zadzwonił i obiecał że sprawa będzie załatwiona w piatek jade do ASO :) zobaczymy co zrobią Ps( jak odbierałem auto przed ankietą doradca serwisowy mówił ze inne mazdy tez tak mają zobaczymy )
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 sty 2011, 12:01
Posty: 282 (14/9)
Skąd: OPOLSKIE powiat NAMYSŁÓW
Auto: obecnie mazda 3 Kanjo 2019 wcześniej mazda 6 2011

Postprzez dzonn » 1 lip 2020, 14:22

O jakiej konkretnie ankiecie mówisz? Ja dostałem dwukrotnie pocztą do wypełnienia taką obszerną ankietę, ale było w niej napisane, że jest anonimowa.
dzonn
 

Postprzez paweł_TBU » 1 lip 2020, 14:49

corky1 napisał(a):
Arek_4k napisał(a):Twoje ASO chyba nie chce tego słyszeć, a mówienie, że w każdej trójce jest tak samo – jest po prostu zwykłą ściemą.
U kolegi, który ma trójkę w sedanie brak jest jakichkolwiek szumów z tylnych drzwi, u mnie uszczelka była do wymiany i ją wymienili, więc się da to zrobić.

Jak widać po zdjęciu w awatarze też mam sedana i u mnie nic nie szumi, tak więc wciskaja kit (chyba, że mi padło na słuch albo mam wyższy poziom tolerancji, ale nie sadzę).


szumi szumi, moje ASO zna problem, w sierpniu mam 1 gwarancyjny maja zmieniać
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sie 2019, 14:05
Posty: 707 (18/36)
Skąd: TBU
Auto: Mazda 3 BP sedan Hikari AT /Alfa Romeo Mito TB MA.

Postprzez corky1 » 1 lip 2020, 15:32

To może jednak coś jest nie tak z moim słuchem. Przy jakiej prędkości zaczyna szumieć? Niedawno byłem w trasie i przy prędkości autostradowej jak przyłożę ucho do słupka B to słyszę delikatne szumienie, ale jak trzymam głowę nromalnie prosto, to nie jest to jakoś zauważalne. O tym mowa?

Dopisano 01 lip 2020 15:33:

dzonn napisał(a):O jakiej konkretnie ankiecie mówisz? Ja dostałem dwukrotnie pocztą do wypełnienia taką obszerną ankietę, ale było w niej napisane, że jest anonimowa.

Myślę, że chodzi o ankietę mailem. Ja taka dostaję po każdej wizycie w ASO, a kiedyś do mnie dzwonili.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 17:42
Posty: 592 (13/30)
Skąd: WN
Auto: Mazda 3 BP Hikari MT 2019

Postprzez kamil_franiu » 1 lip 2020, 15:38

Tak ankieta z Zespół Mazda Motor Polska która dostałem na maila
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 sty 2011, 12:01
Posty: 282 (14/9)
Skąd: OPOLSKIE powiat NAMYSŁÓW
Auto: obecnie mazda 3 Kanjo 2019 wcześniej mazda 6 2011

Postprzez dzonn » 1 lip 2020, 16:33

Aha, rozumiem. No to ja już kilka razy w ASO byłem a takiej ankiety nie dostałem do wypełnienia ani razu, a szkoda. Dwa razy przyszła mi taka bardzo obszerna pozakupowa ankieta papierowa (pocztą tradycyjną).
dzonn
 

Postprzez paweł_TBU » 1 lip 2020, 22:58

corky1 napisał(a):To może jednak coś jest nie tak z moim słuchem. Przy jakiej prędkości zaczyna szumieć? Niedawno byłem w trasie i przy prędkości autostradowej jak przyłożę ucho do słupka B to słyszę delikatne szumienie, ale jak trzymam głowę nromalnie prosto, to nie jest to jakoś zauważalne. O tym mowa?

Dopisano 01 lip 2020 15:33:

dzonn napisał(a):O jakiej konkretnie ankiecie mówisz? Ja dostałem dwukrotnie pocztą do wypełnienia taką obszerną ankietę, ale było w niej napisane, że jest anonimowa.

Myślę, że chodzi o ankietę mailem. Ja taka dostaję po każdej wizycie w ASO, a kiedyś do mnie dzwonili.[/quote

Powyzej 130 ale najlepeij usiadz z tylu bo z fotela kierowcy az tak tego nie slychac
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sie 2019, 14:05
Posty: 707 (18/36)
Skąd: TBU
Auto: Mazda 3 BP sedan Hikari AT /Alfa Romeo Mito TB MA.

Postprzez dzonn » 2 lip 2020, 10:09

U mnie słychać z fotela kierowcy wyraźnie i to już przy ok. 90-100 km/h. Tzn. teraz jak dodałem trochę wygłuszenia w to miejsce to jest znacznie ciszej, ale nadal trochę słychać. Wcześniej było słychać tak jakby szyba była z tyłu niedomknięta.
dzonn
 

Postprzez corky1 » 2 lip 2020, 10:18

Z tyłu to raczej nie usiadę, bo jestem jedynym kierowca i nigdy tam nie siedzę :P Ale po tym co piszecie, nie zauwazam u siebie tych objawów. Moze to ma zwiazek z przesuwaniem się uszczelek drzwi kierowcy, u niektórych występujace, a u mnie przynajmniej na razie nie?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 17:42
Posty: 592 (13/30)
Skąd: WN
Auto: Mazda 3 BP Hikari MT 2019

Postprzez dzonn » 2 lip 2020, 10:41

U mnie ten hałas to nie jest taki ogólny szum od opływu powietrza przy dużych prędkościach, tylko bardziej coś punktowego, gdzie od razu słyszysz z konkretnego miejsca że coś świszcze. Właśnie tak jak przy niedomkniętej szybie. Jeśli nic takiego nie słyszysz to nie ma co sobie wymyślać problemów na siłę.
dzonn
 

Postprzez kamil_franiu » 3 lip 2020, 15:36

dzonn napisał(a):U mnie ten hałas to nie jest taki ogólny szum od opływu powietrza przy dużych prędkościach, tylko bardziej coś punktowego, gdzie od razu słyszysz z konkretnego miejsca że coś świszcze. Właśnie tak jak przy niedomkniętej szybie. Jeśli nic takiego nie słyszysz to nie ma co sobie wymyślać problemów na siłę.


Dzis w ASO wybrałem się na jazdę testową ale na tylnej kanapie i muszę powiedzieć że szumi może mniej jak umnie ale szumi / swiszczy doradca serwisowy powiedział że trzeba zgłaszać takie czy inne spostrzeżenia im więcej osób to będzie zgłaszać tym wieksza szansa na akcję serwisową ! (Mazda zbiera i analizuje takie dane)
Druga sprawa to srebne listwy na tylnych oknach obejrzałem około 6 mazd 3 w hatchback i wszystkie bardziej lub mniej maja słabo spasowane owe listwy !
Co do odstajacych plastików maskujące słupki B naprawiono po raz drugi zobaczymy co i jak ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 sty 2011, 12:01
Posty: 282 (14/9)
Skąd: OPOLSKIE powiat NAMYSŁÓW
Auto: obecnie mazda 3 Kanjo 2019 wcześniej mazda 6 2011

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323