Nowa Mazda 3 i nowe problemy eksploatacyjne

Mazda3 BP 2019–

Postprzez Robert_F » 29 wrz 2020, 20:08

Dzień dobry szacownemu gronu!
Od początku września jeżdżę mazdą 3 z silnikiem skyactiv-x i jako nowy właściciel rozpocząłem poszukiwania innych właścicieli skyactiv-x m.in. na tym forum. Ku mojemu zdumieniu stwierdzam, że brak wpisów opiniujących ten silnik, albo ja nie umiem szukać.
Wobec tego mam pytanie, co sądzicie o tym silniku i jakie macie spalanie po dotarciu jednostki? Czy jesteście zadowoleni z tego motoru?
Borykam się też z prozaicznym i może śmiesznym problemem wymiany piór wycieraczek w samochodzie. Wycieraczki w nowej maździe 3 są tak głęboko schowane pod maską silnika, że nie da się ich odgiąć aby wymienić pióra. Po otwarciu klapy silnika też nie ma do nich dostępu. Może jest jednak jakiś sposób, żeby wycieraczki się wychyliły do wymiany piór?

Pozdrawiam
Rob
Początkujący
 
Od: 9 sie 2020, 20:12
Posty: 5
Skąd: Górny Śląsk
Auto: Mazda 3 Hikari SkyActiv-X 4x4

Postprzez MM4zda » 29 wrz 2020, 20:18

Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 wrz 2019, 14:00
Posty: 305 (3/25)
Auto: Mazda 3 BP Hikari + Luxury Black 2019

Postprzez Robert_F » 29 wrz 2020, 20:31

Wielkie dzięki, potwierdzam – działa dokładnie tak jak na filmiku :D
Początkujący
 
Od: 9 sie 2020, 20:12
Posty: 5
Skąd: Górny Śląsk
Auto: Mazda 3 Hikari SkyActiv-X 4x4

Postprzez Rabus » 30 wrz 2020, 23:23

Wobec tego mam pytanie, co sądzicie o tym silniku i jakie macie spalanie po dotarciu jednostki? Czy jesteście zadowoleni z tego motoru?


Tak, nawet odgłos silnika podoba mi się bardziej niż jednostka G :)

Rozmawiałem z technikami mazdy, i ten skyactiv-x to nic innego jak normalny silnik z większą ilością czujek. Jak coś padnie to ewentualnie czujka którą będziesz musiał wymienić.
Forumowicz
 
Od: 21 lip 2019, 11:19
Posty: 133 (13/7)

Postprzez nentamer » 25 paź 2021, 22:32

Kupiłem manuala z przebiegiem 7,5 tys więc już trochę ułożony. Dwie trasy w Bieszczady, jazda zgodnie z przepisami, spalanie: za pierwszym razem 5.6 za drugim razem 6.0 (jazda po dużej pętli i serpentynach). W mieście nie przekracza 8.5
Tyle mogę powiedzieć po miesiącu użytkowania. Zobaczymy jak będzie później.
Forumowicz
 
Od: 21 paź 2021, 15:13
Posty: 41 (7/2)
Auto: Mazda 3 BP 2020 Sedan, Skyactiv-X 180KM, MT, Hikari

Postprzez MatthewWade » 17 lis 2021, 13:03

I just bought this 2nd hand in the UK, <50k miles on it but not entirely sure what I have. It's supposedly a 2.0 litre engine, it's a 5 door hatchback, it has a 6 speed manual gear box, cruise control, 6 disc CD changer, trip computer with MPG and stuff (but I've seen that you can unlock this which I was about to try when I found that this info was already there), Bose speakers. It seems like there's a lot of options out there and at this point I'm a bit confused. There are "i" and "s" versions but I don't know how to tell them apart.

If there's anything else that helps identify let me know and I'll have a look.

Also, I've been looking to add an aux cable but all the ones that I've seen plug into the cd changer plug on the back, but I have the cd changer, am I out of luck?192.168.0.1 router login 192.168.1.1
Ostatnio edytowano 21 lis 2021, 17:11 przez MatthewWade, łącznie edytowano 1 raz
Początkujący
 
Od: 17 lis 2021, 11:42
Posty: 1

Postprzez dine » 17 lis 2021, 16:05

MatthewWade napisał(a):There are "i" and "s" versions but I don't know how to tell them apart.


Can You be more specyfic? "i" and "s" versions o what?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2020, 21:37
Posty: 613 (65/26)
Skąd: Brodnica/Warszawa
Auto: CX-30|SkyActiv-X|2019

Postprzez ogluch » 18 lis 2021, 12:36

Robert_F napisał(a):Dzień dobry szacownemu gronu!
Od początku września jeżdżę mazdą 3 z silnikiem skyactiv-x i jako nowy właściciel rozpocząłem poszukiwania innych właścicieli skyactiv-x m.in. na tym forum. Ku mojemu zdumieniu stwierdzam, że brak wpisów opiniujących ten silnik, albo ja nie umiem szukać.
Wobec tego mam pytanie, co sądzicie o tym silniku i jakie macie spalanie po dotarciu jednostki? Czy jesteście zadowoleni z tego motoru?
Borykam się też z prozaicznym i może śmiesznym problemem wymiany piór wycieraczek w samochodzie. Wycieraczki w nowej maździe 3 są tak głęboko schowane pod maską silnika, że nie da się ich odgiąć aby wymienić pióra. Po otwarciu klapy silnika też nie ma do nich dostępu. Może jest jednak jakiś sposób, żeby wycieraczki się wychyliły do wymiany piór?

Pozdrawiam
Rob


Jako posiadacz nowego samochodu poświęć godzinę na przeglądniecie instrukcji, która otrzymałeś wraz z samochodem. Wymiana piór wycieraczek nie będzie stanowiła problemu.
Forumowicz
 
Od: 20 sie 2019, 09:09
Posty: 49 (0/5)
Skąd: Bielsko-Biała
Auto: Mazda 3 BP 2.0 122 KM AT Hikari Soul Red Crystal 2019

Postprzez kecup » 23 lis 2021, 12:44

Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 9 maja 2021, 16:33
Posty: 3 (1/0)
Auto: Mazda 3 IV Sedan 2.0 SKYACTIV-G 150KM.
automat rok 2021

Postprzez donpedro5 » 29 sty 2024, 20:32

MatthewWade napisał(a):I just bought this 2nd hand in the UK, <50k miles on it but not entirely sure what I have. It's supposedly a 2.0 litre engine, it's a 5 door hatchback, it has a 6 speed manual gear box, cruise control, 6 disc CD changer, trip computer with MPG and stuff (but I've seen that you can unlock this which I was about to try when I found that this info was already there), Bose speakers. It seems like there's a lot of options out there and at this point I'm a bit confused. There are "i" and "s" versions but I don't know how to tell them apart.

If there's anything else that helps identify let me know and I'll have a look.

Also, I've been looking to add an aux cable but all the ones that I've seen plug into the cd changer plug on the back, but I have the cd changer, am I out of luck?]


Aux cable for Mazda with Input or Output connector you can buy on partscenter.pl
Początkujący
 
Od: 26 lip 2023, 11:45
Posty: 13 (4/0)
Auto: Mazda 6 GJ (III generacja) 2017

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323