ględzenie, konwersowanie, gadanine o BP

Mazda3 BP 2019–

Postprzez MM4zda » 21 kwi 2021, 20:42

Trzy stówy i trzy stówy za wymianę, ja odkąd swoją wymieniłem to jej jeszcze nie przetarłem, kurzu już zebrała sporo <lol> lepszy kurz niż rysy <lol>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 wrz 2019, 15:00
Posty: 307 (3/25)
Auto: Mazda 3 BP Hikari + Luxury Black 2019

Postprzez czik3n » 21 kwi 2021, 20:57

Zamówiłem już folie na licznik i ekran od radia ( będę miał nowy wymieniony na gwarancji), ale ten od licznika kurczę przykrywać folią tak porysowany to trochę bez sensu. Może uda się to jakoś zniwelować właśnie taką pastą?. Nie uśmiecha mi się wyrzucać 600zł na szkiełko licznika gdzie jeszcze elementy piano black muszę czymś przykryć bo rysują się od patrzenia, zupełnie jak red soul :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 mar 2021, 18:49
Posty: 203 (6/11)
Auto: 3BP
2.0 Skyactive-G 122KM
KAI

Postprzez paweł_TBU » 21 kwi 2021, 21:01

MM4zda napisał(a):Trzy stówy i trzy stówy za wymianę, ja odkąd swoją wymieniłem to jej jeszcze nie przetarłem, kurzu już zebrała sporo <lol> lepszy kurz niż rysy <lol>

Na Ali sa odcięte na wymiar ppf za grosze. A centralny wyświetlacz jak wsadza nowy to będzie miał folie fabryczna, btw na Ali też są odcięte folie na niego
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sie 2019, 14:05
Posty: 705 (18/36)
Skąd: TBU
Auto: Mazda 3 BP sedan Hikari AT /Alfa Romeo Mito TB MA.

Postprzez MM4zda » 21 kwi 2021, 21:08

Środkowego wyświetlacza nie dotykam, nie ma takiej potrzeby, przetrę kurz tylko, zresztą on jest z dobrych materiałów zrobiony, nic nie rysuje się, nie widzę potrzeby tego obklejać, widocznie wyświetlacze robi im jakaś inna lepsza pod firma, a wiecie, że Mazda taka japońska a na zegarach z drugiej strony nalepka made in china <lol> Największy minus to szybka i piano black dzwi i środek, chociaż środek mam zrobiony.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 wrz 2019, 15:00
Posty: 307 (3/25)
Auto: Mazda 3 BP Hikari + Luxury Black 2019

Postprzez TheMonster » 22 kwi 2021, 00:09

Tak mnie przestraszyliście, że nie dotykam ekranów nigdy :D
A takie pytanie z innej beczki... wymieniał ktoś może końcówkę wydechu? :D
Życie jest zbyt krótkie żeby jeździć dieslem

_____________________________________________________________
Dawne auta:
Citroen Xsara II 1,6 16V 2003
Mazda 6 GG/GY 2005 2,0 MZR-CD 136 KM MT
Mazda 3 BM 2016 2,0 SkyActiv-G 120KM MT "Śnieżynka"
Tomasz W.
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Pomorza
Moderator
 
Od: 22 lis 2015, 15:59
Posty: 1521 (227/225)
Skąd: Bydgoszcz / Poznań
Auto: Mazda 3 Hikari, 2,0 150KM AT

Postprzez czik3n » 22 kwi 2021, 10:27

Panowie szukam takich zaślepek na wkręty, kupiłem sobie bardzo cienką ramkę na rej, ale dla pewności jeszcze bym sobie ją przykręcił tylko nie wiem gdzie i pod jaką nazwą szukać tych kolorowych zaślepek. Objeździłem już 4 sklepy motoryzacyjne i dupa. W anglii mają takie żółte, niebieskie, białe zielone... ktoś coś ? nie chce zmieniać ramki bo jest sztosik pod indywidualną blachę
Załączniki
Private-Car-Plates-885x500.jpg
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 mar 2021, 18:49
Posty: 203 (6/11)
Auto: 3BP
2.0 Skyactive-G 122KM
KAI

Postprzez MM4zda » 22 kwi 2021, 10:34

Na allegro są czarne, niebieskie i białe a gdzieś indziej pewnie i inne lub zawsze możesz sprajem malnąć :D wpisz zaślepka tablicy rejestracyjnej. Ja mam ramki alti giri czarne, schludne i bez żadnego paska reklamowego –> https://altigiri.pl/
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 wrz 2019, 15:00
Posty: 307 (3/25)
Auto: Mazda 3 BP Hikari + Luxury Black 2019

Postprzez czik3n » 22 kwi 2021, 10:54

Mam te same, ale wolałbym dla pewności jeszcze wkrętami zabezpieczyć blachy ( nigdy tego nie robiłem, ale mam indywidualne, a nie chce wyrabiać nowych bo to większy koszt).
Swoją droga ktoś montował siłownik pod maskę ? No kurdę stary opel signum czy megane 3 coupe mają to w standardzie, a tutaj patyk...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 mar 2021, 18:49
Posty: 203 (6/11)
Auto: 3BP
2.0 Skyactive-G 122KM
KAI

Postprzez MM4zda » 22 kwi 2021, 11:22

Nawet Ferrari ma patyk :) a po co Ci maskę otwierać jak w Mazdzie mało kiedy się maskę otwiera
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 wrz 2019, 15:00
Posty: 307 (3/25)
Auto: Mazda 3 BP Hikari + Luxury Black 2019

Postprzez czik3n » 22 kwi 2021, 12:04

Bo nie ogarniam spryskiwaczy które nie psikają jak w innych autach ( nawet z ramienia) przez co wylewam płynu za każdym pociągnięciem manetki aż nadto, a dolewać trzeba :D. No i głupio tak z patykiem, aż sobie przypomniałem po 5 latach, ile maska potrafi ważyć :D.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 mar 2021, 18:49
Posty: 203 (6/11)
Auto: 3BP
2.0 Skyactive-G 122KM
KAI

Postprzez worn » 22 kwi 2021, 12:09

Z tymi spryskiwaczami jest taka lipa, że nawet jak nie trzeba to sporo płynu leją, bo nie ma tutaj znaczenia czy przytrzymasz manetkę czy tylko raz klikniesz. Ja się tak wycwaniłem, że najpierw włączam wycieraczki (raz w górę) i jak już jadą po szybie, to dopiero wtedy włączam spryskiwacz (raz do siebie) i wtedy leci znacznie mniejsza ilość.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 kwi 2020, 20:42
Posty: 323 (27/45)
Skąd: ZS
Auto: Mazda 3 BP
2.0 Skyactiv-X 180 KM MT
Kanjo 2019

Postprzez paweł_TBU » 22 kwi 2021, 12:11

Płynu ucieka jak pryska na światła a pryska jak jedziesz na mijania na dziennych nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sie 2019, 14:05
Posty: 705 (18/36)
Skąd: TBU
Auto: Mazda 3 BP sedan Hikari AT /Alfa Romeo Mito TB MA.

Postprzez czik3n » 22 kwi 2021, 12:14

worn napisał(a): Ja się tak wycwaniłem, że najpierw włączam wycieraczki (raz w górę) i jak już jadą po szybie, to dopiero wtedy włączam spryskiwacz (raz do siebie) i wtedy leci znacznie mniejsza ilość.


Szkoda wycieraczek na wycieczkę po szybie na sucho :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 mar 2021, 18:49
Posty: 203 (6/11)
Auto: 3BP
2.0 Skyactive-G 122KM
KAI

Postprzez worn » 22 kwi 2021, 12:18

Zgadza się, ale to zależy też od stopnia zabrudzenia szyby. Jak jest upier... jak stół w TVN, to wtedy odpalam normalnie. ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 kwi 2020, 20:42
Posty: 323 (27/45)
Skąd: ZS
Auto: Mazda 3 BP
2.0 Skyactiv-X 180 KM MT
Kanjo 2019

Postprzez czik3n » 22 kwi 2021, 13:09

Dobra to jak My tak gadu gadu to burza mózgów jak zrobić by mazda pokazała aktualne zużycie, a nie średnie wyliczone z CH wie kiedy ;). Liczy mi w sumie raz od przejechanego dystansu, raz od tankowania...Chce mieć wgląd w średnie od tankowania ok, ale jak popatrzeć na aktualne ? w każdym aucie tak zawsze jeździłem, a tutaj na "radiu" mam od uruchomienia średnie spalanie, a na głównym "liczniku" tylko i wyłącznie średnie... To auto nie ogarnia, czy Ja nie ogarniam ? <glupek2>

Już nie wspominając o tym, że tych słupków na wykresie nie rozumiem, każdy słupek to "odpalenie/zgaszenie" czy jak ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 mar 2021, 18:49
Posty: 203 (6/11)
Auto: 3BP
2.0 Skyactive-G 122KM
KAI

Postprzez dine » 22 kwi 2021, 15:16

czik3n napisał(a):Dobra to jak My tak gadu gadu to burza mózgów jak zrobić by mazda pokazała aktualne zużycie, a nie średnie wyliczone z CH wie kiedy ;). Liczy mi w sumie raz od przejechanego dystansu, raz od tankowania...Chce mieć wgląd w średnie od tankowania ok, ale jak popatrzeć na aktualne ? w każdym aucie tak zawsze jeździłem, a tutaj na "radiu" mam od uruchomienia średnie spalanie, a na głównym "liczniku" tylko i wyłącznie średnie... To auto nie ogarnia, czy Ja nie ogarniam ? <glupek2>

Już nie wspominając o tym, że tych słupków na wykresie nie rozumiem, każdy słupek to "odpalenie/zgaszenie" czy jak ?


Jest to opisane tu na formum. Spalanie chwilowe (bo chyba o to Ci chodzi) jest na ekranie głównym w postaci wyskalowanego słupka.
Na ekranie środkowym możesz sobie wyświetlić w postaci wykresu: Średnie spalanie z ostatnich 60 minut podzielone na chyba 10 oraz z ostatnich 10 min w interwałach minutowych.
Niżej masz wykres spalania podzielony pod kątem kasowania licznika tripu (czyli od kasowania do kasowania).
A najwiekszymi bukwami masz spalanie z bierzącej jazdy czyli od odpalenia silnika.

Czego Ci brakuje?

Tu opisane: https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... 7&start=40
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2020, 22:37
Posty: 613 (67/26)
Skąd: Brodnica/Warszawa
Auto: CX-30|SkyActiv-X|2019

Postprzez Palmer » 22 kwi 2021, 16:02

MM4zda napisał(a):Na allegro są czarne, niebieskie i białe a gdzieś indziej pewnie i inne lub zawsze możesz sprajem malnąć :D wpisz zaślepka tablicy rejestracyjnej. Ja mam ramki alti giri czarne, schludne i bez żadnego paska reklamowego –> https://altigiri.pl/


Też mam takie ramki jak MM4zda. Z resztą w jakimś wątku, tu na forum już o nich wspominał. Inaczej nie wiedziałbym, że istnieją. Zdecydowałem się na kolor czarny, choć może bardziej pasowałby szary.

@czik3n, IMO nie kombinuj. Ta ramka jest naprawdę solidna i trzyma porządnie. W sumie druga na zapas, bo z przodu, na grillu, jest dedykowane mocowanie na śrubki, które dealer sprytnie przykrył takimi właśnie zaślepkami – jedna w kolorze niebieskim, druga w białym i kompletnie tego z daleka nie widać. Jeśli jesteś nadal tak uparty na wkręty to po prostu przy okazji wizyty w salonie poproś o dwie takie plastikowe zaślepki:)


MM4zda napisał(a):Nawet Ferrari ma patyk :) a po co Ci maskę otwierać jak w Mazdzie mało kiedy się maskę otwiera


Dzięki. Cóż za genialny w swojej prostocie argument do osób/ recenzentów/ zazdrośników trochę szydzących z tego rozwiązania Mazdy na miarę XXI wieku, w modelu auta aspirującym do tzw. klasy premium:)


worn napisał(a):Z tymi spryskiwaczami jest taka lipa, że nawet jak nie trzeba to sporo płynu leją, bo nie ma tutaj znaczenia czy przytrzymasz manetkę czy tylko raz klikniesz. Ja się tak wycwaniłem, że najpierw włączam wycieraczki (raz w górę) i jak już jadą po szybie, to dopiero wtedy włączam spryskiwacz (raz do siebie) i wtedy leci znacznie mniejsza ilość.


Będę musiał wypróbować ten patent. Na szczęście (choć to zależy od punktu widzenia), wycieraczki mam tylko na szybie czołowej. Z tego, co zaobserwowałem to one, co najmniej do połowy ruchu w górę nie wylewają płynu. Cała akcja dzieje się dopiero przy ruchu wycieraczek w dół chyba, że nie nadążam za tą akcją, bo rozgrywa się zbyt szybko jak na mój niedoskonały juz wzrok:)


paweł_TBU napisał(a):Płynu ucieka jak pryska na światła a pryska jak jedziesz na mijania na dziennych nie.


Na pewno? Manual podaje, że reflektory dostają strumieniem płynu dopiero po dwukrotnym przyciągnięciu tego wihajstra do siebie przy włączonych światłach głównych.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 lip 2020, 09:21
Posty: 439 (105/28)
Skąd: woj. dolnośląskie
Auto: Mazda3 BP 110 kW, AT '20

Postprzez paweł_TBU » 22 kwi 2021, 16:16

Na pewno, jak masz włączone mijania to zawsze je spryskuje
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sie 2019, 14:05
Posty: 705 (18/36)
Skąd: TBU
Auto: Mazda 3 BP sedan Hikari AT /Alfa Romeo Mito TB MA.

Postprzez dine » 22 kwi 2021, 19:32

Palmer napisał(a):Na pewno? Manual podaje, że reflektory dostają strumieniem płynu dopiero po dwukrotnym przyciągnięciu tego wihajstra do siebie przy włączonych światłach głównych.


Mnie sprzedawca poinformował, że odwrotnie. Niestety nie ma to potwierdzenia w rzeczywistości, bo u mnie zawsze psiuka na reflektory.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2020, 22:37
Posty: 613 (67/26)
Skąd: Brodnica/Warszawa
Auto: CX-30|SkyActiv-X|2019

Postprzez czik3n » 22 kwi 2021, 19:55

Faktycznie, jak się w ustawieniach słupek zamieni na liczby to jest to co chce, ale kiepsko to wygląda :/ szkoda, że na głównym ekranie prócz średniego nie mozna zmienić na chwilowe, a tylko skasować średnie :/. Co do ramek, tak jak mówię mam te same, ALE! u mnie całość trochę inaczej jest zamontowana więc dla pewności mimo tego chciałbym tymi wkręcikami, a przy okazji dwa czarne przydalyby mi się do grilla bo niestety jest wybrakowany przez dwie dziurki od wkrętów.

Te ramki są ok, ale wszystkie zatrzaski mi niestety za nic w świecie nie chcą złapać dlatego się boje, że mi blachy kiedyś spadną bo kto w ogóle zwraca uwagę na tablice i chociażby poprawia ramkę :D
Załączniki
IMG_2746.jpg
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 mar 2021, 18:49
Posty: 203 (6/11)
Auto: 3BP
2.0 Skyactive-G 122KM
KAI

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323