Mazda cx3 1.5 diesel wtryski

Postprzez maly39 » 14 sty 2023, 17:50

Cześć wszystkim ,
jestem posiadaczem Mazdy CX3 1.5 diesel , długo się nie nacieszyłem autem ,świeży zakup.Mam problem z wtryskami Denso i szukam czy ktoś w Polsce regeneruje uczciwie wtryski czy tylko nowe szukać.
Dzięki za pomoc
Początkujący
 
Od: 14 sty 2023, 17:35
Posty: 1 (3/0)
Auto: Mazda CX3 1.5 diesel ,2016y

Postprzez Tomasz_Pi » 19 sty 2023, 15:42

Cześć,

Przerabiałem to. Tylko nowe. Nikt nie regeneruje. Ja akurat mam Mazdę 2 z tym silnikiem. Za namową usunąłem DPF'a i wyprogramowalem EGR'y ale nie odpowiada mi jak auto pracuje po tym zabiegu. Sterownik głupieje jak robi adaptację wtryskiwaczy. W końcu wymieniłem wtryski na nowe i planuje przywrócić oryginalna mapę. Po wymianie wtrysków auto w ogóle przestało dymić, chociaż wcześniej jakoś przesadnie nie dymiło tylko pod obciazeniem. Jak coś mam stare na zbyciu. Robiłem przed usunięciem DPF'a test wtryskiwaczy. Jeden był poza norma. Reszta mieściła się w normie. Jak jesteś zainteresowany mogę podesłać wyniki testów wtryskiwaczy. Zrobiłem na nich jescze 15 tysięcy zanim wymieniłem na nowe. Według mnie 2 są ok korekty były bliskie zero chociaż po wymianie na nowe na tych samych cylindrach gdzie były większe odchylki i na nowych są tylko ze o połowę mniejsze.

Pozdrawiam
Tomek.
Początkujący
 
Od: 9 kwi 2021, 23:58
Posty: 18
Auto: Mazda 2 skactiv d 1.5 2015 r

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9