Mazda cx3 czeste wypalanie dpf

Postprzez Sparki72 » 25 cze 2022, 15:27

Witam, mam problem dpf wypalanie się średnio co 30 km! Wtryski sprawdzone dpf wyczyszczony dopiero co żadnych zmian.Zero błędów. Wartości pm_acc rosną szybko ,pm_gen bardzo powoli,proszę pomóżcie
Początkujący
 
Od: 2 mar 2022, 22:10
Posty: 2
Auto: Cx30

Postprzez Tomasz_Pi » 22 mar 2023, 13:18

Sprawdź rurkę od czujnika ciśnienia spalin u mnie była całkowicie zabita. Wyjście do czujnika ciśnienia jest koło turbiny a przykręconą jest w sumie na 4 śrubki. Jedna przy turbinie i trzy poniżej pompy paliwa od boku od strony akumulatora. Jeśli to nie pomoże sprawdź też dolny EGR u mnie w środku za plastikową pokrywką było tyle korozji że nie miało prawa to się ruszać. Ale obstawiam w pierwszej kolejności tą rurkę. Z powodu błędnego odczutu ciśnienia spalin komputer za mocno otwiera zawór EGR przez co silnik produkuje ogromne ilości sadzy.
Początkujący
 
Od: 9 kwi 2021, 22:58
Posty: 18
Auto: Mazda 2 skactiv d 1.5 2015 r

Postprzez Wnuku » 15 sie 2023, 16:02

Gdzie tą rurke znajde ? Masz jakieś foto ?
Początkujący
 
Od: 14 gru 2021, 22:03
Posty: 24 (2/0)
Auto: Mazda cx3

Postprzez Tomasz_Pi » 27 wrz 2023, 05:40

Tomasz_Pi napisał(a):Sprawdź rurkę od czujnika ciśnienia spalin u mnie była całkowicie zabita. Wyjście do czujnika ciśnienia jest koło turbiny a przykręcona jest w sumie na 4 śrubki. Jedna przy turbinie i trzy poniżej pompy paliwa od boku od strony akumulatora. Jeśli to nie pomoże sprawdź też dolny EGR u mnie w środku za plastikową pokrywką było tyle korozji że nie miało to prawa się ruszać. Ale obstawiam w pierwszej kolejności tą rurkę. Z powodu błędnego odczytu ciśnienia spalin komputer za mocno otwiera zawór EGR przez co silnik produkuje ogromne ilości sadzy.
Początkujący
 
Od: 9 kwi 2021, 22:58
Posty: 18
Auto: Mazda 2 skactiv d 1.5 2015 r

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9