Nie działające czujniki parkowania, radio, sensor od automatycznych świateł oraz wycieraczek

Dział przeznaczony do rozwiązywania problemów z systemami elektronicznymi nadwozia

Postprzez izud » 26 sty 2024, 23:14

Wczoraj pojawił mi się dziwny problem związany mazda 3 bm, nagle z dnia na dzień przestało reagować radio, pad od sterowania systemem infotainment również przestał działać (dotyk w momencie postoju działa dalej ale w zakładkę radio nie da rady wejść). Dodatkowo żeby tego było mało przestały również działać automatyczne światła, automatyczne wycieraczki oraz przy cofaniu nie włączają się czujniki parkowania...

Światła żeby włączyć muszę manualnie manetkę przekręcić do końca, podobnie z wycieraczkami – mimo deszczu nie uruchamiają się automatycznie tylko zmuszony jestem włączyć na manual.

Miał ktoś może podobny problem? Bezpieczniki wszystkie sprawdziłem i żaden nie jest spalony :|

Wydaje mi się że to jakiś moduł lub przekaźnik wysiadł ale nie bardzo wiem który.

Wszelkie sugestie mile widziane <co?>
Forumowicz
 
Od: 8 wrz 2013, 13:13
Posty: 41
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda3 BM Skyactiv-D 2013 2.2 150KM

Postprzez Buli » 25 kwi 2024, 12:45

Witam mam podobny problem tylko mazda cx5 po drobnej kolizji, czy może udało się ustalić co było uszkodzone w Twoim przypadku?
Początkujący
 
Od: 25 kwi 2024, 12:13
Posty: 2
Auto: Cx5

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323