Mazda3 BN Kluczyk – zasada działania i problemy

Dział przeznaczony do rozwiązywania problemów z systemami elektronicznymi nadwozia

Postprzez dobrzyn22 » 29 lip 2020, 15:29

Nie jestem pewien, czy jest sens zakładania nowego wątku – niech zdecyduje moderator działu (jest identyczny wątek, lecz w tytule jest "BM", więc... albo do scalenia, albo zostają dwa osobne.

Ale do rzeczy ;)
Kupiłem M3 BN. W zestawie dostałem 2 kluczyki ( mają 2 przyciski ), a do tego 2 karty (duża i mała, opisane Dest Tronic) – rozumiem, że to dodatkowy immobiliser
jeden komplet ( kluczyk + mała karta ) właściciel używał od nowości, natomiast drugi zestaw kluczyk + duża karta od nowości nie był używany.
Problem w tym, że 2 kluczyk obecnie nie reaguje ( nie zamyka/nie otwiera auta ). Obojętnie którą kartę mam przy sobie. W kluczykach i kartach sprawdzone i wymienione baterie jeśli była potrzeba.

Co zrobić, żeby 2 pilot działał ? <co?>
Dodam, że auto ma system bez-kluczykowy ( przycisk na klamce , jeśli ma to jakieś znaczenie.

update
sprawa się sama rozwiązała ( w sumie nie jestem do końca pewien co rozwiązało problem )ale:

– otworzyłem auto z fizycznego kluczyka
– odpaliłem przykładając pilota do przycisku start

obecnie pilot działa za każdym razem , z obydwoma kartami
moja M3 SPRZEDAM: sprężyny zawieszenia przód Mazda3 BM/BN 2017r, oryginał
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 21 cze 2009, 16:38
Posty: 5151 (19/65)
Skąd: Gdynia PL/ Norwegia
Auto: M3 BN 2.0b. 2017r
było M6 2.0 mzrcd '06

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323