Problemy z RVM

Dział przeznaczony do rozwiązywania problemów z systemami elektronicznymi nadwozia

Postprzez kyo » 5 maja 2017, 08:56

Witajcie,
Od jakiegoś czasu zaobserwowałem u siebie zmniejszenie dokładności lub też wadliwe dzialanie systemu RVM odpowiedzialnego za monitorowanie pojazdów w tzw martwym polu.
Problem dotyczy głownie prawej strony. Po pierwsze system nie zawsze działa, a jak już działa, to faktycznie dostaję informację jak inny samochód znajduje się za mną i widzę go w lusterku, ale nie dostaję już tej informacji jak nadjeżdżający samochód znika z pola lusterka i rzeczywiście znajduje się w martwym polu. Wydaję mi się, że problemy zaczęły się po ostatniej wizycie w serwisie (przegląd roczny połączony z podniesieniem wersji systemu). Czy ktoś z Was zaobserwował jakieś niepokojące działanie tego systemu?

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że aby system działał to musi być odpowiednia różnica prędkości pomiędzy pojazdami, ale przez rok jeździłem z tym systemem i wszystko było dobrze a po zmianie na 56.0.512 system nie funkcjonuje OK.
Nawet myślałem, że problemem może być brud, ale ostatnio tuż po wyjechaniu z myjni nie pokazał mi pojazdu który był w martwej strefie.

Najprawdopodobniej skończy się to wizytą w serwisie, ale chciałbym wcześniej dowiedzieć się czy ktoś z Was miał już podobną przypadłość?

Może jest gdzies miejsce gdzie można regulować poziom czułości tego systemu i może to zostało zmienione?
Forumowicz
 
Od: 9 lis 2015, 21:29
Posty: 36
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda3 BM Enso 120KM MT; 2016r. HB Soul Red

Postprzez Mariusz-TT » 5 maja 2017, 13:51

Końcówka wersji oprogramowania 13 i system działa poprawnie
Forumowicz
 
Od: 25 kwi 2016, 18:02
Posty: 196 (4/5)
Auto: Mazda 3 sedan Energy 2,0 120 KM,2016

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323