MZD Connect i Android – kontakty (bug systemu)

Dział przeznaczony do rozwiązywania problemów z systemami elektronicznymi nadwozia

Postprzez LbArtJ » 18 wrz 2015, 18:54

Hej Wszystkim,

Mam dziwny problem. Czesc kontaktow z telefonu (Sony Z2) nie sychnchronizuje sie po BT. Mazde mam z nowym oprogramowaniem 51xxxxx (kupiona miesiac temu).

Zauwazylem, ze moze to byc wina zdjec podpietych do konta na google. Kontakty bez zdjec wyswietlane sa poprawnie. Kontakty z czescia zdjec mimo wszystko sa czytane. Wyglada mi na to, ze przy jakims warunku (zdjecie wieksze niz przewidzial producent) system zle dziala i nie wyswietla kontaktow. Najdziwniejsze jest to, ze kontakty sa widziane czesto w zakladce "polaczenia telefoniczne", a nie na liscie. W ten sposob dodalem czesc kontaktow do ulubionych, ale nie rozwiazuje to problemu, gdy kots dzwoni. Wyswietla sie jedynie czysty numer telefonu.

Szukalem jakiegos serwisu Mazdy world wide, by zglosic blad systemu, ale bez rezultatu. Mam sie wybrac do serwisu, by wgrali mi nowy soft i tam zlozyc reklamacje ?

To samo tyczy sie adresow z koordynatami. Wiele kontaktow mam z podpietymi adresami i system radzi sobie tylko z jednym !!!

Ktos sie w ogole interesowal tym tematem ?
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 1 wrz 2015, 15:55
Posty: 4
Auto: Mazda 3 BM 2.0 MT 120KM 2015 SkyEnergy, Sedan w Soul red

Postprzez przemgaw » 20 wrz 2015, 11:36

Mam to samo w mojej trójce przy połączeniu z HTC One (M7). Trochę szukałem i okazuje się że to problem producenta telefonu i samego softu więc Mazda ci raczej nie pomoże. Co ciekawe u mnie problem się nasilił po tym jak zrobiłem update Androida do 5.0. Wcześniej miałem ~40% książki, teraz ~10%.
W jednym miejscu dowiedziałem się że problem może być spowodowany kontaktami które posiadają dodatkowe dane do kont portali społecznościowych (np. połączone konta twitter, fb, etc.) Rozwiązaniem w takim przypadku może być odłączenie tych kontaktów i ponowna synchronizacja z MZD Connect. Ja tego nie próbowałem bo nie udało mi się tego zrobić na telefonie (nie chcę robić tego ręcznie dla każdego kontaktu). Zrobiłem za to co innego:
Jeśli masz Androida to masz możliwość wysyłania kontaktów przez bluetooth (jako vCard). Żeby Mazda to odebrała musisz uruchomić w opcjach kontaktów opcję dzięki której system czeka na przesłanie kontaktu.
U mnie była możlwość wysłania (eksport) wszystkich kontaktów z książki. Niestety po całym zabiegu okazało się że dalej nie mam wszystkiego ale jest dużo lepiej (~60%). W moim przypadku dołączyłem do tego ręcznie jeszcze kilkanaście kontaktów do których dzwonię (wszystkie przeszły) i narazie mi to wystarcza. Zaimportowane kontakty wyświetlają się prawidłowo przy próbie połącznia, widzę również wszystkie zdjęcia.
Ważna sprawa- trzeba wyłączyć automatyczne synchronizowanie kontaktów. Ja tego nie zrobiłem i po ponownym uruchmieniu systemu wyczyściło mi wszystkie zaimportowane ręcznie kontakty ;p
Trzeba mieć nadzieję że będzie jakiś update softu który to ostatecznie rozwiąże.
Pozdro
 
Od: 14 mar 2015, 21:11
Posty: 30 (1/0)
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 3 BM 2015, 120KM 6AT, SED Soul Red, SkyEnergy

Postprzez esem » 20 lut 2017, 09:27

Zmieniłem telefon (android 7.xx). No i zaczął mi się problem z Kontaktami: co bym nie przestawiał to i tak najpierw jest Imię potem Nazwisko. Na starym telefonie (android 2.xx) ustawiłem tak jak chciałem: Nazwisko potem Imię.
Jakiś pomysł aby Madzia pokazywała tak jak w starym telefonie?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 paź 2016, 10:24
Posty: 380 (2/9)
Skąd: Breslau
Auto: Mazda3 SkyPASSION, 2.0 165KM, HB, 2016

Postprzez Marianek » 21 lut 2017, 07:19

Stawiam na system telefonu. Telefon po prostu tak przekazuje Mazdzie.
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 14:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323