Bluetooth – działa za wyjątkiem dostępu do multimediów

Dział przeznaczony do rozwiązywania problemów z systemami elektronicznymi nadwozia

Postprzez Szarny » 5 mar 2017, 19:34

Cześć,

Napotkałem dzisiaj na pewien kłopot. Wsiadłem do samochodu, telefon się poprawnie połączył z samochodem... nie licząc tego że nie grała muzyka. No to wszedłem w opcję gdzie jest wyświetlanie listy albumów, wykonawców i utworów i przywitał mnie komunikat "Nie można przeglądać zawartości urządzenia". Nic wyklikać mi się nie udało, więc całkowicie usunąłem sparowanie z telefonem, zarówno po stronie samochodu jak i telefonu, zestawiłem nowe połączenie... i jest to samo. Telefon działa, kontakty są, wybrana opcja multimedia + telefon, na telefonie też napisane że dostęp do kontaktów, multimediów audio (i czegoś tam jeszcze).

....tylko że jak przychodzi co do czego, to widzę tylko "Nie można przeglądać zawartości urządzenia".

Miał ktoś już może taki problem?

Auto – Mazda 3 SkyPassion poliftowa. Żadnych modyfikacji.
Telefon – Samsung Galaxy Note 4, android 6.0.1 – też bez jakichkolwiek modyfikacji.

Z góry dzięki za pomoc!
Forumowicz
 
Od: 6 lut 2017, 21:39
Posty: 36 (1/2)
Auto: Mazda 3 BM SkyPassion 120KM

Postprzez Marianek » 5 mar 2017, 22:08

Blut daje tylko daje audio, wiec jak puścisz np spotify to gra i masz możliwość przewijania utworów z kierownicy oraz są wyświetlane na ekranie. Podobnie z muzyką i innymi aplikacjami. Fizycznie odtwarzaczem musi być telefon. Plików z telefonu przez bluta nie odczytasz na pewno.
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 14:31
Posty: 6994 (209/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez Szarny » 6 mar 2017, 01:31

Ale to działało – ja wiem że odtwarzanie jest na telefonie, ale to po prostu działało... wybierałem album/artystę i wsio.

A teraz nie i koniec. Spróbuję jutro odpalić na telefonie apkę z muzyką i zobaczymy czy pójdzie... swoją drogą nie wiedziałem że działa ze spotify ;]
Forumowicz
 
Od: 6 lut 2017, 21:39
Posty: 36 (1/2)
Auto: Mazda 3 BM SkyPassion 120KM

Postprzez pio5 » 6 mar 2017, 10:21

Marianek napisał(a):Plików z telefonu przez bluta nie odczytasz na pewno.


Nie odczytasz ale możesz wylistować, wybrać i puścić z poziomu samochodu.

Jak koledze nie działa to włączyć/wyłączyć, jeśli dalej nic to usunąć parowanie i sparować raz jeszcze. Można też sprawdzić w samochodzie w ustawieniach BT czy dla podłączonego telefonu jest wybrane także audio czy może tylko telefon.
Forumowicz
 
Od: 20 gru 2016, 13:12
Posty: 35
Auto: Mazda 3 2005 BK Y6 1.6 90KM
Mazda 3 2017 120KM SkyPassion

Postprzez darrecki » 6 mar 2017, 12:21

pio5 napisał(a):
Nie odczytasz ale możesz wylistować, wybrać i puścić z poziomu samochodu


Jedno drugiemu przeczy. Jak nie można odczytać to tym bardziej wylistować.

Wg mnie kolega albo miał przy okazji telefon podłączony kablem albo jakieś USB w gnieździe i na nim muzykę. Tak jak pisał Marianek, BT udostępnia jedynie podstawowe funkcje – odtwarzaj, zatrzymaj, pauza, następny, poprzedni i głośność (w niektórych przypadkach). No i potrafi przesyłać dźwięk w obie strony i wyświetlić co w danym momencie jest odtwarzane, tyle.

Także jeśli jest inaczej, proszę nagraj krótkie video i wrzuć na YT, z chęcią się czegoś nauczę bo mogę żyć w nieświadomości :) I nie ma tu żadnej uszczypliwości

Inna opcja jest taka, że zmienili coś w polifcie i oprogramowaniu 59.x
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 14 cze 2006, 01:01
Posty: 3019 (41/152)
Skąd: UK - Worcs, PL - Rzeszow
Auto: 1. Mazda 3 BM Skyactiv-D
2. Mazda 2 DJ Skyactiv-G

Postprzez Marianek » 6 mar 2017, 16:24

BT nie ma możliwości fizycznie czytać plików na telefonie jeśli nie są udostępniane. Tylko i wyłącznie jak odtwarza je urządzenie sparowane. przykład spotify, player telefonu itd. Wtedy Mazda ma możliwość za pomocą bluta sterować danym playerem.
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 14:31
Posty: 6994 (209/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez popi2009 » 6 mar 2017, 18:00

ja zaboserowalem ciekawą rzecz.

iPhone 7 (bez jakiejkolwiek muzyki na dysku, jedynie spotify) podpięty kablem do MAZDY moze jedynie muzyke transmitowac do auta po BT – wykrywa iPod ale bez jakichkolwiek plików na dysku

w BMW ten probkem nie wystpeuje idzie po kablu ze spotify?
popi2009
 

Postprzez Szarny » 6 mar 2017, 19:05

Kolega Marianek rozwiązał mój problem.

Nie miałem pojęcia że najpierw trzeba uruchomić aplikację do odtwarzania muzyki na telefonie. Bardzo możliwe że zrobiłem to dawno temu w salonie a że telefon chodzi nie restartowany całe tygodnie, to ona sobie była w tle i działała. Widocznie ostatnio ją wyłączyłem – bo faktycznie nie była włączona – i to było to.

Udało się też uruchomić spotify, ale nie daje się go kontrolować. W zasadzie to po prostu dźwięk z telefonu idzie do samochodu, co powoduje zabawne sytuacje – mogę np wybrać utwór z pamięci telefonu ORAZ uruchomić spotify i jedno i drugie gra naraz :D

Kit z tym jednak, zapomniałem już jak absurdalna ilość reklam jest w spotify... kij im w oko.

Dzięki!
Forumowicz
 
Od: 6 lut 2017, 21:39
Posty: 36 (1/2)
Auto: Mazda 3 BM SkyPassion 120KM

Postprzez Marianek » 6 mar 2017, 22:01

Ja ze spotify nie mam żadnego problemu na 5 telefonach pod każdym systemem( ASUS zenfone2 And6, IPhone 4s i 6s, Nubia z11mini And6, Nokia520 WP) , . Rożnica bywa że niektóre nie dają mi dostępu z ekranu do powtarzania w kółko jednej piosenki. Stawiam ze masz problem z oprogramowaniem telefonu, ewentualnie brak premium może blokować dostęp do funkcji apki, nie wiem bo nigdy bez premium nie podłączałem. Fakt jak apka działa w tle, po powrocie do auta i ponownym połączeniu z telefonem wraca.
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 14:31
Posty: 6994 (209/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez pio5 » 7 mar 2017, 02:24

darrecki napisał(a):Jak nie można odczytać to tym bardziej wylistować.


Nie znam się aż tak żeby Ci powiedzieć jaki profil BT odpowiada za to ale jak sparuję mojego iphone7 plus z mazdą 3 2017 to w rozrywce mi się pojawia mój telefon i jak w niego wejdę to mam utwory, stworzone playlisty, albumy itd. mogę sobie wybrać i odtworzyć. Oczywiście nie jestem połączony kablem tylko BT więc samochód listuje zawartość telefonu. Mogę filmik Ci nagrać;) Nie działają mi tylko tak obrazki okładek... po kablu działają.
Forumowicz
 
Od: 20 gru 2016, 13:12
Posty: 35
Auto: Mazda 3 2005 BK Y6 1.6 90KM
Mazda 3 2017 120KM SkyPassion

Postprzez child » 7 mar 2017, 09:22

To znalazłem na stronie MazdaConnect (http://infotainment.mazdahandsfree.com/ ... uage=en-RW):

Why doesn't my iPod (iPod Touch (1G) and iPod Touch (2G)) or iPhone (iPhone (1G), iPhone (3G)) display the song/artist information on the vehicle display?

The Bluetooth profile AVRCP 1.3 or higher is required on both the vehicle and the device to support displaying the information in the vehicle. In this case, the vehicle supports the profile but the devices do not. Therefore the device is not sending the song/artist information to be displayed.


Czyli takie rzeczy zależą od obsługiwanej wersji profilu AVRCP. Być może w tej prostszej wersji (gdzie są tylko kontrolki) jest używany inny profil, ale nie siedzę w temacie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2013, 19:27
Posty: 1820 (56/126)
Skąd: Brzezina
Auto: ND '18
b: NB '00
b: BM '13
b: EC '97
b: BK '07

Postprzez Marianek » 10 mar 2017, 08:23

pio5 napisał(a):Oczywiście nie jestem połączony kablem tylko BT więc samochód listuje zawartość telefonu. Mogę filmik Ci nagrać;) Nie działają mi tylko tak obrazki okładek... po kablu działają.

Nagraj film jeśli nie jest to problemem. Przetestowałem na swoich telefonach, nie ma dostępu do plików na telefonach. Możliwe że andek ma ograniczenia itd. Jak kolega wróci z urlopu to przetestuje na jego IP7 ale to parę tygodni minie.
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 14:31
Posty: 6994 (209/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez Majkiti » 29 paź 2019, 19:21

U mnie natomiast nie było żadnego problemu, czego bym nie słuchał YouTube, spotify zawsze łączyło się przez Bluetooth i pięknie grało. Teraz od dwóch dni jak nie mam włączonego spotify to nie widzę nic na ekranie, a jak chce przełączyć na spotify to tez nic z tego..nie mogę przełączyć na żaden player.. muszę przywrócić ustawienia fabryczne i na nowo sparować tel z autem i wtedy działa, ale jest to bardzo uciążliwe... co wy na to, jakieś wskazówki ?? Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 28 paź 2019, 14:32
Posty: 3
Auto: Mazda 3, 2.0 165 KM Benzyna, 2016r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323