Android Auto – wersja nieoficjalna

Dział przeznaczony do rozwiązywania problemów z systemami elektronicznymi nadwozia

Postprzez silvah » 17 sie 2019, 17:06

Macie komendy glosowe z waze'a? U mnie nie ma – z google maps dziala ok. (podczas np. sluchania muzyki – google maps wylacza muze i puszcza komende – waze nie)

Drugie pytanie do tych co maja gwarancje:
przy przegladac cos sie czepiaja?
Probuja aktualizowac na sile do wyzszej wersji?
Gdzies na ang forum wyczytalem ze po tej modyfikacji mazda na sile wgrywa nowszy firmware albo traci sie gwarancje na "radio"
Początkujący
 
Od: 9 lip 2019, 21:52
Posty: 17
Auto: mazda 3

Postprzez andrep » 17 sie 2019, 17:19

Już wiele razy pisałem że u mnie się nie czepiali, wręcz z zaciekawieniem oglądali :) ,ale ja miałem już MZD Player zanim wyszło AA do Mazdy :) i mogłem filmiki itp. odtwarzać na tablecie(i się w ASO chwaliłem) .Dla pewności wgrywałem taką tapetę i przy przekazywaniu kluczyków informowałem by nie aktualizowali, potem wgrałem pliki ID7 autorun i byłem spokojniejszy.Teraz najnowsze FW z końcówką 335 blokuje wszystko ale wgrywają pewnie przed montażem modułu USB?
Znając życie jak bym coś "uwalił" to by się wypieli :D,Teraz zostało mi już tylko 2 lata dod. gwarancji :)
PS
Komendy miałem w Waze i wyświetlanie na Hedapie w poprzednich wersjach w tej nie sprawdzałem.
Teraz niestety nie sprawdzę bo nie mam dostępu do autka... :(
Załączniki
20181017_131519.jpg
Mazda CX3 AWD Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 17:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Postprzez rewolF » 19 sie 2019, 10:42

Zainstalowałem w swojej mazdzie kilka dodatków na podstawie oprogramowania mazda aio tweaks, mam jednak kilka pytań:

1. W jaki sposób mogę przywrocic ustawienia fabryczne mazda connect?
2. Nawigacja w android auto działa bardzo źle, otóż wskazówka samochodu na mapie jest odwrócona tyłem do kierunku jazdy, przez co system głupieje – zamiast jechać do przodu, według aplikacji jadę do tyłu. Ktoś miał tego typu problem?
3. Rzuciły mi się w oczy informację o oprogramowaniu dzięki, któremu nie będzie możliwe zainstalowanie aktualizacji systemu mazda connect (ID7?). W jaki sposób mogę u siebie to zainstalować?
4. W AA nie działa mi możliwość podawania komend głosowych – dostaje komunikat głosowy "gdy będzie to bezpieczne kliknij powiadomienie, wtedy będziesz mógł korzystać z asystenta Google podczas prowadzenia samochodu". Żadnego powiadomienia nie dostaje, w ustawieniach mam zaznaczone zgody na korzystanie z asystenta. Ktoś miał podobny problem?
Początkujący
 
Od: 19 sie 2019, 10:30
Posty: 2

Postprzez child » 19 sie 2019, 15:37

rewolF napisał(a):Zainstalowałem w swojej mazdzie kilka dodatków na podstawie oprogramowania mazda aio tweaks, mam jednak kilka pytań:

1. W jaki sposób mogę przywrocic ustawienia fabryczne mazda connect?


W AIO Tweaks jest chyba opcja zrobienia USB do odinstalowania.

2. Nawigacja w android auto działa bardzo źle, otóż wskazówka samochodu na mapie jest odwrócona tyłem do kierunku jazdy, przez co system głupieje – zamiast jechać do przodu, według aplikacji jadę do tyłu. Ktoś miał tego typu problem?


Działa bardzo dobrze, tylko kierunek (a dokładnie to "zwrot") jest przeciwny, a ty się czepiasz :P

A tak serio – w AIO Tweaks musisz włączyć w ustawieniach Android Auto "compass fix" czy jakoś tak.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2013, 19:27
Posty: 1820 (56/126)
Skąd: Brzezina
Auto: ND '18
b: NB '00
b: BM '13
b: EC '97
b: BK '07

Postprzez andrep » 19 sie 2019, 20:35

Jest opcja odinstalowania jak pisał child, a na drugim screenie opcja do zaznaczenia i navi będzie prawidłowo działała.U mnie wszystko działa prawie idealnie :)
Załączniki
odinstaluj.png
kompas.png
Mazda CX3 AWD Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 17:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Postprzez rewolF » 20 sie 2019, 09:36

Jak tylko znajdę chwilę wolnego czasu to przetestuje, bardzo dziękuje za pomoc :) :) :)
Początkujący
 
Od: 19 sie 2019, 10:30
Posty: 2

Postprzez maku99 » 20 sie 2019, 10:39

TO jeszcze ja zapytam o jedna kwestie.
Obecnie mam wersje MZD ktora jest jeszcze odblokowana (59.00.443) i uzywam sobie AA. Nie planuje zadnych updatow, ale jesli dobrze rozumiem to moge teraz przez AIO wgrac jakis fix, ktory sprwi, ze MZD bedzie dalej odblokowane nawet po udajcie do najnowszej dostepnej wersji – prawda to ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 sty 2017, 12:41
Posty: 171 (21/12)
Auto: M3 2017 (HB), MT120@172
SkyPassion+Safety, Et.Blue

Postprzez andrep » 20 sie 2019, 10:59

Po aktualizacji do najnowszej wersji wszystko się zablokuje, w trakcie aktualizacji za pomocą kabla wgrywa się odpowiednie pliki.
Poczytaj ten wątek:
https://www.mazda3revolution.com/thread ... v2.234619/
Mazda CX3 AWD Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 17:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Postprzez scandaliero » 25 sie 2019, 19:31

Potwierdzcie mi – nieoficjalny android auto na wersji 70.00.100 już nie działa? Ani po kablu ani po wifi?
Początkujący
 
Od: 25 sie 2019, 19:27
Posty: 6
Auto: Mazda6

Postprzez andrep » 27 sie 2019, 09:12

Masz odp. na tej stronie :) od kol kuman1987
https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... &start=160
Jeśli wgrasz pliki ID7 możesz na wyższe wersje aktualizować , wszystko jest w tym wątku opisane , tylko trochę poczytać :)
Pozdrawiam
Mazda CX3 AWD Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 17:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Postprzez woodywoodpacker » 27 sie 2019, 12:01

Cześć,

mam mazde 6 z 2018, z MConnect w wersji 70.00.100, chciałem wykonać wszystko wg instrukcji z tej stronki https://mazdatweaks.com/faq/ jednak przy podłączeniu komputera do mazdy przez putty mam problem. Wygląda że putty się nie lączy z mazdą, mam czarny ekran w komputerze i nie można żadnych commandów wysyłać. Ktoś miał podobny problem? myślę, że może końcówki kabli tego typu ( https://www.amazon.com/Elegoo-EL-CP-004 ... B01EV70C78 ) które mają służyć do połączenia mazda->adapter->komputer są zbyt krótkie i nie dochodzą do złącza, jak wykonywaliście to u siebie jakiego sprzętu używaliście do podłączenia się do mazdy?

pozdro
Adam
Początkujący
 
Od: 27 sie 2019, 11:56
Posty: 3

Postprzez darrecki » 27 sie 2019, 13:58

Ja użyłem kawałka skrętki i zwyczajnie wepchnąłem we wtyczkę Mazdy na tzw. chama. Zadziałało za 1-szym razem.
Wątpię żeby jeszcze ktoś bawił się tutaj w rozbieranie auta.
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 14 cze 2006, 01:01
Posty: 3017 (40/152)
Skąd: UK - Worcs, PL - Rzeszow
Auto: 1. Mazda 3 BM Skyactiv-D
2. Mazda 2 DJ Skyactiv-G

Postprzez scandaliero » 27 sie 2019, 14:03

andrep napisał(a):Masz odp. na tej stronie :) od kol kuman1987
https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... &start=160
Jeśli wgrasz pliki ID7 możesz na wyższe wersje aktualizować , wszystko jest w tym wątku opisane , tylko trochę poczytać :)
Pozdrawiam


Źle mnie zrozumiałeś. Ja już mam wgrane, ale po podłączeniu kablem mam czarny ekran. Na githubie doczytalem że od 70+ już nie działa lub działa z problemami. Pytanie czy ktos ma 70+ i czy jemu działa?


woodywoodpacker napisał(a):Cześć,

mam mazde 6 z 2018, z MConnect w wersji 70.00.100, chciałem wykonać wszystko wg instrukcji z tej stronki https://mazdatweaks.com/faq/ jednak przy podłączeniu komputera do mazdy przez putty mam problem. Wygląda że putty się nie lączy z mazdą, mam czarny ekran w komputerze i nie można żadnych commandów wysyłać. Ktoś miał podobny problem? myślę, że może końcówki kabli tego typu ( https://www.amazon.com/Elegoo-EL-CP-004 ... B01EV70C78 ) które mają służyć do połączenia mazda->adapter->komputer są zbyt krótkie i nie dochodzą do złącza, jak wykonywaliście to u siebie jakiego sprzętu używaliście do podłączenia się do mazdy?

pozdro
Adam


Masz coś nie tak z podłączeniem lub zdążył się uspac mconnect. Ja tak miałem za 1x. Otwórz zamknij drzwi, kliknij start jeszcze raz i zobacz czy pojawi się lecący tekst
Początkujący
 
Od: 25 sie 2019, 19:27
Posty: 6
Auto: Mazda6

Postprzez woodywoodpacker » 27 sie 2019, 14:09

dzięki Wam za odpowiedź,
Ja użyłem kawałka skrętki i zwyczajnie wepchnąłem we wtyczkę Mazdy na tzw. chama. Zadziałało za 1-szym razem.
Wątpię żeby jeszcze ktoś bawił się tutaj w rozbieranie auta.

ja używałem tych kabelków z linka z takimi ostrymi twardymi końcówkami, to co mówisz, że uwalić końcówkę i sam kabel bez izolacji wepchnąć w kostke? to bezpieczne? ;)

Masz coś nie tak z podłączeniem lub zdążył się uspac mconnect. Ja tak miałem za 1x. Otwórz zamknij drzwi, kliknij start jeszcze raz i zobacz czy pojawi się lecący tekst


teoretycznie wg instrukcji w putty powinien się pojawić tekst, połączenie z mazdą jeszcze przed uruchomieniem zasilania, niestety tak się nie dzieje, próbowałem kliknąć START ale nie pomogło, ale drzwi nie otwierałem ;) może to, to
Początkujący
 
Od: 27 sie 2019, 11:56
Posty: 3

Postprzez scandaliero » 27 sie 2019, 14:24

woodywoodpacker napisał(a):teoretycznie wg instrukcji w putty powinien się pojawić tekst, połączenie z mazdą jeszcze przed uruchomieniem zasilania, niestety tak się nie dzieje, próbowałem kliknąć START ale nie pomogło, ale drzwi nie otwierałem ;) może to, to


Tak ale jak za długo będziesz podłączał kable, to system się wyłączy ;)
W tedy trzeba go jeszcze raz uruchomić.

Ja miałem te same kable. Ściągnąłem jedną końcówkę i na chama wepchnąłem na wylot druciki.
A konwerter i sterowniki masz? Ja kupiłem taki https://sklep.avt.pl/konwerter-usb-rs232-ttl-uart-wyjscie-3-3v-5v-cp2102-arduino.html
Początkujący
 
Od: 25 sie 2019, 19:27
Posty: 6
Auto: Mazda6

Postprzez woodywoodpacker » 27 sie 2019, 16:01

Ja miałem te same kable. Ściągnąłem jedną końcówkę i na chama wepchnąłem na wylot druciki.
A konwerter i sterowniki masz? Ja kupiłem taki https://sklep.avt.pl/konwerter-usb-rs23 ... duino.html


tak mam dokładnie ten sam, sterowniki tez mam bo windows rozpoznaje konwerter w porcie USB. a ściągałes kostke i dopiero wkładałeś kable, czy na wpiętej do konsoli kostce wkładałeś?

Dzieki wielkie za odpowiedź, to będę próbował na samych drucikach w takim razie!
Początkujący
 
Od: 27 sie 2019, 11:56
Posty: 3

Postprzez darrecki » 27 sie 2019, 16:10

woodywoodpacker napisał(a):dzięki Wam za odpowiedź,
Ja użyłem kawałka skrętki i zwyczajnie wepchnąłem we wtyczkę Mazdy na tzw. chama. Zadziałało za 1-szym razem.
Wątpię żeby jeszcze ktoś bawił się tutaj w rozbieranie auta.

ja używałem tych kabelków z linka z takimi ostrymi twardymi końcówkami, to co mówisz, że uwalić końcówkę i sam kabel bez izolacji wepchnąć w kostke? to bezpieczne? ;)


Skrętka ma izolacje, zdjąłem może z ostatnich 1-1.5cm i wepchałem we wtyczkę "od tyłu" (jakkolwiek by to nie zabrzmiało. Wtyczka była już wpięta, jest szeroka, piny są dobrze od siebie odizolowane – szansa na jakiekolwiek zwarcie praktycznie zerowa – no chyba, że coś wypadnie. Wszystko oczywiście na wyłączonym zapłonie, ten włączyłem dopiero po podłączeniu wszystkiego.

scandaliero napisał(a):Ja już mam wgrane, ale po podłączeniu kablem mam czarny ekran. Na githubie doczytalem że od 70+ już nie działa lub działa z problemami. Pytanie czy ktos ma 70+ i czy jemu działa?


Na początku v70 nie działał nieoficjalny AA, podobno za mało na niego miejsca czy też pamięci. Nie mam pojęcia jak teraz. Na mazda3revolution robili downgrade z v70 na v59 (ostatnie) i wszystko działało, łącznie z AA. Więc może pójdziesz (pojedziesz) tym torem?
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 14 cze 2006, 01:01
Posty: 3017 (40/152)
Skąd: UK - Worcs, PL - Rzeszow
Auto: 1. Mazda 3 BM Skyactiv-D
2. Mazda 2 DJ Skyactiv-G

Postprzez scandaliero » 28 sie 2019, 08:32

darrecki napisał(a):(...)Na mazda3revolution robili downgrade z v70 na v59 (ostatnie) i wszystko działało, łącznie z AA. Więc może pójdziesz (pojedziesz) tym torem?


Chyba za dużo kombinowania. No i ryzyko uwalenia. Lepiej kupić używane cmu na allegro za 150 zl z nadzieją na wersje >70... ;)
Początkujący
 
Od: 25 sie 2019, 19:27
Posty: 6
Auto: Mazda6

Postprzez darrecki » 28 sie 2019, 13:48

To już chyba lepiej będzie kupić oficjalny zestaw AA i założyć. Nie rozumiem dlaczego musi ta z AIO.
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 14 cze 2006, 01:01
Posty: 3017 (40/152)
Skąd: UK - Worcs, PL - Rzeszow
Auto: 1. Mazda 3 BM Skyactiv-D
2. Mazda 2 DJ Skyactiv-G

Postprzez Rubik » 29 sie 2019, 17:26

Po kilku dniach użytkowania AA w nowej odsłonie nagle samoczynnie powróciła jego stara wersja :(
Robiłem już chyba wszystko , aby uzyskać nowy wygląd , niestety brak opcji wypróbowania nowej wersji w ustawieniach.
Dzisiaj zaktualizowałem apkę AA na telefon i też wersja na tablecie stara.
Miał ktoś tak ?
Jakieś podpowiedzi...
P.s.
Fajna ta nowa wersja ... była.
Forumowicz
 
Od: 22 gru 2013, 23:32
Posty: 172 (2/3)
Auto: Mazda 3 BM 120KM MT
SkyEnergy SD
Snowflake White

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323