Bluetooth Android 6.0 – zestaw głośnomówiący nie działa.

Dział przeznaczony do rozwiązywania problemów z systemami elektronicznymi nadwozia

Postprzez seizer » 1 sie 2016, 13:25

Witam serdecznie,

niedawno przesiadłem się na nowy telefon z Alcatela z Androidem 4.4 na Asusa z 6.0.1. Wszystko pięknie, ale gdy przyszło do przetestowania nowego tel z samochodem pojawiły się schody. Czynności, które wykonałem:

1. Usunięcie starego urządzenia z ustawień BT w Mazdzie.
2. Włączenie BT w tel.
3. Wybranie opcji "Dodaj nowe urządzenie" w Mazdzie.
4. Wybranie "Mazda" w tel.
5. Sprawdzenie zgodności kluczy na obu urządzeniach
6. Potwierdzenie połączenia w samochodzie i tel.

Efekt:
"Pomyślnie sparowano urządzenie, ale profil telefonu nie został załadowany."

Jestem w stanie odtwarzać muzykę, przez np Spotify, ale mogę zapomnieć o jakichkolwiek opcjach komunikacyjnych. Przy próbie ręcznego wybrania profilu telefon w ustawieniach BT w Mazdzie pojawia się okno "Łącznie z ASUS XXXX", mam wrażenie, że system BT zawiesza się. Czasami rozłączenie BT w telefonie usuwa wyżej wymienione okno.

Miał ktoś podobny problem z Antkiem 6.0.1 (najlepiej na tel Asusa) i naszą kochaną M? Macie jakieś pomysły na rozwiązanie?
seizer
 

Postprzez pmaniek89 » 1 sie 2016, 14:00

to i ja sie podepne pod problem z bluetooth. Ogólnie w moim aucie wszystko śmiga, ale pod warunkiem ze telefon leży na tej półeczce pod odtwarzaczem CD. Jeśli jest juz dalej (np. w kieszeni) to odtwarzanie muzyki przerywa, a przy rozmowach telefonicznych słychać zakłócenia w postacie "charczenia". Co ciekawe używam tego telefonu do korzystania z trzech innych głośników bluetooth i np. od soundbara w salonie mogę odejść do następnego pokoju i nadal gra bez przycinki. Czy ktoś miał może podobny problem? ASO jest w stanie cos na to poradzic czy moze rozłożą ręce? Pytam bo od miesiąca nie mogą sfinalizować luzów na lusterku więc aż boję się iść z problemem o bluetooth bo pół roku im to zajmie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 gru 2015, 14:24
Posty: 117 (6/4)
Auto: Mazda CX-5 SkyDream 2.5 AWD 194KM AT 2019 Snowflake White Pearl

Postprzez seizer » 1 sie 2016, 16:01

pmaniek89 napisał(a):

Jaką masz wersję Androida na swoim telefonie?
seizer
 

Postprzez pmaniek89 » 1 sie 2016, 16:48

Obecnie mam 6.0.1 ale wczesniej mialem 5.1 chyba? i było to samo.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 gru 2015, 14:24
Posty: 117 (6/4)
Auto: Mazda CX-5 SkyDream 2.5 AWD 194KM AT 2019 Snowflake White Pearl

Postprzez darrecki » 1 sie 2016, 20:35

Temat wedruje do nadwozia.

@seizer – z Mazda laczylem juz sporo telefonow, poczawszy od andka 4.4 poprzez 5.1 do 6.0 i wyzej opisany problem u mnie nie wystapil

@pmaniek89 – przez chwile uzywlem typowego chinczyka z andkiem 6, byly ciagle problemy z przerywaniem, zakluceniami i gubieniem polaczenia z BT niezaleznie gdzie lezal telefon. Ale problem wystepowal rowniez z innymi odbiornikami, np zwykly spacer ze sluchawkami BT rowniez powodowal bardzo podobne problemy. Typowy objaw slabego sygnalu, ewidentna wina sluchawki.
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 14 cze 2006, 01:01
Posty: 3019 (41/152)
Skąd: UK - Worcs, PL - Rzeszow
Auto: 1. Mazda 3 BM Skyactiv-D
2. Mazda 2 DJ Skyactiv-G

Postprzez pmaniek89 » 2 sie 2016, 09:35

No tak tylko ze ja mam swojego czasu Topowy model Sony Xperia Z3 Compact no i jak wspomniałem z innymi odbiornikami nie ma problemu, wiec raczej spodziewalbym sie jakis kłopotów z modułem w samochodzie. Nie wiem czy on ma jakas antene ktora jest gdzies poprowadzona? Chyba zglosze ten problem w ASO
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 gru 2015, 14:24
Posty: 117 (6/4)
Auto: Mazda CX-5 SkyDream 2.5 AWD 194KM AT 2019 Snowflake White Pearl

Postprzez seizer » 2 sie 2016, 14:22

Problem udało się rozwiązać wykonując downgrade na telefonie z Androida 6.0.1 do 5.0.2.
Wszystko teraz działa bezproblemowo.
Wygląda na to, że ASUS z Google coś namieszali w implementacji BT, pozostaje poczekać na następne wydanie Androida 6, o ile ASUS zechce nam go udostępnić.
Dzięki za pomoc!
seizer
 

Postprzez cheniek » 3 sie 2016, 19:40

Mam obecnie identyczny problem z komunikacją telefonu przez BT. Telefon OnePlus 2 z Androidem 6.0.1 i najnowsze oprogramowanie MZD Connect. Komunikacja BT Audio z tym samym telefonem działa, natomiast w żaden sposób nie da się uzyskać połączenia BT Telefon.

Co ciekawe, przed aktualizacją softu MZD Connect komunikacja w obu trybach z tym samym telefonem z Androidem 6.0.1 działała. Miałem tylko częste problemy z przerywaniem dźwięku odtwarzanego w trybie BT Audio (np. ze Spotify) po powrocie do odtwarzania po zakończeniu prowadzonej rozmowy telefonicznej. Żeby rozwiązać problem trzeba było ręcznie rozłączyć połączenie BT i połączyć się ponownie. Podczas przeglądu zgłosiłem ten problem, co skończyło się aktualizacją MZD Connect. Po aktualizacji od razu zaczęły się problemy z połączeniem BT Telefon.

Właściwie to teraz nie wiem czy problem jest po stronie Androida 6.0.1 czy najnowszego softu MZD Connect.
cheniek
 

Postprzez dydek » 19 wrz 2016, 10:17

Dodam tylko że OnePlus3 ma ten sam problem ( and 6.0.1 ), połączenie jedynie w trybie Audio, czy pórbie połączenia Phone wszystko mieli mieli a potem finalnie się rozłącza.
Forumowicz
 
Od: 13 wrz 2016, 13:26
Posty: 87 (0/2)
Auto: Mazda3 2.0AT `16 skypassion

Postprzez dydek » 21 wrz 2016, 22:30

Mały update może komuś się przyda, dzisaij wyszła aktualizacją OnePlus3, jako jeden z bugfixów był własnie bluetooth, po aktualizacji wszystko działa jak należy. Więc wychodzi na to że probem nie łączenia w takim przypadku leży po stronie telefonu ( przynajmniej w moim przypadku :) ) .
Forumowicz
 
Od: 13 wrz 2016, 13:26
Posty: 87 (0/2)
Auto: Mazda3 2.0AT `16 skypassion

Postprzez MichG » 4 gru 2016, 09:42

Witam wszystkich.
Do tej pory zestaw bluetooth działał prawie b.dobrze. Od kilku dni mam problem z przekazywaniem głosu w trakcie połączenia. Nie grzebałem nic w ustawieniach, anie nie wykonywałem żadnej aktualizacji. Wszystkie pozostałe funkcje działają poprawnie. Nie ma dźwięku oczekiwania na połączenie, jest tylko cisza i "biegnący" licznik czasu połączenia. Miałem już taki przypadek, ale usunięcie urządzenia i ponowne sparowanie pomogło.
Problem dotyczy telefonu Motorola Moto G 2nd, android 6.0.
Jak macie jakieś pomysły, to poproszę. Szukałem w wątkach o zestawie, ale nie udało mi się znaleźć czegoś pasującego.
ASO oczywiście się <dupa> , bo telefon nie jest na liście sprawdzonych modeli.

Dopisano 4 gru 2016, 15:11:

Na chwilę obecną poradziłem sobie robiąc reset systemu. Odłączenie akumulatora pomogło. Świadczy to (moim zdaniem) o problemie z systemem samochodu, nie telefonu. Zobaczę, co powie ASO.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 lip 2016, 09:40
Posty: 136 (0/10)
Skąd: Serock
Auto: Mazda 3 '2024 SDN, 150KM, AT, Zircon Sand.
Była: Mazda 3 '2017 120 KM, MT, SDN, SnowFlake.

Postprzez wojtix » 4 gru 2016, 19:39

Też mam ten sam model telefonu i androida. Z rozmową nie ma problemu, ale np nie podpisuje kontaktów, przy odczycie smsa, wykonanych połączeń (są same numery). Poprzednio były wyświetlane zdjęcia kontaktów, teraz ich brak. A gdzie można zdobyć listę sprawdzonych modeli telefonów? Z Samsungiem lepiej działało.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 sie 2014, 10:32
Posty: 258 (10/13)
Skąd: KRK
Auto: Mazda 3 Sedan, SkyEnergy, 120KM 6MT

Postprzez MichG » 4 gru 2016, 22:25

Lista jest na MyMazda. Jest tam Motorola Moto G 3rd generation.
U mnie większych problemów nie ma. Czasami coś z opóźnieniem wczytuje, ale generalnie jest OK. Głównym problemem jest łączenie z samochodem w trakcie rozmowy, która rozpoczęła się przed wejściem do auta. Potrafi nie połączyć telefonu i trzeba usunąć urządzenie i wykonać ponownie parowanie.
W poprzednim aucie, Citroen C4 GP, bluetooth działał wzorcowo. Może kiedyś i ten zostanie dopracowany? ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 lip 2016, 09:40
Posty: 136 (0/10)
Skąd: Serock
Auto: Mazda 3 '2024 SDN, 150KM, AT, Zircon Sand.
Była: Mazda 3 '2017 120 KM, MT, SDN, SnowFlake.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323