Panel i jego możliwości

Dział przeznaczony do rozwiązywania problemów z systemami elektronicznymi nadwozia

Postprzez gudmiro » 1 wrz 2014, 22:08

Witam

zastanawiam się czy możliwe jest, czy ktoś próbował, wyświetlić na panelu jakiś obrazek? np w formie wygaszacza czy tła.
czy możliwe jest wyświetlenie podglądu zdjęć osób z kontaktów w telefonie?
Skoro wyświetla obrazy map z nawigacji to pewno jest jakiś sposób na obrazki.

Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 28 lip 2014, 19:01
Posty: 5
Auto: Mazda3 BM SEDAN SKYACTIV-G 120KM 6MT ver skyENERGY 2014

Postprzez SoulRed » 2 wrz 2014, 00:33

Wydaje się, że obecnie oprogramowanie MZD Connect jest zamknięte i dopóki nie pojawi się jego nowa wersja, dostępne będą tylko te funkcjonalności, które widzimy w interfejsie użytkownika. Zastanawiam się, co miałeś na myśli, pytając "czy ktoś próbował" i "jakiś sposób". Albo Mazda udostępni dodatkowe aplikacje lub ich nowe wersje, albo firmy trzecie zdobędą informację potrzebne do rozwoju niezależnego oprogramowania dla MZD Connect. Swoją drogą, przykładem tego o co pytasz, jest wyświetlanie okładek płyt, które mogą być zapisywane w katalogach zawierających albumy z plikami w formacie mp3. U Ciebie też to z pewnością działa.

Pewną nadzieję na rozwój oprogramowania MZD Connect może budzić taki oto tekst, który znalazłem na australijskich stronach Mazdy:

MZD Connect

A next-generation car connectivity system that enables you to safely enjoy the convenience of your smartphone while in your car.

• Enables the use of a variety of website applications and services such as Aha by linking with your smartphone
• The in-vehicle software can be updated to support additional functions and evolving smartphone operating systems so that it will never go out-of-date.
• A flexible hardware structure featuring a module unit for each function allows the system to meet a wide range of needs flexibly.
• Moving forward, the range of applications and services available with the system will be expanded.
Początkujący
 
Od: 9 sie 2014, 09:28
Posty: 12
Auto: Mazda 3, SkyEnergy, 2.0AT

Postprzez child » 3 wrz 2014, 14:13

gudmiro napisał(a):czy możliwe jest wyświetlenie podglądu zdjęć osób z kontaktów w telefonie?


Tak, mi się wyświetlają.

Skoro wyświetla obrazy map z nawigacji to pewno jest jakiś sposób na obrazki.


Wyświetlacz ten charakteryzuje się posiadaniem pikseli, co niejako implikuje możliwość wyświetlania obrazków :D

Natomiast gdybyś bardziej konkretnie napisał, o co ci chodzi, to może byśmy mogli udzielić sensowniejszej odpowiedzi.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2013, 19:27
Posty: 1820 (56/126)
Skąd: Brzezina
Auto: ND '18
b: NB '00
b: BM '13
b: EC '97
b: BK '07

Postprzez woytaski » 23 wrz 2014, 13:25

Zauważyliście zapewne, że przy wyświetlaniu stacji jest okienko w którym możliwe jest wyświetlenie obrazka...
Zastanawiam się czy samo nadawanie w formie cyfrowej DAB+ rozszerza funkcjonalność o grafikę stacji?
Czy podłączenie systemu do sieci wifi, rozszerza jakość funkcjonalność, coś zmienia??
Forumowicz
 
Od: 13 maja 2014, 13:32
Posty: 110 (1/2)
Auto: Mazda CX-5 black&white

Postprzez creet » 23 wrz 2014, 22:34

woytaski napisał(a):Czy podłączenie systemu do sieci wifi, rozszerza jakość funkcjonalność, coś zmienia??


Nie, a przynajmniej ja nic takiego nie zauważyłem (wersja systemu 0.29).
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 sty 2014, 23:31
Posty: 621 (63/38)
Skąd: Warszawa
Auto: 2014 Matsuda Axela SkyPassion 2.0 165HP

Postprzez ulmen » 24 wrz 2014, 09:36

woytaski napisał(a):Zastanawiam się czy samo nadawanie w formie cyfrowej DAB+ rozszerza funkcjonalność o grafikę stacji?

Pierwsze słyszę aby Mazda obsługiwała DAB'a.
Forumowicz
 
Od: 16 gru 2013, 17:55
Posty: 368 (6/4)
Skąd: Wrocław
Auto: BM 2.0 120KM Titanium Flash
Sky Motion

Postprzez Vialo » 3 paź 2014, 00:03

Witam! Od wtorku jestem szczęśliwym posiadaczem nowej Mazdy 3 i odrazu mam oraz pytań.

1.Czy są dostępne jeszcze jakieś aplikacje do niej prócz tych standardowych?

2.Pisza o możliwości obsługi serwisu Facebook, lecz do tej pory nie umiałem tego znaleźć.

3.Nie odtwarza płyt DVD. W instrukcji wyczytałem, iż posiadają to tylko wybrane modele, ja posiadam Skyenergy. Jest jakas inna możliwość odtwarzania filmów?

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 2 paź 2014, 23:51
Posty: 6 (1/0)
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Auto: Mazda 3, 2.0 120 KM Mt, 2014, hatchback

Postprzez lantern » 3 paź 2014, 00:53

Witam,

1.Nie ma dostępnych innych aplikacji.
2.Jeśli chodzi o Facebooka to jest tylko możliwość odczytywanie nowych wiadomości za pomocą aplikacji AHA radio. Sam konta na tym serwisie nie posiadam tak więc nie mam doświadczenia. Wiem tylko, że wszystko musisz skonfigurować w aplikacji AHA na telefonie.
3.Chodzi Ci o płyty DVD z filmami? Nie ma takiej możliwości w żadnej Mazdzie 3 (przynajmniej w Polsce).

Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 14 kwi 2014, 00:10
Posty: 25
Auto: Mazda 3 BM Sedan Jet Black

Postprzez woytaski » 3 paź 2014, 11:48

Vialo napisał(a):[...]2.Pisza o możliwości obsługi serwisu Facebook, lecz do tej pory nie umiałem tego znaleźć.[...]

Aplikacja AHA Radio. Wymaga zalogowania do FB w trakcie jej pierwszego uruchomienia.
Jak to działa? Szału nie ma... Pokazuje i przy okazji lektor czyta nazwy osób/ stron, które pojawiają się na tablicy w Twoim FB. Nic więcej zrobić się nie da...
Forumowicz
 
Od: 13 maja 2014, 13:32
Posty: 110 (1/2)
Auto: Mazda CX-5 black&white

Postprzez czarmi » 6 paź 2014, 18:48

Witam.
Podłączę się do wątku, mianowicie chodzi mi o podświetlenie panelu (ekranu). Podczas jazdy, przy zapadaniu zmierzchu, automatycznie włączają mi się światła mijania ze świateł do jazdy dziennej, a po chwili ekran panelu ściemniał i to znacznie. Tak, że ledwie cokolwiek było na nim widać. Czy to jest zasługa tego, że w ustawieniach ekranu mam zaznaczony tryb automatyczny. Na jakim trybie ustawienia ( auto, dzień, noc) jeździcie. <co?>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 cze 2014, 22:04
Posty: 1410 (38/46)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 3 BM, 120KM 6MT, SD SkyEnergy, soul red 14'
była ...

Postprzez nexus30 » 6 paź 2014, 19:06

Ja mam swój na auto i w nocy przyciemnia się odpowiednio, tak żeby po oczach nie dawał. Może spróbuj się pobawić suwakiem od jasności w ustawieniach.
Forumowicz
 
Od: 12 lip 2014, 17:18
Posty: 226 (3/5)
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 3 BM 2.0 165 KM Soul Red 2014

Postprzez czarmi » 6 paź 2014, 19:29

No właśnie się pobawiłem. Nieznacznie, ale jednak przesunąłem suwak rozjaśniając trochę ekran. Może dlatego on się bardziej "przyciemnił", bo nastąpiła większa różnica między rozświetlonym ekranem, a oświetleniem zewnętrznym? Przypomnę, że nastąpiło to kiedy nie było jeszcze ciemno, a zapadał dopiero zmierzch. Muszę jeszcze poobserwować ten fakt podczas jazdy gdy na zewnątrz jest szaro, bo wtedy ekran wygląda ... tak sobie <nie> . Dopiero rozkminiam swoją piękną.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 cze 2014, 22:04
Posty: 1410 (38/46)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 3 BM, 120KM 6MT, SD SkyEnergy, soul red 14'
była ...

Postprzez child » 6 paź 2014, 22:04

U mnie ustawienie "auto" nie działa – podejrzewam, że to w ogóle nie działa w mojej wersji wyposażenia (SkyMotion). Natomiast ogólnie zauważyłem tylko 2 ustawienia jasności (dzień/noc) – co niestety oznacza, że przy pewnych zakresach widzialności (właśnie zmierzch) jest dość kijowo.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2013, 19:27
Posty: 1820 (56/126)
Skąd: Brzezina
Auto: ND '18
b: NB '00
b: BM '13
b: EC '97
b: BK '07

Postprzez nexus30 » 6 paź 2014, 22:34

Ekran się przyciemnia jak czujnik zmierzchu zapali światła mijania. Niestety mimo ustawienia czujnika na najmniejszą czułość i tak światła zapalają się jak jest jeszcze dość widno.
Forumowicz
 
Od: 12 lip 2014, 17:18
Posty: 226 (3/5)
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 3 BM 2.0 165 KM Soul Red 2014

Postprzez Waikiki » 7 paź 2014, 04:50

Jak macie na maksa skręconą jasność (w prawo) dynksem przy zegarkach, to wpływ czujnika zmierzchu jest ograniczony. Tak wiec jeden klik w lewo i powinno byc lepiej.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 mar 2008, 12:43
Posty: 236 (0/9)

Postprzez ulmen » 8 paź 2014, 12:10

Waikiki napisał(a):Tak wiec jeden klik w lewo i powinno byc lepiej.


Właśnie niekonieczne. Mam wersję SkyMotion i przy zapaleniu świateł tablet przygasa. Natomiast ten jeden klik w prawo (ustawienie jasności na maksa) daje zbyt intensywne podświetlanie. Brakuje czegoś pomiędzy maksymalną jasnością przy wyłączonych światłach mijania a jasnością maksymalną przy zapalonych światłach mijania.
Forumowicz
 
Od: 16 gru 2013, 17:55
Posty: 368 (6/4)
Skąd: Wrocław
Auto: BM 2.0 120KM Titanium Flash
Sky Motion

Postprzez woytaski » 9 paź 2014, 13:56

Panowie,
Miał ktoś z Was problem z podłączeniem M3 do sieci wifi udostępnianej przez hotspota iPhone 5?
1. Uaktywniam sieć wifi w M3,
2. Uaktywniam hotspota w iPhone 5,
3. M3 wynajduje mi sieć (znajduje iPhone),
4. Wpisuję hasło zgodne z widniejącym w iPhone,
5. M3 szuka sieci, po czym wywala błąd sieci i <dupa>

Nie próbowałem jeszcze kablowego połączenia, ale wifi działa mi z laptokiem prawidłowo, a z M3 nie... <płacze>
Forumowicz
 
Od: 13 maja 2014, 13:32
Posty: 110 (1/2)
Auto: Mazda CX-5 black&white

Postprzez creet » 9 paź 2014, 16:29

woytaski napisał(a):Miał ktoś z Was problem z podłączeniem M3 do sieci wifi udostępnianej przez hotspota iPhone 5?<płacze>

Przypominam sobie, że ktoś tutaj opisywał że miał podobny problem – pomogła wymiana modułu WiFi. Oczywiście próbowałeś bezskutecznie sparować auto z innym telefonem?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 sty 2014, 23:31
Posty: 621 (63/38)
Skąd: Warszawa
Auto: 2014 Matsuda Axela SkyPassion 2.0 165HP

Postprzez am86 » 10 paź 2014, 08:04

woytaski napisał(a):Miał ktoś z Was problem z podłączeniem M3 do sieci wifi udostępnianej przez hotspota iPhone 5?


Mam ten sam problem. Ze wszystkimi urządzeniami mogę się połączyć – iPhone jako hotspot. Ale z mazdą nie ma szans. Dzisiaj wezmę jeszcze samsunga i zobaczę jaki będzie efekt. Jestem też dzisiaj w serwisie na wymianie oleju, to zapytam czy coś wiedzą na ten temat. Domyślam się, że nie będą wiedzieli – standard – w takim przypadku zgłoszę to na gwarancję, niech się MMP wypowie ;)
Forumowicz
 
Od: 8 maja 2014, 14:38
Posty: 141 (1/7)
Auto: Mazda 3 BM 165KM HB SkyPassion SoulRed ;)

Postprzez woytaski » 10 paź 2014, 09:15

Dziś sprawdzone na klasycznym routerze..
Sieć wykrywalna, podłączenie nadal niemożliwe...
W tym samym czasie iphone łączy się z tą alternatywną siecią bez zająknięcia...
Ewidentnie coś "nie halo" z wifi w autku :( Jestem już umówiony na wizytę w ASO.
Forumowicz
 
Od: 13 maja 2014, 13:32
Posty: 110 (1/2)
Auto: Mazda CX-5 black&white

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323