Strona 1 z 1

Problem z lampką ostrzegawczą i I-stop

PostNapisane: 2 gru 2024, 15:38
przez paola.3
Witam, spotkała mnie dziś niespodzianka, wsiadam rano do auta, odpalam i niespodzianka. Świeci się Główna lampka ostrzegawcza i miga na pomarańczowo lampka I-stop. Nie więcej poza tym się nie dzieje.
Dzwoniłam do serwisu no i oczywiście każą przyjechać, ale termin dopiero w następnym tygodniu :–(
Czy miał ktoś podobną sytuację? Nie wiem czy mogę spokojnie jeździć dopóki nic więcej się nie dzieje czy lepiej się wstrzymać.
Serwis sugerował problem z akumulatorem, ale byłam u nich na przeglądzie pod koniec października i stan naładowania akumulatora był ok.75%. Autko jest garażowane.

Re: Problem z lampką ostrzegawczą i I-stop

PostNapisane: 2 gru 2024, 16:51
przez krzychun
Ale na MZD nie ma nic więcej? Czy nie masz MZD?

Re: Problem z lampką ostrzegawczą i I-stop

PostNapisane: 3 gru 2024, 08:13
przez paola.3
Niestety nie mam MZD dlatego nie wiem nic więcej :–(

Re: Problem z lampką ostrzegawczą i I-stop

PostNapisane: 3 gru 2024, 09:18
przez krzychun
No to kup najtańszy ELM327 (20-30zł, z lepszych jest iCar) żeby odczytać podstawowe błędy, ale nie wszystkie błędy/system są wtedy dostępne.
Kup vLinker FD+ BT 4.0 za jakieś 250zł (coś staniało) do tego licencja na Forscan na komórkę (parę złotych) i masz dostęp do całej elektroniki Mazdy.
Lub podjedź do jakiegoś mechanika co ma dobry interfejs diagnostyczny do Mazdy.
Możesz też podjechać do gościa od akumulatorów i sprawdzić akumulator. Ale to takie szukanie po omacku...