Mazda CX-3 – problem z komputerem

Postprzez Savek.Te » 22 sie 2023, 23:44

Dobry wieczór, Mam Mazdę CX-3 rocznik 2019. Dwa dni temu przydarzył mi się taki problem. Jechałem A2 i kilka minut po włączeniu tempomatu schował mi się hud up, tempomat przełączył się w tryb Trip, włączyły się wszystkie kontrolki pomarańczowe, wyłączył się Auto Hold oraz zwariowała nawigacja (wskaźnik kręcił się w kółko, i co chwilę wyświetlał inny kierunek jazdy).
Zdjęcie w załączeniu.
Po kilku sekundach Hud Up podniósł się, ale reszta pozostała bez zmian. Auto prowadziło się poprawnie, aczkolwiek bez elektroniki (prędkościomierz zegarowy jak i na Hud Up wskazywał poprawnie). Zjechałem na najbliższy parking i do momentu wyłączenia silnika i zapłonu nic się nie zmieniało. Po ponownym włączeniu zapłonu wszystko wróciło do normalnego układu. Dalsza podróż przebiegła poprawnie. Czy możecie mi doradzić co to mogło być?
Załączniki
IMG_20230820_184228.jpg
Początkujący
 
Od: 21 sie 2023, 23:42
Posty: 1 (2/0)
Auto: Mazda CX-3;
Benzyna 2.0 Skypassion
120 KM

PostTen post został usunięty przez magnetyzer 17 lut 2024, 19:15.

Postprzez magnetyzer » 17 lut 2024, 19:15

Witam, nic nie poradzę, powiem tylko że miałem dokładnie taki sam efekt. Jechałem obwodnicą ale mimo choinki kontrolek auto jechało bez problemu. Po restarcie silnika wszystko wróciło do normy. Jeszcze jedna osoba na forum zgłaszała dokładnie taki sam błąd.
Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 gru 2019, 13:16
Posty: 40 (3/0)
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda cx-3 2019 r., 1998ccm, 121 KM, MT, kolor: machine grey, wersja skypassion z pakietem safety.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9