Mazda5 CW 2011 2.0 DISI 150 KM

Postprzez zygmubtBYK » 12 paź 2022, 22:39

Witam Wszystkich

Szukam pomocy z diagnozowaniu problemu. Moja Mazda 5 z 2011 posiada system i-Stop i z tego powodu samochód jest wyposażony w dwa akumulatory. Problem jaki u mnie się pojawił to że akumulator z i-Stopu ciągle się rozładowuje. Od razu nadmienię z systemu i-Stop używam od święta może raz na tydzień.
Pomierzyłam napięcia i mam następujące spostrzeżenia:
Podczas rozruchu auta za pomocą kluczyka prąd pobierany jest z obu akumulatorów przy rozruchu przy pomocy i-Stopu tylko z akumulatora i-Stop. Po uruchomieniu samochodu ładowanie pojawia się na obu akumulatorach a następnie w przeciągu kilkunastu sekund napięcie ładowania na akumulatorze z i-Stopu maleje(przypuszczam że system wykrywa że nie trzeba ładować i przestaje) akumulator główny jest ciągle ładowany. Jeżdżąc po mieście ciągle gasząc i zapalając samochód akumulator i-Stopu się rozładowuję, w momencie dużego rozładowania system zaczyna ładować akumulator i-Stop co trwa kilka dni jazdy(zależy od przejechanego dystansu) po czym cykl rozładowania zaczyna się od początku.

Moje pytania to
Czy podczas rozruchu z kluczyka poprawne jest to że prąd pobierany jest z obu akumulatorów?
Czy takie krótkie ładowanie akumulatora i-Stop jest poprawne?


Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 12 paź 2022, 22:02
Posty: 1
Auto: Mazda 5 CW 2011, 1999cm3/110kW, benzyna;
Mazda 2 2012, 1498cm3/75kW, benzyna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9