stuki z układu kierowniczego

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez dareme89 » 10 cze 2018, 11:18

Witam. poruszałem ten temat juz w innym temacie drgan, ale objawy sa troche inne wiec qwrzuce tutaj. walcze od 2 miesiecy z aso, bo przy kreceniu kierownica slychac stuki przy malej predkosci albo jak auto jedzie z mala predkoscia ( parkowanie ). Najbardziej jest to slychac na kostce brukowej, na betonie torche mniej, bardzo malo na asfalcie, a w aso gdzie maja kafle w ogole tego nie ma. najpierw czekalem miesiac na diagnoze nic nie slyszeli, zawiozlem drugi raz, pokazalem o co chodzi ( na szczescie maja kostke na parkingu ) no i niby cos posmarowali smarem i mialo byc super. dodam ze sam dzwiek jest taki jakby sprezyna skakala po mocowaniu. jak odebralem auto to fakt byla cisza przez kilka dni ale znowu sie zaczyna. poszperalem troszke w necie i jak sie okazalo jest to powszechna dolegliwosc cx3,6,cx5. ale oczywiscie nasze aso o niczym nie wie/ nie chce wiedziec. wrzucam Wam tutaj opis usterki, moje przypuszczenia sie potwierdzily, naprawa jest bardzo skomplikowana i trzeba AZ nalozyc ochrone gumowa na jeden zwoj :D:D:D:D no normalnie widac ze importer majatek straci na gumie za 5zł. ale jak zwykle maja nas w pupie. jutro jade z dokumentami do nich zobaczymy co powiedza.
Załączniki
amortyzator naprawa.pdf
(174.54 KiB) Pobrane 287 razy
Creaking noise from front shock absorber.pdf
(236.49 KiB) Pobrane 229 razy
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 mar 2016, 10:02
Posty: 482 (2/28)
Auto: Mazda CX-3 2.0 160km by DiSiTune SkyPassion

Postprzez Feston » 11 cze 2018, 08:35

Mam ten sam problem i moja mazda właśnie czeka na naprawę...ciekawe jak sobie poradzą...czy jak przyszedłeś z tymi papierami, to coś im w głowie zaświtało?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 sty 2016, 14:34
Posty: 41 (3/1)
Auto: CX-3 2.0 120 KM AT '16 SkyEnergy SoulRed fullLed

Postprzez Jerryz » 11 cze 2018, 15:52

O dzięki Ci wielkie. W końcu z jakimś papierem mogę do nich pojechać i pokazać. U mnie 2 razy coś poprawiali i starczało to na 2 tygodnie. W końcu z własnej inicjatywy wymienili amortyzator, ale oczywiście to nie nie dało. Po 2 tygodniach stuki powróciły. Z tym, że u mnie stuki słychać na dziurach i jazdach po hopkach.
PS
Dostałem już odpowiedź z serwisu, że nota ta nie obejmuje mojego auta. Tak więc problem dalej jest.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 2 maja 2010, 20:29
Posty: 25 (0/1)
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda CX-3 SkyPassion – 120KM – Soul Red – manual

Postprzez dareme89 » 11 cze 2018, 21:09

Dzisiaj niestety nie miałem czasu podjechać. W nocie masz numery Vin których to dotyczy, warto sprawdzić samemu.

Dopisano 12 cze 2018, 12:31:

Dzisiaj byłem.wg nich najpierw nota dotyczy mazdy 3 ( jak byk jest napisane ze Mazda cx3) później tłumaczyli ze to na wersje na us ( jest napis worldwide ). Także wg nich takiej noty nie ma. Zapytałem się dlaczego w Niemczech kilkanaście aut na samym forum naprawili wg tej noty, to nie potrafili nic powiedzieć. Umówiłem się na następny tydzień, dodatkowo zapisałem się tez do innego aso w okolicy zobaczymy jak sieci skonczy. Czas nagli bo ze względu na przebieg zaraz mi się gwarancja kończy.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 mar 2016, 10:02
Posty: 482 (2/28)
Auto: Mazda CX-3 2.0 160km by DiSiTune SkyPassion

Postprzez Marko5 » 12 cze 2018, 19:15

Witam,
Mam podobny problem, tylko mój samochód ma 5,000 km i 2 miesiące. Stuki dochodzą z przedniego zawieszenia np przy zjeżdżaniu z niskiego krawężnika, z tylnego przy jeździe po nierównej drodze a dodatkowo trzeszczy zawieszenie przy przejeżdżaniu przez leżącego policjanta. Samochód dziś zostawiony w serwisie . Zobaczymy co z tego wyniknie. Na razie to dramatycznie wygląda. :|
Przyłączam się do tematu. Napiszcie jak u Was przebiega naprawa, ja również dołączę swoje obserwacje.
Początkujący
 
Od: 13 maja 2006, 18:12
Posty: 22
Skąd: Radomsko
Auto: Mazda CX-3 2,0 SkyGo

Postprzez DAMIAN89 » 20 cze 2018, 09:35

Witam,

aż musiałem się zarejstrować. U mnie w Cx3 model z 2016 na 16" kierownica drższy od 15 tyś km. Przy pierwszym zgłoszeniu oczywiście pseudo mechanicy nic nie zauważyli. Przy drugim wspomnieniu tematu nadal drżącej kierownicy, Panowie testowali samochód przez cały dzień. Oczywiście stwierdzili, że autu nic nie dolega. Poprosiłem Pana kierownika do auta i w ciągu sekundy pokazałem problem. Wystarczy przekręcić delikatnie kieronicę w prawo lub lewo i czuć wibrację. Pan się mocno zdziwił. Umówiliśmy termin. Samochód jest już 2 tydzień i chyba przerasta to Panów mechaników. Powiem wam, że słabią mnie Ci specjaliści. Oczywiście problemem było, aby dostać samochód zastępczy bo przecież nie wiedzą czy to awaria czy to z mojego problemu.
Początkujący
 
Od: 20 cze 2018, 09:10
Posty: 6
Auto: cx-3 2016

Postprzez dareme89 » 20 cze 2018, 15:39

U mnie to samo. Powiedzieli ze wszystko przesmarowali, jutro odbieram auto. Wiadomo ze nic to nie da. 3 razy całe zawieszenie smarowali a wiadomo ze dźwięk jest typowo od sprężyn. Ręce opadają. Noty serwisowej nie uznają. Najprawdopodobniej będę uderzał do niemieckiego serwisu. Aha u mnie jeszcze zarzucają felgi 19”. Powiedzieli ze mam przyjechać na zimowkach. Jak im przypomniałem ze pierwsze zgłoszenia były w lutym jak auto było na Zimowkach to nagle mega zdziwienie ale dalej podtrzymuja ze mam na zimowkach przyjechać. Powiedziałem im ze ja na zimowych gumach nie będę jeździć przy takich temperaturach.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 mar 2016, 10:02
Posty: 482 (2/28)
Auto: Mazda CX-3 2.0 160km by DiSiTune SkyPassion

Postprzez MadziaQ » 21 lip 2018, 09:51

Witam,
Czy ktoś już definitywnie rozwiązał problem stukania w zawieszeniu?
Osobiście mogłabym zamieszkać chyba w ASO, regularnie już tam jeżdżę prawie co tydzień. Problem jest ze stukaniem w zawieszeniu generalnie podobnie jak u innich zostały mi już wymienione łożyska amortyzatorów z obu stron. Po tej wymianie nadal stukalo z prawej strony, wiec założyli te gumy na sprężyny dalej bez efektów, z racji że z prawej strony mocno słychać stukanie a z lewej tylko czasmi to stwierdzili że to pewnie amortyzator. Czekałam na amorek ponad miesiac wymienili po mimo że na stacji diagnostycznej wyszło iż amorki są wszystkie dobre. Po kilku dniach znowu zaczęło stukać jednak troche bardziej głucho niż wcześniej. Pojechałam i stwierdzili że pewnie łącznik stabilizatora. W przyszłym tygodniu jadę na wymianę. Mam już dosyć tego jeżdżenia... i nieudolnych napraw. Czy ktoś może ma pomysł na tą usterke i na ASO? Dodam że samochd jeździ jak na razie prosto, nic nie ściąga, stuka głównie przy jazdach po drobnych nierownosciach i czasami przy skręcaniu.
Początkujący
 
Od: 17 paź 2017, 19:00
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX3, SkyPassion, AT, AWD 150KM, Soul Red

Postprzez Mariusz-TT » 21 lip 2018, 11:23

Które ASO Ci to robi?
Forumowicz
 
Od: 25 kwi 2016, 17:02
Posty: 196 (4/5)
Auto: Mazda 3 sedan Energy 2,0 120 KM,2016

Postprzez MadziaQ » 21 lip 2018, 11:55

Mariusz-TT napisał(a):Które ASO Ci to robi?


Bomo Motors a to ma jakies znaczenie?
Początkujący
 
Od: 17 paź 2017, 19:00
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX3, SkyPassion, AT, AWD 150KM, Soul Red

Postprzez andrep » 21 lip 2018, 14:17

Koledze Mariusz-TT pewnie chodzi o to że "twoje" ASO coś próbuje zrobić-naprawić :) a inne wcale nie widzą problemu i nie garną się do roboty :D lub jak pisze dareme89 tylko smarują :D ,dlatego pewnie pyta? – mogę się mylić :)
Mazda CX3 AWD Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 16:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Postprzez Mariusz-TT » 21 lip 2018, 15:52

Dobrze kombinujesz;)
W stolicy masz jeszcze kilka ASO
Co do twojego ASO nie mam jakiejkolwiek opinii
U mnie,co prawda w 3 tez stukało i za trzecim podejściem udało im się to skutecznie wyeliminować
Sugeruje zatem zmienić ASO
Ja ze swoim walczyłem u Golebiewskich
Forumowicz
 
Od: 25 kwi 2016, 17:02
Posty: 196 (4/5)
Auto: Mazda 3 sedan Energy 2,0 120 KM,2016

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9