Strona 1 z 1
Zmiana foteli na elektryczne skóry cx3 2016

Napisane:
6 wrz 2022, 08:30
przez klosio93
Witam serdecznie wszystkich.
Mam pytanie czy jest możliwość zamiany foteli na podgrzewane z elektryką ? mam zwykły welur ale chciałem zamienić. Pierwsze pytanie czy wiązki wszystkie są poprowadzone? Wcześniej miałem gh i tam wszystkie wtyczki i połączenia były już w aucie. Wystarczyło przełożyć siedzenia i podłączyć. Macie jakieś doświadczenie z tym ?

Napisane:
6 wrz 2022, 08:50
przez darrecki
Zależy jaką masz wersję. Jak taką, gdzie była opcja skóry, to wszystko powinno się dać przełożyć bezproblemowo (nowe fotele muszą być z tego samego rocznika co obecne).
Jeśli natomiast masz wersję podstawową, może być problem.
Re: Zmiana foteli na elektryczne skóry cx3 2016

Napisane:
6 wrz 2022, 09:47
przez andrep
Kolego klosio93 z tego co pamiętam w 2016 r nie było oferowanych foteli elektrycznych dopiero od 2017.
W załączniku opcje które można było wtedy zamówić

Re: Zmiana foteli na elektryczne skóry cx3 2016

Napisane:
6 wrz 2022, 13:11
przez klosio93
Ok bardzo dziękuję, ale to samo się tyczy podgrzewanych skór ? Wiem, ze były takie w sprzedaży bez elektryki. Ciekawe czy są wtyczki za panelam z klima i pod siedzeniami wiązki…
Dopisano 6 wrz 2022, 12:19:
Opcja podgrzewanych była w moim roczniku więc teoretycznie kupuje podgrzewaną skórę i jest plug&play?

Napisane:
6 wrz 2022, 14:13
przez darrecki
Jak masz klime automatyczną / czujniki na szybie to i dużą szansę, że wszystko już będzie w wiązce. A jak SkyPassion bez skóry to w zasadzie 100%
Andrep wrzucił konfigurator z tych lat, wystarczy sprawdzić czy taka opcja istniała w cenniku, ciągle nie napisałeś jaką wersję i z jakiego rynku masz auto.
Podgrzewanie zapewne jak i klima + ogrzewanie szyby z tyłu jest po CAN, nie potrzebuje żadnych dodatkowych kabelków do panelu sterowania, a jedynie 2 dodatkowe w wiązce fotela. Jeśli podasz VIN (bez ostatnich 6 znaków mogę Ci sprawdzić czego szukać pod fotelem.
Jeśli zaś masz wersję podstawową z klimatyzacją manualną to raczej szanse na powodzenie = 0
Re: Zmiana foteli na elektryczne skóry cx3 2016

Napisane:
6 wrz 2022, 14:16
przez klosio93
Mam wersje skymotion z klimatyzacją automatyczną. Dobra to będę się zabierał za otwieranie panelu klimy zerknąć co tam siedzi. Zacznę od odłączonych kabli pod siedzeniem bo powinny takie być do maty grzewczej


Napisane:
6 wrz 2022, 14:18
przez darrecki
Zobacz na mój zedytowany post
Re: Zmiana foteli na elektryczne skóry cx3 2016

Napisane:
6 wrz 2022, 14:21
przez klosio93
mam wersje z polskiego salonu 2016 rok skymotion chyba. JMZDK6W7610xxxxxx

Napisane:
6 wrz 2022, 20:53
przez darrecki
Ogrzewanie foteli nie jest takie proste jak myślałem, jest do tego osobny przekaźnik i kontroler.
Do kontrolera idą 2 kabelki (z przełącznika na desce) kolory LG i BR (4B i 4A), ten znajduje się pod fotelem pasażera. Do tego w tej samej wtyczce są jeszcze 4 kable które idą pod fotel kierowcy – RBVG. Fotel pasażera jest podłączony bezpośrednio do modułu.
Jeśli nie masz 4A i 4B, to wg mnie szkoda zachodu.
Schemat dołączony
Re: Zmiana foteli na elektryczne skóry cx3 2016

Napisane:
7 wrz 2022, 07:45
przez klosio93
Ok dziękuję za pomoc. Bardzo ułatwi mi to życie
