Renowacja podlokietnika

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez dareme89 » 20 kwi 2019, 16:46

Witam. Mój podłokietnik po 120tys km wyglądał tak, od razu mówię ze był traktowany jak normalna skóra czyli smarowany co 2 tyg.

Obrazek

kupiłem materiał przez internet i taki klej

Obrazek

Pierwsze co to odkręcamy podłokietnik na 4 śruby imbus. Później musimy odłączyć od siebie część która się przesuwa przód tył w podłokietniku. po wysunięciu na max do przodu trzeba podważyć materiałową część aby przeskoczyła za te blokujące ząbki i wysunąć do przodu do konca, mamy później taki widok

Obrazek

Obrazek

odkręcamy 5 śrubek torxów i mamy juz osobno element który mamy obszyć. wszystko odtłuściłem benzyną ekstrakcyjną, spryskałem zarówno podłokietnik jak i nowy materiał klejem, odczekałem 2-3 minuty i zacząłem kleić. trzeba bardzo mocno naciągać materiał, polecam robić to z kimś żeby trzymał podłokietnik. ja zablokowałem w imadle ale idealnie nie było. materiał zaciagamy aż pod spod. wyglada to wtedy tak, mialem to jeszcze obrabiać i wycinać nadmiar ale doszedłem do wniosku ze tak będzie lepiej dociskać.

Obrazek

wszystko skręcamy w odwrotnej kolejności. efekt końcowy

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 mar 2016, 11:02
Posty: 482 (2/28)
Auto: Mazda CX-3 2.0 160km by DiSiTune SkyPassion

Postprzez Furiat » 21 kwi 2019, 11:22

Bardzo ładnie :)

BTW ostatnio dostałem samochód zastępczy – nową cx-3 – i tam wnętrze i podłokietnik są o wiele lepiej przemyślane.

Jak sobie teraz pomyślę, że za swój (taki jak Twój) podłokietnik dałem chyba 1200 zł to... <glupek2>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2016, 16:17
Posty: 120 (1/0)
Auto: Mazda CX-3 2016

Postprzez dareme89 » 21 kwi 2019, 12:34

Koło 1k kosztował :) no fakt, ale wtedy jak braliśmy to nie było zamienników plus ja miałem nieprzyjemność jechać cx3 bez podłokietnika to dla mnie dramat. Nowe wnętrza ze zintegrowanymi podłokietnikami wyglądają świetnie i nie oszukujmy się powinny tak wyglądać od początku. Ale mazda nie miałaby co poprawiać jakby od razu dali wszystko widać to m. Im. Po przygotowanym miejscu na przycisk od podgrzewanej kierownicy.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 mar 2016, 11:02
Posty: 482 (2/28)
Auto: Mazda CX-3 2.0 160km by DiSiTune SkyPassion

Postprzez andrep » 21 kwi 2019, 14:12

A właśnie że zamienniki były :D ja za swój dałem mniej bo ok. 400zł <oczko>
Kawał dobrej roboty z tą renowacją <spoko> , u mnie jak fabryczny , ale dopiero trochę ponad 25 tyś przebiegu :)
https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... 9&t=191841
Mazda CX3 AWD Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 17:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Postprzez krzychun » 21 kwi 2019, 16:31

dareme89 napisał(a):od razu mówię ze był traktowany jak normalna skóra czyli smarowany co 2 tyg.


Pierwsze to wpędzasz mnie w kompleksy bo ja swoją skórę to mam zamiar raz na pół roku natrzeć chusteczkami do skóry...

A druga rzecz tak po wyglądzie pęknięcia to eko skóra jest więc smarowanie jej chyba nie pomaga...

Ale za to teraz masz ładniejsze <spoko>

Furiat napisał(a):nową cx-3 – i tam wnętrze i podłokietnik są o wiele lepiej przemyślane.


Moim zdaniem wnętrze się naprawdę sporo zmieniło. Przedliftowe było jak w Mazda 2. Teraz nabrało poważniejszego charakteru.
Forumowicz
 
Od: 22 paź 2018, 15:39
Posty: 1006 (6/67)
Auto: CX-3 AT AWD 2018 SkyPassion

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9