Modyfikacje Car Audio w cx 3

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez toruńczyk » 15 sty 2020, 07:39

Nie mam Bose ...ale mnie zadawala odbiór tylko że z innych źródeł nadawania – nie org. radio Mazdy ! :(
Obecnie odbieranym radiem jest Replaio z Android Auto – polecam ! <spoko>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2015, 21:02
Posty: 501 (16/40)
Auto: Mazda CX-3 – 2016r. , 2.0Pb – 120KM , AT , Sky Passion , Soul Red .

Postprzez kozo » 15 sty 2020, 16:32

boncio napisał(a):Czy u Was polepszyła się jakość dźwięku po pewnym czasie – wygrzanie głośników?
Bo dla mnie po 2000km jest słabo po prostu. Czytałem, że jest brak dynamiki i płaski dźwięk, ale myślałem, że z Bose będzie jednak lepiej, a tu kicha.


w cx3 + bose jest wg mnie taka zależność – tego zestawu słucha się tylko w trybie radio dab – zwykły tuner radiowy to normalnie gorzej niż w seicento, mp3 troszkę lepiej. Cyfrowe radio dla mnie dopiero pokazuje jakieś tam możliwości tego sprzętu
Forumowicz
 
Od: 16 lis 2013, 15:15
Posty: 137 (7/3)
Auto: CX3

Postprzez boncio » 15 sty 2020, 17:19

Radio jako źródło przemilczę, bo pomijając ograniczenia FM to tak samo słabo gra dla mnie DAB+. Całkowicie nie słychać różnicy w dźwięku, tak jakby DAB też miało obciętą górę >16kHz i nie ma też słyszalnej różnicy w dynamice. U siebie w aucie słyszę dużą różnicę jak przełącza się automatycznie z DAB na FM przy zaniku sygnału DAB.

Ale nie o radio mi oczywiście chodzi, tylko inne źródła. Póki co miałem możliwość słuchać tylko BT audio i nadal <dupa> mi nie urwało, nie ma wielkiej różnicy, trochę więcej wysokich tonów. Jedyne co, to można słuchać głośno, ale za to bez wyrazu. Nie zmieni tego żaden dodatkowy wzmacniacz jak przedwzmacniacz jest słaby.
Ja natomiast wolę słuchać ciszej, ale słyszeć niski i średni bas, a tego mi brakuje. Z subem to powinienem nawet czuć bas... Aż sprawdziłem, czy sub w ogóle jest podłączony... Nie sprawdzałem, czy faktycznie działa. W drugim aucie mam basy ustawione na "0" i jest ich znacznie więcej bez suba niż w Maździe z i ustawieniem na maksa.
Muszę sprawdzić jakieś staromodne CD :D

Średnio mi się uśmiecha wymiana głośników.

Dodam od razu, że nie chodzi mi o jakość B&O z Audi A8, (jedno z lepszych fabrycznych audio jakie ostatnio słuchałem), bo i głośników tam jest prawie 4x więcej a cena taka jak połowa bazowej cx-3 ;) Chodzi o zaledwie niezłą jakość dźwięku i szukam rozwiązania.
Forumowicz
 
Od: 4 gru 2019, 17:47
Posty: 59 (0/3)
Auto: Mazda CX-3 2019, Soul Red Crystal, 2.0/121 KM, Sky Passion+Pakiet Safety

Postprzez andrep » 15 sty 2020, 17:33

kozo napisał(a):zwykły tuner radiowy to normalnie gorzej niż w seicento

W wielu wątkach dot. radia wyrażałem opinię na temat tunera w Maździe (na poprzedniej str. też), dlatego polecam spróbować to radio internetowe które poleca kol. toruńczyk , ja też go używam <spoko>. A jak ktoś ma jeszcze AA to super bo po wejściu do autka wszystko się samo uruchamia <jupi>
Ja mam testową płytę Car Audio-profesjonalną i dodam że świetnie CD odtwarza :) , oczywiście nie za głośno mogę ją odtwarzać bo głośniki by eksplodowały :D
Jeśli chodzi zużycie danych internetowych przez Replaio Radio to jest minimalne w stosunku do dostępnie przyznawanych limitów przez operatorów <spoko>
Mazda CX3 AWD Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 17:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Postprzez krzychun » 15 sty 2020, 18:07

boncio napisał(a):Póki co miałem możliwość słuchać tylko BT audio


Może weź po prostu płytę lub USB? Bo BT to zależy też od nadajnika jaki standard BT zostanie użyty... Ja zawsze wolałem płaskie pasmo (nie lubię podkręconego basu i wysokich) i mi Boose pasuje.
Forumowicz
 
Od: 22 paź 2018, 15:39
Posty: 1006 (6/67)
Auto: CX-3 AT AWD 2018 SkyPassion

Postprzez boncio » 15 sty 2020, 22:08

Też miałem testową car audio CD, ale nie mogę jej znaleźć :(

W obu autach (i jeszcze w poprzednim żony) są te same telefony i BT minimum 5.0. Auta mają starsze wersje BT, choć od 2.0 już jest A2DP. Spotify płatny ma identyczną i bardzo dobrą jakość dźwięku i tylko w Maździe gorszej jakości.
Tutaj problemem jest Przedwzmacniacz/wzmacniacz lub głośniki. Muszę posłuchać CD, z USB i nowej 3 lub cx-30.
A może zbyt przywykłem do dobrego dźwięku :)
Forumowicz
 
Od: 4 gru 2019, 17:47
Posty: 59 (0/3)
Auto: Mazda CX-3 2019, Soul Red Crystal, 2.0/121 KM, Sky Passion+Pakiet Safety

Postprzez xxxp77 » 18 maja 2021, 21:23

Panowie, ktoś z Krakowa lub okolic ma cx3 z systemem bose? Byłaby szansa się spotkać dokonać odsłuchu?
Sam wymieniałem głośniki w mojej maździe gdyż podstawowe głośniki to tragedia.
Początkujący
 
Od: 17 maja 2021, 18:07
Posty: 5
Skąd: Kraków
Auto: Mazda CX3 2015,Soul Red, AWD 2.0 150 KM, MT, Sky Passion

Postprzez andrep » 18 maja 2021, 22:03

Ja mam bose , wyślę Ci tel. na PW zadzwoń to się spotkamy <oczko>
W systemie Bose też rewelacyjne nie są, sam się zastanawiałem nad wymianą...
Gdyby ktoś chciał modyfikować system to może się przydać :
https://www.mazda3revolution.com/thread ... is.239175/

PS
Dzięki kolego za sympatycznego spota , do następnego i mam nadzieję w szerszym gronie papa
(autko-audio masz super zrobione)
Mazda CX3 AWD Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 17:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9