Kampania – wątek dyskusyjny.

NA PRZEJŚCIU NIE MA LEPSZYCH!

Postprzez Grzyby » 6 mar 2019, 12:04

Kilka razy jak byłem u rodziny (Niemcy, pod granicą z Francją), zawsze szokowało mnie to, że ja podchodzę do przejścia, a auta z OBYDWU stron ulicy się zatrzymują.
Nie że zamierzam wejść na ulicę ale ewidentnie mam 2-3m od jezdni ale widać że idę do przejścia. I bezwarunkowo wszystkie auta się zatrzymują. Zawsze mnie to zaskakiwało i nie mogłem się do tego przyzwyczaić po doświadczeniach z naszego kraju ....
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez tadziol » 6 mar 2019, 12:13

Grzyby napisał(a):Kilka razy jak byłem u rodziny (Niemcy, pod granicą z Francją), zawsze szokowało mnie to, że ja podchodzę do przejścia, a auta z OBYDWU stron ulicy się zatrzymują.

A zauważyłeś może tam takie zachowania pieszych jak u nas ? Włażenie na ulicę byle gdzie i byle jak,wymuszanie na kierowcach gwałtownych manewrów,hamowań etc ?
To przecież tylko doświadczenia z naszego kraju.
Obrazek
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 28 cze 2005, 19:13
Posty: 3235 (6/149)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GY
RF7J & V-Tech Box,CX-7 L3-VDT,BJ RF4F

Postprzez Bigbluee » 6 mar 2019, 12:39

Adoz napisał(a):Moje zdanie na temat pieszych jest takie że nigdy nie powinni mieć pierwszeństwa z wielu powodów np. chociażby wyobraźmy sobie jesień godzina 17 deszczyk i pieszy ubrany na czarno bez żadnego światełka ma peirwzeństwo na przejściu ja jego nei widzę bo widoczność każdy wie jaka jest on wchdozi pod samochód bo myśli że ja go widzę ja go zabijam i co ?ide do ciupy bo jakiś kretyn wymyślił durny przepis o pierwszeństwie pieszego.

Mówisz, masz, film jeszcze ciepły. Mimo ze widać bardzo szybko zbliżające się auto, pieszy postanowił wejsc na pasy. Cudem nie doszło do tragedii. Samochód jechał za szybko ale w taką pogode jak ciemnica i deszcz, g... widział czy ktos stoi przed przejsciem.
Pieszy mógłby sobie na nagrobku napisać: "Ave Maria, miałem pierwszeństwo"

https://www.youtube.com/watch?v=zPvgoxQPTiA
Mój 2.0 Pb jest taki sam jak Wasz 2.0 Pb :)
Forumowicz
 
Od: 23 lut 2016, 13:50
Posty: 795 (5/49)
Skąd: Poznań
Auto: Volvo S80 2.0 PB+LPG

Postprzez WisniaUs » 6 mar 2019, 12:45

Grzyby napisał(a):Tym hasłem sobie zaprzeczasz niestety. Nie pojmujesz jego kretynizmu?


Raczej ty nie pojmujesz swojego wiec jedz do tych swoich niemiec skoro tak strasznie ci sie tam podoba.Skoro kierowcy sa tak super oświeceni to niech sie zatrzymuja i przeprowadzaja pieszych za rączke.Strasznie trzeba być nie oświeconym zeby nie wiedziec ze jak mnie auto pier..lnie na przejsciu to moge zginąć.Mam przyklad z dzisiaj ,godzine temu ,dojezdzam do przejscia a tu pancia prosto z drzwi sklepu mi pod kola nie patrzac nawet w moja strone!! Zatrzymalem sie elegancko bo sie tego spodziewalem a pancia omal mnie wzrokiem nie zabila bo to ONA ma pierwszenstwo!!.Wystarczyłby wtedy autobus miejski pełen ludzi i pancia by dziś polegla na pasach z poczuciem swojego pierwszenstwa.A ty chcesz dać prawo pierwszenstwa ułomnym haah tak jak pewnie juz dales glos na ułomnego Kaczora buauhahahah.Niemiec czy kazdy inny nie ma mentalnosci polaka wiec nie porównuj innych narodów do naszego
WisniaUs
 

Postprzez radzi89 » 6 mar 2019, 12:59

Grzyby, przykładowo w USA to zawsze samochód ma pierwszeństwo. Pieszy musi czekać. Tam też nie słyszałem o milionach osadzonych w więzieniach ;)
Rafal
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 cze 2009, 11:45
Posty: 4700 (22/49)
Skąd: Szczecin
Auto: BMW E30
Porsche 911 4S – 996.2
Porsche 911 4S – 991.2
Porsche Macan T

Postprzez Grzyby » 6 mar 2019, 13:11

WisniaUs napisał(a):
Grzyby napisał(a):Tym hasłem sobie zaprzeczasz niestety. Nie pojmujesz jego kretynizmu?


Raczej ty nie pojmujesz swojego

Czy ja Cię obrażam? Nie, więc nie życzę sobie również żebyś zachowywał się jak cham.

WisniaUs napisał(a):Mam przyklad z dzisiaj ,godzine temu ,dojezdzam do przejscia a tu pancia prosto z drzwi sklepu mi pod kola nie patrzac nawet w moja strone!! Zatrzymalem sie elegancko bo sie tego spodziewalem

I w czym problem, żeby wszyscy tak robili? Zabolało Cię to?
Ten autobus, gdyby przepisy były inne, równiez by się zatrzymał.

WisniaUs napisał(a):A ty chcesz dać prawo pierwszenstwa ułomnym haah tak jak pewnie juz dales glos na ułomnego Kaczora buauhahahah.

Orzeszek Ci do tego na kogo głosowałem. Aczkolwiek mocno spudłowałeś. Można rzec – mocno ułomnie przeprowadziłeś ten swój wywód.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

PostTen post został usunięty przez kinki 6 mar 2019, 14:02.
Powód: OT

Postprzez macvas » 6 mar 2019, 13:33

Bigbluee napisał(a):Mówisz, masz, film jeszcze ciepły. Mimo ze widać bardzo szybko zbliżające się auto, pieszy postanowił wejsc na pasy. Cudem nie doszło do tragedii. [..]

https://www.youtube.com/watch?v=zPvgoxQPTiA

Film jak film, muszę przyznać, że kierownik z dużą precyzją się zmieścił za tym znakiem, a mi osobiście się spodobał jeden z komentarzy pod filmem:

widząc że stary przeżyje (samochód uciekł na bok), stara próbowała do ostatniej chwili go wpakować pod koła :)

Dlatego ja jestem dżentelmenem i zawsze na przejściu puszczam swoją babę przodem :>
Obrazek
Maciek
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Podlasia
 
Od: 17 sie 2013, 20:33
Posty: 2292 (24/111)
Skąd: Białystok / Wysokie Mazowieckie
Auto: JEST
Mazda6 GJ Sky-G 2.5 '14 SkyPassion
BYŁA
Mazda3 1.6 BK MZ-CD '05

Postprzez Grzyby » 6 mar 2019, 13:54

Bigbluee napisał(a):Mówisz, masz, film jeszcze ciepły. Mimo ze widać bardzo szybko zbliżające się auto, pieszy postanowił wejsc na pasy. Cudem nie doszło do tragedii. Samochód jechał za szybko ale w taką pogode jak ciemnica i deszcz, g... widział czy ktos stoi przed przejsciem.

I dlatego powinien zwolnić. Nie ma żadnego ALE. Szczególnie "w taką pogodę" :)

tadziol napisał(a):A zauważyłeś może tam takie zachowania pieszych jak u nas ? Włażenie na ulicę byle gdzie i byle jak,wymuszanie na kierowcach gwałtownych manewrów,hamowań etc ?
To przecież tylko doświadczenia z naszego kraju.

Tadziolu kochany, odpowiem Ci swoim cytatem:
szlag mnie trafia jak stojąc na przejściu i patrząc na swoje dzieci które podniesionymi rękami sygnalizują chęć przejścia i na sznur NIEZATRZYMUJĄCYCH się aut, czasem udaję że wchodzę na pasy – tylko po to żeby ktoś wreszcie k....wa się zatrzymał i nas przepuścił!
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

PostTen post został usunięty przez kinki 6 mar 2019, 14:02.
Powód: OT

Postprzez tadziol » 6 mar 2019, 14:10

Grzyby napisał(a):Tadziolu kochany

Żałuj,że nie widzisz mojej ucieszonej gęby. Jestem przeszczęśliwy ! Taka deklaracja !! <spoko> <spoko>
Taka sytuacja.... <lol>

Dobra,do rzeczy :

Grzyby napisał(a):Często spacerując z dziećmi szlag mnie trafia jak stojąc na przejściu i patrząc na swoje dzieci które podniesionymi rękami sygnalizują chęć przejścia i na sznur NIEZATRZYMUJĄCYCH się aut, czasem udaję że wchodzę na pasy – tylko po to żeby ktoś wreszcie k....wa się zatrzymał i nas przepuścił!

To już akurat wg mnie dotyczy kultury kierowców a i zarówno pieszych. A wszyscy wiemy że u nas z tym słabo i to bardzo. I żadne nawet najlepsze ustawy tego nie zmienią.
Obrazek
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 28 cze 2005, 19:13
Posty: 3235 (6/149)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GY
RF7J & V-Tech Box,CX-7 L3-VDT,BJ RF4F

Postprzez Pawko_6 » 6 mar 2019, 14:39

Z mojej firmy mam widok na duże skrzyżowanie drogi dwujezdniowej dwupasmowej.
Co drugi kierowca, na zielonej strzałce kierunkowej warunkowej w prawo, jedzie jak na zielonym światłe, w ogóle się nie zatrzymując, jadą między pieszymi, nie raz zmuszając ich do dziwnych zachowań, pomimo, że piesi mają wtedy pierwszeństwo. I co z tego?
Co z tego pierwszeństwa jak i tak będzie musiał stać i czekać aż ktoś się zatrzyma i czy w ogóle się zatrzyma. Bo jak wejdzie na wariata z pierwszeństwem (bo ma) to pojedzie na masce.
To jest w nas zakorzenione jak jazda prawym pasem, ruszanie na zielonym, tego nie wolno zmienić od tak z dnia na dzień. To tak jakbyśmy uznali jutro, że zasada prawej ręki zmienia się na lewą.
Wiadomo, że przyczyną wszystkich zdarzeń jest czyjś błąd, zagapienie lub "przegięcie tzw. pały".
Wielokrotnie widzę na swoim skrzyżowaniu jak karetka na sygnale musi się zatrzymać żeby puścić pieszych, którzy "mają pierwszeństwo". Ja przechodząc nawet na zielonym świetle rozglądam się czy mnie nikt nie rozjedzie, bo ktoś może jechać najeb.., zasłabnąć albo właśnie sobie na forum beztrosko odpisuje lub przegląda FB.
Dlatego idealnie byłoby aby tak jak w tej kampanii, nie ma lepszych, ale jeden drugiego rozumie i współpracuje, ale to lata edukacji, zmiany myślenia, mentalności.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 gru 2003, 15:25
Posty: 1083 (3/4)
Skąd: Białystok
Auto: Mazda6 GJ SkyActiv-G 2.5 '15 SkyPassion
CX-7 Sport EU powered by DISI-tune

Poprzednie auto:
Mazda6 GG L3 '02

Postprzez macvas » 6 mar 2019, 14:47

^up
ilekroć po pracy przejeżdżam obok Twojej firmy – a jadę prosto a nie w prawo – czuję na sobie ten wzrok i zwalniam pomimo zielonego, co by później nie było lipy jak mi pieszy na maskę się rzuci.. więc moje przyzwyczajenie "pruję bezmyślnie bo mam zielone" się już zmieniło – masz swój wkład hahaha
Obrazek
Maciek
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Podlasia
 
Od: 17 sie 2013, 20:33
Posty: 2292 (24/111)
Skąd: Białystok / Wysokie Mazowieckie
Auto: JEST
Mazda6 GJ Sky-G 2.5 '14 SkyPassion
BYŁA
Mazda3 1.6 BK MZ-CD '05

Postprzez WisniaUs » 6 mar 2019, 15:03

Grzyby napisał(a):Czy ja Cię obrażam? Nie, więc nie życzę sobie również żebyś zachowywał się jak cham.


Ale mi sie udało Cię podkrecić <faja> Peace Bro <spoko> ;)
WisniaUs
 

Postprzez tadziol » 6 mar 2019, 15:07

Pawko_6 a ja nie jeżdżę obok Twojej firmy...
Co robić ? JAK ŻYĆ ?? !!
Obrazek
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 28 cze 2005, 19:13
Posty: 3235 (6/149)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GY
RF7J & V-Tech Box,CX-7 L3-VDT,BJ RF4F

Postprzez Pawko_6 » 6 mar 2019, 15:56

tadziol <co?> :|
A nie jeździsz przypadkiem tam gdzie Grzyby stoi z dziećmi z podniesionymi rękami? :]
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 gru 2003, 15:25
Posty: 1083 (3/4)
Skąd: Białystok
Auto: Mazda6 GJ SkyActiv-G 2.5 '15 SkyPassion
CX-7 Sport EU powered by DISI-tune

Poprzednie auto:
Mazda6 GG L3 '02

Postprzez macvas » 6 mar 2019, 16:00

Taka sytuacja u Pawko_6 na skrzyżowaniu pod robotą ;P
obrazek.jpg
Obrazek
Maciek
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Podlasia
 
Od: 17 sie 2013, 20:33
Posty: 2292 (24/111)
Skąd: Białystok / Wysokie Mazowieckie
Auto: JEST
Mazda6 GJ Sky-G 2.5 '14 SkyPassion
BYŁA
Mazda3 1.6 BK MZ-CD '05

Postprzez WisniaUs » 6 mar 2019, 16:00

Pawko_6 napisał(a):A nie jeździsz przypadkiem tam gdzie Grzyby stoi z dziećmi z podniesionymi rękami?


hahaha hahaha hahaha :P :P <spoko> <spoko>
WisniaUs
 

Postprzez Grzyby » 6 mar 2019, 16:42

WisniaUs napisał(a):GRZYBY zakochany w niemcach dlatego dzieci nauczone podnosic ręce hahaha hahaha Heil Hitler :| <nie powiem> Upps sorry mialo byc Heil Merkel,Makrela czy jak jej tam :P

Daleki jestem od zakochania się w tamtej nacji. Ostatni raz byłem tam 7 lat temu na pogrzebie wujka.
Natomiast jeżeli jakieś rozwiązania mają dobre, to czemu miałbym nie chcieć żeby i u nas takie były?
Czemu miałbym nie chcieć żeby u nas uczestnicy ruchu drogowego byli względem siebie uprzejmi. Bo co? Bo lubię zapier....ć i jestem bardziej nieśmiertelny od pieszego bo siedzę w puszce?

Dziwny jesteś. W życiu mnie nie spotkałeś ale walisz takimi opiniami na mój temat jakbyś mieszkał obok mnie od 40 lat....
Wiesz na kogo głosowałem, w kim jestem zakochany.... Marnujesz się. Idź do jakieś programu typu "Wróżka Cecylia prawdę Ci powie", może tam zrobisz karierę...
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez Pawko_6 » 6 mar 2019, 16:46

macvas napisał(a):Taka sytuacja u Pawko_6 na skrzyżowaniu pod robotą ;P
Załącznik obrazek.jpg nie jest już dostępny

I cyk przyłapany macvas. Wzorowy przejazd. Spokojnie wyczekał na zielone i do podłogi.
.
20190306_154144.jpg
Ostatnio edytowano 6 mar 2019, 17:29 przez Pawko_6, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 gru 2003, 15:25
Posty: 1083 (3/4)
Skąd: Białystok
Auto: Mazda6 GJ SkyActiv-G 2.5 '15 SkyPassion
CX-7 Sport EU powered by DISI-tune

Poprzednie auto:
Mazda6 GG L3 '02

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderatorzy

Koordynatorzy, Zarząd